20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Pontus Hermansson | Ulricehamns IF | 1:00:45.364400 | 80.8p | |
2 | Magnus Brander | Köla AIK | 1:04:09.384800 | 76.5p | |
3 | Nico Larsson | Bengtsfors Bois | 1:04:28.386790 | 76.1p | |
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Gabriel Thorn | Bengtsfors Bois | 56:39.339890 | 86.6p | |
2 | Markus Ruus | Gillberga SK | 56:43.340210 | 86.6p | |
3 | Lucas Lennartsson | Garphyttans IF | 56:47.340680 | 86.4p | |
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Oscar Persson | SK Bore | 57:07.342680 | 85.9p | |
2 | Bob Impola | Malungs IF | 1:01:38.369770 | 79.6p | |
3 | Johan Lennartsson | IFK Skövde SK | 1:07:02.402180 | 73.2p | |
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Elin Bryne | IK Fryken | 57:32.345180 | 64.0p | |
2 | Jennifer Forsmark | Rembo IK | 58:33.351240 | 62.9p | |
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Josefin Nilsson | Filipstads SF | 54:19.325860 | 67.8p | |
2 | Frida Persson | Eksjö SOK | 55:10.330960 | 66.8p | |
3 | Therese Axelsson | SK Bore | 58:24.350320 | 63.1p | |
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ulrica Persson | Sunne SLF | 51:24.308300 | 71.7p | |
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Hanna Fritz | Åmåls OK | 38:11.229070 | ||
2 | Daniela Bjärmark | Zinkgruvans IF | 40:36.243500 | ||
3 | Ida Hilmersson | Göteborgs SK | 40:55.245440 | ||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Adam Persson | Eksjö SOK | 31:06.186500 | ||
2 | Markus Johansson | Zinkgruvans IF | 32:01.192020 | ||
3 | Erik Thorn | Bengtsfors Bois | 32:11.193090 | ||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ingrid Sölverud Wangen | Magnor Ul | 18:50.112980 | ||
2 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 19:03.114200 | ||
3 | Hanna Thorn | Bengtsfors Bois | 19:16.115520 | ||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Bård Eskil Björndalen | Magnor Ul | 17:19.103840 | ||
2 | Jonathan Norder | IF Rigor | 17:29.104810 | ||
3 | Alfred Nilsson | Hagfors SF | 17:47.106660 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Josehanna Lundgren-wikström | Grava SK | 16:26.98570 | ||
2 | Petra Forsman | Öje IF | 16:47.100610 | ||
3 | Marie Sölverud Wangen | Magnor Ul | 17:36.105500 | ||
4km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 15:48.94750 | ||
2 | Rasmus Hedeberg | SK Bore | 16:16.97530 | ||
3 | Albin Lundqvist | Gillberga SK | 16:54.101310 | ||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Ellen Hedeberg | SK Bore | 11:13.67240 | ||
2 | Filippa Lundgren-wikström | Grava SK | 11:21.68000 | ||
3 | Rebecka Westlund | Sunne SLF | 11:22.68110 | ||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Erik Bryne | IK Fryken | 10:04.60390 | ||
2 | Lukas Jonsson | Årjängs IF | 10:17.61680 | ||
3 | Simen B Bentsen | Kjellmyra IL | 10:36.63540 | ||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Rebecka Lennartsson | Holmedals Ais | 7:19.43820 | ||
2 | Julia Björn | SK Bore | 7:57.47630 | ||
3 | Anna Karlsson | Årjängs IF | 8:37.51620 | ||
2km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Intervallstart | |||||
1 | Fredrik Westlund | Sunne SLF | 6:44.40380 | ||
2 | Casper Eriksson | Årjängs IF | 6:44.40380 | ||
3 | Eric Bönström | Östmarks IF | 8:31.51080 |