Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ulricehamnsjakten
2012-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor
1
Ida Johansson
OK Landehof
12:18.73790
2
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
13:09.78840
+50.4950
3
Cora Badh
Falköpings AIK SK
13:58.83730
+1:39.9840
4
Lovisa Moqvist
OK Landehof
14:27.86690
+2:09.12800
5
Ida Wallin
Länghems IF
14:35.87410
+2:16.13520
6
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
14:49.88860
+2:30.14970
7
Alma Karlsson
Bottnaryd IF
14:49.88870
+2:30.14980
8
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
15:06.90550
+2:47.16660
9
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
16:00.95940
+3:41.22050
D 12
Längdskidor
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
23:40.141940
2
Matilda Ekenberg
IK Stern
25:49.154800
+2:08.12760
3
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
25:58.155740
+2:18.13700
4
Maja Kannius
Ulricehamns IF
26:38.159730
+2:57.17690
5
Lina Nygren
Ulricehamns IF
26:44.160350
+3:04.18310
6
Tuva Persson
Tranemo IF
27:51.167020
+4:10.24980
7
Maja Johansson
OK Landehof
28:08.168780
+4:28.26740
8
Julia Wallin
Länghems IF
29:16.175550
+5:36.33510
9
Clara Larsson
Tvärreds IF
29:21.176020
+5:40.33980
10
Selma Moqvist
OK Landehof
29:37.177630
+5:56.35590
11
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
31:36.189500
+7:55.47460
12
Christine Annegrim
Falköpings AIK SK
33:27.200650
+9:47.58610
-
Maja Kindlund
Tranemo IF
23:59:59.8639800
D 14
Längdskidor
1
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
22:10.132930
2
Ida Hilmersson
Göteborgs SK
22:22.134180
+12.1150
3
Lisa Johansson
Tranemo IF
22:35.135470
+25.2440
4
Kristina Axelsson
Sya SK
22:40.135960
+30.2930
5
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
23:40.141940
+1:30.8910
6
Elin Hacksell
Borås SK
24:04.144350
+1:54.11320
7
Jenny Movitz
Borås SK
24:25.146430
+2:15.13400
8
Lisa Brunngård
Ulricehamns IF
25:45.154430
+3:35.21400
9
Alma Backlund
Äspereds IF
26:22.158120
+4:11.25090
10
Elin Lundberg
Borås SK
26:33.159290
+4:23.26260
11
Victoria Andersson
Tranemo IF
28:59.173840
+6:49.40810
-
Stina Kannius
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
Klara Axelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Julia Ström
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
Klara Ask
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Sandra Nimmermark
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
D 16
Längdskidor
1
Hanna Karlsson
Skene Sim o IS
38:48.232700
2
Amanda Johansson
Tranemo IF
39:25.236490
+37.3690
3
Malin Jonsson
OK Landehof
40:08.240780
+1:20.7980
4
Jonina Kristjansdottir
Island
40:26.242570
+1:38.9770
5
Hugrun Birnisdottir
Pala Isl
40:41.244060
+1:53.11260
6
Julia Jonsson
OK Landehof
40:47.244690
+1:59.11890
7
Elena Vidisdottir
Dis Isl
40:59.245890
+2:11.13090
8
Amanda Bäckman
OK Nackhe
43:24.260340
+4:36.27540
-
Elin Lundqvist
Nybro Ski
23:59:59.8639800
-
Sara Kindlund
Tranemo IF
23:59:59.8639800
H 10
Längdskidor
1
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
9:44.58370
2
Hugo Sjögren
Tranemo IF
9:57.59670
+13.1200
3
Axel Elmblad
Bredaryds SOK
10:17.61670
+33.3200
4
Harald Ekenberg
IK Stern
11:10.66910
+1:25.8440
5
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
11:22.68150
+1:37.9680
6
Gustav Ohlin
Tranemo IF
11:24.68320
+1:39.9850
7
Oskar Lundberg
Borås SK
11:25.68440
+1:40.9970
8
Melker Nordgren
OK Landehof
11:44.70380
+2:00.11910
9
Marius Madsstuen
Halmstad OK
12:04.72390
+2:20.13920
10
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
12:06.72570
+2:22.14100
11
Gabriel Norder
IF Rigor
12:19.73890
+2:35.15420
12
Isac Karlsson
Tranemo IF
12:23.74200
+2:38.15730
13
David Musslinder
Falköpings AIK SK
12:25.74450
+2:40.15980
14
Benjamin Claesson
IF Hallby SOK
13:16.79560
+3:31.21090
15
Simon Claesson
Ulricehamns IF
13:29.80870
+3:45.22400
16
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
14:19.85800
+4:34.27330
17
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
15:21.92090
+5:37.33620
18
Eskil Peterson
Borås GIF
15:41.94010
+5:56.35540
19
Hjalmar Gedda
OK Landehof
15:44.94370
+6:00.35900
-
Benjamin Säilä
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
Albin Bogren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 12
Längdskidor
1
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
21:00.125940
2
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
21:08.126770
+8.730
3
Adam Boman
Tranemo IF
21:35.129460
+35.3420
4
Jonathan Norder
IF Rigor
21:44.130390
+44.4350
5
Isak Lieback
Tranemo IF
22:06.132500
+1:05.6460
6
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
22:35.135450
+1:35.9410
7
Emil Madsstuen
Halmstad OK
23:16.139500
+2:15.13460
8
Hugo Ström
Ulricehamns IF
24:38.147730
+3:37.21690
9
Axel Berglund
Ulricehamns IF
25:08.150790
+4:08.24750
10
Erik Backlund
Äspereds IF
25:20.151930
+4:19.25890
11
Linus Rydin
Tranemo IF
25:39.153890
+4:39.27850
12
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
27:16.163550
+6:16.37510
13
Martin Movitz
Borås SK
27:21.164040
+6:21.38000
14
Mårten Gedda
OK Landehof
27:21.164040
+6:21.38000
15
Alfons Peterson
Borås GIF
27:23.164230
+6:22.38190
16
Lukas Höiby
OK Landehof
28:19.169870
+7:19.43830
17
Gideon Claesson
IF Hallby SOK
29:11.175040
+8:11.49000
18
Rasmus Nordgren
OK Landehof
29:34.177370
+8:34.51330
19
Gustav Östensson
Länghems IF
31:17.187630
+10:16.61590
20
Rasmus Bogren
Ulricehamns IF
33:56.203550
+12:56.77510
-
Oskar Persson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Hugo Hilmersson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
H 14
Längdskidor
1
Adam Persson
Eksjö SOK
18:50.112970
2
Erik Lieback
Tranemo IF
19:03.114260
+12.1190
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
20:49.124810
+1:58.11740
4
Albin Persson
Tranemo IF
21:34.129300
+2:43.16230
5
Axel Svenningsson
Ulricehamns IF
21:34.129340
+2:43.16270
6
Anton Swedberg
Borås SK
21:49.130890
+2:59.17820
7
Andreas Gustafsson
IK Vista
22:01.132070
+3:11.19000
8
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
22:20.133970
+3:30.20900
9
Linus Nygren
Ulricehamns IF
22:52.137160
+4:01.24090
10
Albin Johansson
IK Hakarpspojkarna
24:30.146960
+5:39.33890
11
Fredrik Oscarsson
IK Hakarpspojkarna
25:07.150630
+6:16.37560
12
Erik Blick
OK Alehof
25:23.152290
+6:33.39220
13
Oscar Höiby
OK Landehof
26:19.157830
+7:28.44760
-
Eric Jansson
Tranemo IF
23:59:58.8639700
-
Lukas Högfelt
Borås SK
23:59:59.8639800
-
Felix Axelsson
Borås SK
23:59:59.8639800
H 16
Längdskidor
1
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
34:08.204730
2
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
34:17.205660
+9.830
3
Hakon Jonsson
Island
34:17.205680
+9.850
4
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
36:16.217560
+2:08.12730
5
Alexander Svensson
Äspereds IF
36:40.219970
+2:32.15140
6
Marino Johann Sigursteinsson
Island
36:44.220390
+2:36.15560
7
Albin Brunngård
Ulricehamns IF
36:52.221100
+2:43.16270
-
Sebastian Åsedal
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800