Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Skinnarloppet
2013-02-17
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Malungs IF
Plats: Malung
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jerry Ahrlin
Team Xtra Personel
1:53:39.681850
89.8p
2
Jörgen Aukland
Team Xtra Personell
1:54:08.684710
89.3p
3
Dan Moberg
IFK Skövde SK
1:54:10.684900
89.2p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:07:53.767270
77.0p
2
Claes Theander
Sundbybergs IK
2:10:02.780120
75.4p
3
Pär Ingelström
IK Stern
2:10:30.782960
75.1p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Treje Nyland
Nordbygda Ski
2:08:12.769180
76.8p
2
Jonas Hagberg
Borås SK
2:09:19.775820
76.0p
3
Magnus Hedlund
Granbergsdals IF
2:11:16.787540
74.5p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:10:44.784340
74.9p
2
Mikael Martens
Malungs SK
2:11:47.790680
74.2p
3
Terje Heggelund Aker
Solitions-granli
2:12:43.796290
73.5p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Dag Nylund
Nordbygda Løten Ski
2:13:02.798190
73.3p
2
Adam Blomberg
OK Landehof
2:17:11.823090
70.5p
3
Lars Sarenmark
Leksands SK
2:22:46.856590
67.1p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Otto Leikvangen
Örnulf
2:20:23.842270
68.5p
2
Stig Jäder
IFK Mora SK
2:23:36.861570
66.6p
3
Lars Janlöv
IF Åland
2:23:41.862070
66.6p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ole Reinhart Sandstad
Grue IL
2:14:09.804820
72.5p
2
Mats Bergqvist
Falu IK
2:32:56.917520
61.7p
3
Åke Wingskog
Bortan IK
2:35:25.932400
60.5p
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulrica Persson
Sunne Slf
2:07:36.765560
71.2p
2
Anna Carin Söderström
Malungs IF
2:12:29.794800
68.6p
3
Linnea Jonsson
Roslagslänna IF
2:21:19.847820
64.3p
D 35
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anna Jansson
Hällbybrunns IF
2:32:24.914360
59.6p
2
Helena Bjerke
Falköpings AIK
2:34:56.929560
58.7p
3
Agneta Öster
Uddevalla IS
2:36:42.940140
58.0p
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Nilsson
IFK Mora
1:07:40.405910
62.9p
2
Kristina Lycke
Malungs IF
1:08:58.413730
61.7p
3
Jennie Halvarsson
SK Ringen
1:14:33.447200
57.1p
H 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Linus Lillsjö
Torshälla Nyby IS
1:04:42.388110
65.8p
2
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:05:17.391610
65.2p
3
Anton Solder
Älvdalens IF
1:05:37.393620
64.9p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Höjdgraf
Din webbläsare stödjer inte HTML5, uppgradera till en
modern webbläsare
för att se graferna
Relaterat
Tidigare tävlingar
Skinnarloppet 2023
Skinnarloppet 2022
Skinnarloppet 2020
Skinnarloppet 2019
Skinnarloppet 2018
Skinnarloppet 2017
Skinnarloppet 2016
Skinnarloppet 2015
Skinnarloppet 2014
Skinnarloppet 2013
Skinnarloppet 2012
Skinnarloppet 2011
Skinnarloppet 2010
Skinnarloppet 2009
Skinnarloppet 2008
Skinnarloppet 2007
Skinnarloppet 2005
Skinnarloppet 2004
Tävlingar i närheten
Axa Ski Marathon 2013
Mora Pinglan 2013
Kalhyttepremiären 2013
Björnjakten Söndag 2013
Björnjakten lördag 2013
Boreloppet 2013
Grönklittsjakten 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan