Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
King and Queen of the Hill
2013-01-12
INFO
RESULTAT
KARTA
Information
Arrangör:
Domnarvets GoIF
Plats: Borlänge
Längdskidor
Fristil
Intervallstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Malin Oskarsson
Leksands SK
5:25.32470
2
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
5:47.34660
3
Emma Lindberg
Funäsdalens IF
5:58.35740
D 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
4:55.29490
2
Tilda Östberg
Stora Tuna IK SK
4:57.29670
3
Gabriella Thors
Malungs IF
5:07.30690
D 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Elin Lindroth
IFK Mora SK
6:58.41760
2
Ella Olsson
Sågmyra SK
7:03.42240
3
Katrin Sjödén
Älvdalens IF SK
7:06.42520
D 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Sofia Eriksson
Stora Tuna IK SK
6:54.41310
2
Nora Jacobsson
Rembo IK
7:06.42510
3
Ella Halvarsson
Stora Tuna IK SK
7:10.42900
D 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
6:01.36000
2
Sofie Oskarsson
Leksands SK
6:19.37800
3
Sanna Sjödén
Älvdalens IF SK
6:26.38540
D 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Anna Dyvik
Leksands SK
5:55.35480
2
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
6:11.37000
3
Malin Svensson
Årjängs IF
6:44.40340
H 10
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Mattias Östberg
Stora Tuna IK SK
4:47.28640
2
Mattias Andersson
Domnarvets GOIF
5:18.31700
3
Albin Gezelius
IFK Mora SK
5:24.32350
H 12
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Svensk
Stora Tuna IK SK
4:32.27130
2
Edvin Anger
IFK Hedemora SK
4:36.27500
3
Alfred Eriksson
Dala-Järna IK
4:48.28760
H 13
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Samuel Oskarsson
Leksands SK
6:14.37340
2
Axel Eriksson
Kvarnsvedens GOIF SK
6:30.38990
3
Jonathan Nahlen
Domnarvets GOIF
7:02.42170
H 14
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Emil Lundmark
Kvarnsvedens GOIF SK
6:22.38100
2
Viktor Barkegren
Domnarvets GOIF
6:24.38370
3
David Ljunglund
Falu IK
6:25.38440
H 16
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Martin Johansson
Korsnäs IF SK
5:19.31810
2
Jonas Eriksson
Stora Tuna IK SK
5:28.32710
3
Hugo Jacobsson
Rembo IK
5:32.33170
H 18
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Nils Augustsson
IFK Mora SK
5:14.31350
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
5:16.31550
3
Alfred Buskqvist
IK Stern
5:30.32950
H 20
Längdskidor, Fristil, Intervallstart
1
Viktor Eriksson
Malungs IF
5:12.31130
2
Marcus Johansson
Gillberga SK
5:30.32990
3
Theo Thåli
Falu IK
5:34.33300
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tävlingar i närheten
Axa Ski Marathon 2013
Mora Pinglan 2013
Grönklittsjakten 2013
World Cup Falun Pursuit 2013
World Cup Falun Mass start 2013
World Cup Falun Prologue 2013
Kämpoloppet 2013
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan