Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Distans
2011-02-06
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
15km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
42:55.257400
92.6p
2
Johan Olsson
Åsarna IK
42:58.257750
+3.250
92.5p
3
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
43:18.259750
+23.2250
92.0p
4
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
43:45.262450
+50.4950
91.2p
5
Jesper Modin
Piteå Elit SK
43:54.263360
+59.5860
90.9p
6
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
44:00.263900
+1:05.6400
90.8p
7
Anders Södergren
Östersunds SK
44:04.264360
+1:09.6860
90.7p
8
Mathias Fredriksson
Axa SC
44:34.267340
+1:39.9840
89.9p
9
Markus Ottosson
IFK Umeå
45:10.270940
+2:15.13440
88.9p
10
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
45:19.271830
+2:24.14330
88.7p
11
Calle Halfvarsson
IFK Mora SK
45:32.273190
+2:37.15690
88.3p
12
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
45:33.273240
+2:38.15740
88.3p
13
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
45:36.273580
+2:41.16080
88.2p
14
Oscar Lund
IF Hallby SOK
45:40.273930
+2:45.16430
88.1p
15
Martin Liljemark
SK Bore
45:45.274480
+2:50.16980
88.0p
16
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
45:46.274550
+2:51.17050
88.0p
17
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
45:48.274720
+2:53.17220
87.9p
18
Lars Nelson
Funäsdalens IF
46:22.278170
+3:27.20670
87.0p
19
Teodor Peterson
Åsarna IK
46:23.278250
+3:28.20750
87.0p
20
Joakim Engström
IFK Mora SK
46:23.278280
+3:28.20780
87.0p
21
Jan Mattsson
Storvreta IK
46:42.280130
+3:47.22630
86.5p
22
David Frisk
IFK Mora SK
46:45.280420
+3:50.22920
86.5p
23
Anders Svanebo
Stockviks SF
46:54.281360
+3:59.23860
86.2p
23
Anton Sjöholm
Östersunds SK
46:54.281360
+3:59.23860
86.2p
25
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
47:01.282030
+4:06.24530
86.1p
26
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
47:04.282370
+4:09.24870
86.0p
27
Anton Lindblad
Östersunds SK
47:08.282780
+4:13.25280
85.9p
28
Hampus Lindblom
Åsarna IK
47:10.282910
+4:15.25410
85.8p
29
Bill Impola
Malungs IF
47:17.283620
+4:22.26120
85.7p
30
David Hedlund
Piteå Elit SK
47:27.284660
+4:32.27160
85.4p
31
Arvid Forss
Åsarna IK
47:31.285020
+4:36.27520
85.3p
32
Markus Leijon
IFK Mora SK
47:37.285660
+4:42.28160
85.2p
33
Anders Jonsson
Stockviks SF
47:54.287390
+4:59.29890
84.8p
34
Jim Åhl
Bodens SK
47:58.287720
+5:03.30220
84.7p
35
Simon Persson
Lucksta IF
48:06.288550
+5:11.31050
84.5p
36
Adrian Bergström
Piteå Elit SK
48:07.288610
+5:12.31110
84.5p
37
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
48:16.289520
+5:21.32020
84.3p
38
Niklas Persson
Falu IK
48:16.289590
+5:21.32090
84.2p
39
Fredrik Byström
Sollefteå SK
48:23.290260
+5:28.32760
84.1p
40
Mathias Jonasson
Östersunds SK
48:26.290560
+5:31.33060
84.0p
41
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
48:56.293560
+6:01.36060
83.3p
42
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
48:56.293590
+6:01.36090
83.3p
43
Per Lindgren
Kalix SK
48:57.293650
+6:02.36150
83.3p
44
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
49:17.295670
+6:22.38170
82.8p
45
Oscar Kardin
Offerdals SK
49:19.295840
+6:24.38340
82.8p
46
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
49:21.296040
+6:26.38540
82.7p
47
Gustav Eriksson
IK Jarl Rättvik
49:23.296250
+6:28.38750
82.7p
48
Klas Nilsson
Bodens SK
49:29.296810
+6:34.39310
82.6p
49
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
49:30.296930
+6:35.39430
82.5p
50
Erik Wickström
IF Hallby SOK
49:36.297550
+6:41.40050
82.4p
51
Carl Quicklund
Östersunds SK
49:49.298800
+6:54.41300
82.1p
52
Patrik Tallbom
Östersunds SK
49:59.299890
+7:04.42390
81.9p
53
Markus Hansson
Åsarna IK
50:00.299960
+7:05.42460
81.8p
54
Rikard Tynell
Falun Borlänge SK
50:02.300190
+7:07.42690
81.8p
55
Marcus Svelander
Åsarna IK
50:17.301610
+7:22.44110
81.5p
56
Erik Silfver
Lucksta IF
50:19.301830
+7:24.44330
81.4p
57
Robin Eriksson
IFK Hedemora SK
50:35.303480
+7:40.45980
81.1p
58
Oscar Bergström
IFK Mora SK
50:55.305490
+8:00.47990
80.6p
59
Gustav Nordström
Gävle SK
51:09.306830
+8:14.49330
80.3p
60
Emil Ekman
IF Hallby SOK
51:17.307600
+8:22.50100
80.2p
61
Martin Isaksson
IFK Umeå
51:21.308050
+8:26.50550
80.1p
62
Ronny Wedin
Norbergs SK
51:30.308980
+8:35.51480
79.9p
63
Andreas Allerhed
IFK Mora SK
51:31.309070
+8:36.51570
79.9p
64
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
51:33.309240
+8:38.51740
79.8p
65
Gabriel Stegmayr
Vansbro AIK SK
51:51.311060
+8:56.53560
79.4p
66
Rasmus Blom
Högsäters GF
52:08.312760
+9:13.55260
79.1p
67
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
52:11.313020
+9:16.55520
79.0p
68
Carl Olander
OK Landehof
52:18.313770
+9:23.56270
78.9p
69
Torsten Kempe
Tynderö IK
52:22.314170
+9:27.56670
78.8p
70
Tom Impola
Malungs IF
52:41.316010
+9:46.58510
78.4p
71
Emil Lagergren
Tynderö IK
53:25.320490
+10:30.62990
77.5p
72
Tobias Nilsson
IFK Umeå
53:30.320970
+10:35.63470
77.4p
73
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
54:22.326120
+11:27.68620
76.4p
74
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
54:38.327780
+11:43.70280
76.1p
75
Jonas Langman
Leksands SK
1:02:56.377560
+20:01.120060
67.5p
-
Oscar Quicklund
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Johan Eriksson
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Tor Larsson
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
-
Tobias Engblom
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Max Själin
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Philip Askeroth
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anton Södergren
Skellefteå SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Elffors
Lucksta IF
23:59:58.8639700
-
-
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Berglund
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Löfström
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Gunnar Hammarberg
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Jens Andersson
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
-
Mats Larsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Jönsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Högberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anna Haag
IFK Mora SK
32:04.192380
77.2p
2
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
32:10.192950
+5.470
77.0p
3
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
32:23.194220
+18.1740
76.6p
4
Maria Rydqvist
Östersunds SK
32:32.195100
+27.2620
76.3p
5
Sara Lindborg
Östersunds SK
32:47.196670
+42.4190
75.9p
6
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
32:49.196890
+45.4410
75.8p
7
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
32:57.197670
+52.5190
75.6p
8
Eva Svensson
IFK Mora SK
33:41.202090
+1:37.9610
74.3p
9
Emma Wikén
Åsarna IK
33:49.202810
+1:44.10330
74.1p
10
Mia Eriksson
IFK Tärendö
34:43.208210
+2:38.15730
72.6p
11
Therese Svensson
Åsarna IK
34:44.208350
+2:39.15870
72.6p
12
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
34:56.209510
+2:51.17030
72.2p
13
Ulrica Persson
Sunne SLF
35:02.210130
+2:57.17650
72.1p
14
Sanna Hallberg
Åsarna IK
35:24.212330
+3:19.19850
71.5p
15
Hanna Seppas
IFK Mora SK
35:55.215450
+3:50.22970
70.7p
16
Lisa Dahl
Offerdals SK
35:56.215530
+3:51.23050
70.7p
17
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
36:14.217330
+4:09.24850
70.2p
18
Jennie Jirhed
Östersunds SK
36:17.217670
+4:12.25190
70.1p
19
Kristina Strandberg
IFK Hedemora SK
36:21.218070
+4:16.25590
70.0p
20
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
36:39.219880
+4:35.27400
69.6p
21
Ida Indahl
Camp Södergren SC
36:43.220260
+4:38.27780
69.5p
22
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
37:05.222450
+5:00.29970
68.9p
23
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
37:18.223760
+5:13.31280
68.6p
24
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
37:24.224330
+5:19.31850
68.5p
25
Annika Löfström
Årsunda IF
37:28.224710
+5:23.32230
68.4p
26
Nina Lintzén
Årsunda IF
37:28.224730
+5:23.32250
68.4p
27
Petra Nilsson
Åsarna IK
37:43.226200
+5:38.33720
68.0p
28
Lisa K Svensson
Åsarna IK
37:44.226300
+5:39.33820
68.0p
29
Marika Sundin
Delsbo IF
37:57.227660
+5:52.35180
67.7p
30
Frida Hallquist
Åsarna IK
38:11.229040
+6:06.36560
67.4p
31
Kristina Lycke
Malungs IF
38:15.229440
+6:10.36960
67.3p
32
Amanda Mattsson
Stockviks SF
38:34.231350
+6:29.38870
66.8p
33
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
38:41.232050
+6:36.39570
66.7p
34
Eva Johansson
Linköpings SK
38:44.232300
+6:39.39820
66.6p
35
Evelina Bångman
Offerdals SK
38:54.233300
+6:49.40820
66.4p
36
Malin Nilsson
Malungs IF
38:57.233600
+6:52.41120
66.3p
37
Julia Jansson
Månkarbo IF
39:16.235500
+7:11.43020
65.9p
38
Anna Nordgren
Orsa SK
39:30.236920
+7:25.44440
65.6p
39
Elin Axlund
Hudiksvalls IF
39:47.238650
+7:42.46170
65.2p
40
Matilda Henriksson
Skellefteå SK
40:46.244570
+8:41.52090
63.9p
41
Moa Strömquist
Östersunds SK
43:56.263580
+11:52.71100
60.2p
-
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Karolina Olsson
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
-
Catrin Fjällström
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Emelie Stark
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Andersson
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Ekberg
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Linn Sömskar
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Ingrid Vikman
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Brodin
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-