16km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Jonny Nilimaa | Bodens SK | 49:40.297900 | | 80.7p |
2 | Tobias Nilsson | IFK Umeå | 49:46.298500 | | 80.5p |
3 | Johan Lintzén | Försvarets Sk | 50:36.303500 | | 79.2p |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Maria Sundström | Strömnäs GIF | 29:48.178700 | | 64.9p |
2 | Clara Auland | Sävast Ski Team IF | 29:49.178800 | | 64.9p |
3 | Caroline Lundgren | Strömnäs GIF | 30:22.182100 | | 63.5p |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Emma Sjölander | Piteå Elit SK | 28:31.171000 | | 68.4p |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Anthony Sorsa | Gellivare Skidallians IK | 25:06.150500 | | 79.7p |
2 | Zackarias Toresson | Ski Team Novus IF | 25:09.150800 | | 79.5p |
3 | Tobias Karlsson | Kalix SK | 25:19.151800 | | 78.9p |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Ottilia Niemi | IFK Kiruna | 11:20.67900 | | |
2 | Johanna Engström | Sunderby SK | 11:49.70800 | | |
3 | Jenny Björnfot | Sunderby SK | 11:54.71300 | | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Jenny Larsson | Luleå Gjutarens IF | 10:46.64500 | | |
2 | Vendela Henriksson | Luleå Gjutarens IF | 11:03.66200 | | |
3 | Vilma Funck | IFK Kiruna | 11:35.69400 | | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Kevin Roberts | Sävast Ski Team IF | 10:37.63600 | | |
2 | Elias Andersson | Sunderby SK | 10:41.64000 | | |
3 | Edwin Bäckström | Norrfjärdens IF | 10:46.64500 | | |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Johannes Hortlund | Älvsby IF SK | 9:48.58700 | | |
2 | Kalle Eriksson | Sävast Ski Team IF | 9:57.59600 | | |
3 | Emil Edman | Luleå Gjutarens IF | 10:00.59900 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Marlene Eriksson | IFK Kiruna | 9:15.55400 | | |
2 | Johanna Gustavsson | Hemmingsmarks IF | 9:20.55900 | | |
3 | Lovisa Fåhraeus | Strömnäs GIF | 9:25.56400 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Ida Gustavsson | IFK Arvidsjaur SK | 8:49.52800 | | |
2 | Maria Olofsson | Kalix SK | 9:06.54500 | | |
3 | Linnea Fjällborg | Jukkasjärvi IF | 9:14.55300 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Jonathan Dahlberg | Byske SK | 8:29.50800 | | |
2 | William Westerlund | Byske SK | 9:09.54800 | | |
3 | Oskar Årebäck | Bolidens SK | 9:16.55500 | | |
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Albin Larsson | Brändöns IF | 8:30.50900 | | |
2 | Axel From | Rutviks SK | 8:47.52600 | | |
3 | Jesper Matti | Bodens SK | 8:59.53800 | | |
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Maja Årebäck | Bolidens SK | 6:53.41200 | | |
2 | Emilia Westerlund | Byske SK | 6:58.41700 | | |
3 | Ellen Gustafsson | Brändöns IF | 7:07.42600 | | |
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Ellinor Jacobsson | Gellivare SK | 6:35.39400 | | |
2 | Amanda Lundberg | Jukkasjärvi IF | 6:50.40900 | | |
3 | Svea Holmbom | Sävast Ski Team IF | 6:51.41000 | | |
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Pål Jonsson | Strömnäs GIF | 6:39.39800 | | |
2 | Ruben Andersson | Strömnäs GIF | 7:01.42000 | | |
3 | Karl Tuuri | Älvsby IF SK | 7:05.42400 | | |
1.3km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Aron Pettersson | Älvsby IF SK | 6:42.40100 | | |
2 | Elias Forss | Luleå Gjutarens IF | 6:49.40800 | | |
3 | Albin Norén | Norrfjärdens IF | 6:54.41300 | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Lovisa Fjällborg | Jukkasjärvi IF | 5:27.32600 | | |
2 | Tyra Johansson | Bodens SK | 6:00.35900 | | |
3 | MY Rundgren | Sunderby SK | 6:09.36800 | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Elsa Holmbom | Sävast Ski Team IF | 5:21.32000 | | |
2 | Märta Löfgren | Skellefteå SK | 5:22.32100 | | |
3 | Lisa Ingesson | Strömnäs GIF | 5:23.32200 | | |
|
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Theo Mattei | Sävast Ski Team IF | 5:08.30700 | | |
2 | Henri Murto | OK Sarven | 5:34.33300 | | |
3 | Victor Berglund | Bodens SK | 5:48.34700 | | |
0.8km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart |
1 | Tobias Snell | Luleå Gjutarens IF | 4:31.27000 | | |
2 | Viktor Majbäck | Jukkasjärvi IF | 4:32.27100 | | |
3 | Ludvig Fredriksson | Strömnäs GIF | 4:45.28400 | | |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Annica Lundmark | Byske SK | 36:26.218500 | | 51.5p |
2 | Catharina Lysell Bergström | Strömnäs GIF | 36:31.219000 | | 51.3p |
3 | Brittinger Lundin | Hemmingsmarks IF | 50:42.304100 | | 35.6p |
8km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Marcus Burström | Byske SK | 30:16.181500 | | 63.8p |
2 | Alexander Sundström | Strömnäs GIF | 31:17.187600 | | 61.3p |
3 | Lars-Gunnar Marklund | Hortlax SK | 32:40.195900 | | 58.3p |
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart |
1 | Julia Roberts | Sävast Ski Team IF | 13:00.77900 | | 47.6p |
2 | Johanna Westerlund | Hemmingsmarks IF | 18:02.108100 | | 32.6p |