Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Flyktingloppet
2012-03-31
INFO
RESULTAT
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H 60
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Bjørn Brenne
Trondheim Kummune Bil
1:01:04.366300
63.5p
2
Jan Aufles
Kjærstad IL
1:02:49.376800
+1:45.10400
61.6p
3
Sverre Olav Matberg
Frol IL
1:03:00.377900
+1:56.11500
61.4p
4
Egil Eriksen
Grong IL
1:04:31.387000
+3:27.20600
59.9p
5
Örjan Sandler
Orrvikens IK
1:04:56.389500
+3:52.23100
59.4p
6
Johannes A Okstad
IL Hållingen
1:05:12.391100
+4:08.24700
59.2p
7
Tor Petter Abelsen
Vinne Skilag
1:05:42.394100
+4:38.27700
58.7p
8
Kolstein Lund
Spillum IL
1:06:20.397900
+5:16.31500
58.1p
9
Einar Johan Svendgård
Skogn IL
1:07:00.401900
+5:56.35500
57.5p
10
Stein Ingar Sivertsen
Leirådal Il, Nor
1:07:32.405100
+6:28.38700
57.0p
11
Jan Olav Finstad
Ogndal IL
1:07:52.407100
+6:48.40700
56.7p
12
Sune Salomonsson
Myssjö-Ovikens IF
1:08:19.409800
+7:15.43400
56.3p
13
Hasse Nilsson
Östersunds SK
1:08:33.411200
+7:29.44800
56.1p
14
Olav Magne Svendgård Svndgård
Skogn IL
1:09:56.419500
+8:52.53100
54.9p
15
Asbjørn Turmo
Olderskog IL
1:10:11.421000
+9:07.54600
54.7p
16
Agnar Magnus Kvam
Inderøy IL
1:10:27.422600
+9:23.56200
54.5p
17
Rolf Thorsen
Elvalandet IL
1:10:35.423400
+9:31.57000
54.4p
18
Arve Lindstrøm
Malm IL
1:11:29.428800
+10:25.62400
53.7p
19
Bernt Ryggvik
Frosta IL
1:11:58.431700
+10:54.65300
53.3p
20
Birger Sund
Spillum IL
1:14:24.446300
+13:20.79900
51.4p
21
Einar Kilen
Mosvik IL
1:16:00.455900
+14:56.89500
50.3p
22
Trond Laugen
Foldereid IL
1:16:24.458300
+15:20.91900
50.0p
23
Arnt M Wendelbo
Foldereid IL
1:17:16.463500
+16:12.97100
49.4p
24
Hans Krisian Sæter
Kalsøy IL
1:17:49.466800
+16:45.100400
49.1p
25
Gunnar Elvseth
Lierne IL
1:18:10.468900
+17:06.102500
48.8p
25
Jakob Hegge Sunde
Rygg IL
1:18:10.468900
+17:06.102500
48.8p
27
Arne Ramdal
Frol IL
1:18:55.473400
+17:51.107000
48.3p
28
Ingvald Evertsen
Namsos IL
1:19:55.479400
+18:51.113000
47.7p
29
Lars Ledin
Själevad SK IF
1:19:58.479700
+18:54.113300
47.7p
30
Aage Jensen
No Club
1:21:18.487700
+20:14.121300
46.8p
31
Kåre Johansen
Grong IL
1:24:37.507600
+23:33.141200
44.9p
32
Arnfinn Ofstad
Strindheim IL
1:27:13.523200
+26:09.156800
43.5p
33
Sverre Kilen
No Club
1:27:32.525100
+26:28.158700
43.3p
34
Hallvard Saursaunet
Egge IL
1:27:50.526900
+26:46.160500
43.2p
35
Stig Eriksson
Hägglunds IOFK
1:46:46.640500
+45:42.274100
35.2p
-
Magnar Andersen
Nte Bil
23:59:58.8639700
-
D 20
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lisa Dahl
Offerdals SK
55:29.332800
75.1p
2
Hedda Bångman
Offerdals SK
56:14.337300
+45.4400
74.1p
3
Hanne Bøgseth
Henning Sl
58:58.353700
+3:29.20800
70.6p
4
Sofie Elebro
Volvo FK
59:41.358000
+4:12.25100
69.8p
5
Evelina Bångman
Offerdals SK
59:50.358900
+4:21.26000
69.6p
6
Kathrine Gjørv Hovd
Spillum IL
1:01:39.369800
+6:10.36900
67.5p
7
Helene Albertsen Dahlen
Varden Il,
1:03:19.379800
+7:50.46900
65.8p
8
Vilde Finne
Kolvereid IL
1:03:31.381000
+8:02.48100
65.6p
9
Tonje Gausen
Inderøy IL
1:04:59.389800
+9:30.56900
64.1p
10
Karen Anna Kvemo
No Club
1:05:54.395300
+10:25.62400
63.2p
11
Moa Strömquist
No Club
1:07:00.401900
+11:31.69000
62.2p
12
Lovise Øvereng Aunet
Overhalla IL
1:10:05.420400
+14:36.87500
59.4p
13
Hilde Østnor
No Club
1:10:35.423400
+15:06.90500
59.0p
14
Martine Aalberg
Foldereid IL
1:12:12.433100
+16:43.100200
57.7p
15
Marte Jakobsen
Rørvik IL
1:32:47.556600
+37:18.223700
44.9p
16
Silje Lilleøen
Klompen HK
1:34:11.565000
+38:42.232100
44.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
D 50
22km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulla Kristin Melhus
Steinkjer Skl
1:03:12.379100
65.9p
2
Marit Belbo Strand
No Club
1:10:11.421000
+6:59.41800
59.3p
3
Maj-Lis Dalby
Egge IL
1:16:56.461500
+13:44.82300
54.1p
4
Torill Tangen
Nte Bil
1:16:59.461800
+13:47.82600
54.1p
5
Gerd Eriksson
Offerdals SK
1:38:30.590900
+35:18.211700
42.3p
5
Gun Eriksson
Offerdals SK
1:38:30.590900
+35:18.211700
42.3p
7
Anne Elise Rosenvinge
Kolvereid IL
1:55:33.693200
+52:21.314000
36.0p
-
Rønnaug Helene Viken
Spenst
23:59:58.8639700
-
H 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonas Wold
Inderøy IL
47:57.287600
85.2p
2
Oscar Kardin
Offerdals SK
48:20.289900
+23.2200
84.5p
3
Mats Iversen
Varden Il,
48:21.290000
+24.2300
84.5p
4
Mattias Jonasson
Östersunds SK
48:46.292500
+49.4800
83.8p
5
Hallvard Fjone Riseth
Steinkjer Skl
49:36.297500
+1:39.9800
82.3p
5
Gjermund Løfald
IK Rindals-Troll
49:36.297500
+1:39.9800
82.3p
7
Johan Taliharm
Varden Il,
49:44.298300
+1:47.10600
82.1p
8
Håkan Emilsson
Offerdals SK
50:03.300200
+2:06.12500
81.6p
9
Sondre Michler
Byåsen IL
50:04.300300
+2:07.12600
81.6p
10
Olle Jonsson
Duveds IF
51:06.306500
+3:09.18800
79.9p
11
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
51:20.307900
+3:23.20200
79.6p
11
Petter Lunde Husby
Malm IL
51:20.307900
+3:23.20200
79.6p
13
Petter Engdal
Domnarvets GOIF
51:21.308000
+3:24.20300
79.5p
13
Rasmus Svenningsson
IFK Umeå
51:21.308000
+3:24.20300
79.5p
15
Ludvig Østerås Bøgseth
Steinkjer Skl
51:37.309600
+3:40.21900
79.1p
16
Sture Ramdal
Leksvik IL
51:42.310100
+3:45.22400
79.0p
17
Nils Persson
Östersunds SK
52:28.314700
+4:31.27000
77.8p
18
Vegard Hoem
Skogn IL
52:35.315400
+4:38.27700
77.7p
19
Sondre Reitan
Stjørdals-blink IL
52:44.316300
+4:47.28600
77.5p
20
Emil Persson
Östersunds SK
53:07.318600
+5:10.30900
76.9p
21
Simeon Deyanov
Järpens SK
53:09.318800
+5:12.31100
76.8p
22
Georg Lande
Terråk IL
53:56.323500
+5:59.35800
75.7p
23
Sebastian Benonisen
Steinkjer Skl
54:11.325000
+6:14.37300
75.4p
24
Vegard Kvam
Fjellørnen IL
54:15.325400
+6:18.37700
75.3p
25
Elias Dahl
No Club
54:31.327000
+6:34.39300
74.9p
26
Torben Svensson
Järpens SK
54:56.329500
+6:59.41800
74.4p
27
Tor Gunnar Furnes Brembu
IL Hållingen
55:15.331400
+7:18.43700
73.9p
28
Hannes Stenström
Järpens SK
55:16.331500
+7:19.43800
73.9p
29
Truls Torvik
Varden Il,
55:28.332700
+7:31.45000
73.6p
30
Fredrik Kvistad
Steinkjer Skl
57:07.342600
+9:10.54900
71.5p
31
Adrian Thorsen
Elvalandet IL
57:19.343800
+9:22.56100
71.3p
32
Eirik Solstad
Kolvereid IL
57:27.344600
+9:30.56900
71.1p
33
Håkon Hjerpås
Varden Il,
57:38.345700
+9:41.58000
70.9p
34
Ole Kristian Helstad Svartaas
No Club
59:10.354900
+11:13.67200
69.0p
35
Didrik Pettersen
Spillum IL
1:00:54.365300
+12:57.77600
67.1p
36
Eddie Edström
Stockviks SF
1:02:46.376500
+14:49.88800
65.1p
37
Martin Emilsson
Offerdals SK
1:03:49.382800
+15:52.95100
64.0p
D 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kari Grindberg
Henning Sl
1:05:52.395100
58.5p
2
Bente Hovdal Sundsvik
No Club
1:06:12.397100
+20.1900
58.2p
3
Kjesti Wendelbo
Foldereid IL
1:07:33.405200
+1:41.10000
57.0p
4
Randi Fredly Berg
Mosvik IL
1:07:50.406900
+1:58.11700
56.7p
5
Hanna Elise Steinsli
Leirådal Il, Nor
1:08:19.409800
+2:27.14600
56.3p
6
Mari Ann Skogan Øksnes
Rygg IL
1:09:12.415100
+3:20.19900
55.5p
7
Elise Sandvik
Stiklestad IL
1:09:36.417500
+3:44.22300
55.2p
8
Anne Hauge
Malm IL
1:11:16.427500
+5:24.32300
53.8p
9
Anita Gjörv Hovd
Spillum IL
1:15:33.453200
+9:41.58000
50.6p
10
Nina Stensen
Nte Bil
1:16:50.460900
+10:58.65700
49.7p
11
Lene Mjøsund Elstad
IL Hållingen
1:17:26.464500
+11:34.69300
49.3p
12
Oddbjørg Kjølstad Grande
Grong IL
1:17:40.465900
+11:48.70700
49.2p
13
Solbjørg Hallager
Grong IL
1:18:21.470000
+12:29.74800
48.7p
14
Liv Trongmo
Rygg IL
1:18:35.471400
+12:43.76200
48.5p
15
Sigrun Modell
Kvam IL
1:18:39.471800
+12:47.76600
48.5p
16
Ann Helen Skistad
Overhalla IL
1:19:15.475400
+13:23.80200
48.1p
17
Heidi Strømnes Reistad
Kvam IL
1:19:17.475600
+13:25.80400
48.1p
18
Stina Sivertsen
Leirådal Il
1:20:14.481300
+14:22.86100
47.5p
19
Gretha K Øksnes
Rygg IL
1:20:37.483600
+14:45.88400
47.3p
20
Sissel Solum Nordlund
Harran IL
1:21:04.486300
+15:12.91100
47.0p
21
Margunn Aksnes
Leksdal IL
1:22:09.492800
+16:17.97600
46.3p
22
Anette Leksås
Oil
1:22:12.493100
+16:20.97900
46.3p
23
Marianne Knutsen Wendelbo
Foldereid IL
1:22:21.494000
+16:29.98800
46.2p
24
Solveig Solstad
Kolvereid IL
1:23:32.501100
+17:40.105900
45.5p
25
Inger Lise Lona
IL Hållingen
1:23:46.502500
+17:54.107300
45.4p
26
Else Irene Tunnsjø
Egge IL
1:23:47.502600
+17:55.107400
45.4p
27
Marit Hatland
Statland IL
1:23:57.503600
+18:05.108400
45.3p
28
Aud Aanesrud Østnor
No Club
1:24:01.504000
+18:09.108800
45.2p
29
Anne Beate Øvereng Moe
Overhalla IL
1:24:10.504900
+18:18.109700
45.2p
30
Eivor Lindgren
Fåkers IK
1:24:13.505200
+18:21.110000
45.1p
31
Mari Bjørgan
Foldereid IL
1:24:18.505700
+18:26.110500
45.1p
32
Else Restad
Foldereid IL
1:24:24.506300
+18:32.111100
45.0p
33
Annbjørg Eidheim
Kveeidet IL
1:25:19.511800
+19:27.116600
44.5p
34
Kathrine Eilertsen
Tromsø SK
1:25:27.512600
+19:35.117400
44.4p
35
Ingrid B Kolstad
Namdalseid IL
1:25:38.513700
+19:46.118500
44.3p
35
Johanne Emmerhoff Slåttelid
Kvam IL
1:25:38.513700
+19:46.118500
44.3p
37
Anita Fossheim
Apotek 1 Namsos
1:25:45.514400
+19:53.119200
44.3p
38
Årlaug Jenshus
Beitstad IL
1:25:48.514700
+19:56.119500
44.3p
39
Anne Guri Rørvik
Røyrvik IF
1:26:00.515900
+20:08.120700
44.2p
40
Ingri Gartland
Grong IL
1:26:04.516300
+20:12.121100
44.1p
41
Anne Bråtteng
Kolvereid IL
1:26:56.521500
+21:04.126300
43.7p
42
Elin Holten
Foldereid IL
1:27:04.522300
+21:12.127100
43.6p
43
Stina Kolstad
Namdalseid IL
1:27:16.523500
+21:24.128300
43.5p
44
Camilla Ingerhed
Myssjö-Ovikens IF
1:27:57.527600
+22:05.132400
43.1p
45
Kristin Staven
Namdalseid IL
1:28:22.530100
+22:30.134900
42.9p
46
Helle Olsen Bråtteng
Kolvereid IL
1:29:45.538400
+23:53.143200
42.2p
47
Turid Klimpen Lande
Terråk IL
1:29:46.538500
+23:54.143300
42.2p
48
Kari Anne Langmo
Fjelliv
1:29:47.538600
+23:55.143400
42.2p
49
Marie Berglund
Gäddede SK
1:30:24.542300
+24:32.147100
41.9p
50
Liv Irene Bang
Nte Bil
1:30:38.543700
+24:46.148500
41.8p
51
Laila Sørgaard
Vestmotausinj Oil
1:30:51.545000
+24:59.149800
41.7p
52
Randi Alida Markhus
Framverran IL
1:31:16.547500
+25:24.152300
41.5p
53
Ella Solum
Kolvereid IL
1:31:22.548100
+25:30.152900
41.4p
54
Emma Amdal
No Club
1:32:06.552500
+26:14.157300
41.1p
55
Anne-Marit Haukø
Namdal Løpeklubb
1:32:47.556600
+26:55.161400
40.8p
56
Hanne Heglum
Overhalla IL
1:32:48.556700
+26:56.161500
40.8p
57
Sissel Ingulfsvann
Tunnsjø IL
1:33:16.559500
+27:24.164300
40.6p
58
Åse Berg
Kveeidet IL
1:33:36.561500
+27:44.166300
40.4p
59
Gunn Anita Aakervik
Kveeidet IL
1:33:52.563100
+28:00.167900
40.3p
60
Maria Jonasson
No Club
1:33:55.563400
+28:03.168200
40.3p
61
Elisabeth M Risberg
Hammerdal IF
1:34:12.565100
+28:20.169900
40.1p
62
Solbjørg Skistad
Overhalla IL
1:34:42.568100
+28:50.172900
39.9p
63
Marlene Wahlström
No Club
1:34:43.568200
+28:51.173000
39.9p
64
Kjellrun Grongstad
IL Hållingen
1:34:47.568600
+28:55.173400
39.9p
65
Sissel Lindahl
No Club
1:35:44.574300
+29:52.179100
39.5p
66
Ane Sandvik Ness
No Club
1:35:55.575400
+30:03.180200
39.4p
67
Karen Marte Saur
Namsos IL
1:36:18.577700
+30:26.182500
39.2p
68
Hild Moe
Namdalseid IL
1:36:22.578100
+30:30.182900
39.2p
69
Kirsti Klingen
Spillum IL
1:36:48.580700
+30:56.185500
39.0p
70
Birgit Marie Granheim
Røyrvik IF
1:36:51.581000
+30:59.185800
39.0p
71
Siv Anita Lindsetmo
Trones IL
1:38:23.590200
+32:31.195000
38.4p
72
Grete Tverås
Vada IL
1:39:08.594700
+33:16.199500
38.0p
73
Bjørg Janne Solum Øren
Vestmotausinj Oil
1:39:10.594900
+33:18.199700
38.0p
74
Agneta Söderberg
Rödön SK
1:39:34.597300
+33:42.202100
37.9p
75
Karin Olea Håpnes
Rygg IL
1:40:00.599900
+34:08.204700
37.7p
76
Marit Danielsen
No Club
1:40:04.600300
+34:12.205100
37.7p
77
Ellinor Lindman
Göteborgs SK
1:40:08.600700
+34:16.205500
37.7p
78
Sigrunn Solbakken
Snåsa IL
1:41:00.605900
+35:08.210700
37.3p
79
Lena Fjelstad
Nte Bil
1:41:32.609100
+35:40.213900
37.1p
80
Gunn Anita Westum
Lierne IL
1:42:07.612600
+36:15.217400
36.9p
81
Anne-Mari Carlsson
Røyrvik IF
1:42:43.616200
+36:51.221000
36.7p
82
Suzanne Göransson
Tandsbyns IF
1:42:55.617400
+37:03.222200
36.6p
83
Inger Lise Hammerstrøm
Vemundvik IL
1:43:20.619900
+37:28.224700
36.4p
84
Sickan Eriksson
Göteborgs SK
1:45:03.630200
+39:11.235000
35.8p
85
Reidun Elden
Overhalla IL
1:45:10.630900
+39:18.235700
35.8p
86
Maria Bäckström
IFK Strömsund
1:45:11.631000
+39:19.235800
35.8p
87
Aud Iren Løvaas
Gil
1:45:17.631600
+39:25.236400
35.7p
88
Julie Barstad
Inderøy IL
1:45:38.633700
+39:46.238500
35.6p
89
Anne Torunn Lønseth
Følling IL
1:46:24.638300
+40:32.243100
35.3p
90
Ellfrid Hustad
Frol IL
1:46:25.638400
+40:33.243200
35.3p
91
Randi Ness
Lierne IL
1:46:35.639400
+40:43.244200
35.3p
92
Ingela Hermansson
No Club
1:46:59.641800
+41:07.246600
35.1p
93
Synnøve Aune
Åsbygda IL
1:47:27.644600
+41:35.249400
35.0p
94
Turid Fagerli Fjerstad
Lierne IL
1:47:56.647500
+42:04.252300
34.8p
95
Anne Mari Barstad
Inderøy IL
1:48:27.650600
+42:35.255400
34.7p
96
Marianne Aamodt
No Club
1:48:35.651400
+42:43.256200
34.6p
97
Åse Gjerde
Mosvik IL
1:49:04.654300
+43:12.259100
34.4p
98
Kari Fløan
Polaris IL
1:50:34.663300
+44:42.268100
34.0p
99
Malin Andersson
Lierne IL
1:50:38.663700
+44:46.268500
33.9p
99
Emma Andersson
Lierne IL
1:50:38.663700
+44:46.268500
33.9p
99
Magdalena Andersson
Lierne IL
1:50:38.663700
+44:46.268500
33.9p
102
Reidun Synnøve Bartnes
Beitstad IL
1:51:32.669100
+45:40.273900
33.7p
103
Ragnhild Bach
No Club
1:51:34.669300
+45:42.274100
33.6p
103
Ragnhild Aagård
Lierne IL
1:51:34.669300
+45:42.274100
33.6p
105
Turid Finne
Kolvereid IL
1:52:44.676300
+46:52.281100
33.3p
106
Ingebjørg Lindseth
No Club
1:54:07.684600
+48:15.289400
32.9p
107
Lisbeth Mari Larsen
Team OL Fredriksa
1:55:16.691500
+49:24.296300
32.5p
108
Merete Kveli Moen
No Club
1:55:35.693400
+49:43.298200
32.4p
109
Sissel Marie Håskjold
ST Olavs Hospital
1:57:08.702700
+51:16.307500
32.0p
110
Elisabeth Turesson
No Club
1:58:18.709700
+52:26.314500
31.7p
111
Bodil Sjöblom Strömgren
No Club
1:59:40.717900
+53:48.322700
31.3p
112
Rigmor Binde
Snåsa IL
2:00:29.722800
+54:37.327600
31.1p
113
Kari Nergård
Bjugn IL
2:01:50.730900
+55:58.335700
30.7p
114
Silje Bergli
Lierne IL
2:02:38.735700
+56:46.340500
30.5p
115
Solbjørg Gåsbakk
Lierne IL
2:03:04.738300
+57:12.343100
30.4p
116
Julla Westum
Lierne IL
2:05:51.755000
+59:59.359800
29.7p
117
Kari Lian
Sørli IL
2:07:14.763300
+1:01:22.368100
29.4p
118
Silje Lindseth Havstein
No Club
2:08:36.771500
+1:02:44.376300
29.0p
119
Kari Skarstad
Trones IL
2:16:09.816800
+1:10:17.421600
27.4p
120
Siri Selnes Flosand
No Club
2:17:11.823000
+1:11:19.427800
27.2p
121
Nina Juul
Kolvereid IL
2:18:16.829500
+1:12:24.434300
26.9p
122
Jennie Ejevärn
Urfjälls SK
2:19:38.837700
+1:13:46.442500
26.7p
123
Ann-charlotte Ejevärn
Urfjälls SK
2:19:39.837800
+1:13:47.442600
26.7p
124
Jessika Vesterlund
Urfjälls SK
2:19:42.838100
+1:13:50.442900
26.7p
125
Berit Fossum
No Club
2:25:17.871600
+1:19:25.476400
25.6p
126
Eva Totsås
Göteborgs SK
2:34:00.923900
+1:28:08.528700
24.1p
127
Britt Elin Jørum Bergli
Lierne IL
2:34:24.926300
+1:28:32.531100
24.1p
128
Ruth Sende
Leksdal IL
2:46:03.996200
+1:40:11.601000
22.3p
129
Marit Måøy Holm
Kolvereid IL
2:57:21.1064000
+1:51:29.668800
20.9p
-
Hjørdis Wendelbo
Foldereid IL
23:59:58.8639700
-
-
Marit Kristine Strømsli
Åfjord IL
23:59:58.8639700
-
H 21 Motion
44km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kim Daniel Iversen
IL Hållingen
53:02.318100
73.9p
2
Sturla Green
Helgådal IL
58:40.351900
+5:38.33700
66.3p
3
Ingemar Berg
Bodsjöböle SK
58:52.353100
+5:50.34900
66.0p
4
Johan Handler
No Club
58:59.353800
+5:57.35600
65.9p
5
Erik Bjørnstad
Scrotum
1:02:25.374400
+9:23.56200
62.0p
6
Arnt Håvard Reitan
Tunnsjø IL
1:02:26.374500
+9:24.56300
62.0p
7
Håvar Øksnes
Rygg IL
1:03:31.381000
+10:29.62800
60.9p
8
Jon Aunet Øvereng
Overhalla IL
1:04:11.385000
+11:09.66800
60.2p
9
Fredrik Aarseth Røli
Røli
1:05:35.393400
+12:33.75200
58.8p
10
Sigve Eidshaug Færøvik
No Club
1:05:36.393500
+12:34.75300
58.8p
11
Kjetil Stubbom
Trønderlyn Ski
1:06:16.397500
+13:14.79300
58.2p
12
Lars-Göran Söderberg
Rödön SK
1:06:20.397900
+13:18.79700
58.1p
13
Vidar Ramberg
Vada IL
1:06:24.398300
+13:22.80100
58.0p
14
Sigurd Mikalsen
Spillum IL
1:06:53.401200
+13:51.83000
57.6p
15
Nicklas Lindgren
Skålan IF
1:07:05.402400
+14:03.84200
57.4p
16
Bjørn Fagernes
Foldereid IL
1:07:40.405900
+14:38.87700
56.9p
17
Gunnar Hermann
Leksdal IL
1:08:01.408000
+14:59.89800
56.6p
18
Ole Sivert Bomo
Snåsa IL
1:08:30.410900
+15:28.92700
56.2p
19
Mats Jonasson
IFK Strömsund
1:08:37.411600
+15:35.93400
56.1p
20
Roar Holberg
Steinkjer Skl
1:09:08.414700
+16:06.96500
55.6p
21
Hans Oskar Devik
Røyrvik IF
1:09:22.416100
+16:20.97900
55.4p
22
Trond Norum
Vada IL
1:09:32.417100
+16:30.98900
55.3p
23
Torbjørn Opheim
Snåsa IL
1:09:44.418300
+16:42.100100
55.1p
24
Johannes Grongstad
IL Hållingen
1:09:46.418500
+16:44.100300
55.1p
25
Nils Kjøglum
IL Hållingen
1:09:47.418600
+16:45.100400
55.1p
26
Gunnar Olofsson
Offerdals SK
1:09:54.419300
+16:52.101100
55.0p
27
Ola Jakob Bomo
Snåsa IL
1:10:33.423200
+17:31.105000
54.4p
28
Trond Otto Devik
Røyrvik IF
1:11:55.431400
+18:53.113200
53.3p
29
Bengt Hemmingsson
Östersunds SK
1:12:11.433000
+19:09.114800
53.1p
30
Bjørn Vik
Nte Bil
1:13:21.440000
+20:19.121800
52.2p
31
Isak Skarstad
Trones IL
1:13:31.441000
+20:29.122800
52.1p
32
Kjell Norum
No Club
1:13:51.443000
+20:49.124800
51.8p
33
Thomas Bakken
Snåsa IL
1:14:19.445800
+21:17.127600
51.5p
34
Odd Halseth
Nsb-Steinkjer
1:14:51.449000
+21:49.130800
51.1p
35
Geir Høstland
Overhalla IL
1:15:01.450000
+21:59.131800
51.0p
36
Bjørn Hauge
Malm IL
1:15:31.453000
+22:29.134800
50.6p
37
Svein Berg
Snåsa IL
1:15:33.453200
+22:31.135000
50.6p
38
Per Moe
Olderskog IL
1:16:37.459600
+23:35.141400
49.9p
39
Jan Inge Rolandsen
Foldereid IL
1:16:41.460000
+23:39.141800
49.8p
40
Torstein Skulbørstad
No Club
1:16:49.460800
+23:47.142600
49.7p
41
Johnny Karlsen
Vinne Skilag
1:16:53.461200
+23:51.143000
49.7p
42
Torbjørn Østerås
Gartland SK
1:16:58.461700
+23:56.143500
49.6p
43
Karl-Anders Lennartsson
Vattudalens Ldk
1:17:17.463600
+24:15.145400
49.4p
44
Rune Åslund
Åsarna IK
1:17:22.464100
+24:20.145900
49.4p
45
Bjørn Ove Bergli
Lierne IL
1:17:26.464500
+24:24.146300
49.3p
46
Asbjørn S Bjørhusdal
Elva/Namsskogan IL
1:18:06.468500
+25:04.150300
48.9p
47
Stig Engström
IFK Strömsund
1:18:11.469000
+25:09.150800
48.8p
48
Jan Arne Haugen
Grong IL
1:18:16.469500
+25:14.151300
48.8p
49
Knut Sjaastad
Norske Skog Bil
1:18:56.473500
+25:54.155300
48.3p
50
Ola Steinar Følstad
Framverran IL
1:19:16.475500
+26:14.157300
48.1p
51
Tomas Bergli
Lierne IL
1:19:25.476400
+26:23.158200
48.0p
52
Steinar Gjeseth
Kolvereid IL
1:19:28.476700
+26:26.158500
48.0p
53
Lars Leirvik
Jøa IL
1:19:56.479500
+26:54.161300
47.7p
54
Jostein Rolandsen
Foldereid IL
1:19:58.479700
+26:56.161500
47.7p
55
Hans Lundgren
No Club
1:20:13.481200
+27:11.163000
47.5p
56
Per Leirset
Helgådal IL
1:20:18.481700
+27:16.163500
47.5p
57
Eric Archer
OK Dacke
1:20:29.482800
+27:27.164600
47.3p
58
Svein Sende
Leksdal IL
1:21:22.488100
+28:20.169900
46.8p
59
Jostein Sund
No Club
1:21:35.489400
+28:33.171200
46.7p
60
Åge Ivar Årsandøy
Nexans Bil
1:21:56.491500
+28:54.173300
46.5p
61
Knut Arne Kjelbotn
Botnan IL
1:22:08.492700
+29:06.174500
46.3p
62
Terje Ljøkjell
No Club
1:22:10.492900
+29:08.174700
46.3p
63
Egil Jarle Tettli
Foldereid IL
1:22:15.493400
+29:13.175200
46.3p
64
Jon Ove Kleven
Polaris IL
1:22:20.493900
+29:18.175700
46.2p
65
Trond Gystad
Steinkjer Skl
1:22:23.494200
+29:21.176000
46.2p
66
Johan Johansson
No Club
1:22:28.494700
+29:26.176500
46.1p
67
Alf Gunnes
Rennebu IL
1:22:38.495700
+29:36.177500
46.0p
68
Tore Hansson
Gäddede SK
1:22:39.495800
+29:37.177600
46.0p
68
Sveinung Sagvik
No Club
1:22:39.495800
+29:37.177600
46.0p
70
Jan Edholm
Kramfors Alliansen
1:22:54.497300
+29:52.179100
45.9p
71
Lars-åke Arnlôf
Banafjäls IF
1:23:33.501200
+30:31.183000
45.5p
72
Sören Björklund
Åkers IF
1:23:39.501800
+30:37.183600
45.5p
73
Leif Sjöbom
Kramfors Alliansen
1:23:47.502600
+30:45.184400
45.4p
73
Hans Öhman
Salsåker-Ullångers IF
1:23:47.502600
+30:45.184400
45.4p
75
Gustav Amdal
No Club
1:24:13.505200
+31:11.187000
45.1p
76
Karl Richard Jakobsen
Rørvik IL
1:24:15.505400
+31:13.187200
45.1p
77
Ivar Aune
Åsbygda IL
1:24:16.505500
+31:14.187300
45.1p
77
Harald Flobergseter
Forra IL
1:24:16.505500
+31:14.187300
45.1p
79
Knut Brenne
Røyrvik IF
1:24:37.507600
+31:35.189400
44.9p
80
Lars Stavran
Inderøy IL
1:24:44.508300
+31:42.190100
44.8p
81
Tom Nynes
Grong Sparebank
1:24:58.509700
+31:56.191500
44.7p
82
Harald Lorentzen
Kolvereid IL
1:25:00.509900
+31:58.191700
44.7p
83
Hallgeir Sagvik
Gulvikmoen IL
1:25:03.510200
+32:01.192000
44.7p
84
Björn Olsson
Botkyrka GK
1:25:11.511000
+32:09.192800
44.6p
85
Hermod Øie
IL Hållingen
1:25:38.513700
+32:36.195500
44.3p
86
Tor Danielsen
No Club
1:26:44.520300
+33:42.202100
43.8p
87
Lars Domås
Valskrå Hopp Og Skiforenig
1:26:46.520500
+33:44.202300
43.7p
88
Johan Kristian Daling
Beitstad IL
1:26:53.521200
+33:51.203000
43.7p
89
Odd Edin
Molidens IK
1:27:11.523000
+34:09.204800
43.5p
90
Mats Persson
Östersunds SK
1:27:12.523100
+34:10.204900
43.5p
91
Jon Kalnes
Overhalla IL
1:28:01.528000
+34:59.209800
43.1p
92
Gunnar Røli
Stod IL
1:28:07.528600
+35:05.210400
43.0p
93
Mikael Dahl
Nexans Bil
1:28:18.529700
+35:16.211500
42.9p
94
Bjarne Ravlo
Beitstad IL
1:28:44.532300
+35:42.214100
42.7p
95
Morten Hernes
Snåsa IL
1:28:47.532600
+35:45.214400
42.7p
96
Sten Ãge Rørmark
No Club
1:29:11.535000
+36:09.216800
42.5p
97
Per Berg
Nte Bil
1:29:13.535200
+36:11.217000
42.5p
98
Lars Pähr Märtensson
Hammerdal IF
1:29:14.535300
+36:12.217100
42.5p
99
Trond Arne Eide
Malm IL
1:29:31.537000
+36:29.218800
42.3p
100
Knut Åge Hals
Litra B I l
1:29:33.537200
+36:31.219000
42.3p
101
Jon Magne Daling
Ronglan IL
1:29:40.537900
+36:38.219700
42.3p
102
Anders Aufles
Kjærstad IL
1:29:50.538900
+36:48.220700
42.2p
103
Otto Morten Haug
Kolvereid IL
1:29:51.539000
+36:49.220800
42.2p
104
Jo Morten Aunet
Overhalla IL
1:29:58.539700
+36:56.221500
42.1p
105
Magne Skarsvåg
Åfjord IL
1:30:12.541100
+37:10.222900
42.0p
106
Jan Magnar Klinkenberg
Grong IL
1:30:22.542100
+37:20.223900
41.9p
107
Ragnar Hauge
IL Hållingen
1:30:25.542400
+37:23.224200
41.9p
108
Wilhelm Heltrø
No Club
1:30:28.542700
+37:26.224500
41.9p
108
Ola Ugseth
Elvalandet IL
1:30:28.542700
+37:26.224500
41.9p
110
Ruben Håskjold Fagerli
Byåsen IL
1:30:45.544400
+37:43.226200
41.7p
111
Asbjørn Heyerdahl Smevik
Spillum IL
1:31:06.546500
+38:04.228300
41.6p
112
Ivar Frøseth
Steinkjer Skl
1:31:20.547900
+38:18.229700
41.5p
113
Svante Holm
No Club
1:31:25.548400
+38:23.230200
41.4p
114
Per Hammerstrøm
Vemundvik IL
1:31:28.548700
+38:26.230500
41.4p
115
Per Asbjørn Skistad
Overhalla IL
1:31:34.549300
+38:32.231100
41.3p
116
Marius Andre Aarmo
No Club
1:31:40.549900
+38:38.231700
41.3p
117
Leif Pehrson
No Club
1:32:12.553100
+39:10.234900
41.0p
118
Gjert Eirik Grande
Rørvik IL
1:32:26.554500
+39:24.236300
40.9p
119
Karl Brøndbo
IL Hållingen
1:32:33.555200
+39:31.237000
40.9p
120
Trond Hildrum
Overhalla IL
1:33:11.559000
+40:09.240800
40.6p
121
Roy Holm
Gäddede SK
1:33:12.559100
+40:10.240900
40.6p
122
Tor J Grande
Overhalla IL
1:33:20.559900
+40:18.241700
40.5p
123
Edvin Sivertsen
Leirådal Il, Nor
1:33:23.560200
+40:21.242000
40.5p
124
Mikael Åsander
Kramfors Alliansen
1:33:29.560800
+40:27.242600
40.5p
125
Håkon Dalby
Harran IL
1:33:30.560900
+40:28.242700
40.4p
126
Ove Grubbmo
Lierne IL
1:33:38.561700
+40:36.243500
40.4p
127
Odd Nybo
Grue Finnskog IL
1:33:50.562900
+40:48.244700
40.3p
128
Malvin Stein
Namdalseid IL
1:34:44.568300
+41:42.250100
39.9p
129
John Ornæs
Røyrvik IF
1:35:33.573200
+42:31.255000
39.5p
130
Magnus Bergli
Lierne IL
1:36:21.578000
+43:19.259800
39.2p
131
Arve Smevik
Spillum IL
1:36:39.579800
+43:37.261600
39.1p
132
Tomas Wistedt
Arlanda-Märsta SK
1:36:47.580600
+43:45.262400
39.0p
133
Martin Austli
Henning Sl
1:37:04.582300
+44:02.264100
38.9p
134
Alexander Sundseth
No Club
1:37:05.582400
+44:03.264200
38.9p
135
Jostein Storvoll
Steinsdalen IL
1:37:11.583000
+44:09.264800
38.8p
136
Ingvar Vikan
IL Hållingen
1:37:13.583200
+44:11.265000
38.8p
136
Magnar Karlsen
Mosvik IL
1:37:13.583200
+44:11.265000
38.8p
138
Nils Bergsmo
Snåsa IL
1:37:56.587500
+44:54.269300
38.5p
139
Tomas Östensson
IFK Strömsund
1:38:04.588300
+45:02.270100
38.5p
140
Ingulf Aune
Åsbygda IL
1:38:33.591200
+45:31.273000
38.3p
141
Skjalg Åkerøy
Grong IL
1:38:34.591300
+45:32.273100
38.3p
142
Jon Martin Olsen
Namsos IL
1:38:54.593300
+45:52.275100
38.1p
143
Norvald Amdal
Trones IL
1:38:55.593400
+45:53.275200
38.1p
144
Halle Duun
Grong IL
1:39:09.594800
+46:07.276600
38.0p
145
Joar Magne Sørdahl
No Club
1:39:28.596700
+46:26.278500
37.9p
146
Rolf Nilsson
Arlanda-Märsta SK
1:40:00.599900
+46:58.281700
37.7p
147
Leif Hepsø
Spillum IL
1:41:40.609900
+48:38.291700
37.1p
148
Jarle Haugen
Malm IL
1:41:47.610600
+48:45.292400
37.0p
149
Johannes K. Okstad
No Club
1:41:53.611200
+48:51.293000
37.0p
150
Kenneth Frendalsvik
Jøa IL
1:42:34.615300
+49:32.297100
36.7p
151
Georg Ingulfsvann
Tunnsjø IL
1:43:09.618800
+50:07.300600
36.5p
152
John Edgar Martinsen
No Club
1:44:00.623900
+50:58.305700
36.2p
153
Kurt Kvenild
Skaga Lauparlag
1:44:12.625100
+51:10.306900
36.1p
154
Per Johan Rørvik
Røyrvik IF
1:45:01.630000
+51:59.311800
35.8p
155
Andor Finnestrand
Kolvereid IL
1:45:15.631400
+52:13.313200
35.7p
156
Håkan Berglund
Gäddede SK
1:45:32.633100
+52:30.314900
35.6p
157
Per Ornæs
Røyrvik IF
1:45:35.633400
+52:33.315200
35.6p
158
Bjørn Flor
No Club
1:45:41.634000
+52:39.315800
35.6p
159
Jostein Hoel
Rennebu IL
1:45:55.635400
+52:53.317200
35.5p
160
Per Olav Mork
No Club
1:46:06.636500
+53:04.318300
35.4p
161
Jan-Eric Ericson
IFK Strömsund
1:46:47.640600
+53:45.322400
35.2p
162
Frits Totsås
Team OL Fredriksa
1:46:59.641800
+53:57.323600
35.1p
163
Knut Aglen
No Club
1:48:33.651200
+55:31.333000
34.6p
164
Stig Berg
Bodsjöböle SK
1:48:41.652000
+55:39.333800
34.6p
165
Reidar Kjelvik
Lierne IL
1:48:47.652600
+55:45.334400
34.5p
166
Snorre Vannebo
Jøa IL
1:49:01.654000
+55:59.335800
34.5p
167
Aron Gidlund
Gideå IK
1:49:16.655500
+56:14.337300
34.4p
168
Arnold Kammen
Inderøy IL
1:49:58.659700
+56:56.341500
34.2p
169
John Gansmo
Jøa IL
1:51:12.667100
+58:10.348900
33.8p
170
Willy Hepsø
Steinsdalen IL
1:51:18.667700
+58:16.349500
33.7p
171
Arnodd Lillemark
Lierne IL
1:51:56.671500
+58:54.353300
33.5p
172
Janne (jan) Persson
Östersunds SK
1:52:04.672300
+59:02.354100
33.5p
173
Stephen Macdonell
Skottland
1:52:57.677600
+59:55.359400
33.2p
Logga in för att slippa de här annonserna
173
Kurt Jacobsson
Nordantjäl IK
1:52:57.677600
+59:55.359400
33.2p
175
Jan Tverfjell
Steinkjer Skl
1:54:11.685000
+1:01:09.366800
32.8p
176
Magne Rønning
Overhalla IL
1:54:46.688500
+1:01:44.370300
32.7p
177
Snorre Rolandsen
Foldereid IL
1:55:10.690900
+1:02:08.372700
32.6p
178
Tomas Gustavsson
Kramfors Alliansen
1:55:13.691200
+1:02:11.373000
32.5p
179
Torbjørn Grande
Henning Sl
1:55:56.695500
+1:02:54.377300
32.3p
180
Jan Erik Holm
No Club
1:55:57.695600
+1:02:55.377400
32.3p
181
Leif Ögren
Offerdals SK
1:57:24.704300
+1:04:22.386100
31.9p
182
Öivind Toverud
Bromma GK
1:57:29.704800
+1:04:27.386600
31.9p
183
Magnus Elden
No Club
1:57:42.706100
+1:04:40.387900
31.8p
184
Leif Erlander
Kramfors Alliansen
1:58:07.708600
+1:05:05.390400
31.7p
185
Joakim Vesterlund
Urfjälls SK
1:58:33.711200
+1:05:31.393000
31.6p
186
Lal Mohammed
Overhalla IL
1:59:33.717200
+1:06:31.399000
31.3p
187
Harld Risvik
Overhalla IL
1:59:35.717400
+1:06:33.399200
31.3p
188
Pål Gustav Modell
Følling IL
2:00:27.722600
+1:07:25.404400
31.1p
189
Per Jakob Rønning
Overhalla IL
2:00:38.723700
+1:07:36.405500
31.0p
190
Per Grande
Nte Bil
2:02:52.737100
+1:09:50.418900
30.4p
191
Jon Myhr
Henning Sl
2:03:02.738100
+1:10:00.419900
30.4p
192
Stian Trana Vestnor
Overhalla IL
2:03:58.743700
+1:10:56.425500
30.2p
193
Bengt Sandström
Sollefteå SK
2:04:32.747100
+1:11:30.428900
30.0p
194
Jimmy Olsson
Hammarby IF SF
2:06:12.757100
+1:13:10.438900
29.6p
195
Johan Eriksen
Tung
2:06:23.758200
+1:13:21.440000
29.6p
196
Kristian Midthjell
Stiklestad IL
2:06:33.759200
+1:13:31.441000
29.5p
197
Kolbein Storvoll
Steinsdalen IL
2:07:02.762100
+1:14:00.443900
29.4p
198
Ulrich Compes
No Club
2:09:55.779400
+1:16:53.461200
28.7p
199
Belmar Fossdal
Sørli IL
2:18:17.829600
+1:25:15.511400
26.9p
200
Magnus Sandnil
Nödinge SK
2:42:39.975800
+1:49:37.657600
22.8p
201
Sverre Kveli
No Club
2:53:48.1042700
+2:00:46.724500
21.3p
202
Kåre Pynten
Nte Bil
3:39:29.1316800
+2:46:27.998600
16.8p
-
Patrik Winther
Göteborgs SK
23:59:58.8639700
-
-
Per Åslund
Åsarna IK
23:59:58.8639700
-