10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Gustav Eriksson | Falun Borlänge SK | 44:44.268300 | 88.8p | ||||
2 | Daniel Tynell | Grycksbo IF OK | 45:12.271100 | 87.9p | ||||
3 | Simon Andersson | Falun Borlänge SK | 46:52.281100 | 84.8p | ||||
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Anton Hedlund | Åshammars IK | 39:10.234900 | 82.3p | ||||
2 | Oskar Suomi Olsson | IFK Mora SK | 41:00.245900 | 78.6p | ||||
3 | Olov Roos | Stuguns SOK Gjurd | 41:13.247200 | 78.2p | ||||
8km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Albin Jonsson | Högbo GOIF | 40:22.242100 | 79.8p | ||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Marika Sundin | Sollefteå SK | 30:14.181300 | |||||
2 | Lisa Larsen | Sundbybergs IK | 30:53.185200 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Sofie Oskarsson | Leksands SK | 21:51.131000 | |||||
2 | Alicia Persson | Stockviks SF | 21:54.131300 | |||||
3 | Emma Larsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 22:20.133900 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ebba Andersson | Remsle SK | 21:13.127200 | |||||
2 | Emma Backén | Svegs IK | 21:54.131300 | |||||
3 | Emma Thalin | Svegs IK | 23:21.140000 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Maria Jonasson | Östersunds SK | 21:21.128000 | |||||
2 | Jenny Solin | Remsle SK | 21:51.131000 | |||||
3 | Ellen Sarenmark | Leksands SK | 22:32.135100 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Isabelle Persson | Stockviks SF | 20:43.124200 | 65.2p | ||||
2 | Sandra Olsson | SK Bore | 20:49.124800 | 64.9p | ||||
3 | Linnéa Björn | Sundbybergs IK | 21:30.128900 | 62.8p | ||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Agnes Åsander Grahn | Hudiksvalls IF | 21:17.127600 | 63.4p | ||||
2 | Louise Persson | Stockviks SF | 21:26.128500 | 63.0p | ||||
3 | Moa Larsson | Domnarvets GOIF | 21:43.130200 | 62.1p | ||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Oskar Danielson Frost | Dala-Järna IK | 20:01.120000 | |||||
2 | Erik Lieback | Tranemo IF | 20:05.120400 | |||||
3 | Alexander Karlsson | Källbottens IK | 20:10.120900 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Jonas Eriksson | Stora Tuna IK SK | 18:54.113300 | |||||
2 | Sebastian Samuelsson | Remsle SK | 19:16.115500 | |||||
3 | Hannes Liljedahl | Östersunds SK | 19:25.116400 | |||||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Filip Danielsson | Garphyttans IF | 18:21.110000 | |||||
2 | Nils Augustsson | IFK Mora SK | 18:55.113400 | |||||
3 | Jakob Jansson | Månkarbo IF | 19:21.116000 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 16:47.100600 | |||||
2 | Gabriella Thors | Malungs IF | 17:53.107200 | |||||
3 | Lisa Melén Olsson | Häverödals IF | 18:09.108800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 16:44.100300 | |||||
2 | Maja Eriksson | Filipstads SF | 16:45.100400 | |||||
3 | Rebecka Widen | IFK Grängesberg SK | 16:53.101200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 16:07.96600 | |||||
2 | Tilda Jacobsson | Rembo IK | 16:15.97400 | |||||
3 | Nora Jacobsson | Rembo IK | 16:24.98300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 15:24.92300 | |||||
2 | Isak Lieback | Tranemo IF | 16:46.100500 | |||||
3 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 17:07.102600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 15:06.90500 | |||||
2 | Natanael Pehrs | Dala-Järna IK | 15:35.93400 | |||||
3 | Simon Lundqvist | Garphyttans IF | 16:17.97600 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Viktor Barkegren | Domnarvets GOIF | 15:02.90100 | |||||
2 | Johannes Engdahl | Domnarvets GOIF | 15:26.92500 | |||||
3 | Alfred Nilsson | Hagfors SF | 15:31.93000 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tove Eriksson | Stockviks SF | 8:22.50100 | |||||
2 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 9:18.55700 | |||||
3 | Jenny Persson | Sälens IF | 9:22.56100 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 8:16.49500 | |||||
2 | Josefin Lindström | Högbo GOIF | 8:32.51100 | |||||
3 | Lisa Åkerlöf | Öregrunds IK | 8:32.51100 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 7:58.47700 | |||||
2 | Mattias Andersson | Domnarvets GOIF | 8:12.49100 | |||||
3 | Albin Gezelius | IFK Mora SK | 8:45.52400 | |||||
1.4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Nils Bergström | Domnarvets GOIF | 7:37.45600 | |||||
2 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 7:38.45700 | |||||
3 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 7:41.46000 |