Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2012-02-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Håkan Löfström
Årsunda IF
1:58:57.713690
86.0p
2
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
1:58:58.713740
86.0p
3
Per-Olov Svahn
Boxholm-Ekeby SK
1:59:00.713940
85.9p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Hagberg
Borås SK
2:11:32.789160
74.9p
2
Mathias Häggblom
Brännebrona SK
2:14:14.805390
72.8p
3
Jonas Jonsson
Malungs IF
2:14:42.808150
72.5p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:05:25.752430
79.9p
2
Morten Tronbol
Magnor Ul
2:12:56.797500
73.8p
3
Andreas Larsson
Kristinehamns OK
2:14:30.806900
72.6p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Mats Larsson
Malungs IF
2:06:05.756410
79.3p
2
Niklas Andersson
Falköpings AIK SK
2:13:02.798130
73.7p
3
Ronny Halvarsson
IFK Mora SK
2:13:39.801810
73.3p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kent Andersson
Sunne SLF
2:18:10.828950
70.1p
2
Anders Eriksson
Hagfors SF
2:21:06.846570
68.1p
3
Ulf Eriksson
Stora Tuna IK SK
2:22:20.853980
67.4p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:22:36.855550
67.2p
2
Mikael Slotte
Envikens IF Sverige
2:24:29.866890
66.0p
3
Ulf Björklund
Falu IK
2:24:53.869220
65.8p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jarle Thonstad
Heimdal Ski
2:14:15.805460
72.8p
2
Ole R Sandstad
Grue Finnskog IL
2:17:45.826440
70.4p
3
Erik Rollborn
Västerviks OK
2:28:35.891400
63.7p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
2:06:22.758140
77.2p
2
Mia Gyllenberg
Sisu Forshaga SK
2:08:18.769730
76.0p
3
Anna-Carin Söderström
Malungs IF
2:08:52.773100
75.7p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrika Rahmberg
Team Ormsalva
2:31:54.911310
64.2p
2
Lena Koskinen
Sågmyra SK
2:32:23.914220
64.0p
3
Lotta Melin
Malungs IF
2:37:04.942310
62.1p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linda Bengtsson
SK Bore
1:13:27.440640
67.9p
2
Ann Sofie Brink
Markaryds FK
1:15:11.451030
66.3p
3
Stina Kinnunen Nordahl
Team Ormsalva
1:16:15.457420
65.4p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Wikberg
IFK Mora SK
1:08:50.412990
72.5p
2
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
1:09:34.417330
71.7p
3
Johan Höök
Cd Entreprenad
1:09:39.417830
71.6p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Mora Pinglan Jaktstart 2012
Mora Pinglan 2012
Kalhyttepremiären 2012
Björnjakten jaktstart 2012
Björnjakten 2012
Dalapremiären 2012
Boreloppet 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan