Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship Sprint
2013-02-21
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Marit Bjørgen
Norge
2
Ida Ingemarsdotter
Sweden
3
Maiken Caspersen Falla
Norge
4
Katja Visnar
Slovenia
5
Stina Nilsson
Sweden
6
Justyna Kowalczyk
Poland
Semifinal
7
Mona-Lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
7
Alena Prochazkova
Lk Slavia Umb Banska Bystrica
9
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
9
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
11
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
11
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
Kvartsfinal
13
Katja Visnar
SLO
14
Katerina Smutna
AUT
14
Karttu Niskanen
FIN
14
Anastasia Dotsenko
RUS
14
Krista Lahteenmaki
FIN
18
Sophie Caldwell
USA
18
Ingvild Flugstad Oestberg
Gjøvik SK
18
Julia Ivanova
Russia
18
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Norway
18
Kikkan Randall
USA
23
Hanna Kolb
GER
23
Celine Brun-Lie
Norway
23
Natalia Matveeva
Russian Federation
23
Triin Ojaste
EST
23
Aurore Jean
Frankrike
28
Magdalena Pajala
Sweden
28
Anne Kylloenen
FIN
28
Laurien van der Graaff
Switzerland
28
Vesna Fabjan
SLO
28
Evgenia Shapovalova
RUS
H 21
Längdskidor, Sprint, Klassisk stil
Final
1
Nikita Kriukov
Russia
2
Petter JR Northug
Norge
3
Alex Harvey
Canada
4
Emil Joensson
Sweden
5
Pål Golberg
Norge
6
Eirik Brandsdal
Norge
Semifinal
7
Tini Ketelae
Finland
7
Calle Halfvarsson
Sweden
9
Ola Vigen Hattestad
Ørje IL
9
Fabio Pasini
Italy
11
Federico Pellegrino
G.S. Fiamme Oro
11
Alexey Poltaranin
Kazakstan
Kvartsfinal
13
Toni Ketelae
FIN
14
Nikolay Chebotko
Kazakstan
14
Dmitriy Japarov
RUS
14
Teodor Peterson
Sweden
17
Yuichi Onda
Arc Communications Ski Team
17
Matias Strandvall
Finland
17
Cyril Miranda
Frankrike
17
Jens Eriksson
Sweden
21
Axel Teichmann
GER
21
Andrew Newell
USA
21
Maikhail Jun Devjatiarov
RUS
21
Hiroyuki Miyazawa
Waseda University
25
Qinghai SUN
CHN
25
Gianluca Cologna
SUI
25
Tim Tcharnke
GER
25
Alexander Panzhinskiy
RUS