Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Championship 30km
2013-03-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
30km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Marit Bjoergen
Rognes IL
1:27:19.523890
89.6p
2
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
1:27:23.524260
+3.270
89.5p
3
Therese Johaug
IL Nansen
1:27:28.524760
+8.770
89.5p
4
Heidi Weng
IL I Bul
1:28:58.533720
+1:38.9730
88.2p
5
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
1:29:08.534790
+1:49.10800
88.1p
6
Anna Haag
IFK Mora SK
1:29:25.536460
+2:05.12470
87.9p
7
Kerttu Niskanen
Vieremän Koitto
1:29:32.537170
+2:12.13180
87.8p
8
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
1:29:36.537500
+2:16.13510
87.7p
9
Kristin Størmer Steira
IL Forsoek
1:29:36.537540
+2:16.13550
87.7p
10
Masako jr Ishida
Hokkaido Ski Team
1:29:39.537800
+2:19.13810
87.7p
11
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
1:31:04.546360
+3:44.22370
86.6p
12
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev Kiev
1:31:10.546950
+3:50.22960
86.5p
13
Yulia Tchekaleva
Severstal
1:31:26.548550
+4:06.24560
86.3p
14
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
1:31:51.551090
+4:32.27100
86.0p
15
Julia Ivanova
Saturn
1:32:00.551960
+4:40.27970
85.9p
16
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
1:32:12.553100
+4:52.29110
85.7p
17
Aino- Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
1:32:25.554450
+5:05.30460
85.5p
18
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
1:32:28.554700
+5:08.30710
85.5p
19
Tetyana Antypenko
Ukr
1:32:44.556370
+5:24.32380
85.3p
20
Virginia DE Martin Topranin
G.s Forestale
1:33:00.557910
+5:40.33920
85.1p
21
Olga Kuziukova
Rus
1:33:08.558770
+5:48.34780
85.0p
22
Emma Wiken
Aasarna IK
1:34:14.565310
+6:54.41320
84.2p
23
Kornelia Kubinska
Azs Awf Katowice
1:34:50.568940
+7:30.44950
83.8p
24
Debora Agreiter
C.s Carabinieri Sez.sci
1:35:42.574100
+8:22.50110
83.1p
25
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
1:35:47.574630
+8:27.50640
83.1p
26
Eva Vrabcova - Nyvltova
Olfin Car Vella Trutnov
1:36:16.577560
+8:56.53570
82.7p
27
Alena Sannikova
Belarus
1:37:06.582530
+9:46.58540
82.2p
28
Lucia Scardoni
S.c Bosco
1:37:35.585420
+10:15.61430
81.8p
29
Laura Orgue
Cefuc
1:37:41.586060
+10:21.62070
81.8p
30
Kateryna Grygorenko
Ukr
1:38:08.588720
+10:48.64730
81.4p
31
Tatjana Mannima
Skiclub Kivioli
1:38:12.589180
+10:52.65190
81.4p
32
Julia Tikhonova
Vitiaz
1:38:15.589440
+10:55.65450
81.4p
33
Marina Matrossova
Kazakstan
1:39:13.595280
+11:53.71290
80.7p
34
Hongxue LI
Chn
1:40:44.604310
+13:24.80320
79.7p
35
Yuki Kobayashi
Gifu Hino Motors Ski Club
1:42:16.613550
+14:56.89560
78.7p
36
Anna Shevchenko
Kazakstan
1:44:52.629190
+17:33.105200
77.1p
37
Xin LI
Chn
1:46:12.637120
+18:52.113130
76.3p
-
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country Ski Club
23:59:58.8639700
-
-
Iryna Leletko
Ukr
23:59:58.8639700
-
-
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
23:59:58.8639700
-
-
Jessica Diggins
Stratton Mountain Elites
23:59:58.8639700
-
-
Veronica Cavallar
G.s Fiamme Gialle
23:59:58.8639700
-
-
Oxana Yatskaya
Cska Semipalatinsk
23:59:58.8639700
-
-
Yana Hrakovich
Belarus
23:59:58.8639700
-
-
Viktoriya Lanchakova
Kazakstan
23:59:59.8639800
-