Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Fjällbryntloppet
2011-01-30
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emma Bergman
Åsarna IK
2:25:09.870890
64.4p
2
Ylva Andersson
Östersunds SK
2:26:36.879550
+1:26.8560
63.6p
3
Kari Jessen
Norway
2:29:53.899250
+4:43.28260
61.9p
4
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
2:32:58.917770
+7:48.46780
60.4p
5
Linda Johansson
Aspås IF
2:39:57.959620
+14:47.88630
57.3p
6
Monika Lund
Fältjägarnas IF
2:43:07.978640
+17:57.107650
55.9p
7
Irina Persson
Lierne IL
2:47:18.1003720
+22:08.132730
54.3p
8
Lina Gahlin
IFK Strömsund
2:53:56.1043570
+28:46.172580
51.8p
9
Marie Krysander
Ösis
2:54:11.1045010
+29:01.174020
51.7p
10
Ulrika Andersson
Granbergsdals IF
3:00:38.1083750
+35:28.212760
49.6p
11
Anna-Lotta Irevall
Tjällmo-Godegårds OK
3:01:20.1087920
+36:10.216930
49.3p
12
Sofia Nording
Östersunds SK
3:06:55.1121400
+41:45.250410
47.6p
13
Charlotta Nilsson
Frösö IF
3:07:21.1124060
+42:11.253070
47.5p
14
Silje Nyborg
Norway
3:11:13.1147240
+46:03.276250
46.4p
15
Karin Stenlund
Svanaby SK
3:11:20.1147990
+46:11.277000
46.3p
16
Helena Nilsson
Storfors SK
3:12:42.1156150
+47:32.285160
46.0p
17
Anneli Hellstrand
Duveds IF
3:13:40.1161990
+48:31.291000
45.7p
18
Karin Lindqvist
Spikbodarnas IK
3:14:41.1168090
+49:32.297100
45.4p
19
Johanna Kempe
Undersåkers IF
3:16:15.1177420
+51:05.306430
45.0p
20
Linda Arvidsson
Östersunds SK
3:16:24.1178340
+51:14.307350
45.0p
21
Ulrika Rogeman
FK Göingarna
3:16:53.1181230
+51:43.310240
44.8p
22
Birgitta Haraldsson
Tandsbyns IF
3:21:15.1207420
+56:05.336430
43.7p
23
Elin Nimark
Östersunds SK
3:24:17.1225610
+59:07.354620
43.0p
24
Katarina Nyberg
No Club
3:24:17.1225640
+59:07.354650
43.0p
25
Hanna Persson
IFK Lidingö SOK
3:24:40.1227960
+59:30.356970
42.9p
26
Louisa Swenne
Hållands SK
3:26:56.1241550
+1:01:46.370560
42.3p
27
Eva Edfeldt
Järpens SK
3:27:59.1247800
+1:02:49.376810
42.1p
28
Josefine Söderlund
Hållands SK
3:29:46.1258590
+1:04:37.387600
41.7p
29
Tove Swenson
No Club
3:32:12.1273110
+1:07:02.402120
41.1p
30
Frida Grahn
Jämtkraft IF
3:32:32.1275130
+1:07:22.404140
41.1p
31
Emy Berglund
Hållands SK
3:32:35.1275400
+1:07:25.404410
41.1p
32
Ylva Jansryd
Jämtkraft IF
3:35:48.1294700
+1:10:38.423710
40.4p
33
Monica Eriksson
Myssjö-Ovikens IF
3:41:51.1331060
+1:16:41.460070
39.1p
34
Anne Andersson
Duveds IF
3:42:22.1334180
+1:17:12.463190
39.0p
35
May Britt Skåle
Lierne IL
3:45:43.1354200
+1:20:33.483210
38.3p
36
Frida Bergner
Jämtland Basket
3:45:55.1355450
+1:20:45.484460
38.3p
37
Karin Nygren Jonsson
Duveds IF
3:50:08.1380710
+1:24:58.509720
37.5p
38
Line Kirknes
Lierne IL
3:54:10.1404970
+1:29:00.533980
36.8p
39
Susanne From
Hattfjelldal IL
3:59:58.1439730
+1:34:48.568740
35.8p
40
Marita Martinsson
Bräcke SK
4:04:19.1465890
+1:39:10.594900
35.1p
-
Mari Guin
Skogn IL
23:59:58.8639700
-
-
Lars Gregorsson
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Braam
Hvetlanda SK
23:59:59.8639800
-
-
Marianne Persson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
H 21
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:51:14.667380
90.2p
2
Fredrik Byström
Sollefteå SK
1:55:37.693640
+4:22.26160
85.8p
3
Anders Högberg
IFK Umeå
1:55:38.693730
+4:23.26250
85.8p
4
Mattias Nilsson
Biathlon Östersund IF
1:56:30.698900
+5:15.31420
84.9p
5
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:03:25.740440
+12:10.72960
78.9p
6
Tommy Ljung
Östersunds SK
2:04:50.748960
+13:35.81480
77.7p
7
Torstein Stenersen
Tullus Sg
2:04:52.749170
+13:37.81690
77.7p
8
Eric Simonsson
Landöns IF
2:05:01.750070
+13:46.82590
77.6p
9
Erik Olofsson
Biathlon Östersund IF
2:05:44.754390
+14:30.86910
77.0p
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
2:07:48.766700
+16:33.99220
75.4p
11
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:08:00.767980
+16:46.100500
75.3p
12
Knut Joramo
Tullus Sg
2:08:28.770730
+17:13.103250
75.0p
13
Per-Anders Östberg
Landöns IF
2:08:34.771310
+17:19.103830
74.9p
14
Carl Olander
OK Landehof
2:08:52.773160
+17:37.105680
74.7p
15
André Jacobsson
No Club
2:08:56.773590
+17:42.106110
74.6p
16
Patrik Millestu
Häggenås SK
2:09:48.778700
+18:33.111220
74.0p
17
Mikael Andersson
Trångsvikens IF
2:10:22.782190
+19:08.114710
73.6p
18
Tobias Bexell
Hvetlanda SK
2:11:45.790490
+20:31.123010
72.6p
19
Peter Tinggård
Stuguns SOK Gjurd
2:11:46.790520
+20:31.123040
72.6p
20
Nils Persson
Östersunds SK
2:13:08.798730
+21:53.131250
71.7p
21
Johan Dahlborg
Frösö IF
2:13:18.799700
+22:03.132220
71.6p
22
Christer Stefansson
Golds Gym Sports Club
2:13:19.799890
+22:05.132410
71.5p
23
Per Persson
Jämtkraft IF
2:14:17.805660
+23:02.138180
70.9p
24
Johan Andreasson
Östersunds SK
2:14:44.808310
+23:29.140830
70.6p
25
Daniel Lewandowski
Östersunds SK
2:15:02.810130
+23:47.142650
70.4p
26
Torbjørn Eid
Melhus IL
2:15:46.814540
+24:31.147060
69.9p
27
David Spångberg
Östersunds SK
2:17:49.826820
+26:34.159340
68.7p
28
Lars Magnusson
Östersunds SK
2:17:50.826960
+26:35.159480
68.6p
29
Sverre Sagland
Vinne Skilag
2:17:53.827290
+26:39.159810
68.6p
30
Björn Strindlund
Östersunds SK
2:18:00.827960
+26:45.160480
68.5p
31
Ian Wilkinson
Östersunds Telemarkskl.
2:18:21.830090
+27:07.162610
68.3p
32
Anton Hammar
IFK Strömsund
2:18:36.831520
+27:21.164040
68.2p
33
Mikael Lundholm
Östersunds SK
2:19:39.837890
+28:25.170410
67.5p
34
Marcus Amrén
Östersunds OK
2:19:47.838620
+28:32.171140
67.5p
35
Lars-Johan Ahlzén
ÅS IL
2:20:18.841770
+29:03.174290
67.1p
36
Niklas Allberg
Östersunds SK
2:20:27.842680
+29:12.175200
67.1p
37
John Hero
Biathlon Östersund IF
2:20:52.845180
+29:37.177700
66.8p
38
Linus Jansson
Häverödals IF
2:21:50.850990
+30:36.183510
66.3p
39
Peter Spångberg
IF Berguven
2:21:58.851740
+30:43.184260
66.2p
40
Per Steen
Brunflo IF
2:22:49.856810
+31:34.189330
65.7p
41
Lennart Ivarsson
Östersunds SK
2:23:00.857950
+31:45.190470
65.6p
42
Peter Modin
Remsle SK
2:23:31.861070
+32:16.193590
65.3p
43
Johan Holmlund
Axa SC
2:23:32.861190
+32:18.193710
65.3p
44
Lars Liljedahl
Östersunds SK
2:25:07.870640
+33:52.203160
64.4p
45
Mats Jonsson
Duveds IF
2:25:08.870710
+33:53.203230
64.4p
46
Patrik Norberg
Vattudalens Ldk
2:25:51.875000
+34:36.207520
64.0p
47
Martin Ohlsson
OK Storsjön
2:26:20.877990
+35:06.210510
63.8p
48
Magnus Flodberg
Järpens SK
2:26:35.879460
+35:20.211980
63.6p
49
Tobias Rudh
Avesta OK
2:26:37.879600
+35:22.212120
63.6p
50
Fredrik Björnström
IFK Tärendö
2:26:37.879640
+35:22.212160
63.6p
51
Arnt Ove Fordal
Stjørdals-blink IL
2:26:44.880320
+35:29.212840
63.6p
52
Stig Jönsson
Aspås IF
2:27:34.885360
+36:19.217880
63.1p
53
Magnus Kåren
Remsle SK
2:28:04.888300
+36:49.220820
62.9p
54
Håkan Jonsson
Häggenås SK
2:28:19.889820
+37:04.222340
62.7p
55
Tobias Nilsson
Östersunds SK
2:28:44.892320
+37:29.224840
62.5p
56
Mikael Hultin
IK Fryken
2:29:01.894020
+37:46.226540
62.4p
57
Micke Book
Marieby GIF
2:29:03.894200
+37:48.226720
62.4p
58
Mikael Egmalm
Östersunds OK
2:29:07.894650
+37:52.227170
62.3p
59
Roger Ek
No Club
2:29:45.898440
+38:30.230960
62.0p
60
Lars Theland
Jämtkraft IF
2:30:00.899950
+38:45.232470
61.9p
61
Roger Salomon
Östersunds SK
2:30:12.901160
+38:57.233680
61.8p
62
Martin Landgren
Falköpings AIK SK
2:30:25.902460
+39:10.234980
61.7p
63
Odd-Björnar Ness
Statoil IF
2:30:25.902490
+39:11.235010
61.7p
64
Sven Ingvar Svensson
Östersunds SK
2:30:46.904500
+39:31.237020
61.5p
65
Erik Ragnarsson
Brunflo IF
2:30:58.905700
+39:43.238220
61.4p
66
Bo Göransson
Åsarna IK
2:31:15.907430
+40:00.239950
61.3p
67
Tomas Lindqvist
Aspås IF
2:31:45.910450
+40:30.242970
61.0p
68
Björn Ångman
Morgongåva SK
2:31:50.910900
+40:35.243420
61.0p
69
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
2:31:52.911110
+40:37.243630
61.0p
70
Lennart Olsson
Östersunds SK
2:32:20.913970
+41:05.246490
60.7p
71
Göran Simonsson
Östersunds SK
2:32:32.915180
+41:17.247700
60.6p
72
Martin Göransson
ÅS IL
2:32:57.917660
+41:42.250180
60.4p
73
Cába Mac Conchúr
Östersunds SK
2:33:01.918090
+41:47.250610
60.4p
74
Hans Nordell
Lillhärdals IF
2:33:28.920780
+42:13.253300
60.2p
75
Peter Berlén
Aspås IF
2:33:32.921170
+42:17.253690
60.1p
76
Johan Ekström
Ösis
2:33:39.921870
+42:24.254390
60.1p
77
Henrik Malmberg
Nacka Värmdö SK
2:33:54.923360
+42:39.255880
60.0p
78
Henrik Sundin
Ångsta IF
2:34:17.925630
+43:02.258150
59.8p
79
Berndt Fresk
Duveds IF
2:34:22.926160
+43:07.258680
59.8p
80
Torbjörn Kämpedal
Myssjö-Ovikens IF
2:36:07.936640
+44:52.269160
59.0p
81
Sigve Corbjörnsen
Östersunds OK
2:36:39.939820
+45:24.272340
58.7p
82
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
2:37:01.942000
+45:46.274520
58.5p
83
Ove Sandvik
Lierne IL
2:37:04.942300
+45:49.274820
58.5p
84
Jonas Larsson
Östersunds SK
2:37:06.942560
+45:51.275080
58.5p
85
Per-Edvard Jönsson
Tåsjö IF
2:37:08.942700
+45:53.275220
58.5p
86
Anton Steen
Fredrikshofs IF SOK
2:37:13.943200
+45:58.275720
58.5p
87
Erik Ericsson
Östersunds SK
2:37:25.944440
+46:10.276960
58.4p
88
Björn Israelsson
Tandsbyns IF
2:38:32.951160
+47:17.283680
57.9p
89
Gustav Trehn
Östersunds SK
2:39:05.954400
+47:50.286920
57.6p
90
Måns Erik Frank
Hallvikens IF
2:39:12.955150
+47:57.287670
57.6p
91
Pär Hylback
Östersunds SK
2:39:37.957670
+48:22.290190
57.4p
92
Johan Persson
Järpens SK
2:39:56.959570
+48:41.292090
57.3p
93
Fredrik Rosberg
Hjärups SK
2:39:57.959660
+48:42.292180
57.3p
94
Erik Ederwall
IK Sisu
2:40:03.960210
+48:48.292730
57.2p
95
Jörgen Svedin
Åsarna IK
2:40:07.960640
+48:52.293160
57.2p
96
Johan Larsson
Aspås IF
2:40:39.963860
+49:24.296380
57.0p
97
Marcus Carlén
Bodsjöböle SK
2:40:41.964060
+49:26.296580
56.9p
98
Reidar Sundin
Östersunds SK
2:40:43.964280
+49:28.296800
56.9p
99
Dennis Wikström
Östersunds SK
2:41:30.968960
+50:15.301480
56.6p
100
Ingvar Gunnarsson
Frösö IF
2:41:58.971750
+50:43.304270
56.4p
101
Magnus Olofsson
Järpens SK
2:43:13.979200
+51:58.311720
55.9p
102
Johan Forssen
Östersunds SK
2:43:47.982690
+52:33.315210
55.7p
103
Daniel Schalander
Axa SC
2:43:56.983520
+52:41.316040
55.6p
104
Finn Persson
Östersunds SK
2:44:27.986600
+53:12.319120
55.4p
105
Arne Nordin
Brunflo IF
2:45:09.990880
+53:54.323400
55.1p
106
Stefan Othberg
Östersunds SK
2:46:03.996260
+54:48.328780
54.8p
107
Johnny Nordman
Aspås IF
2:46:23.998260
+55:08.330780
54.6p
108
Roger Krohn
Fältjägarnas IF
2:47:01.1002080
+55:46.334600
54.4p
109
Mårten Lund
Litsbygdens SK
2:47:16.1003500
+56:01.336020
54.3p
110
Leif Molander
Myssjö-Ovikens IF
2:47:18.1003770
+56:03.336290
54.3p
111
Magnus Holmgren
Östersunds SK
2:47:20.1003940
+56:05.336460
54.3p
112
Staffan Näslund
Östersunds SK
2:47:23.1004240
+56:08.336760
54.2p
113
Anders Palmqvist
Jämtlandspolisens Idrottsförening
2:47:26.1004510
+56:11.337030
54.2p
114
Martin Lund
Litsbygdens SK
2:47:30.1004950
+56:15.337470
54.2p
115
Marcus Johansson
Jämtkraft IF
2:48:00.1007910
+56:45.340430
54.0p
116
Anders Nordin
Stöde IF
2:48:27.1010600
+57:12.343120
53.8p
117
Joakim Persson
Ncc IF
2:48:38.1011750
+57:23.344270
53.8p
118
Arvid Lorentzon
FK Göingarna
2:48:39.1011820
+57:24.344340
53.8p
119
David Sundvis Östling
Alsens IF
2:49:11.1015040
+57:56.347560
53.6p
120
Anders Johansson
Spikbodarnas IK
2:49:17.1015650
+58:02.348170
53.5p
121
Marcus Handler
ÅS IL
2:49:18.1015780
+58:03.348300
53.5p
122
Fredrik Nordström
Gällö Sport Klubb
2:49:21.1016000
+58:06.348520
53.5p
123
Krister Haraldsson
Tandsbyns IF
2:49:32.1017140
+58:17.349660
53.4p
124
Mikael Kvarnlöf
Anvågens SK
2:50:56.1025590
+59:42.358110
52.9p
125
Pether Andersson
Rödön SK
2:50:59.1025800
+59:44.358320
52.9p
126
Gunnar Kvarnlöf
Anvågens SK
2:51:05.1026450
+59:50.358970
52.8p
127
Gunnar Andersson
Offerdals SK
2:51:13.1027200
+59:58.359720
52.8p
128
Thomas Jarnehill
Östersunds SK
2:51:18.1027770
+1:00:03.360290
52.8p
129
Anton Hägglund
No Club
2:51:33.1029240
+1:00:18.361760
52.7p
130
Magnus Redman
Östersunds SK
2:52:36.1035540
+1:01:21.368060
52.3p
131
Magnus Josefsson
No Club
2:52:59.1037840
+1:01:44.370360
52.2p
132
Mikael Stenbäck
Östersunds SK
2:53:02.1038120
+1:01:47.370640
52.1p
133
Jan Lindblad
Frösö IF
2:53:20.1039960
+1:02:05.372480
52.0p
134
Olle Friström
Östersunds SK
2:53:24.1040350
+1:02:09.372870
52.0p
135
Magnus Nyström
Sunne SLF
2:53:24.1040390
+1:02:10.372910
52.0p
136
Dan Danielsson
Trevål IF
2:53:34.1041300
+1:02:19.373820
52.0p
137
Håkan Göransson
Åre SLK
2:55:18.1051770
+1:04:03.384290
51.3p
138
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
2:55:26.1052550
+1:04:11.385070
51.3p
139
Bengt Erik Samuelsson
Stuguns SOK Gjurd
2:56:05.1056470
+1:04:50.388990
51.1p
140
Bengt Hellstrand
Duveds IF
2:56:06.1056540
+1:04:51.389060
51.1p
141
Mikael Jönsson
Frösö IF
2:56:11.1057070
+1:04:56.389590
51.0p
142
Erlend Haarr
Melkesyra IF
2:56:59.1061880
+1:05:44.394400
50.8p
143
Tor Arne Moen
Lierne IL
2:57:49.1066800
+1:06:34.399320
50.5p
144
Mattias Wikner
Myssjö-Ovikens IF
2:58:02.1068110
+1:06:47.400630
50.4p
145
Rasmus Andersson
Östersunds SK
2:58:03.1068290
+1:06:49.400810
50.4p
146
Bengt Ahrås
Frösö IF
2:58:05.1068440
+1:06:50.400960
50.4p
147
Nils Wikström
Frösö IF
2:58:12.1069190
+1:06:58.401710
50.4p
148
Per Tronders
IFK Västerås SK
2:58:18.1069780
+1:07:03.402300
50.3p
149
Arne Blomgren
Östersunds SK
2:58:26.1070560
+1:07:11.403080
50.3p
150
Mattias Egriell
No Club
2:58:41.1072020
+1:07:26.404540
50.2p
151
Lars Göran Bång
Östersunds SK
2:59:05.1074450
+1:07:50.406970
50.1p
152
Jan Eriksson
Östersunds SK
2:59:47.1078610
+1:08:32.411130
49.8p
153
Hans Wikblom
Östersunds SK
3:00:11.1081080
+1:08:56.413600
49.7p
154
Mikael Swarén
Åre SLK
3:00:45.1084480
+1:09:30.417000
49.5p
155
Ulf Bengtsson
Aspås IF
3:00:51.1085000
+1:09:36.417520
49.5p
156
Jan Peter Magnusson
Kälens SK
3:01:08.1086750
+1:09:53.419270
49.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
157
Eric Lindberg
Östersunds SK
3:02:13.1093220
+1:10:58.425740
49.1p
158
Lars Nilsen
Ope IF Skidor
3:02:22.1094180
+1:11:07.426700
49.0p
159
Mats Fredriksson
Bräcke SK
3:02:31.1095040
+1:11:16.427560
49.0p
160
Thomas Kronlund
IK Brånan Boys & Girls
3:02:31.1095090
+1:11:17.427610
49.0p
161
Peter Lindberg
Jämtkraft IF
3:02:47.1096650
+1:11:32.429170
48.9p
162
Svante Fredriksson
Aspås IF
3:03:23.1100250
+1:12:08.432770
48.7p
163
Ricky Strandberg
Ingarö IF
3:05:23.1112270
+1:14:08.444790
48.1p
164
Jan Andersson
Duveds IF
3:05:48.1114730
+1:14:33.447250
48.0p
165
Mats Eriksson
OK Q8 IF
3:06:29.1118890
+1:15:15.451410
47.8p
166
Gert Persson
Bodsjöböle SK
3:07:05.1122480
+1:15:50.455000
47.6p
167
Per-Magnus Persson
Myssjö-Ovikens IF
3:07:34.1125360
+1:16:19.457880
47.4p
168
Ola Lindqvist
Spikbodarnas IK
3:08:49.1132880
+1:17:34.465400
47.1p
169
Mattihas Kjell
Främmestads IK
3:09:54.1139380
+1:18:39.471900
46.8p
170
Gunnar Lindh
IFK Strömsund
3:10:35.1143490
+1:19:21.476010
46.6p
171
Johan Pettersson
Hilleberg Sports Club
3:11:00.1145910
+1:19:45.478430
46.4p
172
P O Svedberg
Svanaby SK
3:11:20.1147940
+1:20:05.480460
46.4p
173
Jan Molde
Östersunds SK
3:12:13.1153250
+1:20:58.485770
46.1p
174
Niclas Henriksson
OK Q8 IF
3:12:21.1154080
+1:21:06.486600
46.1p
175
Magnus Jämting
Jämtkraft IF
3:12:33.1155220
+1:21:18.487740
46.0p
176
Samuel Videholm
IK Studenterna
3:12:33.1155240
+1:21:18.487760
46.0p
177
Jonas Nilsson
Fagerviks KK
3:12:34.1155360
+1:21:19.487880
46.0p
178
Jan Wiktorsson
Årsunda IF
3:12:50.1156920
+1:21:35.489440
45.9p
179
Erik Olofsson
Gräftåvallens SK
3:12:54.1157380
+1:21:39.489900
45.9p
180
Mattias Frithiof
Gräftåvallens SK
3:12:55.1157400
+1:21:40.489920
45.9p
181
Joakim Ekavall
Jämtlandspolisens Idrottsförening
3:15:02.1170190
+1:23:48.502710
45.3p
182
Petter Wangby
Järpens SK
3:15:13.1171270
+1:23:58.503790
45.3p
183
Niklas Karlsson
IK Rex
3:15:25.1172490
+1:24:11.505010
45.2p
184
Gunnar Green
Ope IF Skidor
3:16:14.1177330
+1:24:59.509850
45.0p
185
Ola Johnels
Östersunds Studenters Idrottssällskap
3:16:16.1177550
+1:25:01.510070
45.0p
186
Greger Wikner
Östersunds SK
3:16:27.1178660
+1:25:12.511180
45.0p
187
Björn Nordqvist
Frösö IF
3:16:33.1179280
+1:25:18.511800
44.9p
188
Victor Lundgren
Järpens SK
3:17:07.1182670
+1:25:52.515190
44.8p
189
Karl Johan Winberg
Gräftåvallens SK
3:17:29.1184860
+1:26:14.517380
44.7p
190
Ronny Olofsson
Myssjö-Ovikens IF
3:18:02.1188160
+1:26:47.520680
44.5p
191
Pontus Jonasson
Enebybergs IF
3:19:14.1195390
+1:28:00.527910
44.2p
192
Kurt Johnsson
Åsarna IK
3:19:47.1198610
+1:28:32.531130
44.1p
193
Christer Engholm
No Club
3:21:54.1211380
+1:30:39.543900
43.6p
194
Stefan Anrström
Fältjägarnas IF
3:22:05.1212400
+1:30:50.544920
43.5p
195
Ulf Häggrot
Ope
3:22:10.1212950
+1:30:55.545470
43.5p
196
Lars Nilsson
Habelia
3:26:32.1239160
+1:35:17.571680
42.4p
197
Per Olof Svensson
Gottne IF
3:30:41.1264080
+1:39:26.596600
41.5p
198
Lars Jonasson
Östersunds SK
3:33:40.1281900
+1:42:25.614420
40.8p
199
Bert Olsson
Östersunds SK
3:33:41.1282020
+1:42:26.614540
40.8p
200
Roger Sundholm
No Club
3:36:27.1298630
+1:45:12.631150
40.2p
201
Rolf Nyström
Östersunds OK
3:36:47.1300620
+1:45:32.633140
40.2p
202
Mattias Persson
Bodsjöböle SK
3:39:45.1318470
+1:48:30.650990
39.5p
203
Ulf Moe
Vattudalens Ldk
3:42:45.1336460
+1:51:30.668980
38.9p
204
Hasse Eckerdal
Myssjö-Ovikens IF
3:44:43.1348280
+1:53:28.680800
38.5p
205
Mikael Sjöberg
Östersunds Telemarkskl.
3:50:45.1384450
+1:59:30.716970
37.4p
206
Per-Ola Bergkvist
Bräcke SK
3:52:38.1395780
+2:01:23.728300
37.1p
207
Martin Gustavsson
Bräcke SK
4:01:27.1448630
+2:10:12.781150
35.5p
-
Anders Önegård
Foodmark
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Bergström
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Mats Larsson
Tandsbyns IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sahlin
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Lars Gregorsson
Intersport IF
23:59:58.8639700
-
-
Anders Sas Karlberg
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Finn
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Grundin
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Antaris Persson
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Erik Hellberg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Erik Lindborg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Nyberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
23:59:59.8639800
-
-
Christer Jonsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Eriksson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Bodne
New Sweden
23:59:59.8639800
-
-
Joel Nordlund
Alfta-Ösa OK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Granberg
Alfta-Ösa OK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Falkdalen
Frösö IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Genstrand
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sofie Elebro
IFK Umeå
50:47.304630
71.3p
2
Jennie Jirhed
Östersunds SK
50:51.305050
+4.320
71.2p
3
Lisa Dahl
Offerdals SK
51:06.306560
+19.1830
70.8p
4
Evelina Bångman
Offerdals SK
51:09.306810
+21.2080
70.7p
5
Rebecka Forsberg
Malungs IF
52:27.314650
+1:40.9920
68.8p
6
Lisa K Svensson
Åsarna IK
52:35.315490
+1:48.10760
68.6p
7
Frida Hallquist
Åsarna IK
52:40.315930
+1:53.11200
68.5p
8
Matilda Andersson
Häggenås SK
53:48.322710
+3:00.17980
66.8p
9
Sara Hallquist
Åsarna IK
53:56.323570
+3:09.18840
66.6p
10
Emma Gustafson
Offerdals SK
54:34.327370
+3:47.22640
65.8p
11
Petra Nilsson
Åsarna IK
55:23.332260
+4:36.27530
64.7p
12
Lina Kardin
Offerdals SK
57:29.344800
+6:41.40070
62.1p
13
Moa Strömquist
Östersunds SK
57:58.347740
+7:11.43010
61.5p
14
Erika Oskarsson
Camp Södergren SC
59:19.355810
+8:31.51080
60.0p
15
Linnea Bångman
Offerdals SK
1:01:10.366930
+10:23.62200
58.0p
16
Cecilia Thomasson
Marieby GIF
1:01:20.367950
+10:33.63220
57.8p
17
Kristin Barkman
Östersunds SK
1:07:03.402260
+16:16.97530
52.4p
18
Monica Amren
Ragunda IF
1:08:02.408100
+17:14.103370
51.6p
19
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:09:48.418720
+19:00.113990
50.2p
20
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:09:48.418750
+19:01.114020
50.1p
21
Kerstin Sundberg
No Club
1:09:54.419370
+19:07.114640
50.1p
22
Anna Engholm
No Club
1:11:20.427960
+20:33.123230
49.0p
23
Mikaela Larsson
Fältjägarnas IF
1:11:50.430910
+21:02.126180
48.6p
24
Marie Eriksson
Spikbodarnas IK
1:19:14.475390
+28:27.170660
43.7p
25
Federica Calidoni
Östersunds SK
1:21:15.487400
+30:27.182670
42.6p
26
Helén Söderholm
Gräftåvallens SK
1:22:35.495490
+31:48.190760
41.8p
27
Bodil Edler
Östersunds SK
1:28:13.529200
+37:25.224470
39.0p
28
Sara Leckborn
Eds Atlet
1:29:45.538410
+38:57.233680
38.2p
29
Ingrid Kjellin
Erikslunds SK
1:29:50.538950
+39:03.234220
38.2p
30
Karin Segersten
No Club
1:33:41.562020
+42:53.257290
36.5p
-
Märit Izzo
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Kajsa Sundell
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Ida Indahl
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Åsa Hedin
Vemdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Maria Nordström
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Kristina Kristoffersson
Vemdalens IF
23:59:58.8639700
-
-
Agneta Söderberg
Rödön SK
23:59:58.8639700
-
-
Irina Persson
Lierne IL
23:59:59.8639800
-
H 21
16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
42:00.251900
88.6p
2
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
42:42.256120
+42.4120
86.9p
3
Peter Larsson
New Sweden
43:09.258840
+1:09.6840
85.9p
4
Arvid Forss
Åsarna IK
43:16.259590
+1:16.7590
85.6p
5
Hampus Lindblom
Åsarna IK
43:29.260890
+1:29.8890
85.1p
6
Håkan Emilsson
Offerdals SK
44:08.264710
+2:08.12710
83.7p
7
Marcus Svelander
Åsarna IK
44:20.265940
+2:20.13940
83.2p
8
Patrik Tallbom
Östersunds SK
44:27.266610
+2:27.14610
83.0p
9
Jens Burman
Åsarna IK
45:07.270690
+3:07.18690
81.6p
10
Mathias Jonasson
Östersunds SK
45:29.272830
+3:29.20830
80.8p
11
Henrik Rosén
Östervåla IF
45:39.273870
+3:39.21870
80.5p
12
Niclas Eriksson
Hägglunds IOFK
45:40.273900
+3:40.21900
80.5p
13
Fredrik Persson
New Sweden
45:40.273960
+3:40.21960
80.4p
14
Oscar Quicklund
Östersunds SK
46:03.276290
+4:03.24290
79.7p
15
Tobias Engblom
Stockviks SF
46:07.276660
+4:07.24660
79.6p
16
Adam Clareus
Offerdals SK
46:22.278170
+4:22.26170
79.1p
17
Erik Strindlund
Östersunds SK
46:32.279140
+4:32.27140
78.7p
18
Erik Stark
Nordingrå SK
46:39.279800
+4:39.27800
78.5p
19
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
46:58.281730
+4:58.29730
77.9p
20
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
47:02.282170
+5:02.30170
77.8p
21
Olof Jonsson
Duveds IF
47:03.282240
+5:03.30240
77.8p
22
Emil Svensson
Åsarna IK
47:04.282340
+5:04.30340
77.7p
23
Gustaf Berglund
Åsarna IK
47:10.282910
+5:10.30910
77.6p
24
Johan Höök
Åsarna IK
47:17.283640
+5:17.31640
77.3p
25
August Nilsson
Östersunds SK
47:47.286630
+5:47.34630
76.4p
26
Tom Impola
Malungs IF
47:56.287540
+5:56.35540
76.1p
27
Daniel Karlsson
Östersunds SK
48:01.288080
+6:01.36080
76.0p
28
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
48:27.290600
+6:27.38600
75.2p
29
Olof Andersson
Häggenås SK
48:47.292690
+6:47.40690
74.6p
30
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
49:21.296000
+7:21.44000
73.7p
31
Måns Sunesson
Sellnäs IF
49:27.296620
+7:27.44620
73.5p
32
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
49:28.296770
+7:28.44770
73.5p
33
Emil Persson
Östersunds SK
49:30.296940
+7:30.44940
73.4p
34
Martin Emilsson
Offerdals SK
49:52.299190
+7:52.47190
72.8p
35
Erik Skoglund
Lucksta IF
50:55.305430
+8:55.53430
71.1p
36
Jakob Sundin
Nordingrå SK
51:52.311190
+9:52.59190
69.6p
37
Arvid Jonsson
Duveds IF
54:58.329700
+12:58.77700
65.3p
38
Andreas Pedersen
Åsarna IK
55:33.333250
+13:33.81250
64.5p
39
Björn Ekelund
Tanums IF
59:18.355740
+17:18.103740
60.0p
40
Thomas Stenlund
Svanaby SK
1:00:17.361630
+18:17.109630
58.9p
41
Tore Norkvist
Tåsjö IF
1:00:23.362250
+18:23.110250
58.8p
42
Fredrik Sätter
Grycksbo IF OK
1:05:47.394630
+23:47.142630
53.5p
43
Olle Rinstad
No Club
1:09:35.417470
+27:35.165470
50.3p
-
Sören Carlsson
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Kardin
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:58.8639700
-
-
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
23:59:58.8639700
-