Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Dubbeljakt
2012-01-25
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
30km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
1:13:46.442570
94.1p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
1:13:47.442620
+0
94.1p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
1:13:50.442920
+3.250
94.1p
4
Mathias Fredriksson
Axa SC
1:13:53.443250
+6.580
94.0p
5
Anders Södergren
Östersunds SK
1:13:57.443630
+10.960
93.9p
6
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
1:14:09.444800
+22.2130
93.7p
7
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
1:15:43.454280
+1:57.11610
91.9p
8
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
1:15:50.454950
+2:03.12280
91.7p
9
Anton Sjöholm
Östersunds SK
1:16:06.456510
+2:19.13840
91.4p
10
Lars Suther
IFK Mora SK
1:16:22.458140
+2:35.15470
91.1p
11
Markus Ottosson
IFK Umeå
1:17:27.464630
+3:40.21960
89.9p
12
Anders Högberg
IFK Umeå
1:17:37.465680
+3:51.23010
89.7p
13
Bill Impola
Malungs IF
1:17:41.466090
+3:55.23420
89.7p
14
Robin Norum
IFK Umeå
1:17:46.466540
+3:59.23870
89.6p
15
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
1:18:00.467970
+4:14.25300
89.3p
16
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
1:18:02.468180
+4:16.25510
89.3p
17
David Hedlund
Piteå Elit SK
1:18:03.468270
+4:17.25600
89.3p
18
Anders Jonsson
Stockviks SF
1:18:53.473220
+5:06.30550
88.4p
19
Erik Andersson
Malungs IF
1:18:58.473760
+5:11.31090
88.3p
20
Simon Hallström
Idre SK
1:19:24.476300
+5:37.33630
87.9p
21
Jesper Modin
Piteå Elit SK
1:19:24.476330
+5:37.33660
87.9p
22
Martin Liljemark
SK Bore
1:19:24.476390
+5:38.33720
87.8p
23
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
1:19:26.476530
+5:39.33860
87.8p
24
Hampus Lindblom
Åsarna IK
1:19:53.479280
+6:07.36610
87.3p
25
Gustav Nordström
Gävle SK
1:20:16.481550
+6:29.38880
87.0p
26
Tor Larsson
Storumans IK
1:20:17.481600
+6:30.38930
87.0p
27
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
1:20:36.483590
+6:50.40920
86.6p
28
Erik Silfver
Lucksta IF
1:20:51.485000
+7:04.42330
86.4p
29
Anders Solin
IFK Mora SK
1:21:12.487130
+7:25.44460
86.0p
30
Joakim Engström
IFK Mora SK
1:22:03.492260
+8:16.49590
85.2p
31
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
1:22:04.492320
+8:17.49650
85.2p
32
Kalle Gräfnings
Falun Borlänge SK
1:22:18.493770
+8:32.51100
84.9p
33
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
1:23:02.498100
+9:15.55430
84.2p
34
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
1:23:45.502440
+9:58.59770
83.6p
35
Patrik Tallbom
Östersunds SK
1:23:51.503040
+10:04.60370
83.5p
36
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
1:24:07.504660
+10:20.61990
83.2p
37
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
1:24:23.506240
+10:36.63570
83.0p
38
Oscar Bergström
IFK Mora SK
1:24:25.506430
+10:38.63760
82.9p
39
Erik Johansson
Tranemo IF
1:24:40.507900
+10:53.65230
82.7p
40
Tobias Nilsson
IFK Umeå
1:25:14.511320
+11:27.68650
82.2p
41
Rasmus Blom
Högsäters GF
1:25:17.511660
+11:30.68990
82.1p
42
Emil Ekman
Ulricehamns IF
1:25:35.513420
+11:48.70750
81.9p
43
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
1:25:58.515790
+12:12.73120
81.5p
44
Mikael Ojala
IFK Umeå
1:26:45.520400
+12:58.77730
80.8p
45
Erik Simberg
SK Bore
1:27:32.525130
+13:45.82460
80.1p
46
Linus Larsson
Ulricehamns IF
1:27:34.525380
+13:48.82710
80.1p
47
Tobias Engblom
Stockviks SF
1:27:39.525810
+13:52.83140
80.0p
48
Emil Lagergren
Tynderö IK
1:27:44.526300
+13:57.83630
80.0p
49
Ronny Wedin
Norbergs SK
1:27:57.527640
+14:10.84970
79.8p
50
Max Själin
Storumans IK
1:28:54.533300
+15:07.90630
79.0p
51
Carl Olander
OK Landehof
1:29:56.539570
+16:10.96900
78.1p
52
Erik Berglund
Lycksele IF
1:30:14.541340
+16:27.98670
77.9p
53
Andreas Kårström
Hudiksvalls IF
1:30:34.543330
+16:47.100660
77.6p
54
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
1:30:54.545380
+17:08.102710
77.3p
55
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
1:31:30.548990
+17:44.106320
76.8p
56
Kristian Tufvesson
IK Rex
1:32:23.554280
+18:37.111610
76.1p
-
Martin Johansson
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Karlsson
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:58.8639700
-
-
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Jens Andersson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Lund
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Joel Hultin
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Christofer Eriksson
Ilsbo SK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
41:24.248360
84.8p
2
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
41:57.251680
+33.3220
83.5p
3
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
41:59.251830
+34.3370
83.4p
4
Hanna Brodin
Åsarna IK
42:09.252840
+44.4380
83.0p
5
Emma Wikén
Åsarna IK
42:12.253190
+48.4730
82.9p
6
Sara Lindborg
Östersunds SK
43:16.259590
+1:52.11130
80.5p
7
Helene Söderlund
IFK Mora SK
43:23.260270
+1:59.11810
80.3p
8
Eva Svensson
IFK Mora SK
43:24.260300
+1:59.11840
80.2p
9
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
43:25.260470
+2:01.12010
80.2p
10
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
43:41.262010
+2:16.13550
79.6p
11
Anna Simberg
Piteå Elit SK
44:20.265960
+2:56.17500
78.2p
12
Linn Sömskar
IFK Umeå
44:23.266280
+2:59.17820
78.1p
13
Hanna Seppas
IFK Mora SK
44:29.266840
+3:04.18380
77.9p
14
Terese Andersson
Stockviks SF
44:48.268730
+3:23.20270
77.3p
15
Elin Mohlin
Sollefteå SK
45:11.271000
+3:46.22540
76.5p
16
Maria Nordström
Gävle SK
45:11.271050
+3:46.22590
76.5p
17
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
45:11.271080
+3:47.22620
76.5p
18
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
45:26.272580
+4:02.24120
76.0p
19
Marika Sundin
Sollefteå SK
45:27.272600
+4:02.24140
76.0p
20
Sanna Hallberg
Åsarna IK
45:56.275550
+4:31.27090
75.1p
21
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
46:10.276930
+4:45.28470
74.6p
21
Jennie Jirhed
Östersunds SK
46:10.276930
+4:45.28470
74.6p
23
Emma Sjölander
Piteå Elit SK
46:32.279180
+5:08.30720
73.9p
24
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
46:36.279580
+5:12.31120
73.8p
25
Ida Indahl
Camp Södergren SC
46:51.281050
+5:26.32590
73.4p
26
Petra Nilsson
Åsarna IK
47:00.281950
+5:35.33490
73.1p
27
Frida Hallquist
Åsarna IK
47:55.287490
+6:31.39030
71.5p
28
Amanda Mattsson
Stockviks SF
48:06.288520
+6:41.40060
71.2p
29
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
48:34.291310
+7:09.42850
70.4p
30
Karin Wasell
Graninge-Alliansen
49:14.295320
+7:49.46860
69.3p
31
Lina Hultin
Garphyttans IF
49:35.297460
+8:11.49000
68.7p
32
Eva Johansson
Linköpings SK
50:17.301670
+8:53.53210
67.6p
33
Catrin Fjällström
Lycksele IF
50:35.303420
+9:10.54960
67.2p
34
Hanna Slotte
Falu IK
59:42.358170
+18:18.109710
55.7p
-
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Maria Nordström
Camp Södergren SC
23:59:58.8639700
-
-
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Dahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa K Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-