Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Dubbeljakt
2012-03-10
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 18
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Jens Burman
Åsarna IK
1:03:12.379100
85.1p
2
Adam Clareus
Offerdals SK
1:03:24.380300
+12.1100
84.8p
3
Marcus Ruus
Gillberga SK
1:03:47.382680
+35.3480
84.3p
4
Simon Åslin
Stockviks SF
1:04:21.386070
+1:09.6870
83.6p
5
Viktor Eriksson
Malungs IF
1:04:56.389570
+1:44.10370
82.9p
6
Axel Ekström
Garphyttans IF
1:05:23.392230
+2:11.13030
82.3p
7
Olle Jonsson
Duveds IF
1:05:29.392820
+2:17.13620
82.2p
8
Erik Persson
Eksjö SOK
1:05:30.392930
+2:18.13730
82.2p
9
Simon Öberg
Kalix SK
1:06:06.396590
+2:54.17390
81.5p
10
Viktor Lindmark
Remsle SK
1:06:08.396710
+2:56.17510
81.4p
11
Björn Sandström
Täfteå IK
1:06:12.397130
+3:00.17930
81.3p
12
Jonathan Grahn
Bergeforsens SK
1:06:28.398760
+3:16.19560
81.0p
13
Anton Hedlund
Åshammars IK
1:06:31.399000
+3:19.19800
81.0p
13
Sebastian Olsson
Stockviks SF
1:06:31.399000
+3:19.19800
81.0p
15
Gustav Lundholm
Ramsele IK
1:06:58.401720
+3:46.22520
80.5p
16
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
1:07:35.405430
+4:23.26230
79.7p
17
Jonathan Ström
Hägglunds IOFK
1:07:44.406360
+4:32.27160
79.6p
18
Fredrik Andreé
Årjängs IF
1:07:46.406530
+4:34.27330
79.5p
19
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
1:07:55.407450
+4:43.28250
79.4p
20
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
1:07:58.407740
+4:46.28540
79.3p
21
Felix Hopstadius
Storumans IK
1:07:59.407870
+4:47.28670
79.3p
22
Marcus Stenberg
Svegs IK
1:08:04.408360
+4:52.29160
79.2p
23
Daniel Johansson
Hägglunds IOFK
1:08:22.410100
+5:10.30900
78.9p
24
Jesper Boman
Strömnäs GIF
1:08:26.410520
+5:14.31320
78.8p
25
Axel Jonsson
Duveds IF
1:08:28.410780
+5:16.31580
78.7p
26
August Nilsson
Östersunds SK
1:08:33.411240
+5:21.32040
78.7p
27
Gustav Johansson
Gellivare Skidallians IK
1:08:38.411760
+5:26.32560
78.6p
28
Anton Åström
Bodens SK
1:08:43.412290
+5:31.33090
78.5p
29
Olle Olsson
Tullus Sg
1:08:48.412700
+5:36.33500
78.4p
30
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
1:08:52.413140
+5:40.33940
78.3p
31
Tobias Karlsson
Kalix SK
1:09:11.415020
+5:59.35820
78.0p
32
Jacob Engström
Kalix SK
1:09:24.416370
+6:12.37170
77.7p
33
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
1:09:28.416740
+6:16.37540
77.7p
34
Simon Fors
Domnarvets GOIF
1:09:38.417700
+6:26.38500
77.5p
35
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
1:09:47.418670
+6:35.39470
77.3p
36
Emil Svensson
Åsarna IK
1:10:07.420610
+6:55.41410
77.0p
37
Martin Ponsiluoma
Tullus Sg
1:10:40.423970
+7:28.44770
76.4p
38
Leo Larsen
Sundbybergs IK
1:10:42.424170
+7:30.44970
76.4p
39
Erik Eriksson
Norsjö SK
1:10:44.424300
+7:32.45100
76.3p
40
Viktor Ranerfors
Rembo IK
1:10:53.425220
+7:41.46020
76.2p
41
Martin Johansson
Linköpings SK
1:11:01.426000
+7:49.46800
76.0p
42
Torben Svensson
Järpens SK
1:11:08.426750
+7:56.47550
75.9p
43
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:11:14.427350
+8:02.48150
75.8p
44
Sixten Walheim
Högbo GOIF
1:11:31.429020
+8:19.49820
75.5p
45
Emil Svensson
Marhults SOFK
1:12:18.433780
+9:06.54580
74.7p
46
Emil Winsa
Jukkasjärvi IF
1:12:52.437130
+9:40.57930
74.2p
47
Anders Vedin
Stockviks SF
1:12:57.437620
+9:45.58420
74.1p
48
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
1:13:25.440440
+10:13.61240
73.6p
49
Erik Öman
Hägglunds IOFK
1:13:33.441270
+10:21.62070
73.5p
50
Elias Persson
Storumans IK
1:13:41.442010
+10:29.62810
73.4p
51
Elias Öhgren
Högbo GOIF
1:14:02.444100
+10:50.64900
73.0p
52
Fredrik Göransson
Stockviks SF
1:14:09.444850
+10:57.65650
72.9p
53
Daniel Andersson
IFK Grängesberg SK
1:14:56.449500
+11:44.70300
72.2p
54
Björn Svensson
OK Landehof
1:15:11.451090
+11:59.71890
72.0p
55
Gustav Wikman
Alnö SK
1:15:16.451560
+12:04.72360
71.9p
56
William Strömberg
Täfteå IK
1:15:31.453090
+12:19.73890
71.6p
57
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
1:16:08.456730
+12:56.77530
71.1p
58
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
1:16:21.458000
+13:09.78800
70.9p
59
William Bruksås Nybjörk
Alnö SK
1:18:13.469280
+15:01.90080
69.3p
60
Oskar Lundqvist
Nybro Ski
1:18:15.469480
+15:03.90280
69.2p
61
Jonas Björklund
Alnö SK
1:18:32.471110
+15:20.91910
69.0p
62
Elias Duvdal Kemdal
Järpens SK
1:19:56.479530
+16:44.100330
67.8p
63
Jesper Olsson
IK Jarl Rättvik
1:20:50.484910
+17:38.105710
67.1p
64
Fredrik Hammarlund
Ockelbo SK
1:21:25.488490
+18:13.109290
66.6p
65
Tobias Gustafsson
Gellivare Skidallians IK
1:24:36.507590
+21:24.128390
64.2p
-
Jonas Pettersson
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Sundström
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Pontus Hermansson
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Hannes Stenström
Järpens SK
23:59:58.8639700
-
-
David Adolfsson
Täfteå IK
23:59:58.8639700
-
-
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Joel Lager
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Karlsson
Storumans IK
23:59:58.8639700
-
-
Erik Bröte
Sundbybergs IK
23:59:58.8639700
-
-
Oskar Brandt
Grava SK
23:59:58.8639700
-
-
Pär Björk
Bjuråkers GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Erik Finnskog
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
-
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Erik Söderlund
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Axelsson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Jansson Riis
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Emil Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Markus Persson
Bjuråkers GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
-
-
Olov Roos
Stuguns SOK Gjurd
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Johansson
Gillberga SK
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Fjällborg
Jukkasjärvi IF
23:59:59.8639800
-
-
Adam Nelin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Vänn
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Eddie Edström
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Södersten
Orsa SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonatan Höjlind
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Maxim Murashkin
Bodens SK
23:59:59.8639800
-
-
Alexander Nilsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Jonathan Kasche
Tunafors SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Spjut
Hällefors SK
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Forsberg
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Anders Kallings
Visborgs OK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Carl Quicklund
Östersunds SK
1:01:51.371030
86.8p
2
Håkan Emilsson
Offerdals SK
1:01:54.371310
+2.180
86.8p
3
Karl-Johan Westberg
Borås SK
1:01:58.371790
+7.660
86.7p
4
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
1:02:01.372070
+10.940
86.6p
5
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
1:02:06.372500
+14.1370
86.5p
6
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
1:02:21.374020
+29.2890
86.2p
7
Viktor Brännmark
Bodens SK
1:02:24.374310
+32.3180
86.1p
8
Martin Bergström
Strömnäs GIF
1:02:36.375590
+45.4460
85.8p
9
Karl Edenroth
Strömnäs GIF
1:02:37.375620
+45.4490
85.8p
10
Daniel Svensson
IFK Mora SK
1:02:37.375680
+46.4550
85.8p
11
Johan Häggström
Kalix SK
1:02:39.375870
+48.4740
85.8p
12
Niklas Niska
Pajala IF
1:02:44.376380
+53.5250
85.7p
13
Oscar Kardin
Offerdals SK
1:03:51.383060
+2:00.11930
84.2p
14
Mathias Jonasson
Östersunds SK
1:04:35.387470
+2:44.16340
83.3p
15
Jack Impola
Malungs IF
1:04:43.388230
+2:52.17100
83.1p
16
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
1:04:50.388970
+2:59.17840
83.0p
17
Elias Alvebro
Häggenås SK
1:04:55.389410
+3:03.18280
82.9p
18
Oscar Persson
SK Bore
1:05:01.390080
+3:10.18950
82.8p
19
Victor Agestam
Biathlon Östersund IF
1:05:03.390240
+3:12.19110
82.7p
20
Johan Forsberg
IFK Umeå
1:05:13.391240
+3:22.20110
82.5p
21
Gustav Nystedt
Stockviks SF
1:05:50.394980
+3:59.23850
81.8p
22
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
1:06:28.398730
+4:37.27600
81.0p
23
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
1:06:34.399360
+4:43.28230
80.9p
24
Bob Impola
Malungs IF
1:06:48.400700
+4:56.29570
80.7p
25
Albin Jonsson
Högbo GOIF
1:06:56.401570
+5:05.30440
80.5p
26
Pierre Ohlson
Filipstads SF
1:07:00.401910
+5:08.30780
80.4p
27
Johan Persson
Järpens SK
1:07:12.403130
+5:21.32000
80.2p
28
Victor Hallquist
Åsarna IK
1:07:16.403510
+5:24.32380
80.1p
29
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
1:07:29.404860
+5:38.33730
79.9p
30
Victor Olsson
Hudiksvalls IF
1:07:38.405700
+5:46.34570
79.7p
31
Peppe Femling
Högbo GOIF
1:07:53.407280
+6:02.36150
79.4p
32
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
1:07:55.407470
+6:04.36340
79.4p
33
David Nordström
Täfteå IK
1:07:59.407860
+6:08.36730
79.3p
34
Anton Enberg
Domnarvets GOIF
1:08:00.407930
+6:09.36800
79.3p
35
John Börjesson
Hestra IF
1:08:02.408190
+6:11.37060
79.2p
36
Jimmy Seger
Boo IF
1:08:15.409470
+6:24.38340
79.0p
37
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
1:08:16.409540
+6:25.38410
79.0p
38
Emil Persson
SK Bore
1:08:45.412480
+6:54.41350
78.4p
39
Pierre Bryntesson
Rossöns IF
1:08:53.413240
+7:02.42110
78.3p
40
Harald Kempe
Tynderö IK
1:08:56.413500
+7:04.42370
78.2p
41
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
1:09:31.417010
+7:39.45880
77.6p
42
Johan Montén
Domnarvets GOIF
1:09:40.417970
+7:49.46840
77.4p
43
Andreas Grann
Sunne SLF
1:09:56.419580
+8:05.48450
77.2p
44
David Sjögren
Töcksfors IF
1:10:10.420950
+8:19.49820
76.9p
45
Isak Landström
IFK Umeå
1:10:35.423480
+8:44.52350
76.5p
46
Erik Frost
IFK Mora SK
1:10:54.425320
+9:02.54190
76.2p
47
Anton Svensson
Åsarna IK
1:11:03.426210
+9:11.55080
76.0p
48
Adam Thorman
IK Hakarpspojkarna
1:11:48.430760
+9:57.59630
75.2p
49
Simon Svanebo
Alnö SK
1:12:42.436100
+10:50.64970
74.3p
50
Anton Johansson
Tranemo IF
1:12:45.436450
+10:54.65320
74.3p
51
Jesper Säilä
IK Hakarpspojkarna
1:13:02.438180
+11:11.67050
74.0p
52
Zackarias Toresson
Ski Team Novus IF
1:13:19.439890
+11:28.68760
73.7p
53
Johan Byström
Täfteå IK
1:14:13.445230
+12:22.74100
72.9p
54
Alexander Eriksson
Täfteå IK
1:17:45.466440
+15:54.95310
69.7p
55
Fredrik Finnskog
Tranemo IF
1:18:39.471850
+16:48.100720
68.9p
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
-
Jesper Arnesson
Borås SK
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Sundin
Nordingrå SK
23:59:58.8639700
-
-
Mikael Edström
Strömnäs GIF
23:59:58.8639700
-
-
Viktor Hansson
Garphyttans IF
23:59:58.8639700
-
-
Anton Mattsson
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Martin Norberg
Malmbergets Aif
23:59:58.8639700
-
-
Anton Hammar
IFK Strömsund
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Larsson
Hudiksvalls IF
23:59:58.8639700
-
-
Edvin Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:58.8639700
-
-
Arvid Forss
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Andre Larsson
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Nils Persson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Joacim Lindstedt
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Holmgren
IFK Umeå
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Gustavsson
Biathlon Östersund IF
23:59:59.8639800
-
-
Johan Holmkvist
IFK Arvidsjaur SK
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Millestu
Häggenås SK
23:59:59.8639800
-
-
Erik Strindlund
Östersunds SK
23:59:59.8639800
-
-
Julius Källgård
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Almqvist
Ski Team Novus IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
23:59:59.8639800
-
-
Pontus Nordström
Östervåla IF
23:59:59.8639800
-
-
Viktor Forsblom
Falu IK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Engström
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Ludvig Nordqvist
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Tobias Palolampi
Tynderö IK
23:59:59.8639800
-
-
John Flodin
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Emanuel Laago
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
D 18
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
30:51.185000
77.8p
2
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
31:10.186970
+19.1870
77.1p
3
Hedda Bångman
Offerdals SK
31:57.191680
+1:06.6580
75.3p
4
Sandra Olsson
SK Bore
32:20.193930
+1:29.8830
74.5p
5
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
33:04.198370
+2:13.13270
73.0p
6
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
33:29.200870
+2:38.15770
72.1p
7
Frida Hedman
Lycksele IF
33:50.202960
+2:59.17860
71.4p
8
Helena Lundkvist
Kalix SK
34:04.204340
+3:13.19240
71.0p
9
Mimmi Björn
IFK Arvidsjaur SK
34:16.205500
+3:25.20400
70.6p
10
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
34:24.206370
+3:33.21270
70.3p
11
Vendela Westin
Remsle SK
34:30.206920
+3:39.21820
70.2p
12
Erika Forslin
Hudiksvalls IF
34:33.207250
+3:42.22150
70.1p
13
Matilda Andersson
Häggenås SK
35:03.210240
+4:12.25140
69.1p
14
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
35:09.210870
+4:18.25770
68.9p
15
Ulrika Axelsson
Sya SK
35:24.212300
+4:33.27200
68.5p
16
Angelica Johansson
IFK Mora SK
35:24.212380
+4:33.27280
68.5p
17
Sarah Hale
IFK Mora SK
35:25.212400
+4:34.27300
68.5p
18
Moa Wikberg
Grava SK
35:34.213300
+4:43.28200
68.2p
19
Emma Strömberg
Remsle SK
35:34.213350
+4:43.28250
68.2p
20
Linnéa Öberg
Bergeforsens SK
35:37.213600
+4:46.28500
68.1p
21
Lisa Vinsa
Jukkasjärvi IF
36:09.216810
+5:18.31710
67.2p
22
Olivia Hansson
Garphyttans IF
36:14.217320
+5:23.32220
67.0p
23
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
36:17.217660
+5:26.32560
66.9p
24
Ida Jonsson
Duveds IF
36:31.219030
+5:40.33930
66.6p
25
Josefin Jonsson
Delsbo IF
37:05.222410
+6:14.37310
65.6p
26
Evelina Wickbom
Sävast Ski Team IF
37:09.222860
+6:18.37760
65.5p
27
Linn Högman
Malmbergets Aif
37:12.223120
+6:21.38020
65.4p
28
Johanna Cavallin
Valbo Aif
37:24.224300
+6:33.39200
65.1p
29
Hanna Wikman
Gellivare Skidallians IK
37:30.224920
+6:39.39820
64.9p
30
Ida Sundström
Luleå Gjutarens IF
37:48.226700
+6:57.41600
64.4p
31
Julia Seger
Boo IF
38:09.228860
+7:18.43760
63.9p
32
Malin Jansson
Garphyttans IF
38:17.229620
+7:26.44520
63.7p
33
Elin Blick
OK Alehof
38:37.231660
+7:46.46560
63.2p
34
Johanna Ågran
Tullus Sg
38:59.233890
+8:08.48790
62.6p
35
Stina Widmark
Tullus Sg
39:08.234750
+8:17.49650
62.4p
36
Lina Fastesson
Östersunds SK
40:30.242980
+9:39.57880
60.4p
-
Emma Rusth
Alnö SK
23:59:58.8639700
-
-
Rebecka Dannberg
Storviks IF
23:59:58.8639700
-
-
Josefine Stolt
Leksands SK
23:59:58.8639700
-
-
Isabelle Persson
Stockviks SF
23:59:59.8639800
-
-
Lina Kardin
Offerdals SK
23:59:59.8639800
-
-
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Julia Johansson
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Therese Axelsson
SK Bore
23:59:59.8639800
-
-
Fanny Andersson
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Gunterberg
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Maja Karlsson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
-
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Emma Åsberg
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
-
Linnéa Nyström
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
-
Emma Pakkala
Sävast Ski Team IF
23:59:59.8639800
-
-
Lotten Sjödén
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
-
D 20
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart
1
Lisa Dahl
Offerdals SK
32:50.196910
73.5p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
32:53.197240
+3.230
73.4p
3
Julia Jansson
Månkarbo IF
32:54.197340
+4.330
73.3p
4
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
33:42.202170
+52.5160
71.7p
5
Maja Falk
Ulricehamns IF
34:19.205820
+1:29.8810
70.5p
6
Maria Sundström
Strömnäs GIF
34:42.208120
+1:52.11110
69.8p
7
Sara Nordstrand
Graninge-Alliansen
34:52.209100
+2:01.12090
69.5p
8
Evelina Bångman
Offerdals SK
34:52.209150
+2:02.12140
69.5p
9
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
35:00.209960
+2:10.12950
69.2p
10
Louise Persson
Stockviks SF
35:06.210550
+2:16.13540
69.0p
11
Sofie Elebro
IFK Umeå
35:27.212640
+2:37.15630
68.4p
12
Caroline Lundgren
Strömnäs GIF
35:39.213810
+2:49.16800
68.1p
13
Caroline Glännerud
Domnarvets GOIF
35:45.214440
+2:55.17430
67.9p
14
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
36:03.216250
+3:13.19240
67.3p
15
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
37:09.222870
+4:19.25860
65.5p
16
Sara Hallquist
Åsarna IK
37:26.224560
+4:36.27550
65.0p
17
Sara Nyström
Skellefteå SK
37:43.226240
+4:53.29230
64.6p
18
Josefin Nilsson
Filipstads SF
37:45.226460
+4:55.29450
64.5p
19
Emma Dahlgren
Filipstads SF
37:46.226530
+4:56.29520
64.5p
20
Moa Strömquist
Östersunds SK
37:51.227020
+5:01.30010
64.4p
21
Malin Fredriksson
Lycksele IF
38:03.228220
+5:13.31210
64.0p
22
Anna Hansson
Sävast Ski Team IF
38:08.228770
+5:18.31760
63.9p
23
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
38:36.231550
+5:46.34540
63.2p
24
Julia Norén
Landsbro IF SK
38:40.231910
+5:50.34900
63.1p
25
Frida Erkers
Leksands SK
38:48.232750
+5:58.35740
62.9p
26
Lisa Nilsson Lindgren
Domnarvets GOIF
38:55.233490
+6:05.36480
62.7p
27
Petra Holmbom
Sävast Ski Team IF
39:06.234520
+6:16.37510
62.4p
28
Julia Dahl
IFK Mora SK
39:29.236860
+6:39.39850
61.9p
29
Pernilla Larsson
Luleå Gjutarens IF
39:43.238290
+6:53.41280
61.5p
30
Lena Wiklund
Högbo GOIF
39:54.239370
+7:04.42360
61.2p
31
Sofia Rylander
IFK Mora SK
40:10.240940
+7:20.43930
60.9p
32
Linnea Nyström
Kågedalens SK
40:14.241300
+7:23.44290
60.8p
33
Alexandra Persson
Gellivare Skidallians IK
40:17.241640
+7:27.44630
60.7p
34
Emma Musslinder
Falköpings AIK SK
40:27.242650
+7:37.45640
60.5p
35
Johanna Skalman
Hudiksvalls IF
41:11.247040
+8:21.50030
59.5p
36
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
41:29.248830
+8:39.51820
59.1p
37
Sofie Svensson
IK Vista
42:55.257490
+10:05.60480
57.2p
38
Marika Vikberg Elmkvist
Svegs IK
43:45.262400
+10:54.65390
56.2p
39
Andrea Wickbom
Sävast Ski Team IF
44:16.265500
+11:25.68490
55.6p
-
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
23:59:58.8639700
-
-
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
23:59:58.8639700
-
-
Olivia Lundström
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Frida Persson
Eksjö SOK
23:59:58.8639700
-
-
Stina Nilsson
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Rebecka Forsberg
Malungs IF
23:59:59.8639800
-
-
Lovisa Sundin
Delsbo IF
23:59:59.8639800
-
-
Madeleine Bohlin
Svegs IK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Eriksson
Malmbergets Aif
23:59:59.8639800
-
-
Emma Bergström
Kalix SK
23:59:59.8639800
-
-
Linda Andersson
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
-
-
Isabella Dannberg
Storviks IF
23:59:59.8639800
-
-
Elsa Eriksson
Sya SK
23:59:59.8639800
-
-
Elin Torstensson
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
-
-
Louise Danielsson Meiling
Åmotfors IF
23:59:59.8639800
-
-
Linda Sivermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-