10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Oskar Svensson | Falun Borlänge SK | 27:56.167500 | 88.6p | ||||
2 | Viktor Thorn | Ulricehamns IF | 28:39.171800 | 86.0p | ||||
3 | Emil Persson | Östersunds SK | 29:16.175500 | 83.9p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Marcus Ruus | Gillberga SK | 27:53.167200 | 88.8p | ||||
2 | Rasmus Hörnfeldt | Östersunds SK | 28:09.168800 | 87.8p | ||||
3 | Nils Persson | Östersunds SK | 28:29.170800 | 86.6p | ||||
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Jens Eriksson | Dala-Floda IF | 27:10.162900 | 91.6p | ||||
2 | Lars Suther | Lima IF | 27:35.165400 | 89.9p | ||||
3 | Anders Solin | IFK Mora SK | 27:36.165500 | 89.9p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Moa Lundgren | Täfteå IK | 18:09.108800 | |||||
2 | Sofie Oskarsson | Leksands SK | 18:09.108800 | |||||
3 | Emma Larsson | Kvarnsvedens GOIF SK | 19:05.114400 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ebba Andersson | Remsle SK | 17:56.107500 | |||||
2 | Mathilda Ruus | Gillberga SK | 17:56.107500 | |||||
3 | Moa Olsson | Vansbro AIK SK | 18:01.108000 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sarah Hale | IFK Mora SK | 17:19.103800 | 68.7p | ||||
2 | Maria Jonasson | Östersunds SK | 17:47.106600 | 66.5p | ||||
3 | Sandra Olsson | SK Bore | 17:49.106800 | 66.4p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Madeleine Thorn | Ulricehamns IF | 16:18.97700 | 74.1p | ||||
2 | Julia Svan | Vansbro AIK SK | 16:19.97800 | 74.0p | ||||
3 | Sofie Elebro | IFK Umeå | 16:42.100100 | 71.9p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Sofia Bleckur | IFK Mora SK | 15:54.95300 | 76.4p | ||||
2 | Emma Eriksson | Falun Borlänge SK | 16:02.96100 | 75.6p | ||||
3 | Susanne Nyström | Laisvalls SK | 16:13.97200 | 74.6p | ||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Martin Johansson | Korsnäs IF SK | 16:27.98600 | |||||
2 | Erik Lieback | Tranemo IF | 16:29.98800 | |||||
3 | Adam Persson | Eksjö SOK | 16:31.99000 | |||||
5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Hugo Jacobsson | Rembo IK | 16:19.97800 | |||||
2 | Sebastian Samuelsson | Remsle SK | 16:24.98300 | |||||
3 | Jonas Eriksson | Stora Tuna IK SK | 16:25.98400 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 9:48.58700 | |||||
2 | Ella Olsson | Sågmyra SK | 9:51.59000 | |||||
3 | Rebecka Widen | IFK Grängesberg SK | 9:54.59300 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 9:16.55500 | |||||
2 | Sanna Forsman | Öje IF | 9:40.57900 | |||||
3 | Ida Persson | Högbo GOIF | 9:43.58200 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 8:48.52700 | |||||
2 | Albin Stark | Stockviks SF | 8:57.53600 | |||||
3 | Jesper Persson | Åsarna IK | 8:59.53800 | |||||
2.5km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Axel Aflodal | Sundbybergs IK | 8:11.49000 | |||||
2 | Samuel Wallberg | Hybo AIK | 8:36.51500 | |||||
3 | Viktor Barkegren | Domnarvets GOIF | 8:43.52200 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Malin Oskarsson | Leksands SK | 9:46.58500 | |||||
2 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens GOIF SK | 10:09.60800 | |||||
3 | Ellen Nilsson | Dala-Järna IK | 10:23.62200 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Filippa Lundgren Wikström | Grava SK | 9:31.57000 | |||||
2 | Sara Andersson | IFK Mora SK | 9:47.58600 | |||||
3 | Linn Palmberg | Högbo GOIF | 9:57.59600 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 8:43.52200 | |||||
2 | Josefin Lindström | Högbo GOIF | 8:46.52500 | |||||
3 | Andrea Aulin | Eksjö SOK | 9:02.54100 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Ida Lundgren | Täfteå IK | 7:51.47000 | |||||
2 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 7:59.47800 | |||||
3 | Alma Wilhelmsson | Falköpings AIK SK | 8:13.49200 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GOIF | 9:09.54800 | |||||
2 | Hugo Ström | Dala-Järna IK | 9:34.57300 | |||||
3 | Jacob Larsson | IFK Mora SK | 9:52.59100 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 8:06.48500 | |||||
2 | Mattias Andersson | Domnarvets GOIF | 8:39.51800 | |||||
3 | Kalle Georgsson | Kungsgårdens SK | 9:14.55300 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 8:09.48800 | |||||
2 | Nils Bergström | Domnarvets GOIF | 8:10.48900 | |||||
3 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 8:21.50000 | |||||
2km, Längdskidor, Klassisk stil, Intervallstart | ||||||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 7:09.42800 | |||||
2 | Viktor Svensk | Stora Tuna IK SK | 7:30.44900 | |||||
3 | Alfred Eriksson | Dala-Järna IK | 8:01.48000 |