Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet
2014-02-02
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
H 21 Motion
43km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Martin Moberg
North Star Miners
2:41:13.967200
57.4p
2
Magnus Carlander
Fristad GoIF
2:54:12.1045100
+12:59.77800
52.1p
3
Claes Rosenkrands
Sorø Kajakklub
2:55:55.1055400
+14:42.88100
51.5p
4
Emil Rosenkrands
Sorø Kajakklub
2:56:01.1056000
+14:48.88700
51.5p
5
Henrik Rundcrantz
Sävedalens AIK
2:57:27.1064600
+16:14.97300
51.0p
6
Anders Jönsson
IK Högaborgs Atleter
2:59:39.1077800
+18:26.110500
50.2p
7
Anders Svahn
IF SKi Team Skåne
3:00:46.1084500
+19:33.117200
49.8p
8
Torsten Buemann
Københanvs Skiklub
3:07:40.1125900
+26:27.158600
47.6p
9
Richard Zätterman
AXA Sports Club
3:14:20.1165900
+33:07.198600
45.7p
10
Tobias Axelsson
Halmstad OK
3:14:21.1166000
+33:08.198700
45.7p
11
Per-Anders Lindén
AXA Sports Club
3:20:30.1202900
+39:17.235600
44.0p
12
Marcus Abrahamsson
AXA Sports Club
3:21:47.1210600
+40:34.243300
43.7p
13
Kalle Kortelainen
KSS
3:22:30.1214900
+41:17.247600
43.5p
14
Rickard Ruther
Eksjö SOK
3:23:25.1220400
+42:12.253100
43.3p
15
Åke Bovaller
AXA Sports Club
3:25:44.1234300
+44:31.267000
42.7p
16
Wilhelm Nygren
Ulricehamns IF
3:26:18.1237700
+45:05.270400
42.5p
17
Lauge Østergaard
Københanvs Skiklub
3:28:10.1248900
+46:57.281600
42.1p
18
Patrik Ericsson
Göteborgs Skidklubb
3:28:54.1253300
+47:41.286000
41.9p
19
Per Thoren
Newsec
3:29:00.1253900
+47:47.286600
41.9p
20
Rickard Ceder
Ljung
3:29:11.1255000
+47:58.287700
41.9p
21
Ulf Klevell
Göteborgs Slalomklubb
3:29:26.1256500
+48:13.289200
41.8p
22
Martin Bergström
Borgafjälls IF
3:30:58.1265700
+49:45.298400
41.4p
23
Lennart Johansson
Limhamn
3:32:12.1273100
+50:59.305800
41.2p
24
Jonathan Lindén
AXA Sports Club
3:32:13.1273200
+51:00.305900
41.2p
25
Simon Johansson
Od
3:32:48.1276700
+51:35.309400
41.0p
26
Mårten Johansson
Fritsla Vik
3:33:54.1283300
+52:41.316000
40.8p
27
Jörgen Johansson
IF SKi Team Skåne
3:33:54.1283300
+52:41.316000
40.8p
28
Östen Eineving
IK Stern
3:37:28.1304700
+56:15.337400
40.0p
29
Johan Larsson
IK Högaborgs Atleter
3:38:44.1312300
+57:31.345000
39.7p
30
Stig Berglund
Hällingsjö
3:40:11.1321000
+58:58.353700
39.4p
31
Peter Gustafsson
Mariestads FK
3:40:30.1322900
+59:17.355600
39.3p
32
Bengt Hansson
OK Löfta
3:41:34.1329300
+1:00:21.362000
39.1p
33
Marcus Ankar
Lund
3:41:36.1329500
+1:00:23.362200
39.1p
34
arnfinn haugland
Lidköpings Vintersportklubb
3:43:33.1341200
+1:02:20.373900
38.7p
35
Fredrik Norén
Tranemo Storband
3:44:53.1349200
+1:03:40.381900
38.5p
36
Ola Emanuelson
Jönköping
3:46:12.1357100
+1:04:59.389800
38.2p
37
Mattias Ahlberg
Volvo IF
3:46:12.1357100
+1:04:59.389800
38.2p
38
Niclas Eliasson
IK Stern
3:46:14.1357300
+1:05:01.390000
38.2p
39
Andreas Asp
Mariestads FK
3:46:17.1357600
+1:05:04.390300
38.2p
40
kristian fick
Hareskov
3:46:24.1358300
+1:05:11.391000
38.2p
41
Bolivar Lindh
Hagens glada gossar
3:46:40.1359900
+1:05:27.392600
38.1p
42
Jan Thorshag
OK Landehof
3:46:49.1360800
+1:05:36.393500
38.1p
43
Frederik Korning Sørensen
Københanvs Skiklub
3:46:49.1360800
+1:05:36.393500
38.1p
44
Peter Lindh
Hagens glada gossar
3:47:05.1362400
+1:05:52.395100
38.0p
45
Per-Ivan Engström
OK Orion
3:48:39.1371800
+1:07:26.404500
37.7p
46
Claus T. Jensen
Team Tagsnedkeren.dk
3:48:40.1371900
+1:07:27.404600
37.7p
47
Bengt-Äke Berntsson
Ringsjö OK
3:49:30.1376900
+1:08:17.409600
37.6p
48
Christian Bækgaard
Københanvs Skiklub
3:50:02.1380100
+1:08:49.412800
37.5p
49
Stefan Naij
Åsa
3:50:46.1384500
+1:09:33.417200
37.3p
50
Peter Hörnstein
Kungsbacka
3:50:55.1385400
+1:09:42.418100
37.3p
51
Karl Danielson
Anderstorp OK
3:52:41.1396000
+1:11:28.428700
37.0p
52
Robert Edh
Borås SK
3:52:52.1397100
+1:11:39.429800
36.9p
53
Tobias Arvidsson
OK Stigen
3:53:03.1398200
+1:11:50.430900
36.9p
54
Börje Pålsson
Uddevalla IS
3:53:27.1400600
+1:12:14.433300
36.8p
55
Andreas Lundberg
Gräftåvallens SK
3:54:11.1405000
+1:12:58.437700
36.7p
56
Andreas Georgii
Jönköping
3:54:19.1405800
+1:13:06.438500
36.7p
57
Stefan Karlsson
AXA Sports Club
3:54:40.1407900
+1:13:27.440600
36.6p
58
Claes Götarsson
Ulricehamns IF
3:54:49.1408800
+1:13:36.441500
36.6p
59
Kristoffer Nilsson
Göteborg
3:55:10.1410900
+1:13:57.443600
36.5p
60
Jonas Karlsson
IF Hallby SOK
3:55:13.1411200
+1:14:00.443900
36.5p
61
Staffan Pousette
IK Stern
3:55:42.1414100
+1:14:29.446800
36.4p
62
Jimmy Andersson
Torslanda
3:56:02.1416100
+1:14:49.448800
36.4p
63
tom nordin christensen
Københanvs Skiklub
3:57:01.1422000
+1:15:48.454700
36.2p
64
Olof Nilsson
IK Stern
3:57:02.1422100
+1:15:49.454800
36.2p
65
Per Gårdebrink
AXA Sports Club
3:57:04.1422300
+1:15:51.455000
36.2p
66
Carl Johan Andhill
Öjersjö
3:57:12.1423100
+1:15:59.455800
36.2p
67
Tommy Jonsson
Ryda SK
3:58:59.1433800
+1:17:46.466500
35.8p
68
Jörgen Andersson
IK Stern
4:00:49.1444800
+1:19:36.477500
35.5p
69
Kristian Gutte Koch
Københanvs Skiklub
4:01:01.1446000
+1:19:48.478700
35.5p
70
Søren Kobbernagel
Københanvs Skiklub
4:01:23.1448200
+1:20:10.480900
35.4p
71
Johan Forsman
GKN Aerospace Friskvårdsförening
4:02:02.1452100
+1:20:49.484800
35.3p
72
Anders Ingemarson
OK Landehof
4:02:15.1453400
+1:21:02.486100
35.3p
73
Claes Åkerberg
Krogsereds IK
4:02:25.1454400
+1:21:12.487100
35.3p
74
Magnus Johansson
AXA Sports Club
4:02:55.1457400
+1:21:42.490100
35.2p
75
Magnus Andersson
IK Stern
4:03:22.1460100
+1:22:09.492800
35.1p
76
Simon Horkeby
AXA Sports Club
4:03:26.1460500
+1:22:13.493200
35.1p
77
Daniel Simring
Lidköpings Vintersportklubb
4:03:59.1463800
+1:22:46.496500
35.0p
78
Jonathan Sagré
AXA Sports Club
4:04:17.1465600
+1:23:04.498300
34.9p
79
Jack Björnberg Krantz
Ljung
4:05:41.1474000
+1:24:28.506700
34.7p
80
Jakob Danielson
Andersorps OK
4:07:03.1482200
+1:25:50.514900
34.5p
81
Emanuel Forsell
IF Rigor
4:07:03.1482200
+1:25:50.514900
34.5p
82
Jan Andersson
Apladalens LK
4:07:34.1485300
+1:26:21.518000
34.4p
83
Stefan Andersson
Apladalens LK
4:07:35.1485400
+1:26:22.518100
34.4p
84
Otto Björnsson
Älmhult
4:07:38.1485700
+1:26:25.518400
34.4p
85
Martin Johansson
Gnosjö FK
4:10:36.1503500
+1:29:23.536200
33.9p
86
Andreas Ljungström
AXA Sports Club
4:11:12.1507100
+1:29:59.539800
33.8p
87
Martin Brinck
IK Stern
4:11:32.1509100
+1:30:19.541800
33.8p
88
Jimmy Drufva
AXA Sports Club
4:11:39.1509800
+1:30:26.542500
33.8p
89
Martin Kromann
KS SKi Klub
4:11:49.1510800
+1:30:36.543500
33.7p
90
Andreas Ingvarsson
Gnosjö FK
4:13:09.1518800
+1:31:56.551500
33.5p
91
Lasse Larsson
Ryda SK
4:13:22.1520100
+1:32:09.552800
33.5p
92
Marcus Kroon
IF SKi Team Skåne
4:14:53.1529200
+1:33:40.561900
33.3p
93
Jonas Bergström
Anderstorp OK
4:17:28.1544700
+1:36:15.577400
32.9p
94
Anders Eurén
IK Stern
4:17:40.1545900
+1:36:27.578600
32.9p
95
Knut Lange
Elmhults Sportsclub
4:17:55.1547400
+1:36:42.580100
32.8p
96
Per Rasmussen
Lindome
4:19:12.1555100
+1:37:59.587800
32.7p
97
Hans Mårtensson
GKN FF
4:19:41.1558000
+1:38:28.590700
32.6p
98
Carl Blomqvist
Växjö
4:20:24.1562300
+1:39:11.595000
32.5p
99
Stefan Nilsson
Ok Kontinent
4:21:48.1570700
+1:40:35.603400
32.3p
100
Johan Berg
Habo
4:22:26.1574500
+1:41:13.607200
32.2p
101
Hans Utter
Ryboholms SK
4:22:30.1574900
+1:41:17.607600
32.2p
102
Peter Luther
OK Landehof
4:22:41.1576000
+1:41:28.608700
32.2p
103
Carl Dotevall
Stena Metall
4:23:02.1578100
+1:41:49.610800
32.1p
104
Jonas Svantesson
Borås
4:23:57.1583600
+1:42:44.616300
32.0p
105
Stefan Johansson
Göteborg
4:24:26.1586500
+1:43:13.619200
31.9p
106
Per Olson
Volvo IF
4:24:42.1588100
+1:43:29.620800
31.9p
107
Mattias Ivdal
Missiano
4:26:05.1596400
+1:44:52.629100
31.7p
108
David Haag
Missiano
4:26:05.1596400
+1:44:52.629100
31.7p
109
Henrik Ivdal
Missiano
4:26:05.1596400
+1:44:52.629100
31.7p
110
Fredrik Hedeer
IF SKi Team Skåne
4:27:27.1604600
+1:46:14.637300
31.5p
111
Fredrik Thimell
AXA Sports Club
4:27:29.1604800
+1:46:16.637500
31.5p
112
Erik Andersson
AXA Sports Club
4:27:33.1605200
+1:46:20.637900
31.5p
113
Marcus Wallin
Ryda SK
4:27:39.1605800
+1:46:26.638500
31.5p
114
Reine Patriksson
Ulricehamns IF
4:27:46.1606500
+1:46:33.639200
31.5p
115
Magnus Kristoffersson
Björnstorps IF
4:27:50.1606900
+1:46:37.639600
31.5p
116
Peter Lykke Fick
Københanvs Skiklub
4:28:13.1609200
+1:47:00.641900
31.4p
117
David Ranfalk
IK Stern
4:31:31.1629000
+1:50:18.661700
31.0p
118
Marcus Bryng
AXA Sports Club
4:33:18.1639700
+1:52:05.672400
30.7p
119
Niclas Johansson
Kungälv
4:36:29.1658800
+1:55:16.691500
30.3p
120
Joakim Skoglund
Borås
4:38:12.1669100
+1:56:59.701800
30.1p
121
Fredric Östan
AXA Sports Club
4:38:31.1671000
+1:57:18.703700
30.1p
122
Henrik Lindahl
Elmhults Sportsclub
4:39:31.1677000
+1:58:18.709700
30.0p
123
Ulf Carlsson
Team Carlsson
4:40:05.1680400
+1:58:52.713100
29.9p
124
Per Winberg
OK Landehof
4:42:41.1696000
+2:01:28.728700
29.6p
125
Jimmy Lang
Hindås SK
4:43:15.1699400
+2:02:02.732100
29.5p
126
Mikkel Christensen
Køge Skiklub
4:44:12.1705100
+2:02:59.737800
29.4p
127
Jacob Heimersson
IK Stern
4:45:31.1713000
+2:04:18.745700
29.3p
128
Staffan Brodin
Trollhättans SOK
4:48:12.1729100
+2:06:59.761800
29.0p
129
Per Krøis Kjærsgaard
No Club
4:49:14.1735300
+2:08:01.768000
28.8p
130
Erik Rydberg
IK Stern
4:49:20.1735900
+2:08:07.768600
28.8p
131
Jonas Kruse
Intersport IF
4:50:22.1742100
+2:09:09.774800
28.7p
132
Martin Landgren
Axa SC
4:54:22.1766100
+2:13:09.798800
28.3p
133
Jörgen Erik Christensen
Køge Skiklub
4:59:05.1794400
+2:17:52.827100
27.8p
134
Jacob Latocha
København SK
4:59:14.1795300
+2:18:01.828000
27.8p
135
Lars Deger
Västra Frölunda
5:04:22.1826100
+2:23:09.858800
27.2p
136
Mikael Strand
Alingsås
5:12:13.1873200
+2:31:00.905900
26.5p
-
Björn Eriksson
IFK Skövde SK
23:59:58.8639700
-
-
Håkan Larsson
Ok Kontinent
23:59:58.8639700
-
-
Jan-Olof Wiik
Ellos if
23:59:58.8639700
-
-
Joakim Ståhl
I 19 IF
23:59:58.8639700
-
-
Kalle Hammarström
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Morten Platz
Københanvs Skiklub
23:59:58.8639700
-
-
Niklas Olmyr
Perstorp AB IF
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Gillner
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Peter Eklind
Mariestads FK
23:59:58.8639700
-
-
Tomas Littemyr
AXA Sports Club
23:59:58.8639700
-
-
Andreas Häggander
Älvängen
23:59:58.8639700
-
-
Christoffer Kindlund
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Jonny Sandström
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Kax
Perstorp
23:59:58.8639700
-
-
Stefan Kylebäck
Torslanda
23:59:58.8639700
-
-
Johan Helmrot
Marbäcks IF
23:59:58.8639700
-
-
Stig Bolander
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Pål Schmidt
Strängnäs-Malmby OL
23:59:58.8639700
-
-
Lars Josefsson
SOK
23:59:58.8639700
-
-
Bosse Eriksson
IF Ski Team Skåne
23:59:58.8639700
-
-
Ulf Johansson
Peab Fritid
23:59:58.8639700
-
-
Nicklas Raask
Volvo Car Group
23:59:58.8639700
-
-
Linus Theorin
Ugglarps löparvänner
23:59:58.8639700
-
-
Nichlas Karlström
Lugi SK
23:59:58.8639700
-
-
Florian Siegmund
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Jakob Florell
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Johan Erlandsson
Göteborg
23:59:58.8639700
-
-
Lars Rune Jensen
Ganløse
23:59:58.8639700
-
-
Bosse Eriksson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Johan Helmrot
Marbäcks IF
23:59:59.8639800
-
-
Linus Theorin
Ugglarps löparvänner
23:59:59.8639800
-
-
Nicklas Raask
Volvo Car Group
23:59:59.8639800
-
-
Pål Schmidt
Strängnäs-Malmby OL
23:59:59.8639800
-
-
Stig Bolander
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Johansson
Peab Fritid
23:59:59.8639800
-
-
Wilhelm Nygren
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Hansson
OK Löftan
23:59:59.8639800
-
-
Hans Krantz
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Deger
Västra Frölunda
23:59:59.8639800
-
-
Michael Rogström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Torsten Buemann
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Lasse Larsson
Ryda SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Thoren
Newsec
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Naij
Åsa
23:59:59.8639800
-
-
Bengt-Äke Berntsson
Ringsjö OK
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Karlsson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Tom Nordin Christensen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Stig Berglund
Hällingsjö
23:59:59.8639800
-
-
Johnny Hassinggaard Jensen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Claes Rosenkrands
Sorø Kajakklub
23:59:59.8639800
-
-
Claus T. Jensen
Team Tagsnedkeren.dk
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Johansson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Per Olson
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Niclas Johansson
Kungälv
23:59:59.8639800
-
-
Tomas Littemyr
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Richard Zätterman
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Svantesson
Borås
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Johansson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Mårten Johansson
Fritsla Vik
23:59:59.8639800
-
-
Kristoffer Nilsson
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Peter Luther
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Marcus Kroon
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Florin
IFK Helsingborg
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Lööf
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
Logga in för att slippa de här annonserna
-
Ulf Carlsson
Team Karlsson
23:59:59.8639800
-
-
Per Dahlberg
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Ingemarson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Jörgen Andersson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Montelius
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Ivdal
Missiano
23:59:59.8639800
-
-
David Haag
Missiano
23:59:59.8639800
-
-
David Glans
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Carl Dotevall
Stena Metall
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Ivdal
Missiano
23:59:59.8639800
-
-
Kalle Kortelainen
KSS
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Lang
Hindås SK
23:59:59.8639800
-
-
Filip Kruse
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Kruse
Intersport IF
23:59:59.8639800
-
-
Fredrik Thimell
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Erik Anderson
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Anders Lundin
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Mikkel Christensen
Køge Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Emil Rosenkrands
Sorø Kajakklub
23:59:59.8639800
-
-
Michael Ekberg
IF Elfsborg
23:59:59.8639800
-
-
Gunnar Davidsson
Skogsbygdens IF
23:59:59.8639800
-
-
Jakob Vestergaard
Tif
23:59:59.8639800
-
-
Johan Lejonthun
Halmstad OK
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Lööf
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Michael Rogström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Patrik Langre
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Hans Krantz
Lugi SK
23:59:59.8639800
-
-
Per Dahlberg
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
Bengt Münter
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Johnny Hassinggaard Jensen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Carl Dahlberg
Lysekils Skid o Löpareklubb
23:59:59.8639800
-
-
Filip Kruse
Göteborg
23:59:59.8639800
-
-
Rickard Wingren
IK Wallgårda
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Gulleberg
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Kent Johnsson
ASK Växjö
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Jacobsson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Allan Eriksson
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Andreas Johansson
Skövde
23:59:59.8639800
-
-
Per Nielsen
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Adam Rohr
Nässjö SF
23:59:59.8639800
-
-
Royan Lindh
Mullsjö SOK
23:59:59.8639800
-