Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Aleloppet
2012-08-18
Deltävling i
Västsvenska Rullskidcupen 2012
<<< Rollsborundan
Tidaholmsloppet >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Sandra Hansson
Uddevalla IS
27:25.164400
75.4p
2
Madeleine Bergqvist
IK Stern
31:45.190400
+4:20.25900
63.7p
3
Ramona Rasmussen
IK Stern
40:57.245600
+13:32.81100
47.8p
H 21
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Westman
IK Stern
25:37.153600
81.7p
2
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
25:38.153700
+1
81.6p
3
Philip Askeroth
IK Stern
26:35.159400
+58.5700
78.2p
4
Marcus Johansson
IK Stern
26:54.161300
+1:17.7600
77.1p
5
Alexander Westberg
Borås SK
27:20.163900
+1:43.10200
75.7p
6
Erik Johansson
Tranemo IF
27:21.164000
+1:44.10300
75.6p
7
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
27:22.164100
+1:45.10400
75.6p
8
Marcus Innala
Göteborgs SK
27:25.164400
+1:48.10700
75.4p
9
Per Löwendahl
IK Stern
27:30.164900
+1:53.11200
75.2p
10
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
27:37.165600
+2:00.11900
74.8p
11
Emil Ekman
Ulricehamns IF
27:44.166300
+2:07.12600
74.4p
12
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
27:45.166400
+2:08.12700
74.4p
13
Trond Wiggo Hagen
Spydeberg IL
28:24.170300
+2:47.16600
72.4p
14
Johan Palmér
IK Vista
28:48.172700
+3:11.19000
71.2p
15
Fredrik Andersson
IK Stern
29:46.178500
+4:09.24800
68.6p
16
Mattias Qvarnström
Lekeryd-Svarttorps SK
30:18.181700
+4:41.28000
67.2p
17
Björn Svensson
OK Landehof
31:56.191500
+6:19.37800
63.2p
18
Erik Lindgren
IK Stern
32:38.195700
+7:01.42000
61.7p
-
Niklas Dahlgren
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 40
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Thormé
OK Lindena
26:57.161600
77.0p
2
Peter Westerberg
Vänersborgs SK
27:23.164200
+26.2500
75.5p
3
Harald Fladseth
Aure IL
27:28.164700
+31.3000
75.3p
4
Adam Blomberg
OK Landehof
27:29.164800
+32.3100
75.2p
5
Henrik Landström
Säffle SK
27:38.165700
+41.4000
74.7p
6
Thomas Wollentz
Halmstad Garnisons IF
28:43.172200
+1:46.10500
71.5p
7
Stefan Carlen
OK Landehof
28:58.173700
+2:01.12000
70.7p
8
Joakim Bydinger
Ronneby OK
29:10.174900
+2:13.13200
70.2p
9
Kenneth Ingemarsson
IK Stern
29:20.175900
+2:23.14200
69.7p
10
Roger Lindberg
IK Wilske
30:17.181600
+3:20.19900
67.2p
11
Roger Gustavsson
Magra IS
30:35.183400
+3:38.21700
66.4p
12
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
31:00.185900
+4:03.24200
65.4p
13
Mats Jirebeck
IK Stern
31:24.188300
+4:27.26600
64.5p
14
Odd Wallum
Sävedalens AIK
31:25.188400
+4:28.26700
64.4p
15
Magnus Öberg Bernhed
Sävedalens AIK
31:42.190100
+4:45.28400
63.8p
16
Rolf Zetterberg
Hyssna IF
34:44.208300
+7:47.46600
57.5p
17
Staffan Henriksson
Lidköpings VSK
35:23.212200
+8:26.50500
56.3p
H 50
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Aasa
OK Kullingshof
28:56.173500
70.8p
2
Michael Johansson
IK Stern
29:21.176000
+25.2400
69.7p
3
Kent Tigerberg
Lidköpings VSK
30:20.181900
+1:24.8300
67.1p
4
Sören Skålberg
IK Stern
32:00.191900
+3:04.18300
63.1p
5
Bo Tigerberg
Lidköpings VSK
33:33.201200
+4:37.27600
59.8p
6
Freddy Tengberg
Göteborgs SK
37:39.225800
+8:43.52200
52.5p
H 65
15km, Rullskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Göran Pettersson
Göteborgs SK
31:30.188900
64.2p
2
Jan Osvald Soovik
Göteborgs Hamns IF
31:30.188900
64.2p
3
Bertil Persson
Göteborgs SK
31:49.190800
+19.1800
63.5p
4
Pelle Dalberg
IK Stern
36:06.216500
+4:36.27500
55.0p
5
Timo Taberman
IK Stern
36:57.221600
+5:27.32600
53.6p
-
Olle Edvardsson
OK Alehof
23:59:59.8639800
-