Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Värmdöloppet
2013-02-03
Deltävling i
Tiger Balsam Ski Tour 2013
<<< Bessemerloppet
Orsa Grönklitt Ski Marathon >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Arne Lord
IK Jordbänningarna
2:04:52.749140
68.8p
2
Yngve Gustafsson
Stockholms Rullskidklubb
2:12:49.796810
+7:56.47570
63.8p
3
Martti Mustonen
Roslagsbro IF
2:12:53.797230
+8:00.47990
63.8p
4
Thomas Eriksson
Stockholms Rullskidklubb
2:16:54.821320
+12:01.72080
61.6p
5
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
2:17:19.823820
+12:26.74580
61.3p
6
Roger Huononen
Stockholms Rullskidklubb
2:21:17.847640
+16:25.98400
59.3p
7
Kent Persson
Roslagsbro IF
2:22:10.852910
+17:17.103670
58.9p
8
Mats Stjerngren
Nacka Värmdö SK
2:22:52.857120
+17:59.107880
58.5p
9
Thomas Westman
IF Spirit IF
2:23:59.863880
+19:07.114640
58.0p
10
Johan Strömstedt
Axa Sports Club
2:24:00.863900
+19:07.114660
58.0p
11
Göran Andersson
Oxvretens SK
2:25:15.871430
+20:22.122190
57.4p
12
Tom-erik Urø
Hammarby If:s SF
2:26:06.876560
+21:14.127320
57.0p
13
Stefan Mattsson
Åland
2:26:13.877220
+21:20.127980
56.9p
14
Michael Öhr
IK Jordbänningarna
2:27:17.883690
+22:25.134450
56.4p
15
Rune Bergqvist
Flir IF
2:27:27.884650
+22:35.135410
56.4p
16
Detlef Scholle
Bålsta SK
2:31:07.906600
+26:14.157360
54.8p
17
Axel Ståhlbom
Stockholms RK
2:32:03.912230
+27:10.162990
54.4p
18
Ulf Edlund
Gideå IK
2:32:32.915100
+27:39.165860
54.2p
19
Jan Blom
IFK Mora SK
2:32:48.916770
+27:56.167530
54.1p
20
Mikael Mellhorn
Ericsson Stockholm IK
2:36:02.936100
+31:09.186860
52.8p
21
Leo Kruth
Ibm-klubben
2:36:12.937190
+31:20.187950
52.7p
22
Per Sporrong
IK Jordbänningarna
2:37:05.942470
+32:13.193230
52.3p
23
Stefan Sundblom
Saltsjöbadens IF
2:37:08.942750
+32:16.193510
52.3p
24
Henry Puttonen
Axa Sports Club
2:38:13.949270
+33:21.200030
51.9p
25
Lars Forsgren
Sundbybergs IK
2:39:17.955670
+34:25.206430
51.5p
26
Hans Rosenqvist
Täby IS Skidklubb
2:41:13.967250
+36:21.218010
50.8p
27
Jari Tikkanen
Nacka Värmdö SK
2:45:28.992730
+40:35.243490
49.3p
28
Leif Carlsson
Mälarö SOK
2:45:30.992950
+40:38.243710
49.3p
29
Stig-erik Siljebrand
Södertälje IF
2:46:38.999710
+41:45.250470
48.9p
30
Lars Nitare
Nacka Värmdö SK
2:49:07.1014680
+44:15.265440
48.0p
31
Carl Frögelius
Enebybergs IF
2:52:45.1036460
+47:53.287220
46.9p
32
Tommy Emanuelsson
Stockholms Rullskidklubb
2:52:47.1036620
+47:54.287380
46.9p
33
Mats Rytter
Axa Sports Club
2:53:03.1038260
+48:11.289020
46.8p
34
Henrik Zielfelt
Axa Sports Club
2:59:12.1075150
+54:20.325910
45.0p
35
Jerry Lindroth
Nacka Värmdö SK
3:00:39.1083830
+55:46.334590
44.5p
36
Thomas Johnson
Boo Kanot Och Skidklubb
3:02:27.1094680
+57:35.345440
44.0p
37
Ola Littorin
Täby IS Skidklubb
3:02:50.1096970
+57:58.347730
43.9p
38
Stefan Hjälte
Täby IS Skidklubb
3:03:13.1099250
+58:21.350010
43.8p
39
Anders Hellman
Skanska IF
3:06:16.1117580
+1:01:24.368340
43.0p
40
Erik Andrén
Nacka Värmdö SK
3:11:31.1149060
+1:06:39.399820
41.7p
41
Hans Strängby
IK Jordbänningarna
3:16:11.1177000
+1:11:18.427760
40.6p
42
Mats Ferm
Enebybergs IF
3:19:05.1194490
+1:14:13.445250
39.9p
-
Nils Johansson
Rejlers IF
23:59:59.8639800
-
-
Per Nylund
Rävdun SK
23:59:59.8639800
-
-
Peter Sjöberg
Nacka Värmdö SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Gunnar Schultz
Saltsjöbadens IF
23:59:59.8639800
-
-
Lars Sjöden
Oxvretens SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Skemark
Boo Kanot Och Skidklubb
23:59:59.8639800
-