Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
World Cup Falun Prologue
2013-03-22
Deltävling i
World Cup 2013
<<< World Cup Falun Pursuit
World Cup Falun Mass start >>>
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 21
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Marit Bjoergen
Rognes IL
6:03.36220
2
Charlotte Kalla
Piteå Elit SK
6:07.36660
+4.340
3
Kikkan Randall
Apu Nordic Ski Center
6:09.36880
+6.560
4
Astrid Uhrenholdt Jacobsen
Heming IL
6:10.36930
+7.610
5
Justyna Kowalczyk
Azs Awf Katowice
6:14.37300
+10.980
6
Heidi Weng
IL I Bul
6:14.37340
+11.1020
7
Holly Brooks
Apu Nordic Ski Center
6:15.37450
+12.1130
8
Jessica Diggins
Stratton Mountain Elites
6:17.37640
+14.1320
9
Celine Brun-lie
Njård
6:18.37710
+14.1390
10
Ingvild Flugstad Oestberg
Gjøvik SK
6:20.37920
+17.1600
11
Therese Johaug
Nansen IL
6:20.37970
+17.1650
12
Riikka Sarasoja-lilja
Lappeen Riento
6:21.38000
+17.1680
13
Kerttu Niskanen
Viereman Koitto
6:21.38010
+17.1690
14
Aurore Jean
Skieurs Rousselands
6:21.38020
+18.1700
15
Katrin Zeller
SC Oberstdorf
6:21.38060
+18.1740
16
Denise Herrmann
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
6:21.38090
+18.1770
17
Yulia Tchekaleva
Severstal
6:22.38190
+19.1870
18
Coraline Hugue
Defense EMHM - Crevoux
6:24.38300
+20.1980
19
Krista Lahteenmaki
Ikaalisten Urheilijat
6:24.38310
+20.1990
20
Elizabeth Stephen
Burke Mountain Academy
6:24.38330
+21.2010
21
Maiken Caspersen Falla
Gjerdrum IL
6:24.38350
+21.2030
22
Anna Haag
IFK Mora SK
6:25.38470
+22.2150
23
Masako jr Ishida
Hokkaido Ski Team
6:26.38530
+23.2210
24
Kari Vikhagen Gjeitnes
Henning Sl
6:27.38660
+24.2340
25
Nicole Fessel
SC Oberstdorf
6:27.38690
+24.2370
26
Emma Wiken
Åsarna IK
6:28.38730
+25.2410
27
Virginia DE Martin Topranin
Forestale
6:28.38760
+25.2440
28
Natalia Korosteleva
Tyumen
6:29.38860
+26.2540
29
Ragnhild Haga
Heming IL
6:30.38930
+27.2610
30
Anastasia Dotsenko
Russian Federation
6:30.38980
+27.2660
30
Katerina Smutna
Hsv Saalfelden
6:30.38980
+27.2660
32
Anne Kylloenen
Kainuun Hiihtoseura
6:32.39180
+29.2860
33
Debora Agreiter
C.S Carabinieri
6:33.39240
+30.2920
34
Valentina Shevchenko
Dinamo Kiev
6:34.39330
+31.3010
35
Elena Soboleva
Russian Federation
6:38.39740
+35.3420
36
Hanna Kolb
Tsv Buchenberg
6:38.39760
+35.3440
37
Aino- Kaisa Saarinen
Lempaalan Kisa
6:39.39800
+35.3480
38
Ida Sargent
Craftsbury Nordic Ski Club
6:39.39850
+36.3530
39
Laurien Van Der Graaff
Tg Huetten
6:39.39860
+36.3540
39
Evgenia Shapovalova
Uralets
6:39.39860
+36.3540
41
Emily Nishikawa
Whitehorse Cross Country S.c
6:40.39980
+37.3660
42
Monique Siegel
Wsc Erzgebirge Oberwiesenthal
6:41.40020
+38.3700
43
Alija Iksanova
Dinamo Kiev
6:41.40040
+38.3720
44
Kristin Stoermer Steira
IL Forsøk
6:41.40050
+38.3730
45
Mariya Guschina
Sputnik
6:43.40220
+40.3900
46
Rosie Park Brennan
City Nordic Ski Club
6:45.40410
+41.4090
47
Daria Gaiazova
Nordique Mont ST Anne
6:46.40580
+43.4260
48
Katja Visnar
Tsk Ogp Grad Bled
6:47.40680
+44.4360
49
Mona-lisa Malvalehto
Kouvolan Hiihtoseura
6:54.41320
+51.5000
50
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
6:54.41340
+51.5020
51
Naoko Omori
Akita Xerox Ski Team
6:59.41810
+55.5490
-
Ida Ingemarsdotter
Åsarna IK
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
2.5km, Längdskidor, Fristil
1
Petter jr Northug
Strindheim IL
5:20.31970
2
Pål Golberg
Gol IL
5:22.32180
+2.110
3
Anders Gloeersen
Rustad IL
5:23.32260
+2.190
4
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
5:24.32310
+3.240
5
Martin Johnsrud Sundby
Røa IL
5:24.32370
+4.300
6
Haagen Finn Krogh
Tverrelvdalen IL
5:26.32540
+5.470
7
Eirik Brandsdal
Kjelsås IL
5:27.32650
+6.580
8
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
5:29.32800
+8.730
9
Alexander Legkov
Dinamo Kiev
5:29.32850
+8.780
10
Alexey Poltoranin
Kazakstan
5:29.32890
+9.820
11
Dario Cologna
Val Müstair
5:30.32950
+9.880
12
Emil Joensson
IFK Mora SK
5:31.33000
+10.930
13
David Hofer
C.S Carabinieri
5:31.33020
+10.950
13
Petter Eliassen
Byåsen IL
5:31.33020
+10.950
15
Roland Clara
G.S Fiamme Gialle
5:31.33070
+11.1000
16
Andrew Newell
Stratton Mountain School
5:31.33080
+11.1010
17
Tord Asle Gjerdalen
Fossum IF
5:32.33160
+11.1090
18
Federico Pellegrino
G.S. Fiamme Oro
5:32.33190
+12.1120
19
Lukas Bauer
Dukla Liberec
5:33.33230
+12.1160
20
Evgeniy Belov
Russian Federation
5:33.33240
+12.1170
21
Matti Heikkinen
Vantaan Hiihtoseura
5:33.33270
+13.1200
22
Chris Jespersen
IL Korlevoll
5:33.33290
+13.1220
23
Ilia Chernousov
SKA
5:34.33300
+13.1230
24
Sjur Røthe
Voss IL
5:34.33330
+13.1260
25
Torin Koos
Bridger Ski Fnd
5:34.33380
+14.1310
25
Tobias Angerer
SC Vachendorf
5:34.33380
+14.1310
27
Len Valjas
Team Hardwood
5:34.33390
+14.1320
28
Eldar Roenning
Skogn IL
5:35.33400
+14.1330
29
Sergey Ustiugov
Russian Federation
5:35.33440
+14.1370
30
Alex Harvey
Nordique Mont ST Anne
5:35.33450
+14.1380
31
Marc Jean Gaillard
Douanes - Pays Rochois
5:35.33490
+15.1420
32
Devon Kershaw
Onaping Falls Nordics Ski Club
5:36.33500
+15.1430
33
Tim Tscharnke
SV Biberau
5:36.33510
+15.1440
34
Sergey Turyshev
Ugra Svsm 2
5:36.33550
+15.1480
35
Tomas Northug
Strindheim IL
5:36.33560
+15.1490
36
Giorgio DI Centa
C.S Carabinieri
5:36.33570
+16.1500
37
Daniel Richardsson
Hudiksvalls IF
5:37.33620
+16.1550
38
Maxim Vylegzhanin
Dinamo Kiev
5:37.33650
+16.1580
39
Jiri Horcicka
Dukla Liberec
5:38.33700
+17.1630
40
Curdin Perl
Bernina Pontresina
5:38.33760
+17.1690
41
Dmitriy Japarov
Russian Federation
5:39.33830
+18.1760
42
Dietmar Noeckler
G.S. Fiamme Oro
5:39.33860
+18.1790
43
Nobu Naruse
Gifu Hino Motors
5:39.33880
+19.1810
44
Michael Somppi
Lappe Nordic Ski Club
5:40.33910
+19.1840
45
Johannes Duerr
SC Goestling-Hochkar
5:41.34010
+20.1940
46
Alexander Bessmertnykh
Russian Federation
5:41.34080
+21.2010
47
Teodor Peterson
Åsarna IK
5:42.34150
+21.2080
48
Jens Filbrich
Sv Eintracht Frankenhain
5:42.34170
+22.2100
49
Hannes Dotzler
SC Sonthofen
5:44.34380
+24.2310
50
Johan Olsson
Åsarna IK
5:45.34430
+24.2360
51
Noah Hoffman
Ski Snowboard Club Vail
5:45.34490
+25.2420
52
Ivan Babikov
Foothills Nordic Ski Club
5:50.34990
+30.2920
-
Nikita Kriukov
Sdusor 81
23:59:59.8639800