Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Kölsjörännet
2012-03-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
28km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Eric Simonsson
Landöns IF
1:32:31.555000
71.5p
2
Robert Nordström
Jättendals IF
1:35:54.575300
+3:23.20200
68.9p
3
Hans Jansson
Ski Bike & Run
1:36:32.579100
+4:01.24000
68.5p
4
Jerker Sundin
Delsbo IF
1:40:51.605000
+8:20.49900
65.6p
5
Per-Anders Axlund
Ski Bike & Run
1:42:35.615400
+10:04.60300
64.4p
6
Anders Secund
Näsvikens IK
1:42:40.615900
+10:09.60800
64.4p
7
Stefan Forss
Hudiksvalls IF
1:44:18.625700
+11:47.70600
63.4p
8
Lars-Åke Axlund
Hudiksvalls IF
1:49:21.656000
+16:50.100900
60.5p
9
Per Lockner
Karlslunds IF SF
1:51:12.667100
+18:41.112000
59.5p
10
Magnus Andersson
Ski Bike & Run
2:04:39.747800
+32:08.192700
53.0p
11
Göran Sjögren
Hudiksvalls IF
2:22:17.853600
+49:46.298500
46.5p
D 21
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Haglund
Åsarna IK
46:28.278700
63.1p
2
Erika Sundin
Hybo AIK
54:57.329600
+8:29.50800
54.0p
H 21 Motion
28km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Erik Marsch
Näsvikens IK
1:35:04.570300
69.5p
D 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonna Marsch
Näsvikens IK
51:52.311100
57.0p
2
Märit Wallberg
Hybo AIK
51:54.311300
+2.100
57.0p
3
Lovisa Lind
Hudiksvalls IF
53:23.320200
+1:31.9000
55.5p
4
Matilda Tagg
Njutångers IF
54:33.327200
+2:41.16000
54.4p
5
Frida Johansson
Hudiksvalls IF
1:00:26.362500
+8:34.51300
49.3p
6
Eva Sandberg
Jättendals IF
1:15:27.452600
+23:35.141400
40.0p
7
Susanne Carlsson
Jättendals IF
1:30:48.544700
+38:56.233500
33.5p
8
Elsa Carlsson
Jättendals IF
1:41:26.608500
+49:34.297300
30.1p
9
Lotta Norlin-carlsson
Jättendals IF
1:41:38.609700
+49:46.298500
30.0p
10
Jannis Svingstedt
Hassela IF
1:58:22.710100
+1:06:30.398900
25.9p
11
Tina Svingstedt
Hassela IF
1:58:24.710300
+1:06:32.399100
25.9p
12
Ulrica Viltok
Hassela IF
2:01:19.727800
+1:09:27.416600
25.3p
13
Ursula Högström
Hassela IF
2:09:56.779500
+1:18:04.468300
23.6p
H 21 Motion
14km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jesper Lindh
Hudiksvalls IF
49:02.294100
60.1p
2
Emil Sångberg
Hudiksvalls IF
50:40.303900
+1:38.9700
58.2p
3
Anders Melin
Bergsjö IF
51:05.306400
+2:03.12200
57.8p
4
Samuel Wallberg
Hybo AIK
51:45.310400
+2:43.16200
57.1p
5
Emil Larsson
Hassela IF
52:57.317600
+3:55.23400
55.9p
6
Mats Sundin
Hudiksvalls IF
53:08.318700
+4:06.24500
55.7p
7
S-O Skoglund
Ilsbo SK
53:41.322000
+4:39.27800
55.2p
8
Magnus Nordin
Nobel Aktiv IF
54:15.325400
+5:13.31200
54.6p
9
Peter Lind
Hudiksvalls IF
1:00:26.362500
+11:24.68300
49.3p
10
Elias Finnström
Jättendals IF
1:01:10.366900
+12:08.72700
48.8p
11
William Steggo Johansson
Delsbo IF
1:04:05.384400
+15:03.90200
46.7p
12
Kenneth Bergström
Jättendals IF
1:04:24.386300
+15:22.92100
46.5p
13
Johan Jakobsen
Hassela IF
1:04:26.386500
+15:24.92300
46.4p
14
Tomas Jonsson
Hassela IF
1:04:54.389300
+15:52.95100
46.1p
15
Emil Logård
Delsbo IF
1:05:00.389900
+15:58.95700
46.1p
16
Viktor Grenedal
Delsbo IF
1:06:12.397100
+17:10.102900
45.3p
17
Christer Olsson
Delsbo IF
1:06:13.397200
+17:11.103000
45.3p
18
Bertil Engman
Bergsjö IF
1:06:38.399700
+17:36.105500
45.0p
19
Bernt Jonsson
Hassela IF
1:07:00.401900
+17:58.107700
44.8p
20
Timor Sandberg
Jättendals IF
1:07:45.406400
+18:43.112200
44.3p
21
David Carlsson
Jättendals IF
1:10:13.421200
+21:11.127000
42.8p
22
Mårten Logård
Delsbo IF
1:10:52.425100
+21:50.130900
42.4p
23
Kent Hammarström
Jättendals IF
1:14:02.444100
+25:00.149900
40.7p
24
William Thor
Hudiksvalls IF
1:15:41.454000
+26:39.159800
39.8p
25
Edvin Svensson
Delsbo IF
1:15:42.454100
+26:40.159900
39.8p
26
Magnus Svensson
Delsbo IF
1:15:43.454200
+26:41.160000
39.8p
27
Sven-erik Sundin
Korpen Hudiksvall
1:19:25.476400
+30:23.182200
38.0p
28
Ulf Carlsson
Jättendals IF
1:19:58.479700
+30:56.185500
37.8p
29
William Åslin
Jättendals IF
1:22:09.492800
+33:07.198600
36.8p
30
Patrik Dahlin
Hudiksvalls IF
1:23:00.497900
+33:58.203700
36.5p
30
Urban Hagblom
Sundsvalls SLK
1:23:00.497900
+33:58.203700
36.5p
32
Peter Forsström
Hudiksvalls IF
1:23:01.498000
+33:59.203800
36.5p
33
Alfred Svingstedt
Stockviks SF
1:23:17.499600
+34:15.205400
36.4p
34
Viktor Thor
Hudiksvalls IF
1:26:10.516900
+37:08.222700
35.2p
35
Daniel Thor
Hudiksvalls IF
1:26:14.517300
+37:12.223100
35.2p
36
Per-erik Berglin
Norrfjärdens IF
1:30:52.545100
+41:50.250900
33.4p
37
Oskar Hammarström
Jättendals IF
1:32:06.552500
+43:04.258300
33.0p
38
Erik Bäckström
Hudiksvalls IF
1:42:49.616800
+53:47.322600
29.7p
39
Håkan Bäckström
Hudiksvalls IF
1:42:52.617100
+53:50.322900
29.7p