Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandinavian Cup Sprint
2012-01-14
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
2
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
4
Isabelle Persson
Stockviks SF
5
Hedda Bångman
Offerdals SK
6
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
B-Final
7
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
8
Ida Jonsson
Duveds IF
9
Sandra Olsson
SK Bore
10
Emma Rusth
Alnö SK
11
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
12
Matilda Andersson
Häggenås SK
Kvartsfinal
13
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
13
Anna Dyvik
Leksands SK
13
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
16
Helena Lundkvist
Kalix SK
16
Hanna Wikman
Gellivare SK
16
Frida Hedman
Lycksele IF
16
Emma Björklund
IFK Mora SK
16
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
21
Lina Kardin
Offerdals SK
21
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
21
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
21
Emma Bivstedt
Sundbybergs IK
21
Therese Axelsson
SK Bore
26
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
26
Naima Nergård
Gellivare SK
26
Julia Johansson
Duveds IF
26
Emma Strömberg
Remsle SK
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
2
Julia Jansson
Månkarbo IF
3
Maja Falk
Ulricehamns IF
4
Lisa Dahl
Offerdals SK
5
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
6
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
B-Final
7
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
8
Marika Backman
Hede SK
9
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
10
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
11
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
12
Sara Hallquist
Åsarna IK
Kvartsfinal
13
Louise Persson
Stockviks SF
13
Maria Sundström
Strömnäs GIF
13
Julia Dahl
IFK Mora SK
13
Frida Erkers
Leksands SK
17
Emma Ivarsson
Årsunda IF
17
Katarina Olsson
Fränsta IK
17
Isabella Dannberg
Storviks IF
17
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
21
Alexandra Persson
Gellivare SK
21
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
21
Emma Dahlgren
Filipstads SF
21
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
21
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
26
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
26
Emma Bergström
Kalix SK
26
Lena Wiklund
Högbo GOIF
26
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
26
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Stina Nilsson
Malungs IF
2
Martine EK Hagen
Norway
3
Emma Wikén
Åsarna IK
4
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
5
Silja TARVONEN
Finland
6
Piret Pormeister
Estonia
B-Final
7
Kari Øyre Slind
Norway
8
Kristin Gausen
Norway
9
Ragnhild Haga
Norway
10
Marte Monrad Hansen
Norway
11
Maria Nordström
Gävle SK
12
Sara Lindborg
Östersunds SK
Kvartsfinal
13
Astrid Øyre Slind
Norway
13
Eva Svensson
IFK Mora SK
13
Synnove BRULAND
Norway
13
Silje Øyre Slind
Norway
17
Tuva Toftdahl Staver
Norway
17
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
17
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
17
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
21
Helene Söderlund
IFK Mora SK
21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
21
Marika Sundin
Sollefteå SK
21
Kjersti Boe
Norway
21
Elin Mohlin
Sollefteå SK
26
Emma Bergman
IK Rex
26
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
26
Heidi Raju
Estonia
26
Elise Aunet Tyldum
Norway
26
Astrid BRULAND
Norway
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jacob Engström
Kalix SK
2
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
3
Erik Söderlund
SK Bore
4
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
5
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
6
Anton Hedlund
Åshammars IK
B-Final
7
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
8
Simon Åslin
Stockviks SF
9
Jens Burman
Åsarna IK
10
Anton Åström
Bodens SK
11
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
12
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
Kvartsfinal
13
Sixten Walheim
Högbo GOIF
13
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
13
Olle Jonsson
Duveds IF
16
Emil Svensson
Åsarna IK
16
Henrik Ottosson
Åsarna IK
16
Gustav Johansson
Gellivare SK
16
Viktor Lindmark
Remsle SK
16
Gustav Lundholm
Ramsele IK
21
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
21
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
21
Simon Öberg
Kalix SK
21
Viktor Eriksson
Malungs IF
21
David Adolfsson
Täfteå IK
26
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
26
Marcus Stenberg
Svegs IK
26
Fredrik Andreé
Årjängs IF
26
Marcus Johansson
Gillberga SK
26
Gustav Sundström
Garphyttans IF
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
2
Mathias Jonasson
Östersunds SK
3
Peppe Femling
Högbo GOIF
4
Karl-Johan Westberg
Borås SK
5
Johan Forsberg
IFK Umeå
6
Niklas Niska
Pajala IF
B-Final
7
Daniel Svensson
IFK Mora SK
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
9
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
10
Elias Alvebro
Häggenås SK
11
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
12
David Nordström
Täfteå IK
Kvartsfinal
13
Johan Häggström
Kalix SK
13
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
13
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
16
Arvid Forss
Åsarna IK
16
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
16
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
16
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
16
Jesper Arnesson
Borås SK
21
Mikael Edström
Strömnäs GIF
21
Oscar Kardin
Offerdals SK
21
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
21
Nils Persson
Östersunds SK
21
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
26
Joacim Lindstedt
Borås SK
26
Gustav Nystedt
Stockviks SF
26
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
26
Viktor Hansson
Garphyttans IF
26
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Johan Kjoelstad
Norway
2
Finn Haagen Krogh
Norway
3
Eivind Bakkene
Norway
4
Kent Ove Clausen
Norway
5
Emil Iversen
Norway
6
Torjus BOERSHEIM
Norway
B-Final
7
John Kristian Dahl
Norway
8
Martin Hammer
Norway
9
Andreas Myran Steen
Norway
10
Johan Eriksson
Åsarna IK
11
Hans Petter Lykkja
Norway
12
Robin Norum
IFK Umeå
Kvartsfinal
13
Joergen Braathen
Norway
13
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
13
Anton Karlsson
Åsarna IK
16
Didrik Toenset
Norway
16
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
16
Ola Fines Berg
Norway
16
Gustav Nordström
Gävle SK
16
Morten Vannebo
Norway
21
Adam Johansson
IFK Mora SK
21
Haakon MIKALSEN
Norway
21
Simon Persson
Lucksta IF
21
Snorri Einarsson
Norway
21
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
26
Erik Oevsthus Bakkejord
Norway
26
Eirik Telebond
Norway
26
Torgeir Skare Thygesen
Norway
26
Erik Silfver
Lucksta IF
26
Markus Ottosson
IFK Umeå