Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Långlopp
2012-04-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 21
50km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:21:09.846830
95.4p
2
Anders Södergren
Östersunds SK
2:22:33.855260
+1:24.8330
94.6p
3
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
2:23:33.861230
+2:24.14300
94.0p
4
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:26:14.877380
+5:05.30450
92.4p
5
Lars Nelson
Åsarna IK
2:26:58.881750
+5:49.34820
92.0p
6
Erik Andersson
Malungs IF
2:27:51.887090
+6:42.40160
91.5p
7
Martin Johansson
IFK Mora SK
2:27:58.887710
+6:48.40780
91.4p
8
Markus Jönsson
Tranemo IF
2:28:27.890620
+7:17.43690
91.1p
9
Jesper Modin
Piteå Elit SK
2:29:51.899000
+8:41.52070
90.4p
10
Anders Jonsson
Stockviks SF
2:29:56.899550
+8:47.52620
90.3p
11
Pär Jonsson
Dala-Järna IK
2:30:11.901090
+9:02.54160
90.2p
12
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
2:30:52.905150
+9:43.58220
89.8p
13
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
2:31:00.905940
+9:51.59010
89.7p
14
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
2:32:23.914290
+11:14.67360
89.0p
15
Lars Ljung
Hudiksvalls IF
2:32:29.914820
+11:19.67890
88.9p
16
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:33:00.917940
+11:51.71010
88.7p
17
Gustav Nordström
Gävle SK
2:34:02.924120
+12:52.77190
88.1p
18
Joakim Engström
IFK Mora SK
2:34:06.924540
+12:57.77610
88.1p
19
Lars Suther
IFK Mora SK
2:34:08.924700
+12:58.77770
88.1p
20
Teodor Peterson
Åsarna IK
2:34:44.928390
+13:35.81460
87.8p
21
Bill Impola
Malungs IF
2:34:54.929350
+13:45.82420
87.7p
22
Fredrik Byström
Sollefteå SK
2:35:07.930600
+13:57.83670
87.6p
23
Fredrik Uusitalo
Sollefteå SK
2:35:13.931280
+14:04.84350
87.5p
24
Anders Solin
IFK Mora SK
2:36:13.937220
+15:03.90290
87.0p
25
Simon Kvarnström
Ekshärads SF
2:37:59.947880
+16:50.100950
86.1p
26
Klas Nilsson
Bodens SK
2:38:11.949080
+17:02.102150
86.0p
27
Mattias Argårds
IFK Mora SK
2:38:16.949510
+17:06.102580
86.0p
28
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
2:38:21.950000
+17:11.103070
85.9p
29
Anton Lindblad
Östersunds SK
2:38:41.952060
+17:32.105130
85.8p
30
Hampus Lindblom
Åsarna IK
2:39:00.953900
+17:50.106970
85.6p
31
Anton Karlsson
Åsarna IK
2:39:36.957520
+18:26.110590
85.3p
32
Karl-Johan Westberg
Borås SK
2:40:27.962610
+19:17.115680
84.9p
33
Jim Åhl
Bodens SK
2:41:17.967640
+20:08.120710
84.5p
34
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
2:42:30.974910
+21:20.127980
83.9p
35
Robin Norum
IFK Umeå
2:42:47.976690
+21:38.129760
83.8p
36
Erik Ohlström
IK Rex
2:43:13.979200
+22:03.132270
83.6p
37
Niklas Persson
Falun Borlänge SK
2:43:44.982310
+22:34.135380
83.3p
38
Axel Danielsson Meiling
Åmotfors IF
2:43:58.983790
+22:49.136860
83.2p
39
Fredrik Karlsson
Hudiksvalls IF
2:44:11.985080
+23:02.138150
83.1p
40
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
2:44:31.987080
+23:22.140150
83.0p
41
Oscar Lund
IF Hallby SOK
2:45:35.993440
+24:26.146510
82.5p
42
Oscar Persson
SK Bore
2:45:54.995340
+24:45.148410
82.3p
43
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:46:06.996590
+24:57.149660
82.2p
44
Erik Johansson
Tranemo IF
2:46:23.998200
+25:13.151270
82.1p
45
Samuel Norlén
Ulricehamns IF
2:47:02.1002160
+25:53.155230
81.8p
46
Tobias Westman
IK Stern
2:47:12.1003140
+26:03.156210
81.7p
47
Adam Johansson
IFK Mora SK
2:47:16.1003530
+26:07.156600
81.7p
48
Bob Impola
Malungs IF
2:48:16.1009560
+27:07.162630
81.3p
49
Andre Jakobsson
Östersunds SK
2:48:32.1011160
+27:23.164230
81.1p
50
Stefan Nordlander
Navåsens FK
2:48:50.1012930
+27:41.166000
81.0p
51
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
2:48:59.1013860
+27:50.166930
80.9p
52
Emil Ekman
Ulricehamns IF
2:49:11.1015000
+28:01.168070
80.9p
53
Daniel Olsson
Falun Borlänge SK
2:49:18.1015720
+28:08.168790
80.8p
54
Niklas Wassberg
Töcksfors IF
2:49:21.1016090
+28:12.169160
80.8p
55
Rasmus Blom
Högsäters GF
2:51:01.1026020
+29:51.179090
80.1p
56
Jack Impola
Malungs IF
2:51:46.1030540
+30:37.183610
79.7p
57
Tobias Näslund
Östersunds SK
2:53:18.1039790
+32:09.192860
79.1p
58
Stefan Ekman
Strömsbergs IF
2:53:30.1040980
+32:21.194050
79.0p
59
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:55:00.1049990
+33:51.203060
78.4p
60
Ronny Wedin
Norbergs SK
2:55:18.1051700
+34:08.204770
78.2p
61
Pontus Johannesson
Bengtsfors Bois
2:55:25.1052490
+34:16.205560
78.2p
62
Philip Askeroth
IK Stern
2:55:42.1054190
+34:33.207260
78.1p
63
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
2:56:26.1058550
+35:17.211620
77.8p
64
Carl Olander
OK Landehof
3:03:24.1100330
+42:15.253400
75.0p
65
David Sjögren
Töcksfors IF
3:07:11.1123030
+46:02.276100
73.6p
66
David Jönsson
IK Hakarpspojkarna
3:11:10.1146990
+50:01.300060
72.2p
67
Magnus Aasa
OK Kullingshof
3:14:17.1165610
+53:07.318680
71.1p
68
Mats Andreasson
SK Ringen
3:22:41.1216090
+1:01:32.369160
68.4p
69
Magnus Johnsson
Navåsens FK
3:48:50.1372960
+1:27:41.526030
61.0p
-
Kristian Tufvesson
IK Rex
23:59:58.8639700
-
-
Per Sandberg
Filipstads SF
23:59:58.8639700
-
-
Johannes Ringsby
Töcksfors IF
23:59:58.8639700
-
-
Martin Liljemark
SK Bore
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Tallbom
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Anders Svanebo
Stockviks SF
23:59:58.8639700
-
-
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Ljung
Östersunds SK
23:59:58.8639700
-
-
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
David Hedlund
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
-
-
Emil Ohlsson Runnman
IK Rex
23:59:59.8639800
-
-
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart
1
Hanna Brodin
Åsarna IK
1:38:17.589670
85.7p
2
Charlotte Kalla
IFK Tärendö
1:39:34.597300
+1:16.7530
84.4p
3
Sara Lindborg
Östersunds SK
1:40:15.601490
+1:58.11720
83.7p
4
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
1:40:38.603700
+2:20.13930
83.3p
5
Anna Haag
IFK Mora SK
1:40:54.605380
+2:37.15610
83.1p
6
Lina Korsgren
Falun Borlänge SK
1:42:24.614300
+4:06.24530
81.7p
7
Linn Sömskar
IFK Umeå
1:43:50.622920
+5:32.33150
80.3p
8
Marika Sundin
Sollefteå SK
1:44:17.625670
+6:00.35900
79.9p
9
Elin Mohlin
Sollefteå SK
1:44:46.628550
+6:28.38780
79.5p
10
Eva Svensson
IFK Mora SK
1:45:12.631150
+6:54.41380
79.1p
11
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
1:45:31.633060
+7:13.43290
78.8p
12
Stina Nilsson
Malungs IF
1:45:56.635570
+7:39.45800
78.5p
13
Maria Nordström
Gävle SK
1:46:48.640760
+8:30.50990
77.7p
14
Ingrid Vikman
Östersunds SK
1:47:30.644980
+9:13.55210
77.1p
15
Emma Wikén
Åsarna IK
1:47:53.647240
+9:35.57470
76.8p
16
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
1:47:55.647460
+9:37.57690
76.8p
17
Nina Lintzén
Årsunda IF
1:48:02.648180
+9:45.58410
76.7p
18
Linda Danvind Malm
IFK Umeå
1:48:15.649450
+9:57.59680
76.5p
19
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
1:48:43.652220
+10:25.62450
76.1p
20
Frida Hallquist
Åsarna IK
1:48:46.652550
+10:28.62780
76.1p
21
Ulrica Persson
Sunne SLF
1:48:55.653460
+10:37.63690
76.0p
22
Johanna Meyer
Camp Södergren SC
1:50:23.662220
+12:05.72450
74.8p
23
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
1:50:45.664450
+12:27.74680
74.5p
24
Sandra Olsson
SK Bore
1:51:51.671090
+13:34.81320
73.6p
25
Lina Hultin
Garphyttans IF
1:53:24.680310
+15:06.90540
72.5p
26
Moa Larsson
Domnarvets GOIF
1:53:55.683470
+15:38.93700
72.1p
27
Jennie Jirhed
Östersunds SK
1:54:23.686240
+16:05.96470
71.8p
28
Eva Johansson
Linköpings SK
1:57:17.703690
+19:00.113920
69.7p
29
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
1:57:41.706040
+19:23.116270
69.5p
30
Kristina Lycke
Malungs IF
2:00:45.724410
+22:27.134640
67.4p
31
Hanna Slotte
Falu IK
2:06:02.756160
+27:44.166390
64.2p
-
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-
-
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
23:59:58.8639700
-
-
Lisa K Svensson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Helene Söderlund
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
-
Petra Nilsson
Åsarna IK
23:59:59.8639800
-
-
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
-
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-