25km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Rikard Tynell | Grycksbo IF OK | 1:01:03.366200 | 88.1p | ||||
2 | Stefan Sunnerberg | SK Ringen | 1:01:49.370800 | 87.0p | ||||
3 | Anders Solin | IFK Mora SK | 1:02:47.376600 | 85.7p | ||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Olov Roos | Stuguns SOK Gjurd | 52:20.313900 | 80.2p | ||||
2 | Daniel Södersten | Orsa SK | 53:49.322800 | 78.0p | ||||
3 | Emil Eriksson | Tierps IF | 57:39.345800 | 72.8p | ||||
20km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Måns Sunesson | Sellnäs IF | 54:19.325800 | 77.3p | ||||
15km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Magdalena Olsson | Älvdalens IF SK | 41:20.247900 | |||||
2 | Anna Ingrids | Dala-Järna IK | 42:31.255000 | |||||
3 | Malin Nilsson | IFK Mora SK | 45:06.270500 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ida Palmberg | Högbo GOIF | 28:54.173300 | |||||
2 | Ida Persson | Högbo GOIF | 29:35.177400 | |||||
3 | Elin Backén | Svegs IK | 29:51.179000 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Sofie Oskarsson | Leksands SK | 29:02.174100 | |||||
2 | Alicia Persson | Stockviks SF | 29:03.174200 | |||||
3 | Madelene Melin | Malungs IF | 30:14.181300 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Ebba Andersson | Remsle SK | 27:42.166100 | |||||
2 | Emma Backén | Svegs IK | 28:27.170600 | |||||
3 | Emma Thalin | Svegs IK | 28:52.173100 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Moa Molander Kristiansen | Domnarvets GOIF | 27:59.167800 | 64.8p | ||||
2 | Maria Jonasson | Östersunds SK | 28:15.169400 | 64.1p | ||||
3 | Cajsa Martinsson | IFK Grängesberg SK | 28:31.171000 | 63.5p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emma Dahlgren | Filipstads SF | 29:24.176300 | 61.4p | ||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Viktor Barkegren | Domnarvets GOIF | 27:09.162800 | |||||
2 | Johan Herbert | Sundbybergs IK | 27:25.164400 | |||||
3 | Alfred Nilsson | Hagfors SF | 28:12.169100 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Erik Lieback | Tranemo IF | 25:29.152800 | |||||
2 | Oskar Danielson-frost | Dala-Järna IK | 25:59.155800 | |||||
3 | Fredrik Andersson | Remsle SK | 26:17.157600 | |||||
10km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Jonas Eriksson | Stora Tuna IK SK | 24:58.149700 | |||||
2 | Hannes Liljedahl | Östersunds SK | 25:03.150200 | |||||
3 | Anders Roos | Stuguns SOK Gjurd | 25:24.152300 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Saga Fältenhag | Högbo GOIF | 18:20.109900 | |||||
2 | Emma Eriksson | Filipstads SF | 18:27.110600 | |||||
3 | Märta Rosenberg | Duveds IF | 18:49.112800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tilda Östberg | Stora Tuna IK SK | 17:09.102800 | |||||
2 | Gabriella Thors | Malungs IF | 18:07.108600 | |||||
3 | Linnea Sjödin | Rembo IK | 18:09.108800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elin Lindroth | IFK Mora SK | 16:48.100700 | |||||
2 | Rebecka Widen | IFK Grängesberg SK | 16:55.101400 | |||||
3 | Maja Karlsson | Årjängs IF | 17:03.102200 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Isak Garfvé | IFK Mora SK | 16:44.100300 | |||||
2 | Nils Bergström | Domnarvets GOIF | 17:21.104000 | |||||
3 | Erik Larsson | IFK Mora SK | 17:25.104400 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Emil Danielsson | Högbo GOIF | 16:16.97500 | |||||
2 | Edvard Nilsson | Hagfors SF | 16:51.101000 | |||||
3 | Viktor Svensk | Stora Tuna IK SK | 17:09.102800 | |||||
5km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Samuel Oskarsson | Leksands SK | 15:43.94200 | |||||
2 | Alexander Gidlund | Husums IF SK | 16:03.96200 | |||||
3 | Natanael Pehrs | Dala-Järna IK | 16:17.97600 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Malin Oskarsson | Leksands SK | 9:56.59500 | |||||
2 | Ellen Björk | Orsa SK | 10:07.60600 | |||||
3 | Josefina Bivstedt | Sundbybergs IK | 10:10.60900 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Tove Ericsson | Stockviks SF | 8:58.53700 | |||||
2 | Sara Andersson | IFK Mora SK | 9:36.57500 | |||||
3 | Maja Furunäs | IFK Grängesberg SK | 9:44.58300 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Elias Danielsson | Högbo GOIF | 9:26.56500 | |||||
2 | Jacob Larsson | IFK Mora SK | 9:54.59300 | |||||
3 | Arvid Ekberg | Nacka Värmdö SK | 10:21.62000 | |||||
3km, Längdskidor, Klassiskt/Fristil, Jaktstart | ||||||||
1 | Mattias Östberg | Stora Tuna IK SK | 8:39.51800 | |||||
2 | Mattias Andersson | Domnarvets GOIF | 8:49.52800 | |||||
3 | Erik Johansson | Domnarvets GOIF | 8:51.53000 |