11.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Algot Laurell | Arlanda-Märsta SK | 50:22.302100 | | 47.9p |
11.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Karl Ekström | IK Rex | 33:13.199200 | | 72.7p |
11.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Jan Mattsson | Storvreta IK | 29:54.179300 | | 80.7p |
2 | Magnus Björk | IK Rex | 31:36.189500 | +1:42.10100 | 76.4p |
3 | Fredrik Lindgren | IK Hakarpspojkarna | 31:46.190500 | +1:52.11100 | 76.0p |
4 | Daniel Pelyhe | Sundbybergs IK | 34:09.204800 | +4:15.25400 | 70.7p |
- | Hugo Hultqvist | Sundbybergs IK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Peter Thunvall | Ikj Haninge | 23:59:59.8639800 | | |
11.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Guy Utter | Arlanda-Märsta SK | 32:58.197700 | | 73.2p |
2 | Roberth Carling | Falu IK | 43:52.263100 | +10:54.65300 | 55.0p |
- | Fredrik Karlsson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
11.2km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Johan Linden | Gävle SK | 34:12.205100 | | 70.6p |
2 | Oskar Nederheim | Ikj Haninge | 37:47.226600 | +3:35.21400 | 63.9p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Frida Lögdberg | IK Rex | 20:51.125000 | | |
2 | Ida Carling | Falu IK | 25:08.150700 | +4:17.25600 | |
- | Saga Haraldsson | Knutby IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Lovisa Åsberg | Storvreta IK | 23:59:59.8639800 | | |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Julia Angelsiöö | Storvreta IK | 19:22.116100 | | 58.1p |
2 | Clara Sporrong | Storvreta IK | 22:07.132600 | +2:45.16400 | 50.9p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Matilda Funke Jansson | Tierps IF | 22:11.133000 | | 50.7p |
2 | Malin Funke Jansson | Tierps IF | 26:41.160000 | +4:30.26900 | 42.2p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Britta Johansson Norgren | Sollefteå SK | 15:22.92100 | | 73.2p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Carolina Andersson | Häverödals IF | 23:41.142000 | | 47.5p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Katarina Håkansson | Storvreta IK | 33:39.201800 | | 33.4p |
5.6km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Joakim Wretling | IK Rex | 16:31.99000 | | |
2 | Adam Östling | Sundbybergs IK | 16:32.99100 | +1 | |
3 | Gustaf Berglund | Storvreta IK | 16:40.99900 | +9.800 | |
4 | Joel Häggström | Storvreta IK | 17:12.103100 | +41.4000 | |
5 | Karl Ingard | IK Rex | 17:47.106600 | +1:16.7500 | |
6 | Jacob Persson | IK Rex | 19:40.117900 | +3:09.18800 | |
7 | Robert Ingram | Sundbybergs IK | 23:05.138400 | +6:34.39300 | |
8 | Tuve Möller | OK Linné | 24:02.144100 | +7:31.45000 | |
- | Isak Häggström | Storvreta IK | 23:59:59.8639800 | | |
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Alva Sköld | Häverödals IF | 11:17.67600 | | |
2 | Josefine Fridsjö | Tierps IF | 11:28.68700 | +11.1000 | |
3 | Lisa Åkerlöf | Öregrunds IK | 12:14.73300 | +57.5600 | |
4 | Amanda Eriksson | Öregrunds IK | 12:35.75400 | +1:18.7700 | |
5 | Sofia Berggren | Tierps IF | 12:58.77700 | +1:41.10000 | |
6 | Julia Löfström | Månkarbo IF | 13:08.78700 | +1:51.11000 | |
7 | Sara Ingard | IK Rex | 13:24.80300 | +2:07.12600 | |
8 | Ebba Wickman | Tierps IF | 13:39.81800 | +2:22.14100 | |
9 | Josefine Melin | Tierps IF | 15:24.92300 | +4:07.24600 | |
10 | Nicandra Norrby | Storvreta IK | 17:54.107300 | +6:37.39600 | |
- | Lina Åhnberg | Storvreta IK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Alma Nordström | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Alva Viberg | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Wilma Bergqvist | Brottby SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Embla Åhlen | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Ellen Bylund | Gimo IF SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Hanna Funke Jansson | Tierps IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Jenny Brodin | Tierps IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Matilda Lööf | Hagunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
|
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Alva Karlsson | OK Borgen | 10:13.61200 | | |
2 | Johanna Ingard | IK Rex | 10:34.63300 | +21.2000 | |
3 | Sofia Berglund | Storvreta IK | 10:51.65000 | +38.3700 | |
4 | Julia Andersson | Häverödals IF | 10:57.65600 | +44.4300 | |
5 | Sandra Boström | Storvreta IK | 11:09.66800 | +56.5500 | |
6 | Lisa Umberg | IK Rex | 11:42.70100 | +1:29.8800 | |
7 | Sonja Karlson | Storvreta IK | 11:50.70900 | +1:37.9600 | |
8 | Johanna Axelsson | Storvreta IK | 12:06.72500 | +1:53.11200 | |
9 | Madeleine Söderqvist | Bälinge IF | 13:03.78200 | +2:50.16900 | |
10 | Alicia Carling | Falu IK | 13:14.79300 | +3:01.18000 | |
11 | Christina Åkerblom Andersson | Arlanda-Märsta SK | 14:21.86000 | +4:08.24700 | |
- | Sara Toreheim | Storvreta IK | 23:59:58.8639700 | | |
- | Meta Nordesjö | Brottby SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Elin Fogelström | Häverödals IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Jenny Edlund | Knutby IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Johanna Magnusson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Emilia Sjöberg | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Elsa Viberg | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Emma Olsson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Ebba Bjernulf | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Alva Blomqvist | Gimo IF SK | 23:59:59.8639800 | | |
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Adam Jönsson | Falu IK | 10:25.62400 | | |
2 | Arvid Schön | Storvreta IK | 10:26.62500 | +1 | |
3 | Martin Björk | IK Rex | 11:17.67600 | +52.5100 | |
4 | Karl Grywenz | Storvreta IK | 11:28.68700 | +1:03.6200 | |
5 | David Melin | Gimo IF SK | 12:00.71900 | +1:35.9400 | |
6 | Ludwig Sandberg | IK Rex | 13:33.81200 | +3:08.18700 | |
7 | Emil Boström | Storvreta IK | 15:14.91300 | +4:49.28800 | |
8 | Gustav Axelsson | Storvreta IK | 15:19.91800 | +4:54.29300 | |
9 | Arvid Rentzhog | Storvreta IK | 16:00.95900 | +5:35.33400 | |
10 | Johan Tell | Öregrunds IK | 16:31.99000 | +6:06.36500 | |
11 | Joel Skoglund | Storvreta IK | 16:40.99900 | +6:15.37400 | |
12 | Egon Lind | Heby Allmänna IF | 18:03.108200 | +7:38.45700 | |
13 | Lucas Håkansson | Storvreta IK | 18:36.111500 | +8:11.49000 | |
- | Gustav Näslund | Arlanda-Märsta SK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Gustaf Axén | Bälinge IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Petter Bengtsson | Storvreta IK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Albin Johansson | Heby Allmänna IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Andreas Näslund | Västerås SOK | 23:59:59.8639800 | | |
- | Sverre Lindell | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
2.8km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Johan Herbert | Sundbybergs IK | 8:47.52600 | | |
2 | Oliver Angelsiöö | Storvreta IK | 8:50.52900 | +3.200 | |
3 | Olle Grywenz | Storvreta IK | 9:33.57200 | +46.4500 | |
4 | Martin Mickels | Bålsta SK | 10:14.61300 | +1:27.8600 | |
5 | Markus Hägglund | IK Rex | 10:42.64100 | +1:55.11400 | |
6 | David Sundqvist | IK Rex | 10:59.65800 | +2:12.13100 | |
7 | Johan Lüning | Bålsta SK | 11:14.67300 | +2:27.14600 | |
8 | Alexander Lundstein | OK Linné | 12:08.72700 | +3:21.20000 | |
9 | Axel Bergström | Öregrunds IK | 12:14.73300 | +3:27.20600 | |
10 | Hugo Hammarström | Bålsta SK | 12:53.77200 | +4:06.24500 | |
11 | Daniel Rönnqvist | OK Linné | 14:05.84400 | +5:18.31700 | |
12 | Max Lindholm | Bålsta SK | 14:23.86200 | +5:36.33500 | |
- | Simon Asplund | Tierps IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Victor Svensson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
1.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Josefine Söderqvist | Bälinge IF | 8:57.53600 | | |
2 | Elsa Carling | Falu IK | 9:25.56400 | +28.2700 | |
3 | Fanny Jönsson | Falu IK | 9:41.58000 | +44.4300 | |
4 | Moa Wallenborg | IK Rex | 10:01.60000 | +1:04.6300 | |
5 | Moa Söderqvist | Storvreta IK | 11:52.71100 | +2:55.17400 | |
6 | Jessica Borg | Storvreta IK | 13:01.78000 | +4:04.24300 | |
7 | Emilia Hagrot | Sundbybergs IK | 13:52.83100 | +4:55.29400 | |
8 | Ella Norum | Storvreta IK | 14:02.84100 | +5:05.30400 | |
9 | Tindra Grip | Bälinge IF | 14:36.87500 | +5:39.33800 | |
10 | Evelina Granefjäll | Bälinge IF | 14:39.87800 | +5:42.34100 | |
11 | Stina Brodin | Tierps IF | 16:48.100700 | +7:51.47000 | |
- | Elva Wallström | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Emma Fogelström | Häverödals IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Mika Sjaunja | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Linnea Nordström | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Lovisa Haglund | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Alice Modin | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Maja Gustavsson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Elin Rikner | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
1.9km, Längdskidor, Fristil, Masstart |
1 | Loke Sköld | Häverödals IF | 7:57.47600 | | |
2 | Elliot Angelsiöö | Storvreta IK | 8:44.52300 | +47.4600 | |
3 | Edvin Schön | Storvreta IK | 8:45.52400 | +48.4700 | |
4 | Lukas Ivarsson | Bålsta SK | 8:50.52900 | +53.5200 | |
5 | Lukas Karlberg | IK Rex | 8:51.53000 | +54.5300 | |
6 | Lukas Söderqvist | Storvreta IK | 8:56.53500 | +59.5800 | |
7 | Anders Björk | IK Rex | 11:15.67400 | +3:18.19700 | |
8 | Pelle Nilsson | OK Linné | 11:24.68300 | +3:27.20600 | |
9 | Lukas Dahlén | Bälinge IF | 14:22.86100 | +6:25.38400 | |
10 | Lukas Boström | Knutby IF | 14:27.86600 | +6:30.38900 | |
11 | Viktor Boström | Storvreta IK | 16:31.99000 | +8:34.51300 | |
- | Joel Johansson | Bälinge IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Emil Holman | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Filip Markusson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Jonathan Enlund | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Tony Edlund | Knutby IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Tor Fredriksson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Oskar Svedin Jakobsson | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Elias Flink | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
- | Eskil Friberg | Vassunda IF | 23:59:59.8639800 | | |
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför)