Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Hallands Rull-ski
2011-09-11
Deltävling i
Sydsvenska Rullskidcupen 2011
<<< BIF-Skejten
BIF-Rullen >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Fia Jobs
Björnstorps IF
2:10:22.782100
61.5p
D 40
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
2:23:51.863000
55.7p
H 21
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
1:40:42.604100
79.9p
2
Markus Jönsson
Team Arkmek
1:40:43.604200
+1
79.9p
3
Samuel Norlén
IK Stern
1:40:45.604400
+3.200
79.9p
4
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
1:42:08.612700
+1:26.8500
78.8p
5
Marcus Johansson
IK Stern
1:43:35.621400
+2:53.17200
77.7p
6
Philip Askeroth
IK Stern
1:44:09.624800
+3:27.20600
77.2p
7
Stefan Nordlander
Team Arkmek
1:45:21.632000
+4:39.27800
76.3p
8
Gustaf Pettersson
Björnstorps IF
1:45:39.633800
+4:57.29600
76.1p
9
Rickard Bergengren
Björnstorps IF
1:52:47.676600
+12:05.72400
71.2p
10
Tomas Wollentz
SK Laxen
1:54:35.687400
+13:53.83200
70.1p
11
Håkan Huselius
Björnstorps IF
1:56:35.699400
+15:53.95200
68.9p
12
Mårten Svensson
Simlångsdalens IF
1:56:43.700200
+16:01.96000
68.8p
13
Eskil Svensson
Simlångsdalens IF
1:59:31.717000
+18:49.112800
67.2p
14
Johannes Gunarzon
IF Hallby SOK
2:03:19.739800
+22:37.135600
65.1p
15
Fredrik Mårtensson
Lidhults GOIF
2:03:25.740400
+22:43.136200
65.0p
16
Erik Axelsson
Simlångsdalens IF
2:03:53.743200
+23:11.139000
64.8p
17
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
2:24:05.864400
+43:23.260200
55.6p
18
Rikard Junblad
Simlångsdalens IF
2:26:11.877000
+45:29.272800
54.8p
19
Oskar Ahlgren
Livräddarna Tylösand
2:48:11.1009000
+1:07:29.404800
47.6p
20
Anton Ljungström
Halmstad Kanotklubb
2:48:17.1009600
+1:07:35.405400
47.5p
H 40
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
1:43:40.621900
77.6p
2
Joakim Bydinger
Ronneby OK
1:52:48.676700
+9:08.54700
71.2p
3
Adam Blomberg
OK Landehof
1:52:54.677300
+9:14.55300
71.2p
4
Bo Staffan Andersson
Ronneby OK
1:53:26.680500
+9:46.58500
70.8p
5
Magnus Aasa
OK Kullingshof
1:56:03.696200
+12:23.74200
69.2p
6
Roger Wahlbeck
Halmstad Garnisons IF
2:02:11.733000
+18:31.111000
65.7p
7
Tom Petersen
Björnstorps IF
2:06:42.760100
+23:02.138100
63.3p
8
Sven Abrahamsson
OK Landehof
2:13:54.803300
+30:14.181300
59.9p
H 50
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
1:53:13.679200
71.0p
2
Peter Klock
IK Stern
1:57:20.703900
+4:07.24600
68.4p
3
Bengt Åke Olofsson
Björnstorps IF
2:09:34.777300
+16:21.98000
61.9p
4
Torbjörn Andersson
IFK Stockaryd
2:10:21.782000
+17:08.102700
61.5p
5
Peter Nilsson
Simlångsdalens IF
2:11:19.787800
+18:06.108500
61.1p
6
Ronny Tocaj
Björnstorps IF
2:20:46.844500
+27:33.165200
56.9p
7
Thomas Magnusson
Björnstorps IF
2:23:22.860100
+30:09.180800
55.9p
H 60
47km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Bäreteg
IK Hakarpspojkarna
1:57:25.704400
68.4p
2
Göran Pettersson
Göteborgs SK
2:03:15.739400
+5:50.34900
65.1p
3
Bertil Persson
Göteborgs SK
2:03:16.739500
+5:51.35000
65.1p
4
Ebbe Malm
Markaryds FK
2:30:39.903800
+33:14.199300
53.2p
5
Pentti Takkinen
Lödde Motion
2:30:39.903800
+33:14.199300
53.2p
D 21 Motion
23km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eva Christin Ronkainen
Wsv Clausthal-Zellerfeld
1:20:23.482200
51.2p
2
Caroline Magnusson
SK Hylte
1:32:06.552500
+11:43.70200
44.7p
3
Karin Torstensson
Krogsereds IK
1:47:02.642100
+26:39.159800
38.4p
4
Anna Torstensson
Krogsereds IK
1:50:22.662100
+29:59.179800
37.3p
H 21 Motion
23km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Holger Kolb
SC Hohegei Germany
1:05:05.390400
63.2p
2
Ingemar Wahlström
SK Hylte
1:05:51.395000
+46.4500
62.5p
3
Hans Axelsson
SK Hylte
1:08:42.412100
+3:37.21600
59.9p
4
Lars Erik Svensson
Hästhult AIK
1:10:24.422300
+5:19.31800
58.4p
5
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
1:13:25.440400
+8:20.49900
56.0p
6
Marie Louise Nilsson
SK Hylte
1:16:22.458100
+11:17.67600
53.9p
7
Carl Sjöberg
IFK Helsingborg
1:19:21.476000
+14:16.85500
51.8p
8
Hans Kristensson
SK Hylte
1:21:12.487100
+16:07.96600
50.6p
9
Daniel Ivarsson
Krogsereds IK
1:21:42.490100
+16:37.99600
50.3p
10
Gert Andersson
OK Lindena
1:26:19.517800
+21:14.127300
47.6p