Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Årefjällsloppet
2014-03-29
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
Visar resultat 1 till 500 av 1539[
1
2
3
4
]
D 21
61km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Charlotte Kalla
Piteå Elit
3:09:21.1136000
80.4p
2
Kerttu Niskanen
Team Centric
3:10:18.1141700
+57.5600
80.0p
3
Britta Johansson Norgren
Team SkiProAm
3:11:59.1151800
+2:38.15700
79.2p
4
Seraina Boner
Team Coop
3:12:30.1154900
+3:09.18800
79.0p
5
Emma Wikén
Åsarna IK
3:12:30.1154900
+3:09.18800
79.0p
6
Inger Liv Bjerkreim Nilsen
Team United Bakeries
3:14:22.1166100
+5:01.30000
78.2p
7
Laila Kveli
Team Centric
3:14:24.1166300
+5:03.30200
78.2p
8
Maria Rydqvist
Sysarb Oneway
3:14:30.1166900
+5:09.30800
78.2p
9
Annika Löfström
Team SkiProAm
3:17:38.1185700
+8:17.49600
76.8p
10
Sara Lindborg
Team SkiProAm
3:17:56.1187500
+8:35.51400
76.7p
11
Nina Lintzén
Team SkiProAm
3:19:53.1199200
+10:32.63100
75.9p
12
Lina Korsgren
Team SkiProAm
3:19:53.1199200
+10:32.63100
75.9p
13
Tuva Toftdahl Staver
Team Coop
3:20:40.1203900
+11:19.67800
75.6p
14
Sofie Elebro
IFK Umeå
3:21:05.1206400
+11:44.70300
75.5p
15
Maria Gräfnings
Sysarb Oneway
3:21:27.1208600
+12:06.72500
75.3p
16
Tatjana Jambaeva
Team Vitargo
3:23:45.1222400
+14:24.86300
74.4p
17
Kristina Roberto
Sysarb Oneway
3:24:06.1224500
+14:45.88400
74.3p
18
Susanne Nyström
Team Centric
3:26:50.1240900
+17:29.104800
73.2p
19
Riitta Liisa Roponen
Snowproof Racing
3:27:45.1246400
+18:24.110300
72.9p
20
Tatiana Mannima
Team Vitargo
3:31:34.1269300
+22:13.133200
71.5p
21
Solfrid Braathen
Team SkiProAm
3:40:02.1320100
+30:41.184000
68.6p
22
Maja Dahlqvist
Team Trillevallen
3:40:57.1325600
+31:36.189500
68.3p
23
Satu Sikanen
Team Electrofit
3:46:07.1356600
+36:46.220500
66.7p
24
Louise Börjesson
IFK Helsingborg
3:50:39.1383800
+41:18.247700
65.3p
25
Lena Gavelin
Trångsvikens IF
4:02:05.1452400
+52:44.316300
62.1p
26
Mona Nilsson
No Club
4:04:51.1469000
+55:30.332900
61.3p
27
Helle Svare Lorentzen
Team Skigo
4:08:27.1490600
+59:06.354500
60.4p
28
Kaja Stabursvik
No Club
4:14:30.1526900
+1:05:09.390800
58.9p
29
Ida Nordin
Söders SOL Tyresö
4:22:22.1574100
+1:13:01.438000
57.1p
30
Carolina Edwall
Grycksbo IF
4:26:05.1596400
+1:16:44.460300
56.2p
31
Ida Nilsson
Högby IF
4:26:08.1596700
+1:16:47.460600
56.2p
32
Live Augusta Spilker
Byåsen IL
4:35:11.1651000
+1:25:50.514900
54.3p
33
Lisa Dahlberg
Norrköpings SK
4:36:10.1656900
+1:26:49.520800
54.1p
34
Fanny Borgström
klubblös
4:37:41.1666000
+1:28:20.529900
53.8p
35
Hanna Eriksson
Röbäcks SK
4:39:41.1678000
+1:30:20.541900
53.4p
36
Yoie Bohlin
sportsgym åre
4:40:09.1680800
+1:30:48.544700
53.3p
37
Therese Sahlin
Ragunda IF
4:40:22.1682100
+1:31:01.546000
53.3p
38
Camilla Johansson
Norbergs OK
4:42:18.1693700
+1:32:57.557600
52.9p
39
Ingrid Almkvist
Röbäcks SK
4:42:57.1697600
+1:33:36.561500
52.7p
40
Siri Jeppson
Forssa IK
4:47:01.1722000
+1:37:40.585900
52.0p
41
Josefin Hyttsten
Konäs sport- och motorklubb
4:52:22.1754100
+1:43:01.618000
51.0p
42
Mia Lundmark
Undersåkers IF
4:54:26.1766500
+1:45:05.630400
50.6p
43
Matilda Tidlund
Telia IoFF
4:54:44.1768300
+1:45:23.632200
50.6p
44
Maria Yregård
klubblös
4:55:25.1772400
+1:46:04.636300
50.4p
45
Elina Andersson
klubblös
4:58:38.1791700
+1:49:17.655600
49.9p
46
Charlotta Nilsson
Frösö IF
4:58:51.1793000
+1:49:30.656900
49.8p
47
Sara Westerström Mangs
Kimstad GOIF
4:58:54.1793300
+1:49:33.657200
49.8p
48
Petra Danisevska
RW Rottemeren
4:59:26.1796500
+1:50:05.660400
49.7p
49
Sanna Elkott Helander
klubblös
5:00:38.1803700
+1:51:17.667600
49.5p
50
Lina Elkott Helander
klubblös
5:00:39.1803800
+1:51:18.667700
49.5p
51
Grete Fløttum
It Nor AS
5:03:36.1821500
+1:54:15.685400
49.0p
52
Kicki Jacobsson
klubblös
5:05:09.1830800
+1:55:48.694700
48.8p
53
Marianne Björklund
Bjursås IK
5:05:13.1831200
+1:55:52.695100
48.8p
54
Åsa Person Kjellgren
Undersåkers IF
5:05:43.1834200
+1:56:22.698100
48.7p
55
Maria Åström
Sundsvalls OK
5:07:39.1845800
+1:58:18.709700
48.4p
56
Ulrika Rogeman
Hilleberg Sports Club
5:10:00.1859900
+2:00:39.723800
48.0p
57
Gunn Fredriksen
Melhus IL
5:11:56.1871500
+2:02:35.735400
47.7p
58
Anne Kari Stubsjøen
I.L Leik
5:11:57.1871600
+2:02:36.735500
47.7p
59
Jenny Bern
No Club
5:15:36.1893500
+2:06:15.757400
47.1p
60
Sarah Berg
AXA Sports Club
5:17:01.1902000
+2:07:40.765900
46.9p
61
Anna-Maria Kristoffersson
Duveds IF
5:17:02.1902100
+2:07:41.766000
46.9p
62
Cecilia Jertborn
Borås SK
5:19:00.1913900
+2:09:39.777800
46.6p
63
Karin Estensson
Åre kommun/Vallbo SK
5:22:08.1932700
+2:12:47.796600
46.1p
64
Sarah Ivonen
klubblös
5:22:10.1932900
+2:12:49.796800
46.1p
65
Gisela Norberg
Frösö IF
5:22:12.1933100
+2:12:51.797000
46.1p
66
Åsa Furn
Ccc1000
5:23:12.1939100
+2:13:51.803000
46.0p
67
Inga-Lill Ahlqvist
Åsele ik
5:25:48.1954700
+2:16:27.818600
45.6p
68
Yvonne Bragner Salén
No Club
5:26:43.1960200
+2:17:22.824100
45.4p
69
Åsa Hernerud
Mörsils if
5:28:10.1968900
+2:18:49.832800
45.2p
70
Helen Jonsson
Mörsils if
5:28:14.1969300
+2:18:53.833200
45.2p
71
Katarina Ljungbåge
Mjällestigen
5:29:57.1979600
+2:20:36.843500
45.0p
72
Karin Marell
Handelsbankens IF
5:31:14.1987300
+2:21:53.851200
44.8p
73
Cecilia Edström
Sundsvalls OK
5:31:58.1991700
+2:22:37.855600
44.7p
74
Hanna Amberntsson
klubblös
5:35:15.2011400
+2:25:54.875300
44.2p
75
Anna Hansson
Offerdals SK
5:36:20.2017900
+2:26:59.881800
44.1p
76
Sara Björkebaum
Järpens SK
5:37:51.2027000
+2:28:30.890900
43.9p
77
Marie Wärn
klubblös
5:39:24.2036300
+2:30:03.900200
43.7p
78
Anna Tempelman
Yuppie Ski Club
5:39:30.2036900
+2:30:09.900800
43.7p
79
Gro Hoff
It Nor AS
5:41:16.2047500
+2:31:55.911400
43.4p
80
Agneta Hedlund
AXA Sports Club
5:43:17.2059600
+2:33:56.923500
43.2p
81
Anita Mobärg
klubblös
5:43:18.2059700
+2:33:57.923600
43.2p
82
Ulrika Hellby
Alsens IF
5:43:46.2062500
+2:34:25.926400
43.1p
83
Pernilla Fagerlund
klubblös
5:44:59.2069800
+2:35:38.933700
43.0p
84
Ewa Thelin
No Club
5:47:04.2082300
+2:37:43.946200
42.7p
85
Ulrika Känngård
klubblös
5:49:51.2099000
+2:40:30.962900
42.3p
86
Anna Mossberg
klubblös
5:53:52.2123100
+2:44:31.987000
41.8p
87
Marie Karlsson
Houdini Sportswear
5:57:18.2143700
+2:47:57.1007600
41.4p
88
Katrine Van Cauwenberg
No Club
5:57:19.2143800
+2:47:58.1007700
41.4p
89
Karin Jakobsson
Åre Slk
5:57:57.2147600
+2:48:36.1011500
41.4p
90
Therese Svan Åström
klubblös
5:58:07.2148600
+2:48:46.1012500
41.3p
91
Elisabet Wenzlaff
saltsjöbadens if
5:59:44.2158300
+2:50:23.1022200
41.1p
92
Synneve Henningson
klubblös
5:59:51.2159000
+2:50:30.1022900
41.1p
93
Kerstin Amberg
Järla
6:01:11.2167000
+2:51:50.1030900
41.0p
94
Annika Rosensvärd
axa sportsclub
6:05:31.2193000
+2:56:10.1056900
40.5p
95
Karin Ström
Undersåkers IF
6:05:49.2194800
+2:56:28.1058700
40.4p
96
Louise Westerlund
IFK Umeå
6:11:33.2229200
+3:02:12.1093100
39.8p
97
Carly Jönsson
klubblös
6:15:42.2254100
+3:06:21.1118000
39.3p
98
Lisa Landgård
klubblös
6:17:01.2262000
+3:07:40.1125900
39.2p
99
Malin Lundberg
klubblös
6:18:43.2272200
+3:09:22.1136100
39.0p
100
Janna Eva Unell
klubblös
6:19:01.2274000
+3:09:40.1137900
39.0p
101
Margareta Svedung
klubblös
6:22:52.2297100
+3:13:31.1161000
38.6p
102
Carolina Norelius
No Club
6:27:32.2325100
+3:18:11.1189000
38.1p
103
Linnea van Lokhorst
klubblös
6:28:20.2329900
+3:18:59.1193800
38.0p
104
Karin Frankel
klubblös
6:28:28.2330700
+3:19:07.1194600
38.0p
105
Anna-Klara Nordblad
klubblös
6:30:00.2339900
+3:20:39.1203800
37.9p
106
Maj-Britt Grönberg
IK KAMP
6:32:14.2353300
+3:22:53.1217200
37.6p
107
Johanna Carlborg
Lidingö
6:38:43.2392200
+3:29:22.1256100
37.0p
108
Wictoria Wadman
klubblös
6:39:35.2397400
+3:30:14.1261300
36.9p
109
Christina Hedin
No Club
6:40:34.2403300
+3:31:13.1267200
36.8p
110
Anna-karin Fagerlund
Postens if flen
6:41:21.2408000
+3:32:00.1271900
36.8p
111
Katarina Nisser
Team Mamil
6:41:23.2408200
+3:32:02.1272100
36.8p
112
Maria Marklund
klubblös
6:42:39.2415800
+3:33:18.1279700
36.6p
113
Matilda Olsson
klubblös
6:43:01.2418000
+3:33:40.1281900
36.6p
114
Kerstin Svensson
Trollhättans SOK
6:51:26.2468500
+3:42:05.1332400
35.8p
115
Katarina Skylare
No Club
6:53:46.2482500
+3:44:25.1346400
35.6p
116
Tove Tullberg
Yuppie Ski Club
7:01:20.2527900
+3:51:59.1391800
35.0p
117
Lisa Öberg
klubblös
7:01:30.2528900
+3:52:09.1392800
35.0p
118
Malin Bergqvist
klubblös
7:06:11.2557000
+3:56:50.1420900
34.6p
119
Helena Estensson
Åre kommun- Vallbo Sportklubb
7:13:50.2602900
+4:04:29.1466800
33.9p
120
Nina Ejvinsson
Boo kanot- och skidklubb
7:21:28.2648700
+4:12:07.1512600
33.3p
-
Majken Johansson Henæs
Anderstorps OK
23:59:58.8639700
-
Julia Jansson
Team Trillevallen
23:59:58.8639700
-
Lovisa Olofsson
klubblös
23:59:58.8639700
-
Ylva Rehnberg
klubblös
23:59:58.8639700
-
Katarina Steneskog
Nynäs IK
23:59:58.8639700
-
Solveig Wiberg
No Club
23:59:58.8639700
-
Eva Wiklander
Bergeforsens SK
23:59:58.8639700
-
Mari Vedin Laaksonen
Ottkojans Skidlöpareklubb
23:59:58.8639700
-
Malin Eriksson
No Club
23:59:59.8639800
-
Sara Norén
Lundstams Återvinning
23:59:59.8639800
-
Sofia Bleckur
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
-
Magdalena Pajala
Piteå Elit
23:59:59.8639800
-
Helena Fjällstedt
Duveds IF
23:59:59.8639800
-
Jenny Nilsson
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
Ida Thuresson
Åre Kommun
23:59:59.8639800
-
Kicki Fransson
Järpens SK
23:59:59.8639800
-
Sara Norén
klubblös
23:59:59.8639800
-
Marie Erlandsson
klubblös
23:59:59.8639800
-
Cecilia Fredriksson
klubblös
23:59:59.8639800
-
Gunilla Kreiss
Järla
23:59:59.8639800
-
Agneta Sander
Göteborg-Majorna OK
23:59:59.8639800
-
Åsa Sund
Högbo GIF
23:59:59.8639800
-
Adrienne Versteegh
klubblös
23:59:59.8639800
-
Lotta Elofsson
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
-
Ulrika Hillström
klubblös
23:59:59.8639800
-
Annica Ideström
klubblös
23:59:59.8639800
-
Miranda Kvist
klubblös
23:59:59.8639800
-
? Landberg
klubblös
23:59:59.8639800
-
Liselott Wennborg Ramberg
Boo kanot och skidor
23:59:59.8639800
-
Veronika Viström
Åre Kommun
23:59:59.8639800
-
Åsa Zachrisson
klubblös
23:59:59.8639800
-
Anelie Olsson
Mörsils if
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
61km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Daniel Richardsson
Helsinge Ski Team
2:44:42.988100
93.3p
2
Stanislav Rezac
Team Centric
2:45:58.995700
+1:16.7500
92.5p
3
Anders Aukland
Team Centric
2:45:59.995800
+1:17.7600
92.5p
4
Johan Kjølstad
Team United Bakeries
2:45:59.995800
+1:17.7600
92.5p
5
John Kristian Dahl
Team United Bakeries
2:46:23.998200
+1:41.10000
92.3p
6
Oskar Svärd
Team Coop
2:46:43.1000200
+2:01.12000
92.1p
7
Jörgen Aukland
Team Centric
2:46:53.1001200
+2:11.13000
92.0p
8
Jens Eriksson
Team Centric
2:47:01.1002000
+2:19.13800
91.9p
9
Bruno Debertolis
TEAM ROSSIGNOL
2:47:17.1003600
+2:35.15400
91.8p
10
Simen Østensen
Team Centric
2:47:33.1005200
+2:51.17000
91.6p
11
Jörgen Brink
Team LeasePlan Go1
2:47:35.1005400
+2:53.17200
91.6p
12
Roger Aa Djupvik
Team Coop
2:47:41.1006000
+2:59.17800
91.5p
13
Fredrik Byström
Helsinge Ski Team
2:47:55.1007400
+3:13.19200
91.4p
14
Geir Ludvig Aasen Ouren
Team NPRO
2:48:13.1009200
+3:31.21000
91.2p
15
Ari Luusua
Skiforce
2:48:20.1009900
+3:38.21700
91.1p
16
Christoffer Callesen
Team LeasePlan Go1
2:48:25.1010400
+3:43.22200
91.1p
17
Daniel Tynell
Team Tynell
2:49:16.1015500
+4:34.27300
90.6p
18
Lars Ljung
Helsinge Ski Team
2:49:56.1019500
+5:14.31300
90.2p
19
Erik Melin-Söderström
Team Ski&Run
2:50:15.1021400
+5:33.33200
90.1p
20
Toni Livers
TEAM ROSSIGNOL
2:50:33.1023200
+5:51.35000
89.9p
21
Martin Rosvall
Team 7-mila
2:50:44.1024300
+6:02.36100
89.8p
22
Sami Jauhojärvi
Snowproof Racing
2:50:56.1025500
+6:14.37300
89.7p
23
Svein Tore Sinnes
Team NPRO
2:51:01.1026000
+6:19.37800
89.6p
24
Mikko Koutaniemi
Skiforce
2:51:21.1028000
+6:39.39800
89.4p
25
Audun Laugaland
Team LeasePlan Go1
2:51:24.1028300
+6:42.40100
89.4p
26
Stian Remseth Andresen
Team Centric
2:51:52.1031100
+7:10.42900
89.1p
27
Thomas Henriksen
Team LeasePlan Go1
2:52:15.1033400
+7:33.45200
88.9p
28
Morten Eide Pedersen
Team Coop
2:52:41.1036000
+7:59.47800
88.7p
29
Nikolay Bolotov
Team Vitargo
2:52:43.1036200
+8:01.48000
88.7p
30
Antti Lampinen
Snowproof Racing
2:52:48.1036700
+8:06.48500
88.6p
31
Teodor Peterson
Team Centric
2:52:55.1037400
+8:13.49200
88.6p
32
Ville Nousiainen
Team Electrofit
2:53:24.1040300
+8:42.52100
88.3p
33
Anders Hoest
Team Centric Talent
2:53:25.1040400
+8:43.52200
88.3p
34
Bill Impola
Team Coop
2:53:42.1042100
+9:00.53900
88.1p
35
Jesper Modin
Piteå Elit
2:54:17.1045600
+9:35.57400
87.8p
36
Oscar Persson
SK Bore
2:54:19.1045800
+9:37.57600
87.8p
37
Markus Jönsson
Team Ski&Run
2:54:21.1046000
+9:39.57800
87.8p
38
Stian Hoelgaard
Team NPRO
2:54:33.1047200
+9:51.59000
87.7p
39
Kalle Gräfnings
Sysarb Oneway
2:54:33.1047200
+9:51.59000
87.7p
40
Jonas Nielsen
Team NPRO
2:54:54.1049300
+10:12.61100
87.5p
41
Kari Varis
Skiforce
2:55:08.1050700
+10:26.62500
87.4p
42
Anders Högberg
Helsinge Ski Team
2:55:11.1051000
+10:29.62800
87.3p
43
Alexander Artemyev
Team Vitargo
2:55:26.1052500
+10:44.64300
87.2p
44
Erik Wickström
Ulricehamns IF
2:55:26.1052500
+10:44.64300
87.2p
45
Raido Rankel
Team Vitargo
2:55:33.1053200
+10:51.65000
87.2p
46
Lukas Bauer
Team Coop
2:56:03.1056200
+11:21.68000
86.9p
47
Björn Rydvall
Team 7-mila
2:56:34.1059300
+11:52.71100
86.6p
48
Joar Thele
Team Centric Talent
2:56:39.1059800
+11:57.71600
86.6p
49
Robin Bryntesson
Sollefteå SK
2:57:04.1062300
+12:22.74100
86.4p
50
Jonatan Thoresson
Östersunds SK
2:57:11.1063000
+12:29.74800
86.3p
51
Mattias Strandvall
Skiforce
2:57:29.1064800
+12:47.76600
86.1p
52
Bob Impola
SK Bore
2:57:57.1067600
+13:15.79400
85.9p
53
Simon Lagesson
Team Trillevallen
2:58:55.1073400
+14:13.85200
85.4p
54
Ivan Arteev
Russia Marathon Team
2:59:08.1074700
+14:26.86500
85.3p
55
Lasse Paakkonen
Skiforce
2:59:16.1075500
+14:34.87300
85.2p
56
Alexey Dvoskin
Team Vitargo
2:59:25.1076400
+14:43.88200
85.2p
57
Rikard Tynell
Team Tynell
2:59:42.1078100
+15:00.89900
85.0p
58
Axel Bergsten
AXA Sports Club
2:59:51.1079000
+15:09.90800
84.9p
59
Karel Tammjarv
Team Vitargo
3:00:06.1080500
+15:24.92300
84.8p
60
Børre Næss
Team NPRO
3:01:14.1087300
+16:32.99100
84.2p
61
Klas Nilsson
Team 7-mila
3:01:28.1088700
+16:46.100500
84.1p
62
Knut Anders Hatlen
Stranda IL
3:02:37.1095600
+17:55.107400
83.6p
63
Johan Sandberg
Team 7-mila
3:03:04.1098300
+18:22.110100
83.3p
64
Egor Sorin
Russia Marathon Team
3:03:10.1098900
+18:28.110700
83.3p
65
Emil Ekman
Ulricehamns IF
3:03:18.1099700
+18:36.111500
83.2p
66
Håkan Emilsson
Offerdals sk
3:03:43.1102200
+19:01.114000
83.0p
67
Martin Holmstrand
AXA Sports Club
3:03:50.1102900
+19:08.114700
83.0p
68
Samuel Norlén
Team Oslo
3:03:51.1103000
+19:09.114800
83.0p
69
Patrik Karlsson
Sysarb Oneway
3:04:01.1104000
+19:19.115800
82.9p
70
Pasi Vuori
Team Electrofit
3:04:08.1104700
+19:26.116500
82.8p
71
Joakim Engström
IFK Mora SK
3:04:14.1105300
+19:32.117100
82.8p
72
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
3:04:29.1106800
+19:47.118600
82.7p
73
Anders Svanebo
ROG AB
3:04:39.1107800
+19:57.119600
82.6p
74
Johannes Ainegren
IFK Likenäs
3:04:47.1108600
+20:05.120400
82.5p
75
Oscar Bergström
IFK Mora SK
3:04:55.1109400
+20:13.121200
82.5p
76
Andrey Tyuterev
Russia Marathon Team
3:05:11.1111000
+20:29.122800
82.3p
77
John Lagerskog
IFK Arvidsjaur SK
3:05:30.1112900
+20:48.124700
82.2p
78
Chris Àndre Jespersen
Team United Bakeries
3:09:01.1134000
+24:19.145800
80.6p
79
Riccardo Mich
TEAM ROSSIGNOL
3:09:02.1134100
+24:20.145900
80.6p
80
Ronnie Löf
Högbo GIF
3:10:07.1140600
+25:25.152400
80.1p
81
Linus Larsson
Sysarb Oneway
3:11:50.1150900
+27:08.162700
79.3p
82
Geir Strandbakke
Team Sport 1 Lillehammer
3:13:08.1158700
+28:26.170500
78.7p
83
Petter Engdahl
Team Trillvevallen
3:13:24.1160300
+28:42.172100
78.6p
84
Christian Olsson
Tranemo IF Skidklubb
3:13:27.1160600
+28:45.172400
78.6p
85
Tobias Karlsson
Sysarb Oneway
3:13:29.1160800
+28:47.172600
78.6p
86
Jens Rönnols
Sundbybergs IK
3:14:18.1165700
+29:36.177500
78.2p
87
Mattias Bångman
Offerdals sk
3:14:39.1167800
+29:57.179600
78.1p
88
Ståle Fenstad
stadsbygd il
3:14:40.1167900
+29:58.179700
78.1p
89
Ola A. Eggen
Snåsa IL / Team Skigo
3:15:15.1171400
+30:33.183200
77.8p
90
Thommy Larsson
ROG AB
3:15:37.1173600
+30:55.185400
77.7p
91
Andre Jakobsson
Östersund SK
3:15:55.1175400
+31:13.187200
77.6p
92
Karl Zeitz
Team Oslo
3:16:51.1181000
+32:09.192800
77.2p
93
Philip Askeroth
klubblös
3:17:08.1182700
+32:26.194500
77.1p
94
Ville Mäkelä
Team Neon Sport
3:17:14.1183300
+32:32.195100
77.0p
95
Fredrik Kuoppa
ROG AB
3:18:21.1190000
+33:39.201800
76.6p
96
Seppo Rellman
Team Electrofit
3:18:28.1190700
+33:46.202500
76.5p
97
Mattias Argårds
IFK Mora SK
3:19:04.1194300
+34:22.206100
76.3p
98
Olle Jonsson
Team Trillevallen
3:20:47.1204600
+36:05.216400
75.6p
99
Matti Hiironen
klubblös
3:21:02.1206100
+36:20.217900
75.5p
100
Tom Ankerstål
Rehns BK
3:21:26.1208500
+36:44.220300
75.3p
101
Björn Hänninen
Högbo GIF
3:21:34.1209300
+36:52.221100
75.3p
102
Johan Lintzén
Sävast Ski Team/Team NL Sport
3:22:23.1214200
+37:41.226000
74.9p
103
Stefan Ekman
Strömsbergs IF Skidor
3:22:27.1214600
+37:45.226400
74.9p
104
Ragnar Crona
Volvo IF
3:22:34.1215300
+37:52.227100
74.9p
105
Anders Söderlund
Nacka Värmdö Skidklubb
3:22:46.1216500
+38:04.228300
74.8p
106
Stian Grann
Milslukern / Fossum IF
3:23:16.1219500
+38:34.231300
74.6p
107
Rikard Grip
Vålådalens SK
3:23:20.1219900
+38:38.231700
74.6p
108
Patrik Wikström
Dorotea IF
3:24:49.1228800
+40:07.240600
74.0p
109
Pessi Liukkonen
Flygbränslehantering
3:24:51.1229000
+40:09.240800
74.0p
110
Per Erik Jensen
Thunberg
3:24:52.1229100
+40:10.240900
74.0p
111
Mats Larsson
Yuppie Ski Club
3:25:58.1235700
+41:16.247500
73.6p
112
Peder Andréason
Åre Längdskidklubb
3:26:35.1239400
+41:53.251200
73.3p
113
Axel Jonsson
Team Trillevallen
3:27:01.1242000
+42:19.253800
73.2p
114
Tero Hyttinen
Team Electrofit
3:28:07.1248600
+43:25.260400
72.8p
115
Anders Böhlmark
IFK Mora SK
3:29:08.1254700
+44:26.266500
72.4p
116
Carl Bergsten
Östersunds SK
3:29:08.1254700
+44:26.266500
72.4p
117
Jussi Häkkinen
Team Electrofit
3:29:13.1255200
+44:31.267000
72.4p
118
Lars Nilsson
Strömnäs GIF
3:29:14.1255300
+44:32.267100
72.4p
119
Johan Kanto
klubblös
3:29:27.1256600
+44:45.268400
72.3p
120
Andreas Blohm
Filipstad SK
3:29:35.1257400
+44:53.269200
72.2p
121
Björn Haring
Östersund SK
3:30:44.1264300
+46:02.276100
71.8p
122
Anders Bromander
IFK Västerås SK
3:31:00.1265900
+46:18.277700
71.7p
123
Niclas Eklöw
Sundbybergs IK
3:31:44.1270300
+47:02.282100
71.5p
124
Anders Wånell
Sundbybergs IK
3:31:53.1271200
+47:11.283000
71.4p
125
Ola Warrén
Ccc1000
3:33:11.1279000
+48:29.290800
70.9p
126
Martin Axelhed
Ccc1000
3:33:31.1281000
+48:49.292800
70.8p
127
Mikael G Andersson
ÅS IL
3:33:50.1282900
+49:08.294700
70.7p
128
Thomas Nordman
ik nocout.se
3:34:04.1284300
+49:22.296100
70.6p
129
Jakob Karlsson
ik nocout.se
3:34:16.1285500
+49:34.297300
70.6p
130
Oddbjorn Rundtom
No Club
3:34:19.1285800
+49:37.297600
70.5p
131
Erik Ohlström
IK Rex
3:35:21.1292000
+50:39.303800
70.2p
132
Johan Henriksson
Domnarvets GOIF
3:37:08.1302700
+52:26.314500
69.6p
133
Leon Spiller
Falun Borlänge SK
3:37:26.1304500
+52:44.316300
69.5p
134
Per Olov Andersson
IFK Västerås SK
3:37:31.1305000
+52:49.316800
69.5p
135
Torbjörn Andersson
Strömnäs GIF
3:37:37.1305600
+52:55.317400
69.4p
136
Carl Hellblom
Grontmij
3:38:13.1309200
+53:31.321000
69.2p
137
Jan Håvard Valstad
Ranheim SK
3:38:14.1309300
+53:32.321100
69.2p
138
Johan Schjerve
Team Nava
3:39:18.1315700
+54:36.327500
68.9p
139
Henrik Granström
Ccc1000
3:39:37.1317600
+54:55.329400
68.8p
140
Nils Christian Green
No Club
3:40:08.1320700
+55:26.332500
68.6p
141
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
3:40:51.1325000
+56:09.336800
68.4p
142
Auvo Dufva
No Club
3:41:02.1326100
+56:20.337900
68.3p
143
Magnus Svensson
CCC1000
3:41:15.1327400
+56:33.339200
68.2p
144
Matti-Pekka Vänninen
Team Electrofit
3:41:30.1328900
+56:48.340700
68.1p
145
Jan Macaj
Silvini Ski Trab Team
3:42:00.1331900
+57:18.343700
68.0p
146
Peter Spångberg
IF Berguven
3:42:01.1332000
+57:19.343800
68.0p
147
Anders Hübinette
Sundbybergs IK
3:42:07.1332600
+57:25.344400
67.9p
148
Oscar Wallman
IFK Helsingorg
3:42:08.1332700
+57:26.344500
67.9p
149
Oskar Grangert
ik nocout.se
3:42:12.1333100
+57:30.344900
67.9p
150
Robert Boman
Strömnäs GIF
3:42:15.1333400
+57:33.345200
67.9p
151
Kalevi Penna
IFK Västerås
3:42:24.1334300
+57:42.346100
67.8p
152
Mattias Svärd
Gävle SK
3:42:44.1336300
+58:02.348100
67.7p
153
Trygve Hauge
Aure IL
3:42:57.1337600
+58:15.349400
67.7p
154
Fredrik Thiger
Peab Fritid
3:43:03.1338200
+58:21.350000
67.6p
155
Sjur Jensen
Vattenfalls IF
3:43:16.1339500
+58:34.351300
67.6p
156
Anders Eriksson
IK Jordbänningarna Haninge
3:43:33.1341200
+58:51.353000
67.5p
157
Musetti Antonio Massimo
GSA ASIAGO
3:43:38.1341700
+58:56.353500
67.5p
158
Jörgen Jansson
Karlslunds IF SF
3:44:21.1346000
+59:39.357800
67.2p
159
Tommy Karlsson
Ulrika IK
3:44:52.1349100
+1:00:10.360900
67.1p
160
Erlend Skutberg
Inderøy IL
3:44:54.1349300
+1:00:12.361100
67.1p
161
Øystein Bråta
Active Brands
3:45:27.1352600
+1:00:45.364400
66.9p
162
Adam Blomberg
IK Stern
3:45:42.1354100
+1:01:00.365900
66.8p
163
Andreas Berntsson
IK Stern
3:45:57.1355600
+1:01:15.367400
66.7p
164
Robert Otterlei
Byåsen IL
3:46:06.1356500
+1:01:24.368300
66.7p
165
Magnus Skoog
Stockvik SF
3:46:07.1356600
+1:01:25.368400
66.7p
166
Öyvind Skauge Paus
TT Finans
3:46:37.1359600
+1:01:55.371400
66.5p
167
Patrik Petersson
Apladalens LK
3:47:12.1363100
+1:02:30.374900
66.3p
168
Jonas Strandell
Vassunda IF
3:47:21.1364000
+1:02:39.375800
66.3p
169
Per-Eric Jonasson
Vallbo SK
3:48:09.1368800
+1:03:27.380600
66.1p
170
Ulf Andersson
Rädningstjänsten Åre
3:48:49.1372800
+1:04:07.384600
65.9p
171
Johan Furunäs
IFK Mariefred
3:49:23.1376200
+1:04:41.388000
65.7p
172
Jonas Peterson
IFK Umeå
3:49:24.1376300
+1:04:42.388100
65.7p
173
Tom Roetting
No Club
3:49:32.1377100
+1:04:50.388900
65.6p
174
Petter Johnsen
Norges Bank Idrettslag
3:49:33.1377200
+1:04:51.389000
65.6p
175
Ola Olsvik
Statoil IF
3:49:51.1379000
+1:05:09.390800
65.5p
176
Mikael Lundholm
klubblös
3:50:03.1380200
+1:05:21.392000
65.5p
177
Frode Lein
Topteam SK
3:50:11.1381000
+1:05:29.392800
65.4p
178
Johan Setterberg
Funäsdalen IF
3:50:17.1381600
+1:05:35.393400
65.4p
179
Jan Östlund
Högbo GOIF
3:50:18.1381700
+1:05:36.393500
65.4p
180
Pär Larsson
Hybo AIK
3:50:35.1383400
+1:05:53.395200
65.3p
181
Andreas Gundberg
OK Kolmården
3:50:46.1384500
+1:06:04.396300
65.3p
182
Niklas Allberg
Östersund SK
3:50:46.1384500
+1:06:04.396300
65.3p
183
Robert Carlsson
Arlanda-Märsta SK
3:51:17.1387600
+1:06:35.399400
65.1p
184
Göran Lindé
klubblös
3:51:24.1388300
+1:06:42.400100
65.1p
185
Robert Nilsson
Myssjö Oviken IF
3:51:24.1388300
+1:06:42.400100
65.1p
186
Henrik Jonsson
Sundbybergs IK
3:51:26.1388500
+1:06:44.400300
65.1p
187
Simon Meurling
If strategen
3:51:38.1389700
+1:06:56.401500
65.0p
188
Fredrik Erixon
Ccc1000
3:51:57.1391600
+1:07:15.403400
64.9p
189
Mats Tidlund
CCC1000
3:52:06.1392500
+1:07:24.404300
64.9p
190
Ulf Lindqvist
Jämtkraft IF
3:52:20.1393900
+1:07:38.405700
64.8p
191
Bertil Smalås
Egge IL
3:52:40.1395900
+1:07:58.407700
64.7p
192
Kristian Sæther
byåsen idrettslag
3:52:45.1396400
+1:08:03.408200
64.7p
193
Ambjörn Lannergård
Lidköpings VSK
3:52:49.1396800
+1:08:07.408600
64.7p
194
Niclas Bergfors
Ljustorps IF
3:52:50.1396900
+1:08:08.408700
64.7p
195
Jarle Thonstad
klubblös
3:52:50.1396900
+1:08:08.408700
64.7p
196
Per Torgersen
Lyn ski
3:52:58.1397700
+1:08:16.409500
64.6p
197
Kent Lindgren
klubblös
3:53:02.1398100
+1:08:20.409900
64.6p
198
Frank Kiereck
Ccc1000
3:53:26.1400500
+1:08:44.412300
64.5p
199
Mattias Forsberg
Ccc1000
3:53:37.1401600
+1:08:55.413400
64.4p
200
Fridtjov Skjerve
Skogn IL
3:53:45.1402400
+1:09:03.414200
64.4p
201
Thomas Persson
Karlslunds IF
3:53:46.1402500
+1:09:04.414300
64.4p
202
Henrik Elmefur
Sundbybergs IK
3:54:06.1404500
+1:09:24.416300
64.3p
203
Yngve Gustafsson
Stockholms rullskidklubb
3:54:16.1405500
+1:09:34.417300
64.2p
204
Jonas Lundborg
Sundbybergs IK
3:54:23.1406200
+1:09:41.418000
64.2p
205
Håkan Sandahl
Ccc1000
3:54:46.1408500
+1:10:04.420300
64.1p
206
Björn Larsson
Sveaskogs IF
3:55:07.1410600
+1:10:25.422400
64.0p
207
Jerker Sundin
Delsbo IF
3:55:25.1412400
+1:10:43.424200
63.9p
208
Christer Ström
Undersåkers IF
3:55:26.1412500
+1:10:44.424300
63.9p
209
Peder Holst
Föreningen IKJ Haninge
3:55:28.1412700
+1:10:46.424500
63.9p
210
Eivind Klemmetvoll
Exact
3:55:44.1414300
+1:11:02.426100
63.8p
211
Lars Erik Vandsvik
No Club
3:56:02.1416100
+1:11:20.427900
63.7p
212
Petter Runberg
IFK Västerås SK
3:56:16.1417500
+1:11:34.429300
63.7p
213
Per Thiger
Peab Fritid
3:56:19.1417800
+1:11:37.429600
63.7p
214
Ulrik Karlsson
Lessebo OK
3:56:20.1417900
+1:11:38.429700
63.7p
215
Stein Erik Aagaard
It Nor AS
3:56:21.1418000
+1:11:39.429800
63.7p
216
Jiri Novotny
No Club
3:56:22.1418100
+1:11:40.429900
63.6p
217
Erik Olsson
Myssjö-Ovikens IF
3:56:23.1418200
+1:11:41.430000
63.6p
218
Krister Kylkis
klubblös
3:56:51.1421000
+1:12:09.432800
63.5p
219
Tommy Andersson
Gottne if cykel
3:57:07.1422600
+1:12:25.434400
63.4p
220
Jan Terje Jensen
No Club
3:57:50.1426900
+1:13:08.438700
63.2p
221
Dan Abrahamsson
Nacka Värmdö SK
3:57:53.1427200
+1:13:11.439000
63.2p
222
Daniel Sanfridsson
Duveds IF
3:58:00.1427900
+1:13:18.439700
63.2p
223
Olof Roos
No Club
3:58:11.1429000
+1:13:29.440800
63.1p
224
Mikael Sandzelius
Älvdalens IF Skidor
3:58:36.1431500
+1:13:54.443300
63.0p
225
Thomas Andersson
IFK Skövde Skidor
3:58:46.1432500
+1:14:04.444300
63.0p
226
Martin Hammarlund
Motala AIF Skidklubb
3:59:08.1434700
+1:14:26.446500
62.9p
227
Fredrik Rosberg
Hjärup ski club
3:59:10.1434900
+1:14:28.446700
62.9p
228
Max Bergström
Skeriol IF
3:59:21.1436000
+1:14:39.447800
62.8p
229
Jan Mårts
Vasaloppsklubben i Hedemora
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
230
Ulf Uddbäck
Gävle Skidkamrater
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
231
Daniel Arvidsson
IK Klintarna
4:00:06.1440500
+1:15:24.452300
62.6p
232
Jens Kirk
klubblös
4:00:32.1443100
+1:15:50.454900
62.5p
233
Torbjörn Furn
Ccc1000
4:00:45.1444400
+1:16:03.456200
62.4p
234
Anders Boström
Sundbybergs IK
4:01:21.1448000
+1:16:39.459800
62.3p
235
Mårten Stål Sjöberg
klubblös
4:01:31.1449000
+1:16:49.460800
62.2p
236
Thomas Pitkänen
Borgå Akilles
4:01:53.1451200
+1:17:11.463000
62.1p
237
Gunnar Lindahl
klubblös
4:01:54.1451300
+1:17:12.463100
62.1p
238
Claes Hjertman
SASklubben
4:02:07.1452600
+1:17:25.464400
62.1p
239
Niclas Hammar
klubblös
4:02:33.1455200
+1:17:51.467000
61.9p
240
Calle Sjöstrand
Sollefteå SK
4:03:19.1459800
+1:18:37.471600
61.7p
241
Christer Larsson
SkiStar
4:03:53.1463200
+1:19:11.475000
61.6p
242
Rauno Kousa
Team Electrofit
4:04:23.1466200
+1:19:41.478000
61.5p
243
Mikael Svensson
Ccc1000
4:04:50.1468900
+1:20:08.480700
61.3p
244
Jan Rydén
Edsåsdalens Skidskytteklubb
4:04:56.1469500
+1:20:14.481300
61.3p
245
Petri Raveala
Team Electrofit
4:06:16.1477500
+1:21:34.489300
61.0p
246
David Martinsson
Kungsäters IF
4:06:59.1481800
+1:22:17.493600
60.8p
247
Martin Arkad
Ccc1000
4:07:15.1483400
+1:22:33.495200
60.7p
248
Jo Severin Matberg
Frol i.l.
4:07:16.1483500
+1:22:34.495300
60.7p
249
Göran Svensk
Hilleberg Sports Club
4:07:29.1484800
+1:22:47.496600
60.7p
Logga in för att slippa de här annonserna
250
Lars Pettersson
Hudiksvalls IF
4:07:55.1487400
+1:23:13.499200
60.5p
251
Martin Westlund
AXA sportklubb
4:07:57.1487600
+1:23:15.499400
60.5p
252
Jacob Lundqvist
Yuppie Ski Club
4:08:48.1492700
+1:24:06.504500
60.3p
253
Andreas Neumuller
IFK Lidingö SOK
4:09:10.1494900
+1:24:28.506700
60.2p
254
Sami Sikanen
Team Electrofit
4:09:34.1497300
+1:24:52.509100
60.1p
255
Lars Friberg
IF Ski Team Skåne
4:09:36.1497500
+1:24:54.509300
60.1p
256
Mats Risberg
Lugi SK
4:09:48.1498700
+1:25:06.510500
60.1p
257
Stefan Persson
Visborgs OK
4:10:36.1503500
+1:25:54.515300
59.9p
258
Mikael Skålén
klubblös
4:10:47.1504600
+1:26:05.516400
59.8p
259
Espen Skjevik
Pwc Bil
4:11:31.1509000
+1:26:49.520800
59.6p
260
Jan Forsaeus
Lidköpings VSK
4:11:35.1509400
+1:26:53.521200
59.6p
261
Jonas Sjödin
Storviks IF
4:12:05.1512400
+1:27:23.524200
59.5p
262
Erik Persson
Försäkringshuset
4:12:06.1512500
+1:27:24.524300
59.5p
263
Hans Hansson
Åsele ik
4:12:23.1514200
+1:27:41.526000
59.4p
264
Ola Lagerström
Early Bird Triathlon
4:12:24.1514300
+1:27:42.526100
59.4p
265
Magnus Edberg
Ccc1000
4:12:29.1514800
+1:27:47.526600
59.4p
266
Mattias Schindele
Östersunds SK
4:12:32.1515100
+1:27:50.526900
59.4p
267
Ville Teuronen
klubblös
4:12:35.1515400
+1:27:53.527200
59.4p
268
Fredrik Lenell
Mörsil IF
4:12:36.1515500
+1:27:54.527300
59.4p
269
Per-Erik Larsson
Yuppie Ski Club
4:12:39.1515800
+1:27:57.527600
59.4p
270
David Johansson
IK YMER
4:12:44.1516300
+1:28:02.528100
59.3p
271
Julius Hefte
Edsåsdalen Slalomkulbb
4:12:47.1516600
+1:28:05.528400
59.3p
272
Kenneth Berglund
axa
4:13:02.1518100
+1:28:20.529900
59.3p
273
Måns Erik Frank
Hallvikens IF
4:13:16.1519500
+1:28:34.531300
59.2p
274
Jan Hollbeck
Bromma-Vällingby sok
4:13:47.1522600
+1:29:05.534400
59.1p
275
Mats Bengtsson
Stockvik
4:14:01.1524000
+1:29:19.535800
59.0p
276
Simon Östling
Nordbyn SK
4:14:11.1525000
+1:29:29.536800
59.0p
277
Dan Fritzon
klubblös
4:14:28.1526700
+1:29:46.538500
58.9p
278
Tomas Bergl
CZU Praha
4:14:37.1527600
+1:29:55.539400
58.9p
279
Anders Bergvall
IK Stern
4:14:50.1528900
+1:30:08.540700
58.8p
280
Thomas Hållén
Hudiksvalls IF
4:14:54.1529300
+1:30:12.541100
58.8p
281
Stefan Sundell
Nacka Värmdö SK
4:15:13.1531200
+1:30:31.543000
58.7p
282
Rikard Knutsson
Kumla SF
4:15:23.1532200
+1:30:41.544000
58.7p
283
Eiliv Larsen
NTNUI
4:15:24.1532300
+1:30:42.544100
58.7p
284
Olov Richardsson
NCC IF
4:16:20.1537900
+1:31:38.549700
58.5p
285
Stig H. Jørgensen
NTNU BiL
4:16:23.1538200
+1:31:41.550000
58.5p
286
Håkan Nyström
Avesta OK
4:16:56.1541500
+1:32:14.553300
58.3p
287
Thomas Eriksson
Stockholms rullskidklubb
4:16:58.1541700
+1:32:16.553500
58.3p
288
Timothy Mak
klubblös
4:16:59.1541800
+1:32:17.553600
58.3p
289
Marcus Lenndin
Piteå Elit SK
4:17:21.1544000
+1:32:39.555800
58.2p
290
Simon Oest
Östersund Telemark Club
4:17:54.1547300
+1:33:12.559100
58.1p
291
Andreas Hansson
Duveds IF
4:18:09.1548800
+1:33:27.560600
58.0p
292
Anders Back
LIK
4:18:10.1548900
+1:33:28.560700
58.0p
293
Martin Joborn
IFK Västerås SK
4:18:10.1548900
+1:33:28.560700
58.0p
294
Tobias Hammarberg
klubblös
4:18:11.1549000
+1:33:29.560800
58.0p
295
Henrik Sjöström
Storådalens SK
4:18:28.1550700
+1:33:46.562500
58.0p
296
Stian Juberg
Trondhjems Skl
4:18:41.1552000
+1:33:59.563800
57.9p
297
Nils Risberg
Sundbybergs IK
4:18:59.1553800
+1:34:17.565600
57.8p
298
Kalle Lennartsson
Vattudalens LDK
4:19:00.1553900
+1:34:18.565700
57.8p
299
Roger Ek
ÅS IL
4:19:30.1556900
+1:34:48.568700
57.7p
300
Alexander Jansa
Sunnansjö IK
4:20:03.1560200
+1:35:21.572000
57.6p
301
Håkan Huselius
IF Ski Team Skåne
4:20:19.1561800
+1:35:37.573600
57.5p
302
Erik Kåberg
Rembo IK
4:20:20.1561900
+1:35:38.573700
57.5p
303
Jari Suonvieri
ik aluminium
4:20:21.1562000
+1:35:39.573800
57.5p
304
Dennis Svensson
Ok Landehof
4:20:54.1565300
+1:36:12.577100
57.4p
305
Urban Hallberg
Strängnäs-Malmby OL
4:21:14.1567300
+1:36:32.579100
57.3p
306
Vidar Sørensen
Malvik I.L
4:21:15.1567400
+1:36:33.579200
57.3p
307
Jan Vesely
Sokol Senohraby
4:21:16.1567500
+1:36:34.579300
57.3p
308
Vesleper Mucke
No Club
4:21:16.1567500
+1:36:34.579300
57.3p
309
Andreas Persson
No Club
4:21:48.1570700
+1:37:06.582500
57.2p
310
Hans Petter Krogstad
Skogn IL
4:21:54.1571300
+1:37:12.583100
57.2p
311
Christian Buttazzoni
klubblös
4:21:55.1571400
+1:37:13.583200
57.2p
312
Jakob Falås
klubblös
4:21:58.1571700
+1:37:16.583500
57.2p
313
Kristoffer Melinder
klubblös
4:22:16.1573500
+1:37:34.585300
57.1p
314
Ulf Edsfors
IFK Mora SK
4:22:23.1574200
+1:37:41.586000
57.1p
315
Christoffer Bergman
klubblös
4:22:24.1574300
+1:37:42.586100
57.1p
316
Olov Svärd
Vallsta SK
4:22:30.1574900
+1:37:48.586700
57.0p
317
Christian Friman
klubblös
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
318
Nils H Snekvik
Kyrksæterøra IL
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
319
Jonas Helin
Djurgårdens IF
4:22:32.1575100
+1:37:50.586900
57.0p
320
Thomas Johansson
Norbergs OK
4:23:32.1581100
+1:38:50.592900
56.8p
321
Jonaz Kumlander
Täby IS Skidor
4:23:34.1581300
+1:38:52.593100
56.8p
322
Johan Pettersson
Hilleberg Sports Club
4:23:45.1582400
+1:39:03.594200
56.8p
323
Fredrik Bernsten
Axa SportsCub
4:23:50.1582900
+1:39:08.594700
56.7p
324
Anders Fryxell
Sundbybergs IK
4:23:53.1583200
+1:39:11.595000
56.7p
325
Kaare Jarbeaux
Hilleberg Sports Club
4:24:04.1584300
+1:39:22.596100
56.7p
326
Torbjörn Karlsson
No Club
4:24:08.1584700
+1:39:26.596500
56.7p
327
Andreas Granberg
No Club
4:24:25.1586400
+1:39:43.598200
56.6p
328
Kjell-Erik Sahlin
Ragunda IF
4:24:52.1589100
+1:40:10.600900
56.5p
329
Brynjar Farstad
Stiklestad Eiendom Bil
4:25:40.1593900
+1:40:58.605700
56.3p
330
Lars Göransson
No Club
4:25:59.1595800
+1:41:17.607600
56.3p
331
Jörgen Johansson
Kalix SK
4:26:06.1596500
+1:41:24.608300
56.2p
332
Tom Berghäll
Stockholms RK
4:26:07.1596600
+1:41:25.608400
56.2p
333
Arne Petersson
Edsbyns SK
4:26:08.1596700
+1:41:26.608500
56.2p
334
Jan Dolezel
klubblös
4:27:10.1602900
+1:42:28.614700
56.0p
335
Håkan Björkman
Upplands Väsby
4:27:20.1603900
+1:42:38.615700
56.0p
336
Egon Kvarnlöf
Offerdals SK
4:28:10.1608900
+1:43:28.620700
55.8p
337
Henrik Lindqvist
Högforsen Fritids IF
4:28:21.1610000
+1:43:39.621800
55.7p
338
Pär Kollberg
Östersunds SK
4:28:55.1613400
+1:44:13.625200
55.6p
339
Thomas Edström
No Club
4:29:22.1616100
+1:44:40.627900
55.5p
340
Marcus Kempe
Nävekvarns GoIF
4:29:39.1617800
+1:44:57.629600
55.5p
341
Per Appelgren
No Club
4:30:01.1620000
+1:45:19.631800
55.4p
342
Anders Edvinsson
Tandsbyns IF
4:30:11.1621000
+1:45:29.632800
55.3p
343
Torbjörn Karlsson
Mälarö SOK
4:31:05.1626400
+1:46:23.638200
55.2p
344
Ola Mårtensson
AXA Sports Club
4:31:07.1626600
+1:46:25.638400
55.1p
345
Daniel Abrahamsson
Graninge Alliansen
4:31:19.1627800
+1:46:37.639600
55.1p
346
Sven Secher
Edsåsdalen
4:31:52.1631100
+1:47:10.642900
55.0p
347
Iain Moore
Huhtasuo Hiihto 2000
4:31:57.1631600
+1:47:15.643400
55.0p
348
Mats Isfjäll
Räddningstjänsten Åre
4:32:00.1631900
+1:47:18.643700
55.0p
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Visar resultat 1 till 500 av 1539[
1
2
3
4
]