Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Konstvägenloppet
2006-12-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Balsjö IK
Plats: Fredrika
Längdskidor
Klassisk stil
Masstart
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
D 20
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Linn Brändström
IFK Umeå
1:05:49.394800
60.7p
2
Isabell Öhman
Öredalens IK
1:12:02.432100
55.4p
3
Julia Öhman
Öredalens IK
1:23:44.502300
47.7p
D 21
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Kicki Fransson
Östersunds SK
1:02:03.372200
64.4p
2
Sofia Söderström
Husums IF SK
1:07:41.406000
59.0p
3
Moa Larsson
Tärna IK Fjällvinden
1:09:39.417800
57.3p
D 35
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Gunilla Stenmark
Röbäcks SK
1:10:24.422300
56.7p
D 40
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ingrid Almqvist
Röbäcks SK
1:12:25.434400
55.1p
D 45
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Eva Ludvigsson
SK Tegsnäspojkarna
1:00:04.360300
66.5p
2
Marita Wikner
Håknäs IF
1:22:49.496800
48.2p
D 50
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ann-Katrin Brändström
IFK Umeå
1:07:02.402100
59.6p
D 55
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Monika Jusslin
Vännäs SK
1:11:51.431000
55.6p
2
Annika Olofsson
Vännäs SK
1:30:21.542000
44.2p
3
Katarina Johansson
Norrfors IK
1:37:38.585700
40.9p
H 20
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Persson
Anundsjö IF
2:21:49.850800
72.7p
2
Tenny Eriksson
Husums IF SK
2:43:37.981600
61.3p
3
Erik Sjögren
Föne IK
2:47:41.1006000
59.6p
H 21
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Robert Johansson
Hägglunds IOFK
2:01:58.731700
87.6p
2
David Flinkfeldt
Piteå Elit SK
2:02:19.733800
87.3p
3
Martin Rosvall
Lycksele IF
2:02:50.736900
86.8p
H 35
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Per-Olof Adolfsson
Täfteå IK
2:23:30.860900
71.7p
2
Erik Oskarsson
Tavelsjö AIK
2:23:33.861200
71.7p
3
Håkan Wallberg
Hägglunds IOFK
2:28:31.891000
68.8p
H 40
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Kenneth Edlund
Röbäcks SK
2:10:14.781300
80.7p
2
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:14:50.808900
77.4p
3
Anders Mannelqvist
Hägglunds IOFK
2:15:21.812000
77.0p
H 45
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lars Emanuelsson
IFK Umeå
2:21:51.851000
72.7p
2
Jan-Anders Jonsson
Järvsjöby IF
2:22:21.854000
72.4p
3
Gert-Arne Lind
Team Esplanad
2:24:51.869000
70.9p
H 50
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Östen Karlsson
Lyckselepolisens SK
2:33:22.920100
66.2p
2
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
2:40:03.960200
62.9p
3
Tommy Israelsson
Agnäs IK
2:40:24.962300
62.8p
H 55
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
John Arvidsson
Hägglunds IOFK
2:25:12.871100
70.7p
2
Bo Östman
Björna IF
2:37:31.945000
64.1p
3
Urban Viklund
Storumans IK
2:38:27.950600
63.7p
H 60
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Ulf Landström
IK Studenterna
2:30:35.903400
67.7p
2
Eilert Lantto
Jalles Tc Umeå
2:38:47.952600
63.5p
3
Sven-Åke Zakrisson
Team Esplanad
2:39:09.954800
63.3p
D 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ingegerd Andersson
Norrfors IK
3:10:52.1145100
20.9p
H 21 Motion
20km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Karl Brännström
IFK Umeå
54:46.328500
72.9p
2
Henrik Sjöberg
Lycksele IF
56:19.337800
70.9p
3
Niklas Eriksson
Vännäs SK
57:09.342800
69.9p
D 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Malin Meijer
Husums IF SK
2:49:15.1015400
58.9p
2
Sara Therese Bäckström
Bjurholms IF
2:51:07.1026600
58.2p
3
Maria Persson
Tärna IK Fjällvinden
2:52:51.1037000
57.5p
H 21 Motion
45km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Tobias Sundberg
Sollefteå SK
2:21:03.846200
73.2p
2
Mats Nygren
IK Studenterna
2:25:00.869900
70.8p
3
Göte Lundkvist
Gideå IK
2:33:57.923600
65.9p
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Konstvägenloppet 2018
Konstvägenloppet 2017
Konstvägenloppet 2016
Konstvägenloppet 2015
Konstvägenloppet 2014
Konstvägenloppet 2013
Konstvägenloppet 2012
Konstvägenloppet 2011
Konstvägenloppet 2010
Konstvägenloppet 2009
Konstvägenloppet 2008
Konstvägenloppet 2007
Konstvägenloppet 2006
Konstvägenloppet 2005
Tävlingar i närheten
Fabriksloppet 2006
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan