Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bruksvallsloppet Sprint
2012-11-18
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
2
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
3
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
4
Marika Backman
Hede SK
5
Nika Razinger
Slovakia
6
Anna Dyvik
Leksands SK
B-Final
7
Elina Rönnlund
IFK Umeå
8
Ingeranne Stroem Nakstad
Norway
9
Petra HYNCICOVA
Czech Republic
10
Josefin Nilsson
Filipstads SF
11
Tara Geraghty-moats
Usa
12
Sara Hallquist
Åsarna IK
Kvartsfinal
13
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
13
Ida Jonsson
Duveds IF
13
Sofie Elebro
IFK Umeå
16
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
16
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
16
Julia Dahl
IFK Mora SK
16
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
16
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
21
Olivia Hansson
Garphyttans IF
21
Rebecka Dannberg
Högbo GOIF
21
Sofia Myhr
Funäsdalens IF
21
Ellen Sarenmark
Leksands SK
21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26
Matilda Andersson
Häggenås SK
26
Solveig Boegseth
Norway
26
Linnea Stark
Stockviks SF
26
Isabelle Persson
Stockviks SF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
2
Chandra Crawford
Canada
3
Katja Visnar
Slovakia
4
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
5
Emma Wikén
Åsarna IK
6
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
B-Final
7
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
8
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
9
Alena Prochazkova
Slovakia
10
Jonna Sundling
IFK Umeå
11
Stina Nilsson
IFK Mora SK
12
Karolina Grohova
Czech Republic
Kvartsfinal
13
Marika Sundin
Sollefteå SK
13
Terese Andersson
IFK Umeå
13
Sara Lindborg
Falun Borlänge SK
13
Daria Gaiazova
Canada
17
Eva Severrus
Slovakia
17
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
17
Perianne Jones
Canada
17
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
21
Linn Sömskar
IFK Umeå
21
Julia Jansson
Sollefteå SK
21
Eva Svensson
IFK Mora SK
21
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
21
Annika Löfström
Årsunda IF
26
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
26
Frida Hallquist
Åsarna IK
26
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
26
Ida Indahl
Camp Södergren SC
26
Rosamund Musgrave
Storbritannien
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Erik Söderlund
SK Bore
2
Even Northug
Norway
3
Martin Riseth
Norway
4
Simen Midttun
Norway
5
Fredrik Riseth
Norway
6
Karl Johan Dyvik
Leksands SK
B-Final
7
Ole Skrove
Norway
8
Axel Ekström
Garphyttans IF
9
Elias Alvebro
Häggenås SK
10
Håkan Emilsson
Offerdals SK
11
Johan Forsberg
IFK Umeå
12
Magne Harborg
Norway
Kvartsfinal
13
Anders Stensås
Norway
13
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
13
Mark Klinar
Slovakia
13
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
17
Simeon Deyanov
Järpens SK
17
Fredrik Andreé
Årjängs IF
17
Gjermund Loefald
Norway
17
August Nilsson
Östersunds SK
21
Even Moholt
Norway
21
Dominik Kern
Austria
21
Thomas Ekren
Norway
21
Svein Berg Fines
Norway
21
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
26
Marcus Ruus
Gillberga SK
26
Gustav Nystedt
Stockviks SF
26
Filip Danielsson
Garphyttans IF
26
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
2
Emil Jönsson
IFK Mora SK
3
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
4
Johan Edin
IFK Mora SK
5
Simon Persson
IFK Umeå
6
Anton Karlsson
Åsarna IK
B-Final
7
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
8
Alex Harvey
Canada
9
Johan Eriksson
Åsarna IK
10
Fredrik Jonsson
Hudiksvalls IF
11
Emil Johansson
IK Jarl Rättvik
12
Adam Johansson
IFK Mora SK
Kvartsfinal
13
Martin Johansson
IFK Mora SK
13
Erik Silfver
Lucksta IF
13
Carl Quicklund
Östersunds SK
13
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
17
Fredrik Byström
Sollefteå SK
17
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
17
Johan Martinsson
IFK Skövde SK
17
Daniel MAKA
Czech Republic
21
Jan Barton
Czech Republic
21
David Nordström
IFK Umeå
21
Anton Lindblad
Sollefteå SK
21
Jan Srail
Czech Republic
21
Matija Rimahazi
Slovakia
26
Martin Bergström
Piteå Elit SK
26
Matjaz Gorjanc
Slovakia
26
Anders Jonsson
Stockviks SF
26
Markus Ottosson
IFK Umeå
26
Marcus Svelander
Åsarna IK