Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2011-02-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Rikard Andreasson
Laisvalls SK
1:57:22.704120
89.4p
2
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:57:22.704160
+0
89.4p
3
David Frisk
IFK Mora SK
1:57:23.704250
+1.30
89.4p
4
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:57:32.705120
+10.900
89.3p
5
Lars Suther
IFK Mora SK
1:58:02.708160
+40.3940
88.8p
6
Erik Andersson
Malungs IF
1:58:50.712920
+1:28.8700
88.0p
7
Jim Åhl
Bodens SK
2:01:15.727450
+3:53.23230
85.8p
8
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:01:16.727510
+3:53.23290
85.8p
9
Stefan Sunneberg
SK Ringen
2:01:16.727560
+3:54.23340
85.8p
10
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:01:19.727870
+3:57.23650
85.7p
11
Erik Wickström
IF Hallby SOK
2:01:20.727930
+3:58.23710
85.7p
12
Oscar Bergström
IFK Mora SK
2:01:29.728820
+4:07.24600
85.6p
13
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
2:04:31.747070
+7:09.42850
83.0p
14
Bill Impola
Malungs IF
2:04:33.747240
+7:11.43020
83.0p
15
Simon Andersson
Domnarvets GOIF
2:04:38.747760
+7:16.43540
82.9p
16
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:04:43.748230
+7:21.44010
82.8p
17
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:07:18.763710
+9:55.59490
80.7p
18
Toni Kinnunen
IK Jarl Rättvik
2:07:37.765630
+10:15.61410
80.5p
19
Per Sandberg
Filipstads SF
2:08:28.770790
+11:06.66570
79.8p
20
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
2:08:34.771310
+11:11.67090
79.7p
21
Thomas Strid
IFK Mora SK
2:08:35.771480
+11:13.67260
79.7p
22
Emil Meijner
Ryda SK
2:08:49.772810
+11:26.68590
79.5p
23
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
2:08:58.773760
+11:36.69540
79.4p
24
Linus Larsson
Ulricehamns IF
2:11:15.787450
+13:53.83230
77.7p
25
Johan Montén
Domnarvets GOIF
2:12:28.794780
+15:06.90560
76.8p
26
Andreas Lundblad
Ulricehamns IF
2:12:29.794860
+15:07.90640
76.8p
27
Claes Thenander
Axa SC
2:13:08.798710
+15:45.94490
76.3p
28
Viktor Elfvén
IF Hagen SK
2:13:09.798840
+15:47.94620
76.3p
29
Johan Darnerud
Falu IK
2:13:16.799560
+15:54.95340
76.2p
30
Johan Höij
OK Linné
2:13:29.800810
+16:06.96590
76.1p
31
Emil Ekman
IF Hallby SOK
2:14:24.806340
+17:02.102120
75.5p
32
Trond Wiggo Hagen
Rustad IL
2:15:07.810690
+17:45.106470
75.0p
33
Andreas Nilsson
IK Stern
2:16:26.818580
+19:04.114360
74.1p
34
Mattias Karlsson
Ulricehamns IF
2:17:01.822080
+19:39.117860
73.7p
35
Joakim Eriksson
Malungs IF
2:17:50.826900
+20:27.122680
73.2p
36
Torbjörn Eliasson
Korsnäs IF SK
2:19:00.833990
+21:38.129770
72.4p
37
Johan Nyman
Mariestads FK
2:19:03.834290
+21:41.130070
72.4p
38
Erik Andersén
Sunne SLF
2:19:35.837450
+22:13.133230
72.0p
39
Stefan Wingskog
Arvika IS
2:20:50.844940
+23:28.140720
71.2p
40
Erik Carlsson
Källbottens IK
2:21:15.847470
+23:53.143250
71.0p
41
Jakob Börjesson
Lima IF
2:21:23.848210
+24:00.143990
70.9p
42
David Källström
Mölndals RK
2:21:48.850780
+24:26.146560
70.7p
43
Joel Enqvist
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:22:01.852080
+24:39.147860
70.5p
44
Niklas Dahlgren
IK Stern
2:22:19.853820
+24:57.149600
70.3p
45
Pontus Carlsson
Sundborns GOIF
2:24:13.865220
+26:51.161000
69.2p
46
Johan Ånger
Hällefors SK
2:26:38.879780
+29:16.175560
67.8p
47
Peter Rapstad
Rustad IL
2:27:12.883140
+29:50.178920
67.5p
48
Peter Gustavsson
Team Esplanad
2:28:28.890710
+31:05.186490
66.8p
49
Vidar Faxén
IK Stern
2:28:29.890810
+31:06.186590
66.8p
50
Andreas Blomh
Axa SC
2:28:42.892120
+31:20.187900
66.7p
51
Martin Hammarlund
Motala Aif SK
2:30:06.900590
+32:44.196370
65.9p
52
Andreas Kvist
IK Stern
2:30:52.905120
+33:30.200900
65.6p
53
Lukas Ternborg
Broby GOIF
2:31:16.907530
+33:54.203310
65.3p
54
Jocke Jonsson
SOK 68
2:31:19.907870
+33:57.203650
65.3p
55
Rasmus Kristensen
Garphyttans IF
2:31:43.910280
+34:21.206060
65.1p
56
Björn Sjöberg
Motala Aif SK
2:31:56.911530
+34:34.207310
65.0p
57
Kalle Björkman
Arboga SK
2:33:00.917960
+35:38.213740
64.5p
58
Jakob Minell
Axa SC
2:33:12.919190
+35:50.214970
64.3p
59
Karl-Johan Thuresson
Kilsmo IK
2:34:45.928420
+37:23.224200
63.6p
60
Jon Samuelsson
Bålsta SK
2:34:51.929090
+37:29.224870
63.5p
61
Staffan Ericsson
Granbergsdals IF
2:35:02.930130
+37:40.225910
63.4p
62
Johan Persson
Sunne SLF
2:35:15.931440
+37:53.227220
63.3p
63
Marcus Tidlund
Karlstad
2:35:27.932620
+38:05.228400
63.2p
64
Fredrik Ohlsson
Volvo IF
2:35:30.932980
+38:08.228760
63.2p
65
David Andersson
Källbottens IK
2:37:59.947860
+40:37.243640
62.0p
66
Martin Sandgren
Tidaholm SOK Sisu
2:38:10.948980
+40:48.244760
61.9p
67
Simon Hansen
IK Fryken
2:38:24.950340
+41:02.246120
61.8p
68
Lars Thorwalls
Korsnäs IF SK
2:38:24.950380
+41:02.246160
61.8p
69
Erik Larsson
SK Bore
2:40:56.965590
+43:34.261370
60.7p
70
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:41:21.968090
+43:59.263870
60.5p
71
Henrik Rundberg
Brohyttans IF
2:42:15.973470
+44:53.269250
60.1p
72
Mats Halvarsson
Fjärås AIK
2:43:39.981860
+46:17.277640
59.5p
73
Peter Nilsson
Björneborgs SK
2:43:42.982150
+46:20.277930
59.5p
74
Robert Bernhardsson
Arboga SK
2:44:39.987860
+47:17.283640
59.1p
75
Freddy Wegelius
Borås SK
2:45:24.992370
+48:02.288150
58.7p
76
Olle Andersson
Trollhättans SOK
2:45:27.992630
+48:05.288410
58.7p
77
Joakim Claesson
IK Ymer
2:45:38.993700
+48:15.289480
58.7p
78
Jens Prytz
IFK Skövde SK
2:45:43.994260
+48:21.290040
58.6p
79
Ronny Andersson
Peab Fritid
2:45:53.995220
+48:31.291000
58.5p
80
Patrik Karlsson
Hultsfreds Lk
2:46:09.996870
+48:47.292650
58.4p
81
Eric Johansson
Jönköpings OK
2:47:33.1005260
+50:11.301040
57.9p
82
Erik Ljudén
Malungs IF
2:47:46.1006500
+50:23.302280
57.8p
83
Erik Harlén
Karlslunds IF SF
2:49:09.1014890
+51:47.310670
57.2p
84
Linus Ericsson
Oxvretens SK
2:49:39.1017860
+52:17.313640
57.0p
85
Gustav Gransten
Leksands SK
2:49:48.1018790
+52:26.314570
57.0p
86
Enström Magnus
Axa SC
2:51:00.1025900
+53:37.321680
56.5p
87
Johan Lagerberg
Arboga SK
2:51:06.1026550
+53:44.322330
56.4p
88
Magnus Blom
Magra IS
2:51:59.1031860
+54:37.327640
56.1p
89
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:53:30.1040950
+56:08.336730
55.5p
90
Anders Roos
Brudpiga RK
2:53:32.1041120
+56:10.336900
55.5p
91
Marcus Svensson
Mölndals RK
2:53:56.1043580
+56:34.339360
55.4p
92
Michael Larsson
Säffle SK
2:54:05.1044480
+56:43.340260
55.3p
93
Johan Stark
Vansbro AIK SK
2:54:31.1047030
+57:09.342810
55.2p
94
Hasse Eriksson
Sälens IF
2:54:59.1049850
+57:37.345630
55.0p
95
Björn Börjesson
Ljungskile FK
2:55:41.1054010
+58:18.349790
54.7p
96
Erik Gerremo
Spirit IF
2:58:08.1068750
+1:00:46.364530
53.8p
97
Kristian Adolfsson
IK Ymer
2:58:46.1072590
+1:01:24.368370
53.6p
98
Andreas Westlund
Tormestorps IF
2:58:55.1073450
+1:01:33.369230
53.6p
99
Ola Wirén
Kristinehamns OK
3:00:30.1082940
+1:03:08.378720
53.0p
100
Carl Alfred Falk
Ställbergs IK
3:00:33.1083200
+1:03:10.378980
53.0p
101
Erik Sämmark
Rolls-Royce IF
3:00:37.1083680
+1:03:15.379460
53.0p
102
Thomas Silfverberg
Axa SC
3:03:38.1101760
+1:06:16.397540
52.0p
103
Fredrik Svensson
OK Landehof
3:04:00.1103900
+1:06:37.399680
51.9p
104
Per Johan Norman
Kristinehamns OK
3:04:27.1106660
+1:07:05.402440
51.7p
105
Christian Severinsson
Trollhättans SOK
3:05:14.1111330
+1:07:52.407110
51.5p
106
Albin Karlsson
Nyköpings OK
3:06:06.1116510
+1:08:43.412290
51.2p
107
Martin Sedström
Karlslunds IF SF
3:08:31.1131000
+1:11:08.426780
50.4p
108
Rickard Ellström
OK Tyr
3:10:23.1142200
+1:13:00.437980
49.9p
109
Magnus Backlund
Leksand
3:12:48.1156750
+1:15:26.452530
49.1p
110
Fredrik Olsson
Stavnäs IK
3:15:33.1173290
+1:18:11.469070
48.3p
111
Tatsuko Kobayashi
Surahammars SOK
3:15:38.1173760
+1:18:16.469540
48.3p
112
Viktor Karlsson
Nyköpings OK
3:22:41.1216050
+1:25:19.511830
46.4p
113
Magnus Sterner
Axa SC
3:23:50.1222990
+1:26:28.518770
46.1p
114
Lars Obbarius
Sunne SLF
3:24:25.1226430
+1:27:03.522210
45.9p
115
Patrik Ljungberg
Umeå OK
3:24:39.1227870
+1:27:17.523650
45.9p
116
Anders Larsson
Stenshults IF
3:29:23.1256280
+1:32:01.552060
44.7p
117
Viktor Andersson
Bovallstrands SK
3:30:26.1262560
+1:33:04.558340
44.4p
118
Martin Nohlås
OK Landehof
3:31:06.1266520
+1:33:44.562300
44.3p
119
Axel Edvall
Axa SC
3:31:23.1268270
+1:34:01.564050
44.2p
120
Samuel Landin
Gagnefs IF
3:37:38.1305740
+1:40:16.601520
42.8p
121
Björn Larsson
Skåne
3:46:03.1356240
+1:48:41.652020
41.0p
122
Thomas Lorenzen
Danmark
3:52:59.1397820
+1:55:37.693600
39.6p
123
Mikael Karlsson
Sälens IF
3:53:58.1403710
+1:56:35.699490
39.4p
124
Samuel Lindberg
Hagfors SF
4:01:34.1449360
+2:04:12.745140
38.0p
125
Anders Melin
Axa SC
4:15:39.1533870
+2:18:17.829650
35.7p