Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Åkulla Ski Maraton
2003
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
H/D 21 Motion
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jan Ackevik
Burseryds IF
1:49:35.657400
67.0p
2
Lars Bolin
Ätrans IF
1:56:22.698100
+6:47.40600
63.1p
3
Tobias Thorsson
IK Trenne
1:59:16.715500
+9:41.58000
61.6p
4
Anders Ahlqvist
OK Skogsvindarna
2:00:12.721100
+10:37.63600
61.1p
5
Nils-Arvid Olofsson
Satserups GF
2:02:33.735200
+12:58.77700
59.9p
6
Bo Olsson
Södra IF
2:02:40.735900
+13:05.78400
59.9p
7
Ove Thorsson
IK Trenne
2:03:30.740900
+13:55.83400
59.5p
8
Mats Karlfeldt
Sävedalens AIK
2:03:34.741300
+13:59.83800
59.4p
9
Jonas Henningsson
Simlångsdalens IF
2:05:44.754300
+16:09.96800
58.4p
10
Claes Steisjö
Björkfors GOIF
2:06:25.758400
+16:50.100900
58.1p
11
Morgan Eriksson
Kinnareds SK
2:07:44.766300
+18:09.108800
57.5p
12
Mikael Eriksson
Lerums SOK
2:07:57.767600
+18:22.110100
57.4p
13
Inge Edvardsson
FK Friskus Varberg
2:09:22.776100
+19:47.118600
56.8p
14
David Martinsson
Kungsäters IF
2:09:43.778200
+20:08.120700
56.6p
15
Jan-Erik Börjesson
Halmstad OK
2:12:06.792500
+22:31.135000
55.6p
16
Tommy Johnsson
OK Nackhe
2:12:40.795900
+23:05.138400
55.3p
17
Tomas Caspersson
IK Trenne
2:12:59.797800
+23:24.140300
55.2p
18
Hans Gustavsson
Södra IF
2:13:16.799500
+23:41.142000
55.1p
19
Mats Sonesson
Telia IoFF
2:14:13.805200
+24:38.147700
54.7p
20
Morgan Eriksson
IF Rigor
2:14:17.805600
+24:42.148100
54.7p
21
Dan Nilsson
IK Trenne
2:15:34.813300
+25:59.155800
54.2p
22
Anders Johansson
IK Trenne
2:15:55.815400
+26:20.157900
54.0p
23
Robert Wångå
Hälövs IF
2:16:17.817600
+26:42.160100
53.9p
24
Torbjörn Persson
IS Skanne
2:16:27.818600
+26:52.161100
53.8p
25
Mats Uddbäck
Ljungbypolisens SIF
2:16:35.819400
+27:00.161900
53.8p
26
Lasse Pålsson
Vindrarps SK
2:16:55.821400
+27:20.163900
53.6p
27
Stefan Mattsson
IK Stern
2:18:57.833600
+29:22.176100
52.8p
28
Mikael Iwansson
Vindrarps SK
2:19:13.835200
+29:38.177700
52.7p
29
Sven-Åke Ståhl
IF Rigor
2:20:10.840900
+30:35.183400
52.4p
30
Henrik Winnberg
Helsingborgs SOK
2:20:28.842700
+30:53.185200
52.3p
31
Jan Nilsson
FK Friskus Varberg
2:20:50.844900
+31:15.187400
52.1p
32
Fredrik Lindblom
Södra IF
2:21:07.846600
+31:32.189100
52.0p
33
Tobias Itzigehl
Helsingborgs SOK
2:21:20.847900
+31:45.190400
51.9p
34
Henrik Persson
OK Nackhe
2:22:11.853000
+32:36.195500
51.6p
35
Torgny Johansson
FK Friskus Varberg
2:22:54.857300
+33:19.199800
51.4p
36
Johan Särg
OK Skogshjortarna
2:23:03.858200
+33:28.200700
51.3p
37
Robert Bengtsson
Ringhals IF
2:23:20.859900
+33:45.202400
51.2p
38
Magnus Gunnarsson
SK Hylte
2:23:48.862700
+34:13.205200
51.1p
39
Anders Jägryd
Lugi SK
2:23:58.863700
+34:23.206200
51.0p
40
Per-Olof Ivarsson
Krogsereds IK
2:24:16.865500
+34:41.208000
50.9p
41
John Johansson
IK Trenne
2:24:45.868400
+35:10.210900
50.7p
42
Mats Ingemarsson
Krogsereds IK
2:26:31.879000
+36:56.221500
50.1p
43
Jean Böös
Ringhals IF
2:26:59.881800
+37:24.224300
50.0p
44
Mattias Gustavsson
IK Stern
2:27:29.884800
+37:54.227300
49.8p
45
Patrik Forsell
IF Rigor
2:27:42.886100
+38:07.228600
49.7p
46
Krister Larsson
Krogsereds IK
2:29:09.894800
+39:34.237300
49.2p
47
Björn-Olof Waldermarsson
OK Nackhe
2:29:09.894800
+39:34.237300
49.2p
48
Stefan Pålsson
Tockarps IK
2:29:11.895000
+39:36.237500
49.2p
49
Tomas Olendorf
København SK
2:29:49.898800
+40:14.241300
49.0p
50
Karin Karlfeldt
Trollhättans SOK
2:30:27.902600
+40:52.245100
48.8p
51
Per-Olov Larsson
Lugi SK
2:32:39.915800
+43:04.258300
48.1p
52
Henrik Larsson
Lugi SK
2:32:43.916200
+43:08.258700
48.1p
53
Jimmy Ronstad
Öxabäcks Vinter-IK
2:33:41.922000
+44:06.264500
47.8p
54
Jan-Anders Aronsson
OK Löftan
2:33:50.922900
+44:15.265400
47.7p
55
Jonas Andersson
OK Nackhe
2:33:51.923000
+44:16.265500
47.7p
56
Lars Mårtensson
Krogsereds IK
2:34:01.924000
+44:26.266500
47.7p
57
Bertil Johansson
FK Friskus Varberg
2:34:39.927800
+45:04.270300
47.5p
58
Jan Adolfsson
FK Herkules
2:34:56.929500
+45:21.272000
47.4p
59
Svante Larsson
SK Hylte
2:35:31.933000
+45:56.275500
47.2p
60
Gustaf Furunäs
Landsbro IF SK
2:35:48.934700
+46:13.277200
47.1p
61
Hans Axelsson
Krogsereds IK
2:36:14.937300
+46:39.279800
47.0p
62
Lars-Gunnar Wijk
FK Friskus Varberg
2:36:19.937800
+46:44.280300
47.0p
63
Hans Johansson
Horreds SK
2:36:51.941000
+47:16.283500
46.8p
64
Henning Sjögren
Kinnareds SK
2:37:11.943000
+47:36.285500
46.7p
65
Anders Lamm
Joa IF
2:37:37.945600
+48:02.288100
46.6p
66
Bo Svensson
Södra IF
2:38:14.949300
+48:39.291800
46.4p
67
Anders Nilsson
FK Friskus Varberg
2:38:15.949400
+48:40.291900
46.4p
68
Bengt Börjesson
OK Alehof
2:38:27.950600
+48:52.293100
46.3p
69
Jonny Johansson
Horreds SK
2:39:15.955400
+49:40.297900
46.1p
70
Lennart Westberg
Överlida IK
2:40:53.965200
+51:18.307700
45.6p
71
Martin Broms
FK Friskus Varberg
2:40:56.965500
+51:21.308000
45.6p
72
Carsten Nyboe
FK Friskus Varberg
2:41:12.967100
+51:37.309600
45.5p
73
Martin Johansson
OK Nackhe
2:41:30.968900
+51:55.311400
45.5p
74
Henrik Eliasson
OK Nackhe
2:41:32.969100
+51:57.311600
45.5p
75
Urban Broms
FK Friskus Varberg
2:41:47.970600
+52:12.313100
45.4p
76
Börje Larsson
FK Friskus Varberg
2:42:41.976000
+53:06.318500
45.1p
77
Rolf Hansson
Ljungbypolisens SIF
2:42:42.976100
+53:07.318600
45.1p
78
Dan Kagg
Vindrarps SK
2:42:53.977200
+53:18.319700
45.1p
79
Jan-Olof Olsson
Södra IF
2:43:19.979800
+53:44.322300
45.0p
80
Hans Bengtsson
Navåsens FK
2:43:50.982900
+54:15.325400
44.8p
81
Stig Carlsson
FK Friskus Varberg
2:44:03.984200
+54:28.326700
44.8p
82
Mikael Johansson
OK Nackhe
2:44:04.984300
+54:29.326800
44.8p
83
Björn Westergård
København SK
2:44:14.985300
+54:39.327800
44.7p
84
Hans Nilsson
OK Skogsvindarna
2:45:31.993000
+55:56.335500
44.4p
85
Malin Lamm
Joa IF
2:45:34.993300
+55:59.335800
44.3p
86
Anders Billström
IK Stern
2:46:34.999300
+56:59.341800
44.1p
87
Mats Karlsson
OK Landehof
2:46:41.1000000
+57:06.342500
44.0p
88
Lars Kaufmann
Helsingörs SOK
2:47:07.1002600
+57:32.345100
43.9p
89
Torbjörn Rissve
Björnstorps IF
2:47:25.1004400
+57:50.346900
43.9p
90
Marit Eriksson
Kinnareds SK
2:48:10.1008900
+58:35.351400
43.7p
91
Roland Carlsson
FK Friskus Varberg
2:48:16.1009500
+58:41.352000
43.6p
92
Kristoffer Karlsson
Ätrans IF
2:48:50.1012900
+59:15.355400
43.5p
93
Thore Martinsson
Kungsäters IF
2:48:51.1013000
+59:16.355500
43.5p
94
Kenny Lundby
FK Friskus Varberg
2:49:28.1016700
+59:53.359200
43.3p
95
Folke Schough
Krogsereds IK
2:49:54.1019300
+1:00:19.361800
43.2p
96
Mats Glemme
FK Friskus Varberg
2:50:21.1022000
+1:00:46.364500
43.1p
97
Lennat Antonsson
OK Löftan
2:54:01.1044000
+1:04:26.386500
42.2p
98
Daniel Andersson
Järla IF SK
2:54:43.1048200
+1:05:08.390700
42.0p
99
Roger Marklund
Tockarps IK
2:55:29.1052800
+1:05:54.395300
41.8p
100
Magnus Svensson
Krogsereds IK
2:56:43.1060200
+1:07:08.402700
41.5p
101
Mats Stenberg
IK Stern
2:56:53.1061200
+1:07:18.403700
41.5p
102
Torbjörn Klasson
OK Nackhe
2:57:37.1065600
+1:08:02.408100
41.3p
103
Andreas Nelje
Camfil IF
2:58:35.1071400
+1:09:00.413900
41.1p
104
Anders Andersson
Järla IF SK
2:59:06.1074500
+1:09:31.417000
41.0p
105
Per-Jarne Heimroth
Södra IF
2:59:22.1076100
+1:09:47.418600
40.9p
106
Mattias Öhrn
FK Herkules
3:01:47.1090600
+1:12:12.433100
40.4p
107
Fredrik Gahm
Axa SC
3:06:09.1116800
+1:16:34.459300
39.4p
108
Ann-Carlotte Pettersson
Ringhals IF
3:07:24.1124300
+1:17:49.466800
39.2p
109
Pernilla Larsson
Ringhals IF
3:10:45.1144400
+1:21:10.486900
38.5p
110
Kenneth Lundell
Helsingborgs SOK
3:11:04.1146300
+1:21:29.488800
38.4p
111
Ann Borgklint
IF Hallby SOK
3:12:33.1155200
+1:22:58.497700
38.1p
112
Regina Svensson
Kinnareds SK
3:13:16.1159500
+1:23:41.502000
38.0p
113
Tore Johansson
FK Friskus Varberg
3:16:07.1176600
+1:26:32.519100
37.4p
114
Andreas Klasson
OK Nackhe
3:18:04.1188300
+1:28:29.530800
37.1p
115
Lennart Klasson
OK Nackhe
3:19:39.1197800
+1:30:04.540300
36.8p
116
Oscar Good
Ringhals IF
3:21:07.1206600
+1:31:32.549100
36.5p
117
Kristin Leufstedt
Ulricehamns OK
3:23:14.1219300
+1:33:39.561800
36.1p
118
Mats Söderblom
FK Friskus Varberg
3:25:33.1233200
+1:35:58.575700
35.7p
119
Gunnar Stenbäck
Morup
3:26:07.1236600
+1:36:32.579100
35.6p
120
Stefan Rosén
IS Skanne
3:46:21.1358000
+1:56:46.700500
32.4p
121
Thomas Andersson
Ljungbypolisens SIF
3:46:50.1360900
+1:57:15.703400
32.4p