Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Malmstråket
2009-02-15
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Agneta Lantto-Forsgren
Skellefteå SK
1:27:43.526200
67.4p
2
Lotta Silfver
Burträsk SK
1:35:46.574500
+8:03.48200
61.7p
3
Catarina Sundqvist
Byske SK
1:35:54.575300
+8:11.49000
61.6p
4
Liselott Ljungholm
Skellefteå SK
1:36:49.580800
+9:06.54500
61.1p
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Catrin Fjällström
Lycksele IF
2:42:43.976200
61.1p
2
Susan Pettersson
Lekeryd-Svarttorps SK
2:49:13.1015200
+6:30.38900
58.3p
3
Johanna Nilsson
Norsjö SK
2:49:29.1016800
+6:46.40500
58.1p
4
Linnea Nyström
Kågedalens SK
3:10:15.1141400
+27:32.165100
50.7p
5
Kerstin Larsson-Linder
Skellefteå SK
3:18:54.1193300
+36:11.217000
48.2p
6
Annika Wasström
Bolidens SK
3:21:56.1211500
+39:13.235200
47.3p
7
Stina Olofsson
Skellefteå SK
3:23:20.1219900
+40:37.243600
47.0p
8
Louise Edström
Glommersträsk Lappträsk IF
3:35:50.1294900
+53:07.318600
43.8p
9
Carola Olsson
IFK Kristineberg
3:55:41.1414000
+1:12:58.437700
39.7p
10
Ida Holmlund
Skellefteå SK
4:31:31.1629000
+1:48:48.652700
33.8p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Klas Nilsson
Skellefteå SK
2:09:26.776500
81.0p
2
Ulf Tingelöf
Kraftstaven Ski Team Förening
2:09:27.776600
+1
81.0p
3
Peter Sjölin
Kraftstaven Ski Team Förening
2:09:45.778400
+19.1800
80.8p
4
Johan Sandberg
Kraftstaven Ski Team Förening
2:11:43.790200
+2:17.13600
79.2p
5
Erik Berglund
Skellefteå SK
2:14:58.809700
+5:32.33100
76.8p
6
David Berg
Bodsjöböle SK
2:17:03.822200
+7:37.45600
75.4p
7
Kristofer Linder
IFK Umeå
2:17:45.826400
+8:19.49800
74.9p
8
Erik Silfver
Burträsk SK
2:18:24.830300
+8:58.53700
74.5p
9
Daniel Haarala
Överkalix IF
2:26:25.878400
+16:59.101800
69.4p
10
Olof Burström
SK Järven
2:27:49.886800
+18:23.110200
68.6p
11
Adam Burström
SK Järven
2:27:55.887400
+18:29.110800
68.6p
12
Tobias Marklund
Hortlax SK
2:33:30.920900
+24:04.144300
65.5p
13
Anton Sjödin
Ådalslidens SK
2:35:08.930700
+25:42.154100
64.7p
14
Andreas Pantze
Kågedalens SK
2:36:58.941700
+27:32.165100
63.8p
15
Jörgen Johansson
IK Örnen
2:39:15.955400
+29:49.178800
62.7p
16
Mattias Lindgren
Burträsk SK
2:40:01.960000
+30:35.183400
62.3p
17
Arvid Wiklund
Skellefteå SK
2:47:23.1004200
+37:57.227600
59.0p
18
Anders Lindberg
Lekeryd-Svarttorps SK
2:52:50.1036900
+43:24.260300
56.8p
19
Sebastian Karlsson
Byske SK
2:55:49.1054800
+46:23.278200
55.7p
20
Daniel Hedblad
Skellefteå SK
3:04:07.1104600
+54:41.328000
52.7p
21
Nils Lindkvist
Medle SK
3:18:01.1188000
+1:08:35.411400
48.4p
22
André Öberg
Skellefteå SK
3:19:28.1196700
+1:10:02.420100
48.0p
23
Johan Vidmark
Byske SK
3:25:08.1230700
+1:15:42.454100
46.5p
24
Niklas Lindblom
Axa SC
3:27:43.1246200
+1:18:17.469600
45.8p
25
Fredrik Wikberg
Skellefteå SK
3:29:19.1255800
+1:19:53.479200
45.4p
26
Robert Eckhardt
Skellefteå SK
3:34:04.1284300
+1:24:38.507700
44.2p
27
Daniel Nygren
Skellefteå SK
3:48:02.1368100
+1:38:36.591500
41.2p
28
Per Johansson
Skellefteå SK
3:55:44.1414300
+1:46:18.637700
39.6p
29
Lars Lundmark
Byske SK
4:02:07.1452600
+1:52:41.676000
38.5p
30
Christer Wiberg
Skellefteå SK
4:14:06.1524500
+2:04:40.747900
36.4p
31
Robert Nilsson
Kappa Kraftliner KK
4:42:16.1693500
+2:32:50.916900
32.4p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Karlsson
Norsjö SK
2:12:26.794500
78.7p
2
Tomas Olofsson
IFK Umeå
2:30:09.900800
+17:43.106200
67.3p
3
Marcus Burström
Byske SK
2:38:27.950600
+26:01.156000
63.1p
4
Thomas Löfgren
Skellefteå SK
2:38:45.952400
+26:19.157800
62.9p
5
Fredrik Landström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:46:32.999100
+34:06.204500
59.4p
6
Peter Lugnér
Skellefteå SK
2:47:41.1006000
+35:15.211400
58.9p
7
Fredrik Ekenstedt
Skellefteå SK
2:56:25.1058400
+43:59.263800
55.4p
8
Håkan Lundberg
Skellefteå SK
2:56:56.1061500
+44:30.266900
55.2p
9
Lars Sundström
Lekeryd-Svarttorps SK
2:57:57.1067600
+45:31.273000
54.9p
10
Jimmy Renström
Lekeryd-Svarttorps SK
3:02:38.1095700
+50:12.301100
53.2p
11
John Carlbäck
Skellefteå SK
3:10:19.1141800
+57:53.347200
50.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olof Broman
Lekeryd-Svarttorps SK
2:28:17.889600
68.4p
2
Per-Erik Nilsson
Norsjö SK
2:36:12.937100
+7:55.47400
64.2p
3
Hans Årebäck
Bolidens SK
2:39:38.957700
+11:21.68000
62.5p
4
Lars Pettersson
Skellefteå SK
2:40:01.960000
+11:44.70300
62.3p
5
Niklas Lindgren
Byske SK
2:41:06.966500
+12:49.76800
61.8p
6
Peter Wikström
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
2:41:46.970500
+13:29.80800
61.5p
7
Gerhard Östlund
Skellefteå SK
2:49:35.1017400
+21:18.127700
58.1p
8
Mikael Lundqvist
SK Järven
2:54:36.1047500
+26:19.157800
56.1p
9
Mattias Lindberg
Skellefteå SK
3:00:47.1084600
+32:30.194900
53.9p
10
Hans Boström
Skellefteå SK
3:02:31.1095000
+34:14.205300
53.3p
11
Magnus Ek
Skellefteå SK
3:19:41.1198000
+51:24.308300
47.9p
12
Thomas Granlund
Skellefteå SK
3:47:03.1362200
+1:18:46.472500
41.4p
13
Stefan Hällgren
Skellefteå SK
3:49:11.1375000
+1:20:54.485300
40.9p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Urban Lindgren
Burträsk SK
2:43:14.979300
60.8p
2
Pär Carlsson
Skellefteå SK
2:44:58.989700
+1:44.10300
60.1p
3
Martin Larsson
Tieto Enator
2:53:29.1040800
+10:15.61400
56.6p
4
Anders Viklund
Byske SK
3:04:44.1108300
+21:30.128900
52.5p
5
Stefan Permansson
Skellefteå SK
3:09:26.1136500
+26:12.157100
51.0p
6
Per Käller
Byske SK
3:25:39.1233800
+42:25.254400
46.3p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tommy Lindgren
Byske SK
2:42:01.972000
61.4p
2
Bo Hällgren
Bureå IF
3:11:37.1149600
+29:36.177500
50.3p
3
Johan Wiklund
Skellefteå SK
3:15:05.1170400
+33:04.198300
49.3p
4
Patrik Olsson
IFK Kristineberg
3:20:11.1201000
+38:10.228900
47.8p
5
Boo Renström
Skellefteå SK
3:21:43.1210200
+39:42.238100
47.4p
6
Per-Erik Hedström
Skellefteå SK
3:34:42.1288100
+52:41.316000
44.1p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Staffan Per-Åke Bergquist
Skellefteå SK
2:58:15.1069400
54.8p
2
Greger Berglund
Norsjö SK
3:00:00.1079900
+1:45.10400
54.1p
3
Mats Olofsson
Skellefteå SK
3:02:44.1096300
+4:29.26800
53.2p
4
Stig Sandberg
Kågedalens SK
4:17:37.1545600
+1:19:22.476100
35.9p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Olle Lundgren
Bygdsiljum SK
2:58:16.1069500
54.8p
2
Robert Löfqvist
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:04:39.1107800
+6:23.38200
52.5p
3
Elon Lindvall
Bergsbyns SK
3:09:19.1135800
+11:03.66200
51.0p
4
Bengt Martin Andreas Lindmark
Bureå IF
3:18:35.1191400
+20:19.121800
48.3p
4
Sven Karsikko
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
3:18:35.1191400
+20:19.121800
48.3p
6
Kjell Möller
Skellefteå SK
3:21:57.1211600
+23:41.142000
47.3p
D 21 Motion
25km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Birgit Lundström
SK Järven
2:14:53.809200
43.8p
2
Ingela Henriksson
Skellefteå SK
2:19:27.836600
+4:34.27300
42.4p
H/D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robin Andersson
Burträsk SK
2:43:21.980000
60.8p
2
Johan Forslund
Skellefteå SK
2:53:36.1041500
+10:15.61400
56.5p
3
Dick Marklund
Lekeryd-Svarttorps SK
2:55:47.1054600
+12:26.74500
55.7p
4
Anders Boman
Medle SK
2:58:48.1072700
+15:27.92600
54.6p
5
Ivan Karlsson
Skellefteå SK
2:59:08.1074700
+15:47.94600
54.4p
6
Andreas Berggren
Bjurfors IK
3:00:46.1084500
+17:25.104400
53.9p
7
Emil Holmqvist
Norsjö SK
3:03:39.1101800
+20:18.121700
52.9p
8
Kurt-Åke Holmqvist
Norsjö SK
3:04:22.1106100
+21:01.126000
52.6p
9
Ulf Vikström
Antnäs BK
3:07:04.1122300
+23:43.142200
51.7p
10
Claes Forsberg
Byske SK
3:08:20.1129900
+24:59.149800
51.3p
11
Anders Lundström
Hortlax SK
3:10:30.1142900
+27:09.162800
50.6p
12
Thomas Holmström
Bureå IF
3:15:35.1173400
+32:14.193300
49.1p
13
Mattias Forsman
Bureå IF
3:17:51.1187000
+34:30.206900
48.5p
14
Peter Jonsson
Kågedalens SK
3:18:19.1189800
+34:58.209700
48.3p
15
Lars Lindmark
Byske SK
3:19:20.1195900
+35:59.215800
48.0p
16
Johan Gabrielsson
Skellefteå SK
3:19:23.1196200
+36:02.216100
48.0p
17
Roger Stighäll
Hortlax SK
3:19:43.1198200
+36:22.218100
47.9p
18
Erik Holmgren
Skellefteå SK
3:21:10.1206900
+37:49.226800
47.5p
19
Lars Andersson
Robertsfors IK
3:24:04.1224300
+40:43.244200
46.8p
20
David Stenlund
Lekeryd-Svarttorps SK
3:25:53.1235200
+42:32.255100
46.3p
21
Rolf Stenlund
Lekeryd-Svarttorps SK
3:26:10.1236900
+42:49.256800
46.2p
22
Johan Zetterlund
Skellefteå SK
3:26:14.1237300
+42:53.257200
46.2p
23
Malin Lindholm
Kågedalens SK
3:27:52.1247100
+44:31.267000
45.8p
24
Davis Berglund
Norsjö SK
3:27:53.1247200
+44:32.267100
45.8p
25
Petter Westerlund
Skellefteå SK
3:29:44.1258300
+46:23.278200
45.3p
26
Ida Schönfeldt
Lekeryd-Svarttorps SK
3:36:45.1300400
+53:24.320300
43.6p
27
Hans Berglund
Norsjö SK
3:38:05.1308400
+54:44.328300
43.3p
28
Mikael Lindh
Alimak IF
3:40:33.1323200
+57:12.343100
42.8p
29
Per Jonas Olsson
Medle SK
3:41:33.1329200
+58:12.349100
42.5p
30
Torgny Lindgren
Kågedalens SK
3:41:35.1329400
+58:14.349300
42.5p
31
Lennart Hedlund
Lekeryd-Svarttorps SK
3:41:48.1330700
+58:27.350600
42.5p
32
Per Karlsson
Lugi SK
3:42:08.1332700
+58:47.352600
42.4p
33
J-E Westman
Skellefteå SK
3:42:27.1334600
+59:06.354500
42.3p
34
Rolf Lindberg
Burträsk SK
3:42:41.1336000
+59:20.355900
42.3p
35
David Norberg
SK Järven
3:43:04.1338300
+59:43.358200
42.2p
36
Stefan Eriksson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:46:01.1356000
+1:02:40.375900
41.6p
37
Inger Brännström
Skellefteå SK
3:48:47.1372600
+1:05:26.392500
41.0p
38
Ann Werkmäster
Lekeryd-Svarttorps SK
3:49:38.1377700
+1:06:17.397600
40.8p
39
Sture Sundberg
Lekeryd-Svarttorps SK
3:50:08.1380700
+1:06:47.400600
40.7p
40
Andreas Westerberg
Bergsbyns SK
3:50:32.1383100
+1:07:11.403000
40.7p
41
Ulf Boman
Byske SK
3:51:09.1386800
+1:07:48.406700
40.5p
42
Stig Lindkvist
Medle SK
3:52:35.1395400
+1:09:14.415300
40.3p
43
Maria Lundqvist
Skellefteå SK
3:52:44.1396300
+1:09:23.416200
40.2p
44
Viktor Olofsson
Kågedalens SK
3:56:31.1419000
+1:13:10.438900
39.5p
45
Ingemar Brännström
Norsjö SK
3:56:34.1419300
+1:13:13.439200
39.5p
46
Sven-Olov Vikström
Skelleftepolisens IF
3:59:42.1438100
+1:16:21.458000
38.9p
47
Karin Jonsson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:00:19.1441800
+1:16:58.461700
38.8p
48
Johan Norberg
Norsjö SK
4:05:33.1473200
+1:22:12.493100
37.9p
49
Edith Hult
Skellefteå SK
4:06:16.1477500
+1:22:55.497400
37.7p
50
Hans Wikman
Bhk
4:06:45.1480400
+1:23:24.500300
37.7p
51
Kent Norlund
Utec Center IF
4:13:01.1518000
+1:29:40.537900
36.6p
52
Jonny Lindkvist
Byske SK
4:13:10.1518900
+1:29:49.538800
36.6p
53
Henrik Westerlind
Skellefteå SK
4:13:59.1523800
+1:30:38.543700
36.4p
54
Jessica Söderlund
Skellefteå SK
4:14:07.1524600
+1:30:46.544500
36.4p
55
Stefan Westerberg
IK Studenterna
4:20:59.1565800
+1:37:38.585700
35.4p
56
Mattias Näslund
Skellefteå SK
4:21:47.1570600
+1:38:26.590500
35.2p
57
Sara Enmark
Lekeryd-Svarttorps SK
4:23:57.1583600
+1:40:36.603500
34.9p
58
Ludmilla Croner
Lövånger-Uttersjöbäcken AIK
4:35:28.1652700
+1:52:07.672600
33.3p
59
Tobias Marklund
Medle SK
4:40:14.1681300
+1:56:53.701200
32.7p
60
Linus Nilsson
Lekeryd-Svarttorps SK
4:42:57.1697600
+1:59:36.717500
32.3p
61
Kjell Wiklund
Bolidens SK
4:44:10.1704900
+2:00:49.724800
32.2p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Berg-Palm
Kågedalens SK
3:50:36.1383500
40.6p