Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Evertsbergsrännet
2013-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karin Ersson
IFK Mora SK
2:32:19.913800
65.4p
2
Kristin Larsson
Nacka Värmdö SK
2:36:24.938300
+4:05.24400
63.3p
3
Therese Kalen
IFK Västerås SK
2:37:23.944200
+5:04.30300
62.8p
4
Sissel Östvold
Rena IL
2:43:52.983100
+11:33.69200
59.7p
5
Irene Åslund
Lillhärdals IF
2:46:31.999000
+14:12.85100
58.6p
6
Karin Carlsson
Kvarnsvedens GOIF SK
2:47:02.1002100
+14:43.88200
58.4p
7
Louise Bergfeldt
Hofors Aif
2:52:11.1033000
+19:52.119100
56.2p
8
Pernilla Fagerlund
Malungs IF
2:57:58.1067700
+25:39.153800
54.0p
9
Sara Rapp
IFK Mora SK
2:58:09.1068800
+25:50.154900
53.9p
10
Helena Bjerke
Falköpings AIK SK
3:01:02.1086100
+28:43.172200
52.9p
11
Maria Frisk
Storvreta IK
3:09:23.1136200
+37:04.222300
50.1p
12
Malin Pettersson Lindgren
Evertsbergs SK
3:11:03.1146200
+38:44.232300
49.6p
13
Nina Rosén
Brudpiga RK
3:14:23.1166200
+42:04.252300
48.6p
14
Anna-Karin Dovåker-Liss
Brudpiga RK
3:16:45.1180400
+44:26.266500
47.9p
15
Helen Östensson
Sälens IF
3:19:08.1194700
+46:49.280800
47.2p
16
Kristin Karlsson
SOK Aneby
3:21:20.1207900
+49:01.294000
46.6p
17
Anna Karin Axellie
Team Jonellie
3:22:27.1214600
+50:08.300700
46.3p
18
Agnes Bratt
IFK Mora SK
3:37:14.1303300
+1:04:55.389400
42.6p
19
Marie Hallin
IFK Mora SK
3:37:32.1305100
+1:05:13.391200
42.6p
20
Therese Rapp
No Club
3:39:23.1316200
+1:07:04.402300
42.1p
21
Katarina Svahn
Axa SC
3:39:23.1316200
+1:07:04.402300
42.1p
22
Maria Trulsson
Härlövs IF
3:40:34.1323300
+1:08:15.409400
41.9p
23
Anna Karin Genschou
IFK Västerås SK
3:43:48.1342700
+1:11:29.428800
41.2p
24
Matilda Hoffstedt
Svaide-Roma SOK
3:47:56.1367500
+1:15:37.453600
40.3p
25
Åsa Edvinsson
Älvdalens IF SK
4:21:21.1568000
+1:49:02.654100
34.5p
26
Anna Bergkvist
Abb IF SK
4:42:28.1694700
+2:10:09.780800
31.6p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Adam Steen
Falun Borlänge SK
2:09:37.777600
80.5p
2
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
2:10:41.784000
+1:04.6300
79.6p
3
Tom Ankerstål
Rehns BK
2:12:05.792400
+2:28.14700
78.5p
4
Tobias Hansson
IFK Mora SK
2:12:07.792600
+2:30.14900
78.5p
5
Thomas Stridh
IFK Mora SK
2:13:16.799500
+3:39.21800
77.6p
6
Niklas Jonasson
IFK Mora SK
2:13:22.800100
+3:45.22400
77.5p
7
Niclas Bärj
Rehns BK
2:14:02.804100
+4:25.26400
77.0p
8
Henrik Eriksson
IFK Mora SK
2:14:37.807600
+5:00.29900
76.6p
9
Daniel Abrahamsson
Borås SK
2:16:02.816100
+6:25.38400
75.6p
10
Ivar Hesselbeg Indky
Nordbygda Løten Ski
2:16:26.818500
+6:49.40800
75.3p
11
Mattias Carlzon
Borås SK
2:16:33.819200
+6:56.41500
75.2p
12
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:16:36.819500
+6:59.41800
75.2p
13
Martin Bratt
IFK Mora SK
2:16:38.819700
+7:01.42000
75.1p
14
Ulf Jansson
Östervåla IF
2:17:55.827400
+8:18.49700
74.2p
15
Lars Johansson
Karlsbyhedens IK
2:17:59.827800
+8:22.50100
74.2p
16
Tobias Johansson
Axa SC
2:19:02.834100
+9:25.56400
73.5p
17
Mats Larsson
Sveden Trä IF
2:19:05.834400
+9:28.56700
73.4p
18
Anders Bromander
IFK Västerås SK
2:20:04.840300
+10:27.62600
72.8p
19
Christian Beck
Sågmyra SK
2:20:34.843300
+10:57.65600
72.4p
20
Thomas Gustafsson
IK Rex
2:21:59.851800
+12:22.74100
71.5p
21
Markus Zetterström
Väsby SK
2:22:59.857800
+13:22.80100
70.9p
22
Magnus Sjöbjer
Ellos IF
2:23:14.859300
+13:37.81600
70.7p
23
Jonatan Steen
Falun Borlänge SK
2:24:47.868600
+15:10.90900
69.8p
24
Fredrik Nylund
Älvdalens IF SK
2:25:11.871000
+15:34.93300
69.5p
25
Toivo Ollonen
Rehns BK
2:26:24.878300
+16:47.100600
68.8p
26
Pontus Nordström
Östervåla IF
2:27:11.883000
+17:34.105300
68.3p
27
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
2:27:13.883200
+17:36.105500
68.3p
28
Daniel Hansson
Nacka Värmdö SK
2:27:39.885800
+18:02.108100
68.0p
29
Thomas Sparr
Orsa SK
2:27:59.887800
+18:22.110100
67.9p
30
Jan Lindkvist
IFK Mora SK
2:28:19.889800
+18:42.112100
67.7p
31
Daniel Palm
Tranemo IF
2:28:54.893300
+19:17.115600
67.3p
32
Daniel Sandvik
IFK Mora SK
2:29:03.894200
+19:26.116500
67.2p
33
Karl Markus Laudon
Istrums SK
2:29:58.899700
+20:21.122000
66.7p
34
Claes Sandström
Dala XC Ski Team
2:30:01.900000
+20:24.122300
66.7p
35
Anders Lindberg
Rembo IK
2:30:08.900700
+20:31.123000
66.6p
36
Marcus Laggar
Orsa SK
2:31:02.906100
+21:25.128400
66.1p
37
Rasmus Andersson
OK Linné
2:31:09.906800
+21:32.129100
66.1p
38
Lars-Olof Jönsson
Malungs IF
2:31:28.908700
+21:51.131000
65.9p
39
Henrik Selin
Hedemora
2:31:31.909000
+21:54.131300
65.9p
40
Ola Wallin
Svegs IK
2:31:40.909900
+22:03.132200
65.8p
41
Martin Eriksson
Lima IF
2:31:55.911400
+22:18.133700
65.6p
42
Johan Jakobsson
Vassunda IF
2:31:57.911600
+22:20.133900
65.6p
43
Hans Lissdaniels
Malungs IF
2:32:02.912100
+22:25.134400
65.6p
44
Per Busk
Lillhärdals IF
2:32:04.912300
+22:27.134600
65.6p
45
Roger Lindberg
IK Wilske
2:32:31.915000
+22:54.137300
65.3p
46
Johan Bäck
Dala XC Ski Team
2:32:32.915100
+22:55.137400
65.3p
47
Björn Näslund
Svegs IK
2:32:34.915300
+22:57.137600
65.3p
48
Mikael Leitner
Axa SC
2:32:44.916300
+23:07.138600
65.2p
49
Erik Gunnarsson
Sälens IF
2:33:42.922100
+24:05.144400
64.7p
50
Roland Fjellström
Karlslunds IF SF
2:33:45.922400
+24:08.144700
64.7p
51
Johan Berglund
Procordia Foods Vasaloppsförening
2:33:52.923100
+24:15.145400
64.6p
52
Richard Hallin
Mora
2:34:41.928000
+25:04.150300
64.2p
53
Jim Sjöman
Roslags-Länna IF
2:35:02.930100
+25:25.152400
64.0p
54
Anders Näslund
Svegs IK
2:35:04.930300
+25:27.152600
64.0p
55
Rickard Svensson
Simlångsdalens IF
2:35:16.931500
+25:39.153800
63.9p
56
Marcus Trulsson
Härlövs IF
2:35:35.933400
+25:58.155700
63.7p
57
Tomas Stöt
IFK Mora SK
2:36:19.937800
+26:42.160100
63.3p
58
Stefan Guttman
Arvika IS
2:37:07.942600
+27:30.164900
62.9p
59
Per Melèn
Malungs IF
2:37:14.943300
+27:37.165600
62.9p
60
Martin Eriksson
Axa SC
2:37:16.943500
+27:39.165800
62.9p
61
Joakim Folkesson
Dala XC Ski Team
2:37:31.945000
+27:54.167300
62.7p
61
Kalle Hagström
Sälens IF
2:37:31.945000
+27:54.167300
62.7p
63
Anders Rennermalm
Lima IF
2:37:39.945800
+28:02.168100
62.7p
64
Daniel Osterman
Axa SC
2:37:41.946000
+28:04.168300
62.7p
65
Nils Petter Laudon
IK Stern
2:37:48.946700
+28:11.169000
62.6p
66
Per Persson
Evertsbergs SK
2:38:07.948600
+28:30.170900
62.4p
67
Christian Olgerfelt
Rembo IK
2:38:08.948700
+28:31.171000
62.4p
68
Olle Oskarsson
Siljansnäs Skid & Löparklubb
2:38:37.951600
+29:00.173900
62.2p
69
Peter Mattsson
Brudpiga RK
2:39:04.954300
+29:27.176600
62.0p
70
Lars-Åke Dickfors
Avesta OK
2:39:17.955600
+29:40.177900
61.9p
71
Ola Fabricius
Svegs IK
2:39:44.958300
+30:07.180600
61.7p
72
Nils Erik Moss
Ekshärads SF
2:39:52.959100
+30:15.181400
61.6p
73
Tomas Nilsson
Orsa SK
2:39:55.959400
+30:18.181700
61.6p
74
Micke Larsson
Malungs IF
2:40:51.965000
+31:14.187300
61.1p
75
Lars Dahlström
Dala-Järna IK
2:40:57.965600
+31:20.187900
61.1p
76
Lars Ericson
Malungs IF
2:41:05.966400
+31:28.188700
61.0p
77
Jan Fernö
Rembo IK
2:41:14.967300
+31:37.189600
61.0p
78
Johan Göthberg
Arvika IS
2:41:22.968100
+31:45.190400
60.9p
79
Gunnar Sneve
Norway
2:41:29.968800
+31:52.191100
60.8p
80
Thomas Silfverberg
Falun
2:41:36.969500
+31:59.191800
60.8p
81
Aaron Scott
Skeriol IF
2:42:18.973700
+32:41.196000
60.5p
82
Jan Mårts
Vasaloppsklubben Hedemora
2:42:20.973900
+32:43.196200
60.4p
83
Petter Skåret
Norway
2:42:28.974700
+32:51.197000
60.4p
84
Jörgen Bergqvist
Abb IF SK
2:42:40.975900
+33:03.198200
60.3p
85
Tim Malmborg
Sälens IF
2:42:44.976300
+33:07.198600
60.3p
86
Mikael Johansson
Gillberga SK
2:42:45.976400
+33:08.198700
60.3p
87
Per-ove Torstensson
Falu IK
2:42:51.977000
+33:14.199300
60.2p
88
Anders Staffas
Dala XC Ski Team
2:42:53.977200
+33:16.199500
60.2p
89
Tobias Rosén
Broby GOIF
2:43:08.978700
+33:31.201000
60.1p
90
Jürgen Schweizer
Tyskland
2:43:50.982900
+34:13.205200
59.8p
91
Kai Östvold
Rena IL
2:43:52.983100
+34:15.205400
59.7p
92
Max Bergström
Skeriol IF
2:44:04.984300
+34:27.206600
59.7p
93
Kjell Bond
Brudpiga RK
2:44:28.986700
+34:51.209000
59.5p
94
Björn Jonsson
Orsa SK
2:45:12.991100
+35:35.213400
59.2p
95
Paul Danielsson
Vasaloppsklubben Hedemora
2:45:38.993700
+36:01.216000
59.0p
96
Håkan Jarskog
Ötzis Vänner SK
2:46:06.996500
+36:29.218800
58.8p
97
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
2:46:27.998600
+36:50.220900
58.6p
98
Jörgen Wenngren
IK Jarl Rättvik
2:46:33.999200
+36:56.221500
58.6p
99
Jonas Blom
IFK Hedemora SK
2:46:50.1000900
+37:13.223200
58.4p
100
Jonathan Andersson
Hagaby GOIF
2:47:00.1001900
+37:23.224200
58.4p
101
Magnus Gustafsson
IK Rex
2:47:43.1006200
+38:06.228500
58.1p
102
Linus Karlsson
Ulriksbergs IK
2:48:01.1008000
+38:24.230300
57.9p
103
Robert Möller
Kvarnsvedens GOIF SK
2:48:52.1013100
+39:15.235400
57.6p
104
Torbjörn Södersten
Orsa SK
2:49:36.1017500
+39:59.239800
57.3p
105
Andreas Henriksson
Torsby
2:50:53.1025200
+41:16.247500
56.7p
106
Per Wellert
IFK Mora SK
2:50:55.1025400
+41:18.247700
56.7p
107
Daniel Andersson
Öje IF
2:51:05.1026400
+41:28.248700
56.7p
108
Mats Ericson
Falun
2:51:40.1029900
+42:03.252200
56.4p
109
Björn Henriksson
IFK Mora SK
2:51:46.1030500
+42:09.252800
56.4p
109
Thomas Foxegård
Evertsbergs SK
2:51:46.1030500
+42:09.252800
56.4p
111
Lars-Åke Åberg
IFK Hedemora SK
2:52:03.1032200
+42:26.254500
56.3p
112
Fredrik Wiklund
IK Jarl Rättvik
2:52:24.1034300
+42:47.256600
56.1p
113
Per Larsson
Sveden Trä IF
2:52:33.1035200
+42:56.257500
56.1p
114
Allan Einarsson
Peab Fritid
2:53:49.1042800
+44:12.265100
55.6p
115
Ove Johansson
Ncc IF
2:54:12.1045100
+44:35.267400
55.4p
116
Christian Hadenius
Sundbybergs IK
2:54:24.1046300
+44:47.268600
55.4p
117
Håkan Lundberg
Svaide-Roma SOK
2:54:35.1047400
+44:58.269700
55.3p
118
Fredric Dahlgren
Svaide-Roma SOK
2:54:51.1049000
+45:14.271300
55.2p
119
Erik Björklund
Bjursås IK
2:55:15.1051400
+45:38.273700
55.0p
120
Stig Johansson
Axa SC
2:55:41.1054000
+46:04.276300
54.9p
121
Mikael Evefjord
Sya SK
2:55:45.1054400
+46:08.276700
54.8p
122
Åke Lissmats
IK Jarl Rättvik
2:55:58.1055700
+46:21.278000
54.8p
123
Fredrik Mattsson
3 M Svenska AB
2:57:30.1064900
+47:53.287200
54.2p
124
Martin Trulsson
Härlövs IF
2:57:48.1066700
+48:11.289000
54.1p
125
Patrik Järleskog
Hällbybrunns IF
2:58:02.1068100
+48:25.290400
54.0p
126
Martin Hultén
Helsingörs SOK
2:58:39.1071800
+49:02.294100
53.8p
127
Johan Gustafsson
Götlunda IF
2:58:48.1072700
+49:11.295000
53.7p
128
Viktor Clas Jobs
Ohlson IF
3:00:09.1080800
+50:32.303100
53.2p
129
Glenn Carlsson
Broby GOIF
3:00:15.1081400
+50:38.303700
53.2p
130
Anders Bjerke
Falköpings AIK SK
3:01:17.1087600
+51:40.309900
52.8p
131
Mats Friberg
Sundbybergs IK
3:01:32.1089100
+51:55.311400
52.7p
132
Johannes Runeson
Dala-Järna IK
3:02:00.1091900
+52:23.314200
52.6p
133
Daniel Ahlstedt
Ryda SK
3:02:23.1094200
+52:46.316500
52.4p
134
Johan Källberg
Bjursås IK
3:02:48.1096700
+53:11.319000
52.3p
135
Lars Dahlberg
Älvdalens IF SK
3:03:44.1102300
+54:07.324600
52.0p
136
Lars Funk
IK Jarl Rättvik
3:04:11.1105000
+54:34.327300
51.8p
137
Joakim Johansson
Älvdalens IF SK
3:04:23.1106200
+54:46.328500
51.8p
138
Per-Olof Thoris
Älvdalens IF SK
3:04:44.1108300
+55:07.330600
51.6p
139
Magnus Sjöberg
Axa SC
3:05:57.1115600
+56:20.337900
51.2p
140
Anders Lindbäck
Linköping
3:06:46.1120500
+57:09.342800
51.0p
141
Rickard Bergström
Q-gruppen LF
3:07:22.1124100
+57:45.346400
50.8p
142
Jonas Elf
Broby GOIF
3:08:09.1128800
+58:32.351100
50.5p
143
Tomas Bergman
Siljans Furugolv SK
3:09:11.1135000
+59:34.357300
50.2p
144
Öyvind Eriksen
Set Sail Fitness
3:09:33.1137200
+59:56.359500
50.1p
145
Joel Flygare
Sälens IF
3:09:37.1137600
+1:00:00.359900
50.1p
146
Johan Larsson
Dalab
3:09:46.1138500
+1:00:09.360800
50.0p
147
Martin Sundström
Örebro
3:10:07.1140600
+1:00:30.362900
49.9p
148
Jan-Olof Björklund
Bjursås OK
3:10:17.1141600
+1:00:40.363900
49.8p
149
Magnus Zetterberg
Broby
3:10:54.1145300
+1:01:17.367600
49.6p
150
Lars Winther
PO Mora
3:12:59.1157800
+1:03:22.380100
49.0p
151
Oskar Hultgren
Sveden Trä IF
3:13:02.1158100
+1:03:25.380400
49.0p
152
Johan Farth
Leksands SK
3:13:16.1159500
+1:03:39.381800
48.9p
153
Gustav Svensson
Axa SC
3:13:26.1160500
+1:03:49.382800
48.9p
154
Peo Sjöberg
IFK Mora SK
3:14:57.1169600
+1:05:20.391900
48.4p
155
Tomas Ottosson
SK Glädjen Göteborg
3:15:14.1171300
+1:05:37.393600
48.3p
156
Elias Sandén
Orsa SK
3:16:20.1177900
+1:06:43.400200
48.0p
157
Benny Olsson
Näsets IF
3:16:42.1180100
+1:07:05.402400
47.9p
158
Kari Alanen
Älvdalens IF SK
3:16:46.1180500
+1:07:09.402800
47.9p
159
Mats Persson
Lima IF
3:17:27.1184600
+1:07:50.406900
47.7p
160
Robert Rundqvist
Axa SC
3:20:20.1201900
+1:10:43.424200
46.9p
161
Mikael Johansson
OK Alehof
3:21:12.1207100
+1:11:35.429400
46.6p
162
BO Jonsson
Team Jonellie
3:22:28.1214700
+1:12:51.437000
46.3p
163
Jimmy Skord
Älvdalens IF SK
3:22:30.1214900
+1:12:53.437200
46.3p
164
Jörgen Björklund
Älvdalens IF SK
3:22:54.1217300
+1:13:17.439600
46.2p
165
Dick Gustafsson
Nödinge
3:24:00.1223900
+1:14:23.446200
45.9p
166
Petteri Karttunen
OK Kullingshof
3:24:11.1225000
+1:14:34.447300
45.8p
167
Peter Svensson
IFK Mora SK
3:24:49.1228800
+1:15:12.451100
45.7p
168
Fredrik Gropman
IFK Mora SK
3:26:00.1235900
+1:16:23.458200
45.4p
169
Magnus Klingwall
IFK Strömsund
3:28:57.1253600
+1:19:20.475900
44.6p
170
Anders Nisser
Domnarvets GOIF
3:29:41.1258000
+1:20:04.480300
44.4p
171
Ronnie Eriksson
Malungs IF
3:30:22.1262100
+1:20:45.484400
44.3p
172
Thomas Broman
Malungs IF
3:31:03.1266200
+1:21:26.488500
44.1p
173
Per Carlsson
Axa SC
3:32:29.1274800
+1:22:52.497100
43.7p
174
Per-Erik Axelsson
IFK Mora SK
3:32:38.1275700
+1:23:01.498000
43.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
175
Lars-erik Odén
Enköpings Aif
3:32:53.1277200
+1:23:16.499500
43.7p
176
Per Eriksson
Vassunda IF
3:33:56.1283500
+1:24:19.505800
43.4p
177
Rolf Mührer
Svaide-Roma SOK
3:34:03.1284200
+1:24:26.506500
43.4p
178
Christer Andersson
Älvdalens IF SK
3:36:27.1298600
+1:26:50.520900
42.8p
178
Erik Ottosson
Tyresö FK
3:36:27.1298600
+1:26:50.520900
42.8p
180
Conny Sundström
Karlslunds IF SF
3:37:18.1303700
+1:27:41.526000
42.6p
181
Benny Karlsson
Forssa IK
3:37:56.1307500
+1:28:19.529800
42.5p
182
Allan Schattauer
Älvdalens IF SK
3:38:40.1311900
+1:29:03.534200
42.3p
183
Niclas Jaråker
Leksands SK
3:40:15.1321400
+1:30:38.543700
42.0p
184
Thomas Parvall
Evertsbergs SK
3:44:07.1344600
+1:34:30.566900
41.1p
185
Mats Erken
Adolfsbergs IK
3:45:43.1354200
+1:36:06.576500
40.8p
186
Lars Fyhr
Nusnäs IF
3:51:59.1391800
+1:42:22.614100
39.5p
187
Lars Holm
OK Gipen
3:52:37.1395600
+1:43:00.617900
39.4p
188
Allan Sundström
Turebergs IF
3:57:10.1422900
+1:47:33.645200
38.5p
189
Kjell Ljungkvist
Sisu Forshaga SK
3:57:24.1424300
+1:47:47.646600
38.5p
190
Lars Erlandsson
Axa SC
4:00:29.1442800
+1:50:52.665100
37.9p
191
Arne Jacobsson
Holmen IF
4:03:56.1463500
+1:54:19.685800
37.3p
192
Sören Laggar
IK Jarl Rättvik
4:13:46.1522500
+2:04:09.744800
35.6p
193
Eberhard Piske
Tyskland
4:24:30.1586900
+2:14:53.809200
34.0p
194
Björn Börsholm
Leksand
4:27:15.1603400
+2:17:38.825700
33.6p
195
Roine Lundin
Garsås IF
4:32:04.1632300
+2:22:27.854600
32.9p
196
Jan Bergkvist
IFK Grängesberg SK
4:42:28.1694700
+2:32:51.917000
31.6p
D 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marina Dickfors
Avesta OK
1:43:54.623300
62.8p
2
Lena Björklund
Bjursås IK
1:47:45.646400
+3:51.23000
60.5p
3
Ida Steffansson
Vansbro AIK SK
1:48:00.647900
+4:06.24500
60.4p
4
Jennie Halvarsson
SK Ringen
1:48:12.649100
+4:18.25700
60.3p
5
Ann Christine Kihlström
Axa SC
1:48:18.649700
+4:24.26300
60.2p
6
Josefine Nordström
Östervåla IF
1:50:35.663400
+6:41.40000
59.0p
7
Ida Mopers
IFK Mora SK
1:51:33.669200
+7:39.45800
58.5p
8
Irene Westerling
Älvdalens IF SK
2:15:42.814100
+31:48.190700
48.1p
9
Maira Slokenbergs
Åf SK
2:16:34.819300
+32:40.195900
47.8p
10
Pernilla Svedin
Långhundra IF
2:23:48.862700
+39:54.239300
45.4p
11
Emma Arvidsson
Motala Aif SK
2:30:32.903100
+46:38.279700
43.3p
12
Linda Sörensen
Sunne SLF
2:40:33.963200
+56:39.339800
40.6p
13
Marie Boström
Nyhammars IF
2:45:50.994900
+1:01:56.371500
39.3p
14
Marie Larsson
Dala-Järna IK
2:59:26.1076500
+1:15:32.453100
36.4p
H 21
27km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anders Frisk
Storvreta IK
1:28:36.531500
73.6p
2
Andreas Hermansson
IFK Mora SK
1:28:42.532100
+6.500
73.5p
3
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
1:32:07.552600
+3:31.21000
70.8p
4
Hans Andersson
Norabygdens SK
1:55:38.693700
+27:02.162100
56.4p
5
Jonne Einarsson
Malungs IF
2:00:40.723900
+32:04.192300
54.1p
6
Per-olof Boström
Nyhammars IF
2:05:52.755100
+37:16.223500
51.8p
7
Henrik Gabrielsson
Mälarö SOK
2:08:46.772500
+40:10.240900
50.7p
8
Chris Henning Christiansen
Holte Ski
2:14:11.805000
+45:35.273400
48.6p
9
Kjell Lindén
Björklinge SOK
2:28:53.893200
+1:00:17.361600
43.8p
10
Steen Baark
Ringstedt Skiklub
3:25:32.1233100
+1:56:56.701500
31.7p