Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Rallarloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
40km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jonathan Kallioniemi
Gävle SK
2:20:48.844700
65.1p
2
Per Wernersson
IF Hallby SOK
2:40:09.960800
+19:21.116000
56.5p
3
Fredrik Klaar
IK Vista
2:41:50.970900
+21:02.126100
55.8p
4
Michael Nilsson
Sya SK
2:43:07.978600
+22:19.133800
55.3p
5
Linus Wallden
Nässjö SF
2:52:34.1035300
+31:46.190500
52.0p
6
Fredrik Mårtensson
Lidhults GOIF
2:54:25.1046400
+33:37.201600
51.4p
7
Kåre Lenbroch
Danmark
2:56:13.1057200
+35:25.212400
50.8p
8
Andreas Sunesson
OK Orion
2:58:58.1073700
+38:10.228900
50.0p
9
Tommy Skagert
Axa SC
2:59:08.1074700
+38:20.229900
49.9p
10
Morten Kisbæk
Danmark
3:04:09.1104800
+43:21.260000
48.4p
11
Johan Törnblad
IF Sigma
3:04:23.1106200
+43:35.261400
48.4p
12
Rickard Svensson
Vaggeryds SOK
3:04:58.1109700
+44:10.264900
48.2p
13
Sören Levinsen
København SK
3:05:05.1110400
+44:17.265600
48.2p
14
Mikael Holst
Bottnaryd IF
3:05:42.1114100
+44:54.269300
48.0p
15
Jan Stenqvist
Nybro Ski
3:06:33.1119200
+45:45.274400
47.8p
16
David Hammenstig
Göteborg
3:06:59.1121800
+46:11.277000
47.6p
17
Stephan Näsberg
IF Hallby SOK
3:09:00.1133900
+48:12.289100
47.1p
18
Andreas Ivansson
Vaggeryds SOK
3:10:04.1140300
+49:16.295500
46.8p
19
Philip Larsson
Ölmstads IS
3:10:19.1141800
+49:31.297000
46.7p
20
Anders Nielsen
Köbenhavn
3:10:47.1144600
+49:59.299800
46.6p
21
Mikael Saarnak
IF Hallby SOK
3:12:11.1153000
+51:23.308200
46.2p
22
Jonas Boström
OK Gränsen
3:13:08.1158700
+52:20.313900
46.0p
23
Henrik Larsen
Køge Skiklub
3:13:30.1160900
+52:42.316100
45.9p
24
Marcus Birgersson
OK Vivill
3:13:38.1161700
+52:50.316900
45.9p
25
Jakob Svensson
Ölmstads IS
3:13:43.1162200
+52:55.317400
45.8p
26
Peter Rasmussen
Bröndby Triathlon Club
3:15:47.1174600
+54:59.329800
45.3p
27
Göran Persson
Glimåkra
3:16:14.1177300
+55:26.332500
45.2p
28
Niklas Nilsson
Linköping
3:16:23.1178200
+55:35.333400
45.2p
29
Martin Leuchovius
IF Hallby SOK
3:16:23.1178200
+55:35.333400
45.2p
30
Stefan Eriksson
IK Hakarpspojkarna
3:17:00.1181900
+56:12.337100
45.0p
31
Andreas Rehn
Lidhults GOIF
3:17:28.1184700
+56:40.339900
44.9p
32
Ola Götesson
Karlskrona
3:17:38.1185700
+56:50.340900
44.9p
33
Michael Andersson
Hultsfreds Lk
3:17:51.1187000
+57:03.342200
44.8p
34
Christian Larsson
Trollhättan
3:21:24.1208300
+1:00:36.363500
44.0p
35
Eric Olofsson
Jönköping
3:21:44.1210300
+1:00:56.365500
43.9p
36
Christian Melin
Bottnaryd IF
3:25:26.1232500
+1:04:38.387700
43.0p
37
Peder Fobian
København SK
3:30:20.1261900
+1:09:32.417100
41.9p
38
Tommy Johansson
IF Hallby SOK
3:30:42.1264100
+1:09:54.419300
41.9p
39
David Nyström
Jönköping
3:31:01.1266000
+1:10:13.421200
41.8p
40
Steen Busch Jensen
København SK
3:32:33.1275200
+1:11:45.430400
41.5p
41
Weine Gustavsson
Svedbergs
3:32:34.1275300
+1:11:46.430500
41.5p
42
Christian Jacobsen
Århus - Danmark
3:33:36.1281500
+1:12:48.436700
41.2p
43
Niklas Lagersson
København SK
3:34:12.1285100
+1:13:24.440300
41.1p
44
Arvid Conradsson
Lekeryd-Svarttorps SK
3:36:02.1296100
+1:15:14.451300
40.8p
45
Stefan Svensson
Jönköping
3:39:12.1315100
+1:18:24.470300
40.1p
46
Robert Nilsson
IF Hallby SOK
3:40:49.1324800
+1:20:01.480000
39.8p
47
Michael Thers
Dragør Kajakklub
3:43:46.1342500
+1:22:58.497700
39.2p
48
Hans Lindeberg
IF Rigor
3:43:59.1343800
+1:23:11.499000
39.2p
49
Mikkel Dybkjaer
København SK
3:44:42.1348100
+1:23:54.503300
39.1p
50
Kurt Westerberg
Jönköping
3:45:11.1351000
+1:24:23.506200
39.0p
51
Mattias Rosén
Jönköping
3:46:19.1357800
+1:25:31.513000
38.8p
52
Magnus Emilsson
OK Skogsfalken
3:47:59.1367800
+1:27:11.523000
38.5p
53
Mattias Herbertsson
Jönköping
3:48:02.1368100
+1:27:14.523300
38.5p
54
Peter Sundelin
Bankeryds Skid o Mk
3:49:16.1375500
+1:28:28.530700
38.2p
55
Per Weinreich
København SK
3:52:12.1393100
+1:31:24.548300
37.7p
56
Mårten Nobin
Tormestorps IF
3:53:32.1401100
+1:32:44.556300
37.5p
57
Jan Amnäs
IF Rigor
3:57:12.1423100
+1:36:24.578300
36.9p
58
Lars Erik Svensson
Hästhult AIK
3:58:01.1428000
+1:37:13.583200
36.7p
59
Thomas Arvidsson
Fiskgjusarnas Skidsällskap
3:58:12.1429100
+1:37:24.584300
36.7p
60
Mathias Esmann
København SK
4:03:16.1459500
+1:42:28.614700
35.9p
61
Gert Melander
Tidaholm
4:03:20.1459900
+1:42:32.615100
35.9p
62
Rolf Grybb
Tormestorps IF
4:03:51.1463000
+1:43:03.618200
35.8p
63
Patrik Edinge
Nyköping
4:07:45.1486400
+1:46:57.641600
35.2p
64
Roger Nordström
Gränna
4:14:39.1527800
+1:53:51.683000
34.2p
65
Marcus Jarnefur
IK Hakarpspojkarna
4:16:03.1536200
+1:55:15.691400
34.0p
66
Christian Lorentz Bagger
København SK
4:16:36.1539500
+1:55:48.694700
33.9p
67
Peter Bagger
København SK
4:19:44.1558300
+1:58:56.713500
33.5p
68
Rickard Malm
Stadium IF
4:25:57.1595600
+2:05:09.750800
32.6p
69
Mats Furenbrink
Huskvarna
4:31:09.1626800
+2:10:21.782000
32.0p
-
Jörgen Karlsson
Trollhättan
23:59:58.8639700
-
-
Peter Vahlne
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Kenneth Christensen
Lidhults GOIF
23:59:58.8639700
-
-
Ricco Leth
Danmark
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Thyr
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Jörgen Edinge
Hässleholm
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Karlsson
Värnamo
23:59:58.8639700
-
-
Sebastian Kallioniemi
Gävle SK
23:59:58.8639700
-
-
Uffe Pedersen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Wilsson
Jönköping
23:59:59.8639800
-
-
Karin Frykfeldt
IK Hakarpspojkarna
23:59:59.8639800
-
-
Simon Rolander
Bankeryds Skid o Mk
23:59:59.8639800
-
-
Astrid Norman Jørgensen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Håkan Emilsson
OK Skogsfalken
23:59:59.8639800
-
-
Mats Norreby
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-