Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tväråbäcksloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Therese Bäckström
Bjurholms IF
37:05.222400
63.1p
2
Ingela Karlsson Laketa
Slussfors IK
44:28.266700
+7:23.44200
52.6p
3
Anita Lundmark
IFK Umeå
44:36.267500
+7:31.45000
52.5p
4
Camilla Karlsson
Slussfors IK
45:06.270500
+8:01.48000
51.9p
5
Hanna Forsberg
Bjurholms IF
51:46.310500
+14:41.88000
45.2p
6
Evelina Bingebo
Tväråbäcks IK
52:53.317200
+15:48.94700
44.3p
7
Lovisa Norgren
Håknäs IF
53:07.318600
+16:02.96100
44.1p
8
Solveig Wållberg
Tväråbäcks IK
56:05.336400
+19:00.113900
41.7p
9
Gun Marie Johansson
Stöcksjö IS
56:27.338600
+19:22.116100
41.5p
10
Kristina Ulvcrona
Tväråbäcks IK
57:36.345500
+20:31.123000
40.6p
11
Gunilla Lingesten
Vännäs
1:08:24.410300
+31:19.187800
34.2p
H 21
11km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Glenn Persson
Rossöns IF
31:15.187400
74.9p
2
Fredrik Johansson
Bjurholms IF
32:49.196800
+1:34.9300
71.3p
3
Markus Jansson
IFK Umeå
33:04.198300
+1:49.10800
70.8p
4
Johan Svensk
Team Esplanad
33:14.199300
+1:59.11800
70.4p
5
Tomas Olofsson
IFK Umeå
33:16.199500
+2:01.12000
70.4p
6
Gert Lind
Team Esplanad
34:39.207800
+3:24.20300
67.6p
7
Oskar Karlsson
Slussfors IK
36:02.216100
+4:47.28600
65.0p
8
Björn Johansson
Tväråbäcks IK
40:48.244700
+9:33.57200
57.4p
9
Jonas Fridman
Vännäs OK
40:54.245300
+9:39.57800
57.2p
10
Roland Edlund
Umedalens IF
42:12.253100
+10:57.65600
55.5p
11
Gunnar Kalén
Vännäs OK
42:37.255600
+11:22.68100
54.9p
12
Anders Rudolfsson
Spöland Vännäs IF
43:51.263000
+12:36.75500
53.4p
13
Andreas Olofsson
Jannes Sv
43:53.263200
+12:38.75700
53.3p
14
Rolf Karlsson
Slussfors IK
44:14.265300
+12:59.77800
52.9p
15
Emrik Nordgren
Vännäs SK
44:53.269200
+13:38.81700
52.2p
16
Roine Åström
Spöland Vännäs IF
44:54.269300
+13:39.81800
52.1p
17
Stefan Johansson
Tväråbäcks IK
47:53.287200
+16:38.99700
48.9p
18
Hans Andersson
Jannes Sv
48:21.290000
+17:06.102500
48.4p
19
Stefan Laketa
Slussfors IK
50:12.301100
+18:57.113600
46.6p
20
Bosse Lundin
Jannes Sv
51:12.307100
+19:57.119600
45.7p
21
Tedde Thellenberg
Tväråbäcks IK
51:26.308500
+20:11.121000
45.5p
22
Jan Edén
Vännäs OK
53:23.320200
+22:08.132700
43.8p
23
Marcel Berkelder
Brädlappen
1:01:46.370500
+30:31.183000
37.9p
24
Pelle Wållberg
Tväråbäcks IK
1:03:28.380700
+32:13.193200
36.9p
D 21
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrika Eriksson
Tväråbäcks IK
28:50.172900
34.0p
2
Ella Lantto
Vindelns IF
35:55.215400
+7:05.42400
27.3p
H 21
4km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Isak Stenvall
Spöland Vännäs IF
16:14.97300
60.4p
2
Wilmer Wiklund
Täfteå IK
16:57.101600
+43.4200
57.9p
3
Urban Wiklund
Täfteå IK
16:58.101700
+44.4300
57.8p
4
Kristoffer Forsberg
Bjurholms IF
17:00.101900
+46.4500
57.7p
5
Anton Norgren
Nordmaling IF
22:05.132400
+5:51.35000
44.4p
6
Oskar Sandström
Tväråbäcks IK
22:27.134600
+6:13.37200
43.7p
7
Henning Forsgren
Holmlidens IF
22:29.134800
+6:15.37400
43.6p
8
Elias Lindmark
Spöland Vännäs IF
24:02.144100
+7:48.46700
40.8p
9
Tobias Johansson
Bjurholms IF
24:05.144400
+7:51.47000
40.7p
10
Magnus Nordgren
Vännäs SK
27:24.164300
+11:10.66900
35.8p
11
Gabriel Nordgren
Vännäs SK
27:39.165800
+11:25.68400
35.5p
12
Lennart Norgren
Nordmaling IF
28:54.173300
+12:40.75900
33.9p
13
Oskar Eriksson
Tväråbäcks IK
30:24.182300
+14:10.84900
32.3p
14
Stefan Eriksson
Tväråbäcks IK
30:25.182400
+14:11.85000
32.3p
15
Nils Lindmark
Spöland Vännäs IF
33:34.201300
+17:20.103900
29.2p
16
Elias Lantto
Vindelns IF
38:36.231500
+22:22.134100
25.4p
17
Mats Lantto
Vindelns IF
38:37.231600
+22:23.134200
25.4p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 17
1km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Konrad Rudolfsson
Spöland Vännäs IF
8:02.48100
69.2p
2
Elina Sandström
Tväråbäcks IK
8:17.49600
+15.1400
67.1p
3
Lovisa Rudolfsson
SIF
8:28.50700
+26.2500
65.7p
4
Sofia Nygren
Tväråbäcks IK
8:46.52500
+44.4300
63.4p
5
Elsa Friborg
Sid
10:25.62400
+2:23.14200
53.4p
6
Linus Johansson
Bjurholms IF
10:54.65300
+2:52.17100
51.0p
7
Elsa Lindmark
Sid
10:55.65400
+2:53.17200
50.9p
8
Alice Timsäter
Nordic Film IF
11:04.66300
+3:02.18100
50.2p
9
Amanda Rundqvist
Borås
11:16.67500
+3:14.19300
49.3p
10
Thea Timsäter
Nordic Film IF
11:17.67600
+3:15.19400
49.3p
11
Linus Häggblom
Tväråbäcks IK
12:22.74100
+4:20.25900
45.0p
12
Emelie Bingebo
Tväråbäcks IK
21:26.128500
+13:24.80300
25.9p