Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Scandic Cup Dubbeljakt
2012-02-05
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
30:22.182180
84.4p
2
Marcus Ruus
Gillberga SK
30:23.182210
+0
84.4p
3
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
30:34.183370
+11.1090
83.9p
4
Erik Söderlund
SK Bore
30:57.185600
+34.3320
83.1p
5
Axel Ekström
Garphyttans IF
30:57.185630
+34.3350
83.1p
6
Jens Burman
Åsarna IK
30:59.185890
+37.3610
83.0p
7
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
31:22.188100
+59.5820
82.2p
8
Emil Svensson
Åsarna IK
31:49.190810
+1:26.8530
81.2p
9
Simon Öberg
Kalix SK
31:55.191420
+1:32.9140
81.0p
10
Edvard Sundman
Åsarna IK
31:56.191530
+1:33.9250
81.0p
11
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
31:56.191580
+1:34.9300
81.0p
12
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
31:58.191720
+1:35.9440
80.9p
13
Erik Persson
Eksjö SOK
32:23.194200
+2:00.11920
80.0p
14
Henrik Ottosson
Åsarna IK
32:27.194660
+2:04.12380
79.9p
15
Jacob Engström
Kalix SK
32:37.195650
+2:14.13370
79.5p
16
Tobias Karlsson
Kalix SK
32:38.195770
+2:15.13490
79.5p
17
Olle Jonsson
Duveds IF
32:38.195790
+2:16.13510
79.5p
18
August Nilsson
Östersunds SK
32:39.195850
+2:16.13570
79.5p
19
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
32:42.196170
+2:19.13890
79.4p
20
Pontus Hermansson
OK Landehof
32:44.196320
+2:21.14040
79.3p
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
32:44.196360
+2:21.14080
79.3p
22
Gustav Lundholm
Ramsele IK
33:13.199260
+2:50.16980
78.3p
23
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
33:14.199360
+2:51.17080
78.3p
24
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
33:23.200270
+3:00.17990
78.0p
25
Erik Eriksson
Norsjö SK
33:23.200280
+3:01.18000
78.0p
26
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
33:37.201680
+3:15.19400
77.5p
27
Axel Jonsson
Duveds IF
33:43.202230
+3:20.19950
77.4p
28
David Adolfsson
Täfteå IK
33:43.202260
+3:20.19980
77.4p
29
Per Bennermo
Hybo AIK
33:43.202270
+3:20.19990
77.4p
30
Hannes Stenström
Järpens SK
34:03.204270
+3:40.21990
76.7p
31
Viktor Lindmark
Remsle SK
34:04.204340
+3:41.22060
76.7p
32
Daniel Södersten
Orsa SK
34:11.205000
+3:48.22720
76.5p
33
Maxim Murashkin
Bodens SK
34:15.205440
+3:52.23160
76.4p
34
Eddie Edström
Stockviks SF
34:19.205800
+3:56.23520
76.2p
35
Anton Åström
Bodens SK
35:03.210290
+4:41.28010
74.9p
36
Fredrik Andreé
Årjängs IF
35:17.211690
+4:55.29410
74.4p
37
Emil Andersson
Domnarvets GOIF
35:18.211710
+4:55.29430
74.4p
38
Erik Öman
Hägglunds IOFK
35:20.211930
+4:57.29650
74.4p
39
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
35:23.212290
+5:01.30010
74.3p
40
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
35:24.212320
+5:01.30040
74.3p
41
Jesper Boman
Strömnäs GIF
35:39.213820
+5:16.31540
73.8p
42
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
35:44.214350
+5:21.32070
73.7p
43
Johan Bergman
Remsle SK
35:58.215750
+5:35.33470
73.3p
44
Gustav Wuopio
Tullus Sg
38:00.227960
+7:37.45680
69.9p
45
Emil Svensson
Marhults SOFK
38:00.227990
+7:38.45710
69.9p
46
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
38:26.230510
+8:03.48230
69.2p
47
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
40:23.242220
+10:00.59940
66.4p
48
Simon Åslin
Stockviks SF
40:58.245780
+10:36.63500
65.5p
49
Christoffer Wikström
Hägglunds IOFK
41:57.251690
+11:35.69410
64.2p
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Sixten Walheim
Högbo GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
23:59:58.8639700
-
-
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Wickberg
Hägglunds IOFK
23:59:58.8639700
-
-
Simon Lageson
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Hedlund
Åshammars IK
23:59:59.8639800
-
-
Adam Clareus
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Eriksson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Fors
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Leo Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Ranerfors
Rembo IK
23:59:59.8639800
-
-
Felix Hopstadius
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Anton Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Vänn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Wikman
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Elias Persson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Elias Öhgren
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Göransson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Karlsson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Hasselström
Vännäs SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Spjut
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Martin Emilsson
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Pär Björk
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Ögren
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Torben Svensson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Ola Jonsson
Storumans IK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
29:56.179550
85.4p
2
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
30:00.179980
+4.330
85.3p
3
Peppe Femling
Högbo GOIF
30:14.181390
+18.1740
84.7p
4
Martin Bergström
Strömnäs GIF
30:15.181440
+18.1790
84.7p
5
Niklas Niska
Pajala IF
30:15.181450
+19.1800
84.7p
6
Viktor Brännmark
Bodens SK
30:20.181920
+23.2270
84.5p
7
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
30:22.182110
+25.2460
84.4p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
30:22.182170
+26.2520
84.4p
9
Daniel Svensson
IFK Mora SK
30:24.182310
+27.2660
84.4p
10
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
30:28.182790
+32.3140
84.2p
11
David Nordström
Täfteå IK
30:41.184090
+45.4440
83.7p
12
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
30:44.184380
+48.4730
83.6p
13
Jack Impola
Malungs IF
30:50.184970
+54.5320
83.3p
14
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
31:06.186550
+1:10.6900
82.8p
15
Mathias Jonasson
Östersunds SK
31:14.187340
+1:17.7690
82.5p
16
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
31:14.187380
+1:18.7730
82.5p
17
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
31:16.187500
+1:19.7850
82.4p
18
Nils Persson
Östersunds SK
31:16.187580
+1:20.7930
82.4p
19
Bob Impola
Malungs IF
31:17.187620
+1:20.7970
82.4p
20
Arvid Forss
Åsarna IK
31:29.188830
+1:32.9180
81.9p
21
Pierre Ohlson
Filipstads SF
31:36.189550
+1:40.9900
81.7p
22
Johan Häggström
Kalix SK
31:45.190460
+1:49.10810
81.3p
23
Oscar Kardin
Offerdals SK
32:10.192990
+2:14.13340
80.5p
24
Emil Persson
SK Bore
32:20.193950
+2:24.14300
80.1p
25
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
32:20.193980
+2:24.14330
80.1p
26
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
32:21.194090
+2:25.14440
80.1p
27
Harald Kempe
Tynderö IK
32:27.194630
+2:30.14980
79.9p
28
Johan Montén
Domnarvets GOIF
32:46.196590
+2:50.16940
79.2p
29
Johan Persson
Järpens SK
32:50.196980
+2:54.17330
79.1p
30
Daniel Holmgren
IFK Umeå
32:51.197050
+2:55.17400
79.1p
31
Victor Hallquist
Åsarna IK
32:51.197080
+2:55.17430
79.1p
32
John Börjesson
Hestra IF
33:12.199160
+3:16.19510
78.4p
33
Mikael Edström
Strömnäs GIF
33:14.199380
+3:18.19730
78.3p
34
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
33:34.201300
+3:37.21650
77.7p
35
Jesper Arnesson
Borås SK
33:40.201950
+3:44.22300
77.5p
36
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
33:43.202240
+3:46.22590
77.4p
37
Erik Strindlund
Östersunds SK
34:09.204860
+4:13.25210
76.5p
38
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
34:11.205000
+4:14.25350
76.5p
39
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
34:44.208360
+4:48.28710
75.5p
40
Martin Norberg
Malmbergets Aif
34:58.209760
+5:02.30110
75.0p
41
Anton Hammar
IFK Strömsund
35:37.213650
+5:41.34000
73.9p
42
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
35:40.213960
+5:44.34310
73.8p
43
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
36:17.217640
+6:20.37990
72.7p
44
Anton Svensson
Åsarna IK
36:17.217650
+6:21.38000
72.7p
45
Erik Frost
IFK Mora SK
36:55.221410
+6:58.41760
71.7p
-
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
-
-
Karl-Johan Westberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Oscar Persson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Elias Alvebro
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Johan Forsberg
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Joacim Lindstedt
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Nystedt
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Ögren
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Engström
Hägglunds IOFK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Seger
Boo IF
23:59:59.8639800
-
-
David Sjögren
Töcksfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Isak Landström
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Albin Jonsson
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Byström
Täfteå IK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Svanebo
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Wiklund
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Olof Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Gunnarsson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
35:11.211030
74.3p
2
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
36:38.219710
+1:26.8580
71.8p
3
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
37:25.224470
+2:14.13340
70.4p
4
Sandra Olsson
SK Bore
37:54.227370
+2:43.16240
69.7p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
38:40.231900
+3:28.20770
68.5p
6
Frida Hedman
Lycksele IF
39:05.234470
+3:54.23340
67.8p
7
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
39:11.235040
+4:00.23910
67.7p
8
Frida Hagström
Anundsjö IF
39:23.236230
+4:12.25100
67.4p
9
Anna Dyvik
Leksands SK
39:41.238000
+4:29.26870
66.9p
10
Sarah Hale
IFK Mora SK
39:51.239050
+4:40.27920
66.7p
11
Emma Rusth
Alnö SK
39:55.239490
+4:44.28360
66.6p
12
Vendela Westin
Remsle SK
39:57.239610
+4:45.28480
66.5p
13
Helena Lundkvist
Kalix SK
40:20.241940
+5:09.30810
66.0p
14
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
40:39.243880
+5:28.32750
65.5p
15
Josefin Jonsson
Delsbo IF
40:44.244370
+5:33.33240
65.4p
16
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
41:18.247760
+6:07.36630
64.6p
17
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
41:18.247770
+6:07.36640
64.6p
18
Ida Jonsson
Duveds IF
41:47.250640
+6:36.39510
63.9p
19
Emma Strömberg
Remsle SK
41:47.250690
+6:36.39560
63.9p
20
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
41:48.250700
+6:36.39570
63.9p
21
Evelina Nyberg
Anundsjö IF
42:40.255900
+7:28.44770
62.8p
22
Linn Högman
Malmbergets Aif
42:45.256470
+7:34.45340
62.6p
23
Julia Seger
Boo IF
44:32.267120
+9:20.55990
60.4p
24
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
47:31.285000
+12:19.73870
57.0p
-
Johanna Cavallin
Valbo Aif
23:59:58.8639700
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Emma Åsberg
Duveds IF
23:59:58.8639700
-
-
Kristin Persson
Hedesunda IF
23:59:58.8639700
-
-
Jonna Sundling
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Hedda Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Lina Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Moa Wikberg
Grava SK
23:59:59.8639800
-
-
Matilda Andersson
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Angelica Johansson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Björklund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
23:59:59.8639800
-
-
Julia Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Maja Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Öberg
Hemmingsmarks IF
23:59:59.8639800
-
-
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Lisa Dahl
Offerdals SK
35:07.210640
74.5p
2
Stina Nilsson
Malungs IF
35:10.210930
+2.190
74.4p
3
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
35:14.211300
+6.560
74.3p
4
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
35:15.211490
+8.750
74.2p
5
Maja Falk
Ulricehamns IF
36:16.217590
+1:09.6850
72.4p
6
Julia Jansson
Månkarbo IF
37:00.221900
+1:52.11160
71.2p
7
Maria Sundström
Strömnäs GIF
37:00.221930
+1:52.11190
71.2p
8
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
37:02.222190
+1:55.11450
71.1p
9
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
37:50.226920
+2:42.16180
69.8p
10
Sofie Elebro
IFK Umeå
37:55.227410
+2:47.16670
69.6p
11
Evelina Bångman
Offerdals SK
38:33.231270
+3:26.20530
68.6p
12
Rebecka Forsberg
Malungs IF
39:41.238010
+4:33.27270
66.9p
13
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
39:48.238750
+4:41.28010
66.7p
14
Julia Dahl
IFK Mora SK
39:50.238960
+4:43.28220
66.7p
15
Lovisa Sundin
Delsbo IF
39:58.239790
+4:51.29050
66.5p
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
41:46.250500
+6:38.39760
64.0p
17
Malin Fredriksson
Lycksele IF
41:48.250780
+6:41.40040
63.9p
18
Frida Persson
Eksjö SOK
42:08.252730
+7:00.41990
63.5p
19
Elsa Eriksson
Sya SK
42:40.255990
+7:33.45250
62.7p
20
Emma Dahlgren
Filipstads SF
42:51.257050
+7:44.46310
62.5p
21
Moa Strömquist
Östersunds SK
42:55.257490
+7:48.46750
62.4p
22
Sofie Svensson
IK Vista
49:29.296890
+14:22.86150
54.9p
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Patricia Nyberg
Anundsjö IF
23:59:58.8639700
-
-
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Frida Erkers
Leksands SK
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Josefin Nilsson
Filipstads SF
23:59:59.8639800
-
-
Louise Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Katarina Olsson
Fränsta IK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Bergström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Rylander
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Isabella Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Lena Wiklund
Högbo GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Anna Svedin Thunström
Bergeforsens SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Viktoria Brink
Njutångers IF
23:59:59.8639800
-
-
Sara Nyström
Skellefteå SK
23:59:59.8639800
-
-
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Maria Berglöf
Årsunda IF
23:59:59.8639800
-