Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM 50/30km
2011-04-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:13:40.801950
92.4p
2
Anders Södergren
Östersunds SK
2:13:45.802480
+5.430
92.4p
3
Johan Olsson
Åsarna IK
2:14:04.804320
+23.2270
92.2p
4
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:16:03.816280
+2:23.14230
91.1p
5
Daniel Myrmæl Helgestad
Byåsen IL
2:16:28.818750
+2:48.16700
90.8p
6
Lars Nelson
Funäsdalens IF
2:17:53.827240
+4:12.25190
90.1p
7
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:17:59.827890
+4:19.25840
90.0p
8
Mathias Fredriksson
Axa SC
2:18:05.828410
+4:24.26360
90.0p
9
Petter Eliassen
Byåsen IL
2:18:13.829240
+4:32.27190
89.9p
10
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:19:01.834050
+5:21.32000
89.5p
11
David Hedlund
Piteå Elit SK
2:19:52.839130
+6:11.37080
89.0p
12
Daniel Nordebo
Bodens SK
2:20:34.843320
+6:53.41270
88.7p
13
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
2:23:22.860160
+9:42.58110
87.2p
14
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:23:52.863190
+10:12.61140
87.0p
15
Tore Berdal Bjørseth
Byåsen IL
2:24:59.869820
+11:18.67770
86.4p
16
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:25:03.870200
+11:22.68150
86.4p
17
Bill Impola
Malungs IF
2:25:08.870730
+11:27.68680
86.3p
18
Pontus Olsson
Bodens SK
2:25:35.873480
+11:55.71430
86.1p
19
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
2:25:38.873790
+11:58.71740
86.1p
20
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:25:43.874240
+12:02.72190
86.0p
21
Jim Åhl
Bodens SK
2:25:57.875630
+12:16.73580
85.9p
22
Andreas Myran Steen
Leksvik IL
2:26:26.878570
+12:46.76520
85.7p
23
Anton Sjöholm
Östersunds SK
2:27:01.882040
+13:20.79990
85.4p
24
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
2:27:09.882850
+13:29.80800
85.3p
25
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:27:12.883110
+13:31.81060
85.3p
26
Erik Wickström
IF Hallby SOK
2:28:14.889320
+14:33.87270
84.8p
27
Magnus Jonsson
Sollefteå SK
2:29:04.894370
+15:24.92320
84.4p
28
Steffen Säterhagen Paulsen
Rustad IL
2:30:25.902480
+16:45.100430
83.8p
29
David Frisk
IFK Mora SK
2:30:33.903220
+16:52.101170
83.7p
30
Markus Ottosson
IFK Umeå
2:30:36.903520
+16:55.101470
83.7p
31
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
2:31:26.908520
+17:45.106470
83.3p
32
Carl Fredrik Hagen
Rustad IL
2:31:36.909590
+17:56.107540
83.2p
33
Ola Berg Fines
Mosvik IL
2:31:43.910200
+18:02.108150
83.2p
34
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:32:13.913290
+18:33.111240
82.9p
35
Espen Forsell
Byåsen IL
2:34:07.924650
+20:27.122600
82.1p
36
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:35:28.932770
+21:48.130720
81.5p
37
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:35:44.934360
+22:04.132310
81.4p
38
Daniel Johansson
IFK Umeå
2:35:52.935110
+22:11.133060
81.3p
39
Daniel Näslund
Funäsdalens IF
2:37:30.944910
+23:49.142860
80.6p
40
Ian Wilkinson
Usa
2:39:58.959740
+26:17.157690
79.5p
41
Baard Erik Haugen
Rustad IL
2:41:03.966250
+27:23.164200
79.1p
42
Jens Andersson
Kalix SK
2:42:02.972110
+28:21.170060
78.7p
43
Samuel Norlén
IK Stern
2:43:25.980410
+29:44.178360
78.1p
44
Erik Johansson
Tranemo IF
2:44:22.986170
+30:42.184120
77.7p
45
Patrik Tallbom
Östersunds SK
2:47:52.1007130
+34:11.205080
76.3p
46
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
2:49:51.1019080
+36:11.217030
75.6p
47
Carl Olander
OK Landehof
2:50:56.1025590
+37:16.223540
75.2p
-
Ronny Wedin
Norbergs SK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Lindblad
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Ekman
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Eric Storvall
IK Kronan
23:59:58.8639700
-
-
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
23:59:58.8639700
-
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Peter Arnesson
IF Hallby SOK
23:59:58.8639700
-
-
Marcus Svelander
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Nordström
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Silfver
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
30km, Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
1:18:25.470420
80.4p
2
Tuva Toftdahl Staver
Heming IL
1:18:44.472300
+18.1780
80.1p
3
Maria Rydqvist
Östersunds SK
1:18:53.473270
+28.2750
80.0p
4
Emma Wikén
Åsarna IK
1:19:15.475410
+49.4890
79.7p
5
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
1:19:32.477140
+1:07.6620
79.4p
6
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:19:37.477690
+1:12.7170
79.3p
7
Silje Øyre Slind
Oppdal IL
1:19:40.477920
+1:15.7400
79.3p
8
Astrid Øyre Slind
Oppdal IL
1:19:44.478390
+1:19.7870
79.2p
9
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:20:34.483340
+2:09.12820
78.5p
10
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:20:55.485470
+2:30.14950
78.2p
11
Therese Svensson
Åsarna IK
1:21:09.486870
+2:44.16350
78.0p
12
Maria Ström Nakstad
Byåsen IL
1:21:19.487820
+2:54.17300
77.8p
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
1:22:14.493350
+3:49.22830
77.1p
14
Hanna Seppas
IFK Mora SK
1:23:52.503180
+5:27.32660
75.7p
15
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:24:08.504760
+5:43.34240
75.5p
16
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
1:24:33.507200
+6:07.36680
75.2p
17
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
1:25:16.511580
+6:51.41060
74.6p
18
Anna Simberg
Piteå Elit SK
1:25:26.512520
+7:01.42000
74.4p
19
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:25:27.512680
+7:02.42160
74.4p
20
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:25:33.513210
+7:07.42690
74.4p
21
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:25:45.514440
+7:20.43920
74.2p
22
Mia Eriksson
IFK Tärendö
1:26:40.519950
+8:15.49430
73.5p
23
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
1:27:50.526990
+9:25.56470
72.6p
24
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:28:33.531210
+10:07.60690
72.1p
25
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
1:28:42.532110
+10:16.61590
72.0p
26
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
1:29:34.537370
+11:09.66850
71.3p
27
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
1:29:37.537610
+11:11.67090
71.3p
28
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
1:30:35.543470
+12:10.72950
70.6p
29
Lisa K Svensson
Åsarna IK
1:30:47.544620
+12:22.74100
70.5p
30
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:34:03.564240
+15:38.93720
68.2p
31
Petra Nilsson
Åsarna IK
1:34:26.566570
+16:01.96050
68.0p
32
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
1:36:11.577040
+17:46.106520
66.8p
33
Anna Nystedt
Stockviks SF
1:36:52.581170
+18:27.110650
66.4p
34
Eva Johansson
Linköpings SK
1:40:31.603010
+22:05.132490
64.2p
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Silje Dahl Benum
Byåsen IL
23:59:58.8639700
-