Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Njurunda Runt
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Larsson
Hybo AIK
2:48:35.1011400
57.2p
2
Minna Bäckman
Nobel Aktiv IF
2:49:35.1017400
+1:00.5900
56.8p
3
Ingrid Segerberg
Hudiksvalls IF
3:04:23.1106200
+15:48.94700
51.3p
4
Anna Andersson
Selånger SOK
3:24:33.1227200
+35:58.215700
45.3p
5
Inga-lill Jonsson
Axa SC
3:26:38.1239700
+38:03.228200
44.8p
6
Lena Hillring
Axa SC
3:29:14.1255300
+40:39.243800
44.2p
7
Maria Huss
Axa SC
3:30:33.1263200
+41:58.251700
43.8p
8
Alexandra Backlund
Stockviks SF
3:33:02.1278100
+44:27.266600
43.2p
9
Jessica Zetterberg
IF Strategen
3:34:07.1284600
+45:32.273100
43.0p
10
Elisabeth Lindgren
Timrå SOK
3:56:42.1420100
+1:08:07.408600
38.3p
11
Emma Nordgren
Delsbo IF
4:07:44.1486300
+1:19:09.474800
36.3p
12
Camilla Wallin
Indals-Lidens SK
4:21:13.1567200
+1:32:38.555700
34.2p
13
Maria Vamling
Njurunda SK
4:32:13.1633200
+1:43:38.621700
32.7p
-
Camilla Eriksson
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Lena Stjernlöw
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Anna Pääjärvi
Järfälla SK
23:59:59.8639800
-
-
Karin Jonsson
Obbola IK
23:59:59.8639800
-
-
Ulla Engström
Metso Paper FK
23:59:59.8639800
-
-
Jessica Zätterberg
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
H 21
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:06:31.759000
82.2p
2
Jim Åhl
Bodens SK
2:06:31.759000
82.2p
3
Thommy Larsson
Stockviks SF
2:12:05.792400
+5:34.33300
77.7p
4
Martin Lundgren
Sundsvalls OK
2:12:40.795900
+6:09.36800
77.3p
5
Tobias Engblom
Stockviks SF
2:14:46.808500
+8:15.49400
75.7p
6
Lars Åslin
Delsbo IF
2:15:49.814800
+9:18.55700
74.9p
7
Jens Carlevi
Vattenfalls IF
2:17:50.826900
+11:19.67800
73.5p
8
Martin Birgersson
Selånger SOK
2:20:29.842800
+13:58.83700
71.8p
9
John Maritz
Norrala IF
2:22:49.856800
+16:18.97700
70.3p
10
Magnus Skoog
Njurunda SK
2:24:22.866100
+17:51.107000
69.3p
11
Albin Eriksson
Sundsvalls SLK
2:24:23.866200
+17:52.107100
69.3p
12
Joel Nyberg
Axa SC
2:26:01.876000
+19:30.116900
68.3p
13
Tomas Edström
IF Strategen
2:26:03.876200
+19:32.117100
68.3p
14
Olof Sjöström
Sjöström Skog & Skidservice
2:26:52.881100
+20:21.122000
67.8p
15
Pessi Liukkonen
IF Strategen
2:27:34.885300
+21:03.126200
67.4p
16
Peter Johansson
Selånger SOK
2:29:37.897600
+23:06.138500
66.3p
17
Toivo Ollonen
Hybo AIK
2:30:40.903900
+24:09.144800
65.7p
18
Mattias Lindahl
IK Brånan Boys & Girls
2:33:26.920500
+26:55.161400
64.2p
19
Göran Bäckman
Kemira IF
2:33:56.923500
+27:25.164400
63.9p
20
Leif Nyberg
Nobel Aktiv IF
2:34:46.928500
+28:15.169400
63.5p
21
Rickard Eriksson
Ricards Måleri
2:34:46.928500
+28:15.169400
63.5p
22
Hans-Olov Åberg
Brännans IF
2:38:28.950700
+31:57.191600
61.7p
23
Markus Frödin
Sundsvalls OK
2:39:16.955500
+32:45.196400
61.3p
24
Magnus Nordin
Nobel Aktiv IF
2:40:29.962800
+33:58.203700
60.7p
25
Hans Andersson
Jättendals IF
2:40:36.963500
+34:05.204400
60.7p
26
Simon Meurling
IF Strategen
2:41:02.966100
+34:31.207000
60.5p
27
Matts Boman
Lucksta IF
2:41:24.968300
+34:53.209200
60.3p
28
Martin Åström
Bondsjöhöjdens IK
2:41:49.970800
+35:18.211700
60.1p
29
Anders Nordin
Nedansjö IK
2:42:48.976700
+36:17.217600
59.7p
30
Pär Hedén
Gävle SK
2:43:01.978000
+36:30.218900
59.6p
31
Mikael Edlund
Art Trihatlon
2:43:02.978100
+36:31.219000
59.6p
32
Henrik Widell
Bondsjöhöjdens IK
2:44:50.988900
+38:19.229800
58.8p
33
Mikael Englund
Smartab MK
2:45:47.994600
+39:16.235500
58.3p
34
Leif Andersson
Njurunda SK
2:46:30.998900
+39:59.239800
58.0p
35
Johan Nylander
Stockviks SF
2:46:57.1001600
+40:26.242500
57.8p
36
Kenneth Norman
IF Strategen
2:47:35.1005400
+41:04.246300
57.6p
37
Mattias Öjbo
Njurunda SK
2:47:36.1005500
+41:05.246400
57.6p
38
Max Wikholm
Indals-Lidens SK
2:47:51.1007000
+41:20.247900
57.5p
39
Bo Eriksson
Sdc IF
2:48:05.1008400
+41:34.249300
57.4p
40
Marcus Bergfors
Ljustorps IF
2:48:32.1011100
+42:01.252000
57.2p
41
Stefan Lovén
Ånge SK
2:51:03.1026200
+44:32.267100
56.2p
42
Mattias Åberg
Axa SC
2:51:06.1026500
+44:35.267400
56.1p
43
Jerry Larsson
Sundsvalls OK
2:51:33.1029200
+45:02.270100
56.0p
44
Håkan Westman
Axa SC
2:51:45.1030400
+45:14.271300
55.9p
45
Olov Tallqvist
Timrå SOK
2:52:19.1033800
+45:48.274700
55.7p
46
Jonas Nilsson
IF Strategen
2:52:48.1036700
+46:17.277600
55.5p
47
Carl Bryding
Ernst & Young SK
2:54:01.1044000
+47:30.284900
55.0p
48
Anders Nordman
Hermansby IF
2:54:02.1044100
+47:31.285000
55.0p
49
Lars Pettersson
Gräftåvallens SK
2:54:44.1048300
+48:13.289200
54.7p
50
Pär Landén
Scania IF
2:55:02.1050100
+48:31.291000
54.6p
51
Erik Nordlund
IK Aluminium
2:56:40.1059900
+50:09.300800
54.0p
52
Erik Strid
Storvreta IK
2:57:23.1064200
+50:52.305100
53.7p
53
Kenneth Vänn
Stockviks SF
2:57:49.1066800
+51:18.307700
53.6p
54
Robin Boheman
Stockholm
3:00:24.1082300
+53:53.323200
52.7p
55
Fredrik Pontén
Metso Paper FK
3:01:56.1091500
+55:25.332400
52.1p
56
Rolf Fasth
Järvsö IF
3:03:11.1099000
+56:40.339900
51.7p
57
Svante Hallman
Njurunda SK
3:03:13.1099200
+56:42.340100
51.7p
58
Hans Danielsson
IF Strategen
3:03:30.1100900
+56:59.341800
51.6p
59
Niclas Johansson
Alnö SK
3:04:48.1108700
+58:17.349600
51.2p
60
Magnus Olsson
Bräcke SK
3:05:04.1110300
+58:33.351200
51.1p
61
Jesper Johansson
Storhullsjön
3:05:38.1113700
+59:07.354600
50.9p
62
Patrik Blomendal
Ikj Haninge
3:06:04.1116300
+59:33.357200
50.7p
63
Håkan Wennerström
Vattenfalls IF
3:06:17.1117600
+59:46.358500
50.7p
64
Patrik Bergström
IK Aluminium
3:07:20.1123900
+1:00:49.364800
50.3p
65
Olle Pallars
Järvsö IF
3:07:27.1124600
+1:00:56.365500
50.3p
66
Björn Bengtsson
Selånger SOK
3:08:24.1130300
+1:01:53.371200
50.0p
67
Jörgen Söderqvist
Sundsvallscyklisterna
3:08:30.1130900
+1:01:59.371800
50.0p
68
Stefan Adersten
Axa SC
3:08:33.1131200
+1:02:02.372100
49.9p
69
Göran Persson
Järvsö IF
3:08:50.1132900
+1:02:19.373800
49.9p
70
Johan Bergström
Hassels IF
3:09:54.1139300
+1:03:23.380200
49.5p
71
Torbjörn Svensk
Hudiksvalls IF
3:11:21.1148000
+1:04:50.388900
49.1p
72
Staffan Edström
Metso Paper FK
3:11:42.1150100
+1:05:11.391000
49.0p
73
David Krapohl
Axa SC
3:12:07.1152600
+1:05:36.393500
48.8p
74
Lars Blomkvist
Bräcke SK
3:13:31.1161000
+1:07:00.401900
48.4p
75
Greger Persson
Njurunda SK
3:15:10.1170900
+1:08:39.411800
47.9p
76
Tomas Näslund
Örjansklubben/Ramkvilla IF
3:15:12.1171100
+1:08:41.412000
47.9p
77
Jacob Bruce
Hermansby IF
3:15:53.1175200
+1:09:22.416100
47.7p
78
Anders Sundström
IK Aluminium
3:15:56.1175500
+1:09:25.416400
47.7p
79
Mats Hägglund
Njutångers IF
3:16:13.1177200
+1:09:42.418100
47.6p
80
Mats-Göran Åsheim
Njurunda SK
3:16:20.1177900
+1:09:49.418800
47.6p
81
Jan Sjölund
Bondsjöhöjdens IK
3:16:28.1178700
+1:09:57.419600
47.6p
82
Mattias Andersson
Spirit IF
3:17:14.1183300
+1:10:43.424200
47.3p
83
Henrik Westling
IF Strategen
3:17:54.1187300
+1:11:23.428200
47.2p
84
Johan Svangren
Jättendals IF
3:17:55.1187400
+1:11:24.428300
47.1p
85
Jonas Andersson
Hybo AIK
3:17:56.1187500
+1:11:25.428400
47.1p
86
Patrik Lindström
Sundbybergs IK
3:18:59.1193800
+1:12:28.434700
46.8p
87
Anders Uhlin
Njurunda SK
3:20:17.1201600
+1:13:46.442500
46.5p
88
Lars Westling
IF Strategen
3:20:21.1202000
+1:13:50.442900
46.5p
89
Hans Rosling
Bräcke SK
3:20:25.1202400
+1:13:54.443300
46.5p
90
Jan Åhlin
Ortvikens Mk
3:20:54.1205300
+1:14:23.446200
46.3p
91
Mattias Lindahl
No Club
3:21:50.1210900
+1:15:19.451800
46.1p
92
Leif Bäckman
Stugsjö IK
3:22:14.1213300
+1:15:43.454200
46.0p
93
Hans Oskarsson
Vattenfalls IF
3:22:16.1213500
+1:15:45.454400
46.0p
94
John Tunell
IK Rex
3:22:35.1215400
+1:16:04.456300
45.9p
95
Mattias Jonasson
Sundsvalls SLK
3:23:44.1222300
+1:17:13.463200
45.6p
96
Urban Hagström
Axa SC
3:24:35.1227400
+1:18:04.468300
45.3p
97
Johan Mattson
Bondsjöhöjdens IK
3:24:42.1228100
+1:18:11.469000
45.3p
98
Arne Eriksson
Hudiksvalls IF
3:25:30.1232900
+1:18:59.473800
45.1p
99
Jonas Nilsson
Kovlands IF
3:26:00.1235900
+1:19:29.476800
45.0p
100
Sören Persson
Stöde IF
3:26:47.1240600
+1:20:16.481500
44.8p
101
Jonas Månsson
No Club
3:27:01.1242000
+1:20:30.482900
44.7p
102
Carl Martinez
Alnö SK
3:27:02.1242100
+1:20:31.483000
44.7p
103
Anders Eriksson
Spirit IF
3:27:02.1242100
+1:20:31.483000
44.7p
104
Jan Sollerman
No Club
3:27:38.1245700
+1:21:07.486600
44.6p
105
Urban Selin
Stockviks SF
3:27:52.1247100
+1:21:21.488000
44.5p
106
John Nordström
Birsta SK
3:28:19.1249800
+1:21:48.490700
44.4p
107
André Ekedahl
Njurunda SK
3:28:46.1252500
+1:22:15.493400
44.3p
108
Jens Söderström
Erikslunds SK
3:29:13.1255200
+1:22:42.496100
44.2p
109
Klas Elfving
Nobel Aktiv IF
3:29:56.1259500
+1:23:25.500400
44.0p
110
Staffan Andersson
Ramviks IF
3:30:12.1261100
+1:23:41.502000
43.9p
111
Joakim Molin
IF Strategen
3:30:34.1263300
+1:24:03.504200
43.8p
112
Niklas Wikholm
Indals-Lidens SK
3:31:29.1268800
+1:24:58.509700
43.6p
113
Robert Lindblom
Nedansjö IK
3:33:11.1279000
+1:26:40.519900
43.2p
114
Karl-Erik Eriksson
Fränsta IK
3:34:06.1284500
+1:27:35.525400
43.0p
115
Per-erik Karlsson
Sr/tv IF
3:36:44.1300300
+1:30:13.541200
42.4p
116
Daniel Kraft
Stockholms RK
3:37:02.1302100
+1:30:31.543000
42.3p
117
Jon-erik Persson
Delsbo IF
3:37:16.1303500
+1:30:45.544400
42.3p
118
Stig Edfast
Sr/tv IF
3:37:59.1307800
+1:31:28.548700
42.1p
119
Ulf Renström
Lucksta IF
3:39:41.1318000
+1:33:10.558900
41.7p
120
Melker Larsson
Lucksta IF
3:39:49.1318800
+1:33:18.559700
41.7p
121
Per Wikström
Metso Paper FK
3:41:59.1331800
+1:35:28.572700
41.2p
122
Hampus Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:45:12.1351100
+1:38:41.592000
40.5p
123
Jacques Näsström
Bromma Vällingby SOK
3:45:13.1351200
+1:38:42.592100
40.5p
124
Börje Lindström
Ljustorps IF
3:45:25.1352400
+1:38:54.593300
40.5p
125
Lars Osseén
IF Strategen
3:47:12.1363100
+1:40:41.604000
40.1p
126
Michael Johansson
Hammarby IF SF
3:51:40.1389900
+1:45:09.630800
39.2p
127
Jonny Kastebo
Axa SC
3:55:44.1414300
+1:49:13.655200
38.5p
128
Henrik Höjland
Stockholm City Triathlon
3:57:38.1425700
+1:51:07.666600
38.1p
129
Ulf Gustavsson
IF Strategen
3:58:40.1431900
+1:52:09.672800
37.9p
130
Lars Jonasson
Sundsvalls SLK
3:59:00.1433900
+1:52:29.674800
37.9p
131
Joakim Ebenfelt
Alnö SK
3:59:29.1436800
+1:52:58.677700
37.8p
132
Christoffer Westin
Axa SC
4:00:24.1442300
+1:53:53.683200
37.6p
133
Markus Lööf
Jättendals IF
4:05:13.1471200
+1:58:42.712100
36.8p
134
Anders Björklund
Njurunda SK
4:08:43.1492200
+2:02:12.733100
36.2p
135
Joakim Konradsson
Stockviks SF
4:08:45.1492400
+2:02:14.733300
36.2p
136
Mattias Andersson
Intersport IF
4:33:23.1640200
+2:26:52.881100
32.5p
137
Niklas Henriksson
Stockviks SF
4:36:34.1659300
+2:30:03.900200
32.1p
-
David Malmberg
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Thomas Rex
Sundsvalls OK
23:59:58.8639700
-
-
Martin Larsson
Bräcke SK
23:59:58.8639700
-
-
Mattias Forslin
Forsa IF
23:59:58.8639700
-
-
Heikki Rissanen
Kramfors Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Höglund
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Perola Bergström
IK Aluminium
23:59:58.8639700
-
-
Anders Bexenius
Rejlers IF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Söderlund
IF Strategen
23:59:58.8639700
-
-
Ingolf Pääjärvi
Ufk
23:59:59.8639800
-
-
Lars Ålander
Hemsö IF
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Tornberg
IF Strategen
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Caroline Jakobsson
Njurunda SK
1:19:31.477000
70.0p
2
Ellinor Fransson
Ärla IF
1:25:24.512300
+5:53.35200
65.1p
3
Lisa Skoglund
Hudiksvalls IF
1:26:17.517600
+6:46.40500
64.5p
4
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:28:43.532200
+9:12.55100
62.7p
5
Anna Widell
Bondsjöhöjdens IK
1:28:51.533000
+9:20.55900
62.6p
6
Therese Sahlin
Ragunda IF
1:28:51.533000
+9:20.55900
62.6p
7
Jenny Lindblom
Nedansjö IK
1:34:09.564800
+14:38.87700
59.1p
8
Amanda Åström
Lucksta IF
1:35:41.574000
+16:10.96900
58.1p
9
Jill Nordin
Nedansjö IK
1:35:57.575600
+16:26.98500
58.0p
10
Cecilia Englund
Ljustorps IF
1:39:22.596100
+19:51.119000
56.0p
11
Teresia Ondrasek Jonsson
Alnö Race Team
1:41:43.610200
+22:12.133100
54.7p
12
Annika Henriksson
Friskis och Svettis
1:48:14.649300
+28:43.172200
51.4p
13
Ida Sellstedt
Selånger SOK
1:49:08.654700
+29:37.177600
51.0p
14
Eleonore Sahlin
Ragunda IF
1:49:18.655700
+29:47.178600
50.9p
15
Sofia Jonsson
No Club
1:51:07.666600
+31:36.189500
50.1p
16
Kristina Nilsson
IF Strategen
1:52:34.675300
+33:03.198200
49.4p
17
Maria Åström
Sweco IF
1:56:52.701100
+37:21.224000
47.6p
18
Helene Thorgren
No Club
1:58:33.711200
+39:02.234100
46.9p
19
Katarina Söderqvist
Njurunda SK
2:04:32.747100
+45:01.270000
44.7p
20
Therese Friis
Hudiksvalls IF
2:05:14.751300
+45:43.274200
44.4p
21
Maja Stockzell
Ramsjö SK
2:05:53.755200
+46:22.278100
44.2p
22
Charlotte Karlsson
Sundsvalls Sjukhus
2:05:57.755600
+46:26.278500
44.2p
23
Josefine Reiser
No Club
2:06:38.759700
+47:07.282600
43.9p
24
Lena Johansson
No Club
2:11:06.786500
+51:35.309400
42.4p
25
Therese Westman
No Club
2:15:35.813400
+56:04.336300
41.0p
26
Kerstin Sjöberg
Fränsta IK
2:18:21.830000
+58:50.352900
40.2p
27
Irene Söderlind
Gräftåvallens SK
2:20:43.844200
+1:01:12.367100
39.5p
28
Sandra Bergström
No Club
2:21:41.850000
+1:02:10.372900
39.3p
29
Yvonne Näsström
Bromma Vällingby SOK
2:22:41.856000
+1:03:10.378900
39.0p
30
Marie Bergström
No Club
2:23:26.860500
+1:03:55.383400
38.8p
-
Marika Lindblom
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Annica Lindberg
No Club
23:59:59.8639800
-
H 21
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Henrik Dahlén
Tynderö IK
1:11:32.429100
77.8p
2
Mårten Vänn
Stockviks SF
1:11:33.429200
+1
77.8p
3
Fredrik Göransson
Stockviks SF
1:11:40.429900
+8.700
77.6p
4
Mikael Eriksson
Lucksta IF
1:12:44.436300
+1:12.7100
76.5p
5
Jonas Björklund
Alnö SK
1:15:16.451500
+3:44.22300
73.9p
6
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
1:15:23.452200
+3:51.23000
73.8p
7
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:16:11.457000
+4:39.27800
73.0p
8
Erik Skoglund
Lucksta IF
1:18:56.473500
+7:24.44300
70.5p
9
Martin Ondrasek
Njurunda SK
1:19:21.476000
+7:49.46800
70.1p
10
Benny Nordlander
Tynderö IK
1:19:29.476800
+7:57.47600
70.0p
11
Anders Melin
Bergsjö IF
1:21:57.491600
+10:25.62400
67.9p
12
Daniel Ericsson
No Club
1:23:07.498600
+11:35.69400
66.9p
13
Mats Gustavsson
Ortvikens Mk
1:23:24.500300
+11:52.71100
66.7p
14
Tomas Karlsson
Åsarna IK
1:23:43.502200
+12:11.73000
66.5p
15
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
1:25:37.513600
+14:05.84400
65.0p
16
Thomas Rex
Sundsvalls OK
1:25:47.514600
+14:15.85400
64.9p
17
Helmut Kerschbaumer
Sundsvalls CK
1:27:29.524800
+15:57.95600
63.6p
18
Ulrik Norberg
No Club
1:28:28.530700
+16:56.101500
62.9p
19
Leif Sundling
Njurunda SK
1:29:26.536500
+17:54.107300
62.2p
20
Alf Spåra
IK Aluminium
1:30:45.544400
+19:13.115200
61.3p
21
Kari Valli
Mikaelssons Bygg
1:30:47.544600
+19:15.115400
61.3p
22
Sten-Åke Vedin
Selånger SOK
1:31:34.549300
+20:02.120100
60.8p
23
Håkan Norberg
Savvy Skiing
1:35:44.574300
+24:12.145100
58.1p
24
Markus Uhlin
Sundsvalls Express
1:36:11.577000
+24:39.147800
57.8p
25
Rikard Fyrst
Nolby Alpina SK
1:36:36.579500
+25:04.150300
57.6p
26
Oskar Forsgren
Fränsta IK
1:37:37.585600
+26:05.156400
57.0p
27
Mikael Tallberger
Huli Häljums SK
1:37:43.586200
+26:11.157000
56.9p
28
Jens Oskarsson
No Club
1:38:43.592200
+27:11.163000
56.4p
29
Fredrik Söderholm
Stockviks SF
1:38:58.593700
+27:26.164500
56.2p
30
Tomas S Vedin
SOK
1:39:38.597700
+28:06.168500
55.8p
31
Petter Andersson
Bovikspojkarna
1:41:01.606000
+29:29.176800
55.1p
32
Ture Järlehag
Nobel Aktiv IF
1:41:04.606300
+29:32.177100
55.0p
32
Stefan Lundström
Vigge
1:41:04.606300
+29:32.177100
55.0p
34
Jonas Sverin
No Club
1:42:06.612500
+30:34.183300
54.5p
35
Viktor Selling
Njurunda SK
1:42:44.616300
+31:12.187100
54.2p
36
Christer Möllenberg
Timrå SOK
1:42:50.616900
+31:18.187700
54.1p
37
Tomas Virtanen
Selånger SOK
1:43:23.620200
+31:51.191000
53.8p
38
Simon Återgård
No Club
1:43:41.622000
+32:09.192800
53.7p
39
Jonas Grönlund
Stavre
1:44:35.627400
+33:03.198200
53.2p
40
Christer Jansson
No Club
1:46:22.638100
+34:50.208900
52.3p
41
Anders Johansson
Njurunda SK
1:46:26.638500
+34:54.209300
52.3p
42
Kjell Bennemark
Axa SC
1:46:57.641600
+35:25.212400
52.0p
43
Erik Lindström
No Club
1:48:43.652200
+37:11.223000
51.2p
44
Kenneth Åberg
Telia IoFF
1:49:00.653900
+37:28.224700
51.0p
45
Jan Jäderling
Njurunda SK
1:59:54.719300
+48:22.290100
46.4p
46
Sven Ove Sjölén
Bolagsverkets IF
2:05:32.753100
+54:00.323900
44.3p
47
Mattias Näsström
Bromma Vällingby SOK
2:21:35.849400
+1:10:03.420200
39.3p
-
Hans Hellström
Nobel Aktiv IF
23:59:58.8639700
-
-
Simon Svanebo
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Björklund
Alnö SK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Konradsson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-