Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Bergsetappen
2012-01-29
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2012
<<< Tour de Mösseberg E3 Sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Emma Eriksson
Filipstads SF
1:37.9620
2
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
2:09.12830
+32.3110
3
Ida Johansson
OK Landehof
2:13.13250
+36.3530
4
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
2:22.14130
+45.4410
5
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
2:26.14500
+48.4780
6
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
2:48.16750
+1:11.7030
7
Malin Hörstedt
Tranemo IF
2:57.17650
+1:20.7930
8
Wilma Thudén
Boxholm-Ekeby SK
3:07.18690
+1:30.8970
9
Julia Fridh
Boxholm-Ekeby SK
3:12.19150
+1:35.9430
10
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
3:24.20300
+1:46.10580
11
Malva Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
3:35.21400
+1:57.11680
12
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
3:40.21920
+2:02.12200
13
Tuva Wessman
Vreta Skid o Mk
3:40.21970
+2:03.12250
-
Vera Pettersson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Ellen Alm
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Cora Badh
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
D 12
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Maja Karlsson
Årjängs IF
1:25.8400
2
Maja Eriksson
Filipstads SF
1:41.10000
+16.1500
3
Johanna Johansson
Tranemo IF
1:43.10200
+18.1700
4
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
1:50.10900
+25.2400
5
Matilda Ekenberg
IK Stern
2:02.12100
+37.3600
6
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
2:08.12700
+43.4200
7
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:21.14000
+56.5500
8
Tove Pettersson
Vreta Skid o Mk
2:22.14100
+57.5600
9
Maja Johansson
OK Landehof
2:25.14400
+1:00.5900
10
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
2:27.14600
+1:02.6100
11
Lina Nygren
Ulricehamns IF
2:29.14800
+1:04.6300
12
Wilma Johansson
Tvärreds IF
2:30.14900
+1:05.6400
13
Ellen Andersson
Falköpings AIK SK
2:34.15300
+1:09.6800
14
Clara Larsson
Tvärreds IF
2:39.15800
+1:14.7300
15
Saga Molin
OK Landehof
2:40.15930
+1:15.7430
16
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
2:40.15960
+1:15.7460
17
Ingrid Bengtson
OK Landehof
2:41.16000
+1:16.7500
18
Tuva Persson
Tranemo IF
2:53.17200
+1:28.8700
19
Nora Frisk
Falköpings AIK SK
2:58.17700
+1:33.9200
20
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
2:59.17800
+1:34.9300
21
Sandra Bergqvist
Boxholm-Ekeby SK
3:04.18300
+1:39.9800
22
Olivia Fröberg
Vreta Skid o Mk
3:10.18900
+1:45.10400
23
Ida Johansson
Boxholm-Ekeby SK
3:12.19100
+1:47.10600
24
Maja Kindlund
Tranemo IF
3:14.19300
+1:49.10800
25
Christine Annegrim
Falköpings AIK SK
3:19.19800
+1:54.11300
26
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
3:27.20600
+2:02.12100
27
Ester Freidlitz
OK Landehof
3:27.20600
+2:02.12100
28
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
3:36.21500
+2:11.13000
29
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
3:36.21500
+2:11.13000
30
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
3:47.22640
+2:22.14140
-
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Ebba Johanson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Nora Andersson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Ada Snäll
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Kajsa Haag
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
Maja Hansson Mild
IK Stern
23:59:59.8639800
-
Linnea Holmvik
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 14
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
3:56.23530
2
Lisa Johansson
Tranemo IF
4:12.25100
+15.1470
3
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
4:17.25670
+21.2040
4
Kristina Axelsson
Sya SK
4:32.27180
+36.3550
5
Matilda Jarl
Zinkgruvans IF
4:42.28150
+46.4520
6
Frida Svensson
Filipstads SF
4:58.29750
+1:02.6120
7
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
4:59.29800
+1:02.6170
8
Emma Pettersson
Vreta Skid o Mk
5:12.31180
+1:16.7550
9
Jenny Movitz
Borås SK
5:16.31590
+1:20.7960
10
Klara Ask
Borås SK
5:17.31620
+1:20.7990
11
Klara Axelsson
Borås SK
5:32.33180
+1:36.9550
12
Elin Hacksell
Borås SK
5:38.33760
+1:42.10130
13
Ida Andersson
Borås SK
5:40.33960
+1:44.10330
14
Ida Melén
Filipstads SF
5:46.34550
+1:50.10920
15
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
6:08.36790
+2:12.13160
16
Lovisa Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
6:10.36950
+2:14.13320
17
Julia Ström
Ulricehamns IF
6:14.37330
+2:18.13700
18
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
6:16.37560
+2:20.13930
19
Lina Sundqvist
Tranemo IF
6:19.37810
+2:22.14180
20
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
6:21.38020
+2:24.14390
21
Hilma Markinhuhta
OK Landehof
6:29.38850
+2:33.15220
22
Alma Backlund
Äspereds IF
6:37.39690
+2:41.16060
23
Elin Lundberg
Borås SK
6:44.40390
+2:48.16760
24
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
6:48.40760
+2:52.17130
25
Anna Wagne
Linköpings SK
6:57.41670
+3:01.18040
26
Ellen Svensson
Äspereds IF
7:03.42210
+3:06.18580
27
Julia Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
7:10.42950
+3:14.19320
28
Gabriella Bengtson
OK Landehof
7:14.43310
+3:17.19680
29
Victoria Andersson
Tranemo IF
7:22.44190
+3:26.20560
30
Agnes Spånér
Sävedalens AIK
7:50.46950
+3:54.23320
31
Linnéa Bengtsson Creaser
Sävedalens AIK
8:02.48100
+4:05.24470
32
Josefin Bernhed
Sävedalens AIK
8:19.49840
+4:23.26210
33
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
8:19.49860
+4:23.26230
34
Anna Nordholm
Sävedalens AIK
8:46.52580
+4:50.28950
35
Anna Henriksson
Sävedalens AIK
9:04.54300
+5:07.30670
-
Olivia Hagberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Olivia Ullman
OK Alehof
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Ida Dahl
Sya SK
3:35.21480
2
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
4:29.26820
+53.5240
3
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
4:39.27880
+1:04.6300
4
Klara Svensson
Äspereds IF
4:42.28120
+1:06.6540
5
Ida Wånggren
Motala Aif SK
5:01.30010
+1:25.8430
6
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
5:09.30840
+1:33.9260
7
Amanda Johansson
Tranemo IF
5:13.31210
+1:37.9630
8
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
5:13.31240
+1:37.9660
9
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
5:29.32850
+1:53.11270
10
Amanda Wennerholm
Borås SK
5:29.32880
+1:54.11300
11
Johanna Hansson
Sya SK
5:48.34770
+2:12.13190
12
Madeleine Forsell
Linköpings SK
6:09.36880
+2:34.15300
13
Sara Kindlund
Tranemo IF
6:14.37340
+2:38.15760
-
Emma Rönn
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Emma Nilsson
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Elin Blomqvist
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Julia Jonsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Malin Jonsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
D 20
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Josefin Nilsson
Filipstads SF
3:56.23540
2
Julia Dahl
IFK Mora SK
4:03.24250
+7.610
3
Ulrika Axelsson
Sya SK
4:24.26310
+27.2670
4
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
4:33.27240
+36.3600
5
Elin Blick
OK Alehof
4:56.29550
+1:00.5910
6
Sofia Johansson
OK Alehof
5:32.33180
+1:36.9540
-
Tilda Karlsson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-
Sara Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
1:19.7880
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
1:21.8060
+1.80
3
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
1:50.10920
+30.2940
4
Jonathan Swartling
Garphyttans IF
2:00.11920
+40.3940
5
Harald Ekenberg
IK Stern
2:14.13310
+54.5330
6
Oskar Lundberg
Borås SK
2:16.13590
+57.5610
7
Johan Berndtsson
Tranemo IF
2:20.13930
+1:00.5950
8
Gustav Ohlin
Tranemo IF
2:36.15560
+1:16.7580
9
David Musslinder
Falköpings AIK SK
2:39.15810
+1:19.7830
10
Felix Glad
Tidaholm SOK Sisu
2:39.15840
+1:19.7860
11
Melker Nordgren
OK Landehof
2:43.16240
+1:23.8260
12
Olle Andersson
Tidaholm SOK Sisu
2:51.17000
+1:31.9020
13
Isac Karlsson
Tranemo IF
2:53.17250
+1:33.9270
14
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
3:05.18410
+1:45.10430
15
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
3:07.18660
+1:47.10680
16
Marius Madsstuen
Halmstad OK
3:08.18760
+1:48.10780
17
Albin Nyqvist
OK Landehof
3:09.18820
+1:49.10840
18
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
3:18.19700
+1:58.11720
19
Gustav Eriksson
Tvärreds IF
3:39.21800
+2:19.13820
-
Gustav Andersson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
David Dudal
Almby IK
23:59:59.8639800
-
Simon Janson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
H 12
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
1:15.7430
2
Simon Lundqvist
Garphyttans IF
1:21.8030
+6.500
3
Kim Norberg
Filipstads SF
1:21.8090
+6.560
4
Thomas Norström
Torshälla-Nyby IS
1:22.8130
+7.600
5
Adam Boman
Tranemo IF
1:36.9560
+21.2030
6
Jonathan Norder
IF Rigor
1:40.9980
+25.2450
7
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
1:43.10270
+28.2740
8
Freddy Swartling
Garphyttans IF
1:50.10940
+35.3410
9
Isak Lieback
Tranemo IF
1:55.11400
+39.3870
10
Jacob Thellsén
Vreta Skid o Mk
2:03.12230
+48.4700
11
Emil Hagström
Garphyttans IF
2:10.12910
+54.5380
12
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
2:14.13300
+58.5770
13
Edvin Rösliden
Linköpings SK
2:15.13470
+1:00.5940
14
Emil Madsstuen
Halmstad OK
2:16.13500
+1:00.5970
15
Hugo Ström
Ulricehamns IF
2:17.13600
+1:01.6070
16
Erik Backlund
Äspereds IF
2:19.13870
+1:04.6340
17
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
2:20.13900
+1:04.6370
18
Per Nordholm
Sävedalens AIK
2:20.13900
+1:04.6370
19
Nils Eriksson
Tvärreds IF
2:25.14400
+1:09.6870
20
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
2:26.14550
+1:11.7020
21
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
2:26.14580
+1:11.7050
22
Lukas Höiby
OK Landehof
2:28.14700
+1:12.7170
23
Klas Johansson
Tranemo IF
2:32.15100
+1:16.7570
24
Linus Rydin
Tranemo IF
2:39.15800
+1:23.8270
25
Sixten Lord
Äspereds IF
2:41.16000
+1:25.8470
26
Martin Movitz
Borås SK
2:44.16330
+1:29.8800
27
Axel Jernaeus
Äspereds IF
2:44.16380
+1:29.8850
28
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
2:54.17300
+1:38.9770
29
Ivar Westin
IK Stern
2:54.17300
+1:38.9770
30
Peter Hörstedt
Tranemo IF
2:55.17400
+1:39.9870
31
Joel Wessman
Vreta Skid o Mk
2:56.17500
+1:40.9970
32
Mårten Gedda
OK Landehof
2:56.17500
+1:40.9970
33
Erik Wagne
Linköpings SK
2:58.17700
+1:42.10170
34
Samuel Ranveg
Ulricehamns IF
3:00.17900
+1:44.10370
35
Alfred Pettersson
Falköpings AIK SK
3:03.18200
+1:47.10670
36
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
3:04.18300
+1:48.10770
37
Rasmus Nordgren
OK Landehof
3:08.18700
+1:52.11170
38
Petter Jonsson
Sävedalens AIK
3:23.20200
+2:07.12670
-
Jacob Weel Rosbo
København SK
23:59:59.8639800
-
Lukas Jansson
Tidaholm SOK Sisu
23:59:59.8639800
-
Axel Berglund
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Albin Johansson
Linköpings SK
23:59:59.8639800
-
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
23:59:59.8639800
-
Viktor Hagberg
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Erik Alriksson
Vreta Skid o Mk
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Adam Persson
Eksjö SOK
3:16.19510
2
Axel Aflodal
Sundbybergs IK
3:18.19740
+2.130
3
Erik Lieback
Tranemo IF
3:46.22560
+30.2950
4
Eric Jansson
Tranemo IF
3:56.23500
+39.3890
5
Albin Persson
Tranemo IF
4:15.25420
+59.5810
6
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
4:22.26150
+1:06.6540
7
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
4:24.26370
+1:08.6760
8
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
4:28.26740
+1:12.7130
9
Gustav Johnsson
Hällbybrunns IF
4:32.27180
+1:16.7570
10
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
4:37.27660
+1:21.8050
11
Petter Persson
Borås SK
4:47.28610
+1:31.9000
12
Linus Karlsson
Boxholm-Ekeby SK
4:55.29420
+1:39.9810
13
Erik Blick
OK Alehof
5:09.30850
+1:53.11240
14
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
5:15.31430
+1:59.11820
15
Sebastian Nilsson
OK Landehof
5:16.31560
+2:00.11950
16
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
5:28.32700
+2:11.13090
17
Anton Falck Hermansson
Filipstads SF
5:29.32890
+2:13.13280
18
Felix Axelsson
Borås SK
5:38.33790
+2:22.14180
19
Olle Westin
IK Stern
5:42.34110
+2:26.14500
20
Samuel Lord
Äspereds IF
5:45.34420
+2:29.14810
21
Kasper Nordenram
Linköpings SK
5:47.34610
+2:31.15000
22
Viktor Jansson
Tidaholm SOK Sisu
5:49.34850
+2:33.15240
23
Erik Gran
Linköpings SK
5:54.35330
+2:38.15720
24
Emil Karlsson
Hestra IF
5:55.35490
+2:39.15880
25
Oscar Höiby
OK Landehof
6:04.36380
+2:48.16770
26
Emil Tedeholm Larsson
Göteborgs SK
6:12.37160
+2:56.17550
27
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
6:14.37380
+2:58.17770
28
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
6:26.38550
+3:10.18940
29
Erik Malm
Linköpings SK
6:31.39010
+3:15.19400
30
Gösta Malmström
IK Stern
6:32.39160
+3:16.19550
-
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
23:59:59.8639800
-
Linus Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Jakob Rönn
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
Joakim Engström
Borås GIF
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
3:06.18500
2
Olle Axelsson
Borås SK
3:29.20850
+23.2250
3
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
3:38.21730
+32.3130
4
Oscar Bengtson
OK Landehof
3:46.22520
+40.3920
5
Gustav Bivstedt
Sundbybergs IK
3:46.22550
+40.3950
6
Alfred Buskqvist
IK Stern
3:46.22570
+40.3970
7
Jesper Norström
Torshälla-Nyby IS
4:01.24080
+55.5480
8
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
4:02.24110
+56.5510
9
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
4:07.24640
+1:01.6040
10
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
4:19.25870
+1:13.7270
11
Filip Jacobsson
Garphyttans IF
4:24.26380
+1:18.7780
12
Alfred Boman
Tranemo IF
4:27.26690
+1:21.8090
13
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
4:29.26800
+1:23.8200
14
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
4:29.26820
+1:23.8220
15
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
4:37.27650
+1:31.9050
16
Adam Gillman
Garphyttans IF
4:51.29020
+1:45.10420
17
Oscar Johansson
Linköpings SK
4:56.29510
+1:50.10910
18
Alexander Svensson
Äspereds IF
5:11.31080
+2:05.12480
19
Anton Boberg
IF Rigor
5:25.32480
+2:19.13880
20
Axel Ljunghammer
Äspereds IF
5:33.33250
+2:27.14650
-
Anton Lundqvist
Garphyttans IF
23:59:59.8639800
-
Gustav Andersson
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Joachim Weel Rosbo
København SK
23:59:59.8639800
H 20
Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Gustav Hagström
Falköpings AIK SK
3:14.19330
2
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
3:20.19940
+6.510
3
Adam Nelin
Hestra IF
3:23.20230
+9.800
4
John Flodin
Hestra IF
3:23.20260
+9.830
5
Alexander Nilsson
OK Landehof
3:53.23210
+38.3780
6
Anton Nilsson
Tranemo IF
4:00.23900
+45.4470
7
Abel Buskqvist
IK Stern
4:16.25570
+1:02.6140
8
Mårten Johansson
Falköpings AIK SK
4:38.27780
+1:24.8350
9
David Thorell
IK Stern
4:59.29870
+1:45.10440
-
John Börjesson
Hestra IF
23:59:59.8639800