Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
JSM Sprint
2013-03-07
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Elina Rönnlund
IFK Umeå
2
Ida Dahl
Östersunds SK
3
Mimmi Björn
IFK Umeå
4
Anna Magnusson
Hemmingsmarks IF
5
Lovisa Pettersson
Årsunda IF
6
Karin Björnlinger
IK Vista
B-Final
7
Josefin Jonsson
Delsbo IF
8
Saga Stenman
SK Järven
9
Maria Jonasson
Östersunds SK
10
Linnea Stark
Stockviks SF
11
Frida Hagström
Anundsjö IF
12
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
Kvartsfinal
13
Sandra Olsson
SK Bore
13
Sarah Hale
IFK Mora SK
13
Ellen Sarenmark
Leksands SK
16
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
16
Cecilia Mårtensson
Lycksele IF
16
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
16
Hanna Vikman
Gellivare Skidallians IK
16
Jenny Solin
Remsle Skidklubb
21
Angelica Johansson
IFK Mora SK
21
Olivia Hansson
Garphyttans IF
21
Clara Lundgren
Täfteå IK
21
Emma Rusth
Stockviks SF
21
Vilma Funck
IFK Kiruna
26
Evelina Sutro
IFK Mora SK
26
Ida Kihlén
Domnarvets GOIF
26
Wendela Henriksson
Luleå Gjutarens IF
26
Naima Nergård
Gellivare Skidallians IK
26
Jenny Larsson
Luleå Gjutarens IF
Logga in för att slippa de här annonserna
D 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Jonna Sundling
IFK Umeå
2
Julia Svan
Vansbro AIK Skidklubb
3
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
4
Maja Dahlkvist
Domnarvets GOIF
5
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
6
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
B-Final
7
Marika Backman
Hede SK
8
Madeleine Thorn
Ulricehamns IF
9
Linnea Björn
Sundbybergs IK
10
Sofie Elebro
IFK Umeå
11
Anna Dyvik
Leksands SK
12
Agnes Åsander-Grahn
Hudiksvalls IF
Kvartsfinal
13
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
13
Emma Ivarsson
Årsunda IF
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
16
Julia Nyström
Hägglunds IoFK
16
Helena Lundkvist
Kalix SK
16
Katarina Olsson
Fränsta IK
16
Matilda Andersson
Häggenås SK
16
Isabella Dannberg
Högbo GIF
21
Ida Jonsson
Duveds IF
21
Frida Persson
Eksjö SOK
21
Emma Bergström
Kalix SK
21
Julia Dahl
IFK Mora SK
21
Sara Hägesten
Remsle Skidklubb
26
Sofie Svensson
IK Vista
26
Josefin Nilsson
Filipstads SF
26
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
26
Elsa Eriksson
Sya SK
26
Lovisa Sundin
Delsbo IF
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Marcus Fredriksson
Lycksele IF
2
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
3
Markus Persson
Hudiksvalls IF
4
Filip Danielsson
Garphyttans IF
5
Viktor Lindmark
Remsle Skidklubb
6
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
B-Final
7
Marcus Grate
Täfteå IK
8
Markus Stenberg
Svegs IK
9
Felix Hopstadius
Storumans IK
10
Sixten Walheim
Högbo GIF
11
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
12
Torben Svensson
Järpens SK
Kvartsfinal
13
Nils Augustsson
IFK Mora SK
13
Edvard Sundman
Åsarna IK
13
Olov Roos
Stuguns SK
13
Henrik Ottosson
Åsarna IK
17
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
17
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
17
Tobias Karlsson
Kalix SK
17
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
21
Alfred Buskqvist
IK Stern
21
Sebastian Olsson
Stockviks SF
21
Peter Nilsson
Lycksele IF
21
Simon Åberg
IK Jarl Rättvik
21
Oskar Brandt
Grava SK
26
Olof Jonsson
Duveds IF
26
Björn Sandström
Täfteå IK
26
Jakob Jansson
Månkarbo IF
26
Anton Persson
SK Bore
26
Daniel Adolfsson
Täfteå IK
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Karl-Johan Dyvik
Leksands SK
2
Jacob Engström
Kalix SK
3
Simon Lageson
Hägglunds IoFK
4
Elias Alvebro
Häggenås SK
5
Markus Ruus
Gillberga SK
6
Nils Persson
Östersunds SK
B-Final
7
Simon Öberg
Kalix SK
8
Johan Forsberg
IFK Umeå
9
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
10
Gabriel Thorn
Bengtsfors BOIS
11
Jonathan Ström
Hägglunds IoFK
12
Johan Bergman
Remsle Skidklubb
Kvartsfinal
13
Johan Holmqvist
IFK Arvidsjaur Skidor
13
Fredrik Andreé
Årjängs IF
13
Håkan Emilsson
Offerdals SK
13
Mikael Edström
Strömnäs GIF
17
Mattias Bångman
Offerdals SK
17
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
17
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
17
Ulrik Nordberg
Sävast Ski Team IF
21
Oscar Ivars
Falun Borlänge SK
21
Viktor Forsblom
Falu IK
21
Simeon Deyanov
Järpens SK
21
August Nilsson
Östersunds SK
21
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
26
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
26
Kristoffer Fallgren
SK Bore
26
Anton Mattsson
SK Bore
26
Erik Eriksson
Gellivare Skidallians IK
26
Pierre Ohlson
Filipstads SF