5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Emma Larsson | Kvarnsvedens Goif SK | 13:40.81900 | | |
2 | Sanna Sjödén | Älvdalens IF SK | 13:47.82600 | | |
3 | Sofie Oskarsson | Leksands SK | 13:49.82800 | | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Moa Olsson | Vansbro AIK Skidklubb | 13:00.77900 | | |
2 | Amanda Simonsson | Lima IF | 13:29.80800 | | |
3 | Matilda Ruus | Gillberga SK | 14:07.84600 | | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Linnea Jonsson | Jättendals IF | 16:50.100900 | | 51.2p |
2 | Erika Blixt | Järbo IF | 17:35.105400 | | 49.0p |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Martin Johansson | Korsnäs IF SK | 11:35.69400 | | |
2 | Adam Persson | Eksjö SOK | 12:07.72600 | | |
3 | Erik Lieback | Tranemo IF Skidklubb | 12:21.74000 | | |
5km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Jonas Eriksson | Stora Tuna IK SK | 11:45.70400 | | |
1 | Hugo Jacobsson | Rembo IK | 11:45.70400 | | |
3 | Sebastian Samuelsson | Remsle Skidklubb | 12:14.73300 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 9:38.57700 | | |
2 | Elina Franzén | Idre SK | 9:50.58900 | | |
3 | Klara Andersson | Dala-järna IK | 10:04.60300 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 8:49.52800 | | |
2 | Tilde Bångman | Offerdals SK | 9:04.54300 | | |
3 | Moa Hansson | Landsbro IF SK | 9:21.56000 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Gabriella Pålsson | Utrikes Skidklubb | 8:38.51700 | | |
2 | Elin Lindroth | IFK Mora SK | 8:49.52800 | | |
3 | Katrin Sjödén | Älvdalens IF SK | 8:50.52900 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Gry Abrahamsson Gjersvold | Utrikes SK | 8:29.50800 | | |
1 | Frida Karlsson | Remsle Skidklubb | 8:29.50800 | | |
3 | Ida Palmberg | Högbo GIF | 8:40.51900 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Edvin Anger | IFK Hedemora SK | 8:26.50500 | | |
2 | Måns Skoglund | Täby IS SK | 8:33.51200 | | |
3 | Gustav Pålsson | Utrikes Skidklubb | 8:59.53800 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Viktor Svensk | Stora Tuna IK SK | 8:39.51800 | | |
2 | Emil Danielsson | Högbo GIF | 8:40.51900 | | |
3 | Jakob Thellsén | Vreta Skid O MK | 8:46.52500 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Jesper Persson | Åsarna IK | 7:47.46600 | | |
2 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 8:05.48400 | | |
3 | Albin Stark | Stockviks SF | 8:07.48600 | | |
3km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Axel Aflodal | Sundbybergs IK | 7:13.43200 | | |
2 | Samuel Wallberg | Hybo AIK | 7:50.46900 | | |
3 | David Ljunglund | Falu IK | 7:56.47500 | | |
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Alva Hermansson | Kvarnsvedens Goif SK | 7:57.47600 | | |
2 | Malin Oskarsson | Leksands SK | 8:03.48200 | | |
3 | Josefina Bivstedt | Sundbybergs IK | 8:15.49400 | | |
3 | Ellen Nilsson | Dala-järna IK | 8:15.49400 | | |
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Tove Ericsson | Stockviks SF | 6:43.40200 | | |
2 | Sara Andersson | IFK Mora SK | 7:15.43400 | | |
3 | Frida Poromaa | Fränsta IK | 7:22.44100 | | |
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Hampus Skoglund | Täby IS SK | 6:59.41800 | | |
2 | Elias Danielsson | Högbo GIF | 7:29.44800 | | |
3 | Adam Brangefält | IFK Västerås Skidklubb | 7:33.45200 | | |
2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 6:25.38400 | | |
2 | Mattias Andersson | Domnarvets Goif | 6:39.39800 | | |
3 | Ebbe Abrahamsson Gjersvold | Utrikes Skidklubb | 6:54.41300 | | |
|
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Elsa Persson | Delsbo IF | 4:40.27900 | | |
2 | Alva Ersson | IFK Mora SK | 4:42.28100 | | |
3 | Elsa Brandt | Domnarvets Goif | 4:51.29000 | | |
1.2km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Erik Bergström | Domnarvets Goif | 4:12.25100 | | |
2 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 4:49.28800 | | |
3 | Jonatan Lindberg | Funäsdalens IF | 4:55.29400 | | |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Emma Eriksson | Falun Borlänge SK | 23:57.143600 | | 77.4p |
2 | Sara Lindborg | Falun Borlänge SK | 24:18.145700 | | 76.3p |
3 | Anna Janjons | Falun Borlänge SK | 25:04.150300 | | 74.0p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Simon Andersson | Falun Borlänge SK | 20:50.124900 | | 89.0p |
2 | Adam Steen | Falun Borlänge SK | 21:04.126300 | | 88.0p |
3 | Adam Larsson | Falun Borlänge SK | 22:02.132100 | | 84.1p |
10km, Längdskidor, Fristil, Intervallstart |
1 | Sven Persson | Årsunda IF | 24:37.147600 | | 75.3p |
2 | Henrik Ahnbrink | Sundbybergs IK | 25:05.150400 | | 73.9p |
3 | Lars Ribbholm | Landsbro IF SK | 25:30.152900 | | 72.7p |