Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bror Viklunds lopp
2013-01-20
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Amanda Mattsson
Stockviks SF
1:07:02.402100
69.4p
2
Susanne Liukkonen
IF Strategen
1:07:38.405700
+36.3500
68.8p
3
Angelica Saur
Ljustorps IF
1:17:58.467700
+10:56.65500
59.7p
4
Olivia Elffors
Lucksta IF
1:26:35.519400
+19:33.117200
53.7p
5
Cecilia Englund
Ljustorps IF
1:28:55.533400
+21:53.131200
52.3p
-
Jennifer Elffors
Lucksta IF
23:59:59.8639800
-
H 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jim Åhl
Bodens SK
54:11.325000
85.8p
2
Anders Svanebo
Stockviks SF
54:11.325000
85.8p
3
Magnus Engström
Stockviks SF
55:14.331300
+1:03.6200
84.2p
4
David Holmberg
Sundsvalls OK
55:40.333900
+1:29.8800
83.6p
5
Niklas Nordensson
Lucksta IF
1:00:05.360400
+5:54.35300
77.4p
6
John Eriksson
Ljustorps IF
1:01:48.370700
+7:37.45600
75.3p
7
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
1:06:09.396800
+11:58.71700
70.3p
8
Fredrik Nordlander
Stockviks SF
1:07:28.404700
+13:17.79600
68.9p
9
Johan Sandström
Lucksta IF
1:09:05.414400
+14:54.89300
67.3p
10
Anders Nordin
Lucksta IF
1:10:38.423700
+16:27.98600
65.9p
11
David Krapohl
Stockviks SF
1:24:57.509600
+30:46.184500
54.8p
H 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tomas Henriksson
Tynderö IK
1:04:58.389700
71.6p
2
Nicklas Lindqvist
Selånger SOK
1:38:04.588300
+33:06.198500
47.4p
3
Claes Nordin
Vigge IF
1:40:36.603500
+35:38.213700
46.2p
-
Jonas Nilsson
Kovlands IF
23:59:58.8639700
-
H 45
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Johan Nylander
Stockviks SF
1:19:08.474700
58.8p
2
Johan Ekman
Viborgs OK
1:30:42.544100
+11:34.69300
51.3p
3
Stefan Lundström
Vigge IF
1:33:59.563800
+14:51.89000
49.5p
4
Mats Lindblom
Njurunda SK
1:36:42.580100
+17:34.105300
48.1p
H 65
20km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Melker Larsson
Lucksta IF
1:30:31.543000
51.4p
D 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Therese Sahlin
Ragunda IF
39:16.235500
60.7p
2
Madelen Olofsson
Stockviks SF
46:50.280900
+7:34.45300
50.9p
3
Eva Wiklund
Ställningsbyggarna I Sundsvall
53:13.319200
+13:57.83600
44.8p
4
Sofia Lindén
Selånger SOK
55:51.335000
+16:35.99400
42.6p
5
Marie Persson
Spirit IF
1:03:15.379400
+23:59.143800
37.7p
H 21 Motion
10km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marcus Strömsten
Bondsjöhöjdens IK
29:36.177500
80.5p
2
Hans-olov Åberg
Axa SC
37:54.227300
+8:18.49700
62.8p
3
Henrik Häggström
Tynderö IK
37:54.227300
+8:18.49700
62.8p
4
Ulf Svanberg
Huli Häljums SK
39:51.239000
+10:15.61400
59.8p
5
Carl Göran Grönvik
Ställningsbyggarna I Sundsvall
41:25.248400
+11:49.70800
57.5p
6
Henrik Lindén
Selånger SOK
44:20.265900
+14:44.88300
53.7p
7
Jonny Kastebo
Ankarsvik
50:03.300200
+20:27.122600
47.6p
8
Daniel Jacobsson
IF Strategen
52:26.314500
+22:50.136900
45.4p
9
Pekka Rennanen
Postens IF
55:46.334500
+26:10.156900
42.7p
10
Alf L Karlsson
Spirit IF
57:16.343500
+27:40.165900
41.6p