Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Södra Berget Runt
2012-01-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
2:45:55.995400
56.3p
2
Åsa Krisell
Trångsvikens IF
2:51:11.1027000
+5:16.31500
54.0p
3
Anna Lundgren
Sundsvalls OK
2:56:38.1059700
+10:43.64200
51.9p
4
Johanna Bergman
Sundsvalls OK
2:58:11.1069000
+12:16.73500
51.3p
5
Malin Tuvesson
Sundsvalls OK
2:58:25.1070400
+12:30.74900
51.2p
6
Monica Bystedt
Hemsö IF
2:59:40.1077900
+13:45.82400
50.7p
7
Ida Thuresson
Järpens SK
3:01:32.1089100
+15:37.93600
50.0p
8
Caroline Burman
Sundsvalls OK
3:03:30.1100900
+17:35.105400
49.3p
9
Maria Frisk
Storvreta IK
3:09:09.1134800
+23:14.139300
47.5p
10
Anna Karin Berglund
Stockviks SF
3:09:43.1138200
+23:48.142700
47.3p
11
Frida Börjesson
Karlslunds IF SF
3:12:54.1157300
+26:59.161800
46.3p
12
Klockar Jenny Nääs
Bergeforsens SK
3:13:17.1159600
+27:22.164100
46.2p
13
Karin Brolin
Gävle SK
3:31:23.1268200
+45:28.272700
41.2p
14
Anna Nabseth
Stockholm
3:41:58.1331700
+56:03.336200
38.8p
15
Johanna Tuuf
Stockholm City Triathlon
3:56:27.1418600
+1:10:32.423100
35.9p
16
Anna Thorsaeus
Frösunda SK
4:04:51.1469000
+1:18:56.473500
34.5p
17
Camilla Wallin
Sundsvalls SLK
4:09:04.1494300
+1:23:09.498800
33.8p
H 21
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:08:48.772700
80.3p
2
David Holmberg
Sundsvalls OK
2:08:52.773100
+4.300
80.2p
3
Tommy Larsson
Stockviks SF
2:11:12.787100
+2:24.14300
78.1p
4
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:11:18.787700
+2:30.14900
78.0p
5
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
2:13:12.799100
+4:24.26300
76.4p
6
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:13:55.803400
+5:07.30600
75.8p
7
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:14:14.805300
+5:26.32500
75.6p
8
Mandus Andersson
IK Rex
2:16:50.820900
+8:02.48100
73.5p
9
Stefan Sjölund
Skogslöparna
2:16:54.821300
+8:06.48500
73.4p
10
Peder Olsson
Alnö Race Team
2:17:23.824200
+8:35.51400
73.1p
11
Anders Lundgren
Torpshammars IF
2:17:28.824700
+8:40.51900
73.0p
12
Albin Eriksson
No Club
2:17:52.827100
+9:04.54300
72.7p
13
Martin Melander
Ortvikens Mk
2:17:58.827700
+9:10.54900
72.6p
14
Tomas Edström
IF Strategen
2:19:17.835600
+10:29.62800
71.7p
15
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
2:19:26.836500
+10:38.63700
71.5p
16
Magnus Skoog
Sundsvalls OK
2:19:37.837600
+10:49.64800
71.4p
17
Jonas Bystedt
Hemsö IF
2:22:28.854700
+13:40.81900
69.4p
18
Björn Lindström
Stockviks SF
2:24:42.868100
+15:54.95300
67.9p
19
Henrik Jönsson
Hammerdal IF
2:26:46.880500
+17:58.107700
66.6p
20
Mattias Lindahl
IK Brånan Boys & Girls
2:28:09.888800
+19:21.116000
65.7p
21
Jan Lindell
Stockviks SF
2:28:38.891700
+19:50.118900
65.4p
22
Ralf Andersson
Hotings IF
2:31:08.906700
+22:20.133900
63.9p
23
Per Erik Rönnestrand
ÅS IL
2:31:35.909400
+22:47.136600
63.7p
24
Peter Spångberg
IF Berguven
2:32:13.913200
+23:25.140400
63.3p
25
Anders Brink
Eksjö SOK
2:33:00.917900
+24:12.145100
62.8p
26
Kristoffer Ståhl
Alnö Race Team
2:33:05.918400
+24:17.145600
62.8p
27
Simon Meurling
IF Strategen
2:34:23.926200
+25:35.153400
62.1p
28
Mårten Prézent
Hemsö IF
2:34:33.927200
+25:45.154400
62.0p
29
Göran Bäckman
Kemira IF
2:34:37.927600
+25:49.154800
61.9p
30
Anders Frisk
Attunda IF
2:35:13.931200
+26:25.158400
61.6p
31
Matts Boman
Lucksta IF
2:35:31.933000
+26:43.160200
61.5p
32
Staffan Asplund
Kungälvs OK
2:35:43.934200
+26:55.161400
61.3p
33
Mats Näsholm
Kramfors Polisens IF
2:35:51.935000
+27:03.162200
61.3p
34
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:39:24.956300
+30:36.183500
59.4p
35
Pasi Karhu
Umeå Holmsund SK
2:39:40.957900
+30:52.185100
59.3p
36
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
2:40:05.960400
+31:17.187600
59.1p
37
Tony Svensson
Stöde IF
2:40:17.961600
+31:29.188800
59.0p
38
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:42:22.974100
+33:34.201300
58.0p
39
Andreas Berglund
Stockviks SF
2:42:22.974100
+33:34.201300
58.0p
40
Thomas Rex
Sundsvalls OK
2:43:13.979200
+34:25.206400
57.6p
41
Johan Nylander
Stockviks SF
2:43:36.981500
+34:48.208700
57.4p
42
Björn Wedin
Nobel Aktiv IF
2:45:03.990200
+36:15.217400
56.7p
43
Johan Renström
Härnösands OK
2:45:44.994300
+36:56.221500
56.4p
44
Per Magnus Landén
ÅS IL
2:47:15.1003400
+38:27.230600
55.7p
45
Lars Kongsholm
Sundsvalls OK
2:47:20.1003900
+38:32.231100
55.7p
46
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:48:22.1010100
+39:34.237300
55.2p
47
Håkan Westman
Axa SC
2:48:39.1011800
+39:51.239000
55.1p
48
Hans Danielsson
IF Strategen
2:50:39.1023800
+41:51.251000
54.3p
49
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:50:56.1025500
+42:08.252700
54.1p
50
Mikael Jönsson
Östersunds Telemarkskl.
2:51:30.1028900
+42:42.256100
53.9p
51
Jesper Johansson
Storhullsjön
2:53:54.1043300
+45:06.270500
52.9p
52
Per Olof Sjödin
Axa SC
2:54:14.1045300
+45:26.272500
52.8p
53
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
2:55:08.1050700
+46:20.277900
52.4p
54
Daniel Carlsson
Ljustorps IF
2:56:00.1055900
+47:12.283100
52.1p
55
Martin Stoll
Alnö Race Team
2:56:39.1059800
+47:51.287000
51.8p
56
Jörgen Ekwall
Njurunda SK
2:57:08.1062700
+48:20.289900
51.7p
57
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:58:23.1070200
+49:35.297400
51.2p
58
Ulf Ekedahl
Njurunda SK
2:59:10.1074900
+50:22.302100
50.9p
59
Niklas Wikman
Sweco IF
3:00:53.1085200
+52:05.312400
50.3p
60
Niklas Gisselman
Bondsjöhöjdens IK
3:01:21.1088000
+52:33.315200
50.1p
61
Svante Hallman
Njurunda SK
3:02:23.1094200
+53:35.321400
49.7p
62
Magnus Sundberg
No Club
3:03:04.1098300
+54:16.325500
49.5p
63
Jonny Eklund
Bergeforsens SK
3:05:49.1114800
+57:01.342000
48.6p
64
Åke Lindkvist
Hassels IF
3:06:06.1116500
+57:18.343700
48.5p
65
Thomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
3:07:42.1126100
+58:54.353300
47.9p
66
Andreas Gustafsson
Gävle
3:08:23.1130200
+59:35.357400
47.7p
67
Ulrik Frödin
Sundsvalls OK
3:09:57.1139600
+1:01:09.366800
47.2p
68
John Kärrbrink
Preera IK
3:10:06.1140500
+1:01:18.367700
47.2p
69
Marcus Silfver
Axa SC
3:10:26.1142500
+1:01:38.369700
47.0p
70
Hans Pettersson
Bondsjöhöjdens IK
3:12:18.1153700
+1:03:30.380900
46.5p
71
David Kropohl
Sundsvalls SLK
3:12:33.1155200
+1:03:45.382400
46.4p
72
Dick Nagy
Hemsö IF
3:12:51.1157000
+1:04:03.384200
46.3p
73
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:13:07.1158600
+1:04:19.385800
46.2p
74
Kristian Lidin
Oxbergs IF
3:13:48.1162700
+1:05:00.389900
46.0p
75
Stefan Ellmin
IF Strategen
3:13:56.1163500
+1:05:08.390700
46.0p
76
Jan Sollerman
Sundsvalls SLK
3:15:13.1171200
+1:06:25.398400
45.6p
77
David Eklöv
Undersåkers IF
3:15:30.1172900
+1:06:42.400100
45.5p
78
Mikael Tornberg
Sundsvalls SLK
3:16:20.1177900
+1:07:32.405100
45.3p
79
Sven Stigenlöv
IFK Rundvik
3:17:54.1187300
+1:09:06.414500
44.8p
80
Lars Westling
IF Strategen
3:18:06.1188500
+1:09:18.415700
44.7p
81
Carl Martinez
Alnö SK
3:19:40.1197900
+1:10:52.425100
44.3p
82
Karl Rytte
Stockholm
3:19:52.1199100
+1:11:04.426300
44.2p
83
Lars Liljestam
Telia IoFF
3:20:30.1202900
+1:11:42.430100
44.1p
84
Mats Edenius
Oxbergs IF
3:22:30.1214900
+1:13:42.442100
43.5p
85
Henrik Westling
IF Strategen
3:24:08.1224700
+1:15:20.451900
43.1p
86
Conny Högman
No Club
3:28:56.1253500
+1:20:08.480700
41.9p
87
Marko Schreij
Sundsvalls SLK
3:30:44.1264300
+1:21:56.491500
41.4p
88
Kenth Gustafsson
Härnösands OK
3:31:28.1268700
+1:22:40.495900
41.2p
89
Perola Bergström
IK Aluminium
3:33:16.1279500
+1:24:28.506700
40.8p
90
Erik Risberg
Sundsvalls SLK
3:33:28.1280700
+1:24:40.507900
40.7p
91
Anders Risberg
Alnö SK
3:33:28.1280700
+1:24:40.507900
40.7p
92
Simon Asplund
Kungälvs OK
3:35:13.1291200
+1:26:25.518400
40.3p
93
Anders Björklund
Njurunda SK
3:40:36.1323500
+1:31:48.550700
39.1p
94
Jens Rytte
Nacka Värmdö SK
3:41:15.1327400
+1:32:27.554600
39.0p
95
Håkan Karlström
OK Orion
3:53:45.1402400
+1:44:57.629600
36.4p
96
Magnus Sneen
Hägglunds IOFK
4:09:04.1494300
+2:00:16.721500
33.8p
-
Linus Larsson
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Markus Mattsson
Hemmanet
23:59:58.8639700
-
-
Lars Osseén
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Kent Sjölund
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jonny Kastebo
Ankarsvik
23:59:59.8639800
-
-
Robert Nordström
Jättendals IF
23:59:59.8639800
-
-
Martin Birgersson
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Adersten
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
-
John Lind
Järfälla
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Höjland
Stockholm City Triathlon
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Berglund
Bondsjöhöjdens IK
23:59:59.8639800
-
-
Nikolaus Söderström
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Karlsson
Sundsvalls SLK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanne Liukkonen
IF Strategen
1:11:22.428100
63.1p
2
Anna Gustafsson
Alnö SK
1:14:39.447800
+3:17.19600
60.3p
3
Caroline Jakobsson
Njurunda SK
1:16:11.457000
+4:49.28800
59.1p
4
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:16:32.459100
+5:10.30900
58.8p
5
Alicia Persson
Stockviks SF
1:16:35.459400
+5:13.31200
58.8p
6
Filippa Lindman
Stockviks SF
1:18:15.469400
+6:53.41200
57.5p
7
Pernilla Löfgren
Bergeforsens SK
1:18:40.471900
+7:18.43700
57.2p
8
Anna Andersson
Selånger SOK
1:31:56.551500
+20:34.123300
49.0p
9
Karin Larsson
Sundsvalls OK
1:32:25.554400
+21:03.126200
48.7p
10
Lina Bergström
IF Strategen
1:34:01.564000
+22:39.135800
47.9p
11
Karin Sundberg
Unit4agresso
1:34:55.569400
+23:33.141200
47.4p
12
Annika Palmgren
Sundsvalls OK
1:35:36.573500
+24:14.145300
47.1p
13
Monika Wounder
Alnö Race Team
1:36:15.577400
+24:53.149200
46.8p
14
Teresia Ondrasek Jonsson
Alnö Race Team
1:37:01.582000
+25:39.153800
46.4p
15
Elin Östlund
Alnö SK
1:37:04.582300
+25:42.154100
46.4p
16
Clary Rex
Sundsvalls OK
1:37:15.583400
+25:53.155200
46.3p
17
Anna Olsson Werkström
Alnö Race Team
1:39:02.594100
+27:40.165900
45.4p
18
Jenny Brink Karlow
Delsbo IF
1:39:15.595400
+27:53.167200
45.3p
19
Anna Lena Olsson
Sweco IF
1:40:49.604800
+29:27.176600
44.6p
20
Sofia Hänström
Nobel Aktiv IF
1:46:36.639500
+35:14.211300
42.2p
21
Jessica Sjöberg
Sca R D Centre
1:47:52.647100
+36:30.218900
41.7p
22
Linda Vågberg
Sundsvalls OK
1:53:19.679800
+41:57.251600
39.7p
23
Berit Larsson Törnqvist
Friskis och Svettis
1:57:34.705300
+46:12.277100
38.3p
24
Maria Åström
Sweco IF
1:58:17.709600
+46:55.281400
38.1p
25
Karin Åkerdahl
Sca R D Centre
1:58:18.709700
+46:56.281500
38.0p
26
Malin Unander
Sca R D Centre
1:58:20.709900
+46:58.281700
38.0p
27
Ingrid Nylander
Sca R D Centre
2:02:20.733900
+50:58.305700
36.8p
28
Agnetha Karhu
Umeå Holmsund SK
2:03:23.740200
+52:01.312000
36.5p
-
Ida Sellstedt
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
-
Annsofie Torgnysdotter
Sca R D Centre
23:59:59.8639800
-
-
Karin Nordling
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
-
Marie Edenström
Metso Paper FK
23:59:59.8639800
-
-
Sara Leonardsson
Saror
23:59:59.8639800
-
-
Sara Rydberg
Saror
23:59:59.8639800
-
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:06:03.396200
68.1p
2
Martin Nissar
Sundsvalls OK
1:07:46.406500
+1:43.10200
66.4p
3
Lars Ericsson
Stockviks SF
1:08:36.411500
+2:33.15200
65.6p
4
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:09:50.418900
+3:47.22600
64.5p
5
Johan Östlund
Lucksta IF
1:09:54.419300
+3:51.23000
64.4p
6
Oscar Lindell
Stockviks SF
1:12:09.432800
+6:06.36500
62.4p
7
Andreas Hamrin
Alnö SK
1:12:39.435800
+6:36.39500
62.0p
8
Björn Sohlin
Bondsjöhöjdens IK
1:12:39.435800
+6:36.39500
62.0p
9
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:13:57.443600
+7:54.47300
60.9p
10
Mikael Edlund
Alnö Race Team
1:16:11.457000
+10:08.60700
59.1p
11
Jacob Stark
Stockviks SF
1:16:14.457300
+10:11.61000
59.0p
12
Martin Ondrasek
Njurunda SK
1:16:16.457500
+10:13.61200
59.0p
13
Arvid Vänn
Stockviks SF
1:17:47.466600
+11:44.70300
57.9p
14
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:18:39.471800
+12:36.75500
57.2p
15
Tobias Lindman
Stockviks SF
1:19:01.474000
+12:58.77700
57.0p
16
Mattias Hägglund
Stockviks SF
1:20:04.480300
+14:01.84000
56.2p
17
Staffan Edström
Metso Paper FK
1:20:22.482100
+14:19.85800
56.0p
18
Gustav Åström Flodin
Bondsjöhöjdens IK
1:21:43.490200
+15:40.93900
55.1p
19
BO Dalfors
IF Strategen
1:21:51.491000
+15:48.94700
55.0p
20
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
1:22:02.492100
+15:59.95800
54.9p
21
Michael Larsson
Nobel Aktiv IF
1:22:06.492500
+16:03.96200
54.8p
22
Sören Persson
Yit
1:23:16.499500
+17:13.103200
54.1p
23
Erik Pihlo
OK Ravinen
1:23:53.503200
+17:50.106900
53.7p
24
Joakim Kramer
Axa SC
1:24:08.504700
+18:05.108400
53.5p
25
Stefan Jonsson
Absolicon Solar Concentrator AB
1:25:19.511800
+19:16.115500
52.8p
26
Jonas Zachrisson
Unit4agresso
1:29:01.534000
+22:58.137700
50.6p
27
Sven-Erik Sundin
Metso Paper FK
1:31:54.551300
+25:51.155000
49.0p
28
Magnus Hedin
Ramböll Sverige AB
1:35:16.571500
+29:13.175200
47.2p
29
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:37:12.583100
+31:09.186800
46.3p
30
Björne Eriksson
Hybo AIK
1:38:27.590600
+32:24.194300
45.7p
31
Fredrik Röstberg
Alnö SK
1:38:30.590900
+32:27.194600
45.7p
32
Stefan Lundström
Vigge
1:39:15.595400
+33:12.199100
45.3p
33
Jonatan Sikström
No Club
1:39:25.596400
+33:22.200100
45.3p
34
Ingvar Söderbladh
No Club
1:42:06.612500
+36:03.216200
44.1p
35
Emil Lindgren
Sundsvalls SLK
1:42:19.613800
+36:16.217500
44.0p
36
BO Westerlind
Sca R D Centre
1:43:57.623600
+37:54.227300
43.3p
37
Roland Edström
Timrå SOK
1:46:24.638300
+40:21.242000
42.3p
38
Björn Nylander
No Club
1:49:36.657500
+43:33.261200
41.1p
39
Dan Martinson
Unit4agresso
2:06:37.759600
+1:00:34.363300
35.5p
40
Anders Lundin
Öhrlings IF I Stockholm
2:09:49.778800
+1:03:46.382500
34.7p
41
Torbjörn Persson
Sundsvalls SLK
2:56:47.1060600
+1:50:44.664300
25.5p
-
Niklas Pettersson
Rehns BK
23:59:59.8639800
-
-
Elof Höglund
Timrå SOK
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Vikman
Sca R D Centre
23:59:59.8639800
-
-
Erik Skoglund
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
-
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Lundin
Sundsvalls OK
23:59:59.8639800
-
D 21 Motion
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Louise Persson
Stockviks SF
24:22.146100
63.7p
2
Linnea Stark
Stockviks SF
24:58.149700
+36.3500
62.1p
3
Olivia Elffors
Lucksta IF
26:08.156700
+1:46.10500
59.3p
4
Emmy Nygren
Alnö SK
27:55.167400
+3:33.21200
55.6p
5
Emma Bouvin
Alnö SK
28:32.171100
+4:10.24900
54.4p
6
Fanny Johansson
IF Strategen
29:03.174200
+4:41.28000
53.4p
7
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
29:06.174500
+4:44.28300
53.3p
8
Frida Vikström
Sundsvalls OK
31:50.190900
+7:28.44700
48.7p
9
Frida Svedberg
Sundsvalls OK
31:50.190900
+7:28.44700
48.7p
10
Anita Eriksson
Stöde IF
34:26.206500
+10:04.60300
45.0p
11
Elin Nilsson
IF Strategen
37:03.222200
+12:41.76000
41.9p
12
Anna-karin Eriksson
No Club
37:24.224300
+13:02.78100
41.5p
13
Frida Kårén
Sundsvalls OK
38:09.228800
+13:47.82600
40.7p
14
Anna Kårén
Sundsvalls OK
39:04.234300
+14:42.88100
39.7p
15
Karolina Pihlo
OK Ravinen
39:07.234600
+14:45.88400
39.7p
16
Yvonne Sellstedt
Selånger SOK
41:00.245900
+16:38.99700
37.8p
17
Pia Hansson
Sundsvalls SLK
41:49.250800
+17:27.104600
37.1p
18
Carin Ekström
Sca R D Centre
42:59.257800
+18:37.111600
36.1p
19
Anette Bergmark
Sca R D Centre
43:06.258500
+18:44.112300
36.0p
20
Tindra Bergkvist
Matfors SK
49:53.299200
+25:31.153000
31.1p
H 21 Motion
7km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jens Selahn
Stockviks SF
23:29.140800
66.0p
2
Jörgen Bergström
Sca FF
26:13.157200
+2:44.16300
59.2p
3
Philip Bouvin
Alnö SK
26:52.161100
+3:23.20200
57.7p
4
Albin Stark
Stockviks SF
27:10.162900
+3:41.22000
57.1p
5
Vincent Johnson
Matfors SK
29:01.174000
+5:32.33100
53.5p
6
Thord Järlehag
Nobel Aktiv IF
29:08.174700
+5:39.33800
53.2p
7
George Ersson
IF Strategen
30:32.183100
+7:03.42200
50.8p
8
Danny Ersson
IF Strategen
30:37.183600
+7:08.42700
50.7p
9
Rikard Fürst
Sundsvalls SLK
32:34.195300
+9:05.54400
47.6p
10
Christer Möllenberg
Timrå SOK
33:31.201000
+10:02.60100
46.3p
11
Stefan Lenz
Matfors SK
35:50.214900
+12:21.74000
43.3p
12
Love Kreij
IF Strategen
37:31.225000
+14:02.84100
41.3p
13
Albin Kårén
Sundsvalls OK
39:02.234100
+15:33.93200
39.7p
14
Jonas Lenz
Matfors SK
39:04.234300
+15:35.93400
39.7p
15
Sven Ove Sjölén
Bolagsverkets IF
39:06.234500
+15:37.93600
39.7p
16
Erik Lenz
Matfors SK
41:43.250200
+18:14.109300
37.2p
17
Hugo Bäckman
GIF
45:43.274200
+22:14.133300
33.9p
18
Johan Bergkvist
Matfors SK
49:54.299300
+26:25.158400
31.1p
D 21 Motion
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Susanna Holmberg
ÅS IL
18:09.108800
51.6p
2
Julia Nordlander
Stockviks SF
18:33.111200
+24.2300
50.5p
3
Rebecka Wickzell
ÅS IL
18:45.112400
+36.3500
50.0p
4
Adina Kreij
Sslk
20:21.122000
+2:12.13100
46.1p
5
Anna Adetorp
Sundsvalls OK
20:24.122300
+2:15.13400
46.0p
6
Jenny Erlandsson
Sundsvalls OK
21:26.128500
+3:17.19600
43.7p
7
Helene Järlehag
Nobel Aktiv IF
23:36.141500
+5:27.32600
39.7p
8
Elsa Granholm
Sundsvalls OK
24:37.147600
+6:28.38700
38.1p
9
Ellen Kårén
Sundsvalls OK
24:46.148500
+6:37.39600
37.8p
10
Lovisa Adetorp
Sundsvalls OK
27:01.162000
+8:52.53100
34.7p
-
Agnes Järlehag
Nobel Aktiv IF
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21 Motion
3km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonne Liukkonen
IF Strategen
15:46.94500
59.5p
2
Oskar Vikström
Sundsvalls OK
15:47.94600
+1
59.4p
3
Albin Palmlöf
IF Strategen
16:51.101000
+1:05.6400
55.6p
4
Tor Rönnestrand
ÅS IL
17:16.103500
+1:30.8900
54.3p
5
Josef Landén
ÅS IL
17:16.103500
+1:30.8900
54.3p
6
Ludvig Svensson
ÅS IL
17:22.104100
+1:36.9500
54.0p
7
Axel Lundgren
Sundsvalls OK
17:36.105500
+1:50.10900
53.3p
8
Philip Stridsberg
Njurunda SK
17:48.106700
+2:02.12100
52.7p
9
Jonathan Wickzell
ÅS IL
18:09.108800
+2:23.14200
51.6p
10
Petter Erlandsson
IF Strategen
21:25.128400
+5:39.33800
43.8p
11
Björn Rönnestrand
ÅS IL
21:58.131700
+6:12.37100
42.7p
12
Isak Landén
ÅS IL
24:25.146400
+8:39.51800
38.4p
13
Anders Adetorp
Sundsvalls OK
27:06.162500
+11:20.67900
34.6p
-
Viktor Karlsson
ÅS IL
23:59:59.8639800
-