Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tynderö-cupen
2012-12-27
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Tynderö IK
Plats: Söråker
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 21
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
25:37.153614
89.2p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
25:46.154599
88.6p
3
Magnus Engström
Stockviks SF
25:58.155705
88.0p
H 18
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21:18.127755
78.1p
2
Jens Selahn
Stockviks SF
21:48.130732
76.4p
3
Jesper Thor
Åsarna IK
22:50.136962
72.9p
H 20
7.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Harald Kempe
Tynderö IK
20:20.121980
81.8p
2
Pierre Bryntesson
Sollefteå SK
20:42.124184
80.4p
3
Simon Svanebo
Alnö SK
20:53.125292
79.7p
D 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Wilma Jönsson
Östersunds SK
16:42.100120
2
Filippa Lindman
Stockviks SF
16:43.100224
3
Johanna Albertsson
Stuguns SOK Gjurd
17:21.104089
D 18
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emma Rusth
Stockviks SF
15:38.93710
67.1p
2
Sanna Näslund
Bondsjöhöjdens IK
17:39.105834
57.1p
3
Maja Westin
Hägglunds IOFK
18:06.108563
55.3p
D 20
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Isabelle Persson
Stockviks SF
14:48.88723
72.3p
2
Katarina Olsson
Fränsta IK
15:48.94777
66.1p
3
Julia Nyström
Hägglunds IOFK
16:25.98465
62.8p
D 21
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Britta Johansson Norgren
Sollefteå SK
13:55.83473
78.8p
2
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
14:48.88719
72.3p
3
Petra Nilsson
Åsarna IK
15:00.89969
71.0p
H 16
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Fredrik Arnberg
Alnö SK
14:38.87700
2
Erik Holmgren
Stuguns SOK Gjurd
15:13.91299
3
David Larsson
Hudiksvalls IF
15:28.92713
D 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nora Lignell
Lucksta IF
9:15.55493
2
Ida Andersson
Östersunds SK
9:28.56760
3
Elin Andersson
Östersunds SK
9:35.57494
D 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Gry Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
8:11.49006
2
Tilda Dalfors
IF Strategen
8:49.52800
3
Alina Bruksås Nybjörk
Alnö SK
8:49.52890
H 12
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Georg Ersson
IF Strategen
9:06.54541
2
Vincent Johnson
Matfors SK
9:10.54917
3
Jonne Liukkonen
IF Strategen
9:57.59619
H 14
2.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Albin Stark
Stockviks SF
7:36.45539
2
Victor Svensson
Vassunda IF
7:56.47594
3
William Poromaa
Fränsta IK
8:08.48713
D 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Frida Poromaa
Fränsta IK
7:07.42690
2
Lisa Hansen
IF Strategen
7:58.47752
3
Linn Gradin
Stöde IF
8:13.49239
H 10
1.5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Oskar Vikström
Stockviks SF
6:50.40950
2
Ebbe Abrahamsson Gjersvold
Utrikes SK
7:00.41919
3
Felix Westerlund
IF Strategen
7:29.44858
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Hallstasvängen 2012
Niprullen 2012
Hallstarullen 2012
Tövarännet 2012
Kölsjörännet 2012
Team Sportia Ungdomsmästerskap 2012
S-UIF skidan 2012
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan