Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Ymerloppet
2014-02-09
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
OBS! Nyhet!
Visa ihopslagen resultatlista med seedningsgränser för Vasaloppet
Visa deltider
D 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Catharina Ramhult
Borås SK
2:28:05.888400
61.9p
2
Erika Svanborg
IK Stern
2:45:50.994900
+17:45.106400
54.1p
3
Annelie Johansson
Borås SK
2:54:25.1046400
+26:20.157900
51.0p
4
Linnea Rahm
No Club
3:05:42.1114100
+37:37.225600
47.4p
5
Therese Andersson
Högaborgs Athleter
3:05:50.1114900
+37:45.226400
47.3p
6
Emma Björneke
IK Ymer
3:06:09.1116800
+38:04.228300
47.2p
7
Bodil Halvarsson
Göteborg/Majorna OK
3:08:22.1130100
+40:17.241600
46.6p
8
Malin Sundbom
IK Stern
3:12:07.1152600
+44:02.264100
45.6p
9
Malin Josephson
OK Stigen
3:22:42.1216100
+54:37.327600
42.8p
10
Hanna Floberg
Äspereds IF
3:27:04.1242300
+58:59.353800
41.8p
11
Julia Lacandler
Axa SC
3:27:25.1244400
+59:20.355900
41.7p
12
Emma Eriksson
Skogsbygdens IF
3:30:50.1264900
+1:02:45.376400
41.0p
13
Anna Svensson
Helsingörs SOK
3:39:57.1319600
+1:11:52.431100
39.1p
14
Lisa Karlsson
IK Stern
3:42:08.1332700
+1:14:03.444200
38.6p
15
Rebecka Andersson
IK Ymer
3:42:32.1335100
+1:14:27.446600
38.5p
16
Maria Ehrnell
IK Stern
3:46:09.1356800
+1:18:04.468300
37.9p
17
Agneta Marklund
OK Skogshjortarna
3:58:25.1430400
+1:30:20.541900
35.7p
18
Lena Kristiansson
No Club
3:59:53.1439200
+1:31:48.550700
35.4p
19
Julia Lahti
IK Stern
4:04:24.1466300
+1:36:19.577800
34.7p
20
Sofie Ljung
No Club
4:30:50.1624900
+2:02:45.736400
31.0p
-
Madelen Carlzon
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Anna-Stina Wennberg
Växjö OK
23:59:58.8639700
-
-
Åsa Brusehed
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Giesela Dickèr
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Josefine Stadig
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Susanne Hallner
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Sofie Ljung
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Mari Ymer Gyström
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Anna Jansson
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
-
anneli hallberg
Göteborgs SK
23:59:59.8639800
-
H 21
42km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Markus Jönsson
Tranemo IF
1:59:28.716700
80.6p
2
Jonas Hagberg
Borås SK
2:07:07.762600
+7:39.45800
74.6p
3
Erik Wilhelmsson
Lidköpings VSK
2:12:23.794200
+12:55.77400
70.9p
4
Anders Johansson
Ryda SK
2:12:30.794900
+13:02.78100
70.8p
5
Peter Gustavsson
OK Stigen
2:13:35.801400
+14:07.84600
70.1p
6
Mattias Rudklint
OK Landehof
2:15:53.815200
+16:25.98400
68.7p
7
Andreas Voronen
Äspereds IF
2:16:18.817700
+16:50.100900
68.4p
8
Johannes Andersson
IF Ski Team Skåne
2:16:26.818500
+16:58.101700
68.3p
9
Fredrik Rosén
Jönköpings OK
2:16:49.820800
+17:21.104000
68.1p
10
Anton Bengtsson
Stenungsunds OK
2:17:38.825700
+18:10.108900
67.6p
11
Andreas Berntsson
IK Stern
2:19:11.835000
+19:43.118200
66.7p
12
Martin Ivarsson
OK Skogshjortarna
2:19:18.835700
+19:50.118900
66.6p
13
Martin Andersson
Borås SK
2:19:22.836100
+19:54.119300
66.6p
14
Jakob Hjelmåker
IK Stern
2:20:00.839900
+20:32.123100
66.2p
15
Mikael Zachrisson
IK Stern
2:20:37.843600
+21:09.126800
65.8p
16
Gustaf Pettersson
IF Ski Team Skåne
2:21:26.848500
+21:58.131700
65.4p
17
Niclas Hansson
Burseryds IF
2:21:47.850600
+22:19.133800
65.2p
18
Jakob Andersson
IK Ymer
2:21:50.850900
+22:22.134100
65.2p
19
Sebastian Persson
Äspereds IF
2:23:27.860600
+23:59.143800
64.3p
20
Roger Lindberg
IK Wilske
2:23:36.861500
+24:08.144700
64.2p
21
Magnus Pettersson
Burseryds IF
2:24:42.868100
+25:14.151300
63.6p
22
Karl-Erik Assarsson
Borås SK
2:25:23.872200
+25:55.155400
63.2p
23
Oscar Bergenholtz
Äspereds IF
2:25:42.874100
+26:14.157300
63.1p
24
Robin Sundqvist
IK Stern
2:25:48.874700
+26:20.157900
63.0p
25
Johan Södrberg
SOK 68
2:26:54.881300
+27:26.164500
62.5p
26
Sigvard Eriksson
Mölndals RK
2:26:59.881800
+27:31.165000
62.4p
27
Anders Olsson
Borås GIF
2:26:59.881800
+27:31.165000
62.4p
28
Martin Beckman
OK Nackhe
2:27:14.883300
+27:46.166500
62.3p
29
Stefan Larsson
Magra IS
2:28:04.888300
+28:36.171500
61.9p
30
Fredrik Almqvist
Skogsbygdens IF
2:28:06.888500
+28:38.171700
61.8p
31
Patrtik Petersson
Apladalens Lk
2:28:53.893200
+29:25.176400
61.5p
32
Marcus Granlund
Skellefteå SK
2:29:36.897500
+30:08.180700
61.1p
33
Mats Persson
IK Stern
2:29:49.898800
+30:21.182000
61.0p
34
Per Thunberg
Burseryds IF
2:31:02.906100
+31:34.189300
60.4p
35
Leif Hansson
OK Alehof
2:31:07.906600
+31:39.189800
60.4p
36
Jonas Sörensson
Borås SK
2:31:16.907500
+31:48.190700
60.3p
37
Isak Mankert
Club Ski & Run
2:31:34.909300
+32:06.192500
60.2p
38
Per Pemberton
Gällivare SK
2:31:36.909500
+32:08.192700
60.1p
39
Benjamin Ericsson
Äspereds IF
2:31:52.911100
+32:24.194300
60.0p
40
Erik Fernholm
Mölndahl Outdoor IF
2:32:26.914500
+32:58.197700
59.7p
41
Jonas Olsson
Äspereds IF
2:32:49.916800
+33:21.200000
59.6p
42
Simon Oscarsson
Borås SK
2:34:12.925100
+34:44.208300
58.9p
43
Magnus Blom
Magra IS
2:34:21.926000
+34:53.209200
58.9p
44
Mattias Brolin
Magra IS
2:34:31.927000
+35:03.210200
58.8p
45
Johan Karlsson
Äspereds IF
2:34:33.927200
+35:05.210400
58.8p
46
Robert Carlsson
Herrljunga Skid o OL
2:35:38.933700
+36:10.216900
58.3p
47
Andreas Davidson
Borås GIF
2:36:25.938400
+36:57.221600
57.9p
48
Mårten Larsson
Axa SC
2:36:33.939200
+37:05.222400
57.9p
49
Stefan Olsson
Axa SC
2:36:45.940400
+37:17.223600
57.8p
50
Mattias Linell
IK Stern
2:36:45.940400
+37:17.223600
57.8p
51
Jonas Karlsson
OK Landehof
2:37:01.942000
+37:33.225200
57.7p
52
Johan Christofferson
Borås GIF
2:37:13.943200
+37:45.226400
57.6p
53
Jonatan Odby
Axa SC
2:37:25.944400
+37:57.227600
57.5p
54
Stefan Bjällsjö
Gnosjö FK
2:37:30.944900
+38:02.228100
57.5p
55
Fredrik Holmer
No Club
2:38:25.950400
+38:57.233600
57.1p
56
Erik Utberg
Uddevalla IS
2:39:51.959000
+40:23.242200
56.5p
57
Clas Olsson
Äspereds IF
2:40:04.960300
+40:36.243500
56.4p
58
Stefano Delia
IK Stern
2:42:11.973000
+42:43.256200
55.5p
59
Henrik Grönberg
IK Ymer
2:42:42.976100
+43:14.259300
55.3p
60
Tim Brandin
Sävedalens AIK
2:43:13.979200
+43:45.262400
55.1p
61
Martin Jonsson
Skillingaryds FK
2:43:36.981500
+44:08.264700
54.9p
62
Thomas Johansson
I 19 IF
2:43:59.983800
+44:31.267000
54.8p
63
Joakim Carlsson
IK Stern
2:44:12.985100
+44:44.268300
54.7p
64
Hans Herbertsson
Borås SK
2:44:26.986500
+44:58.269700
54.6p
65
Niklas Israelsson
Axa SC
2:45:10.990900
+45:42.274100
54.3p
66
Lars G Johansson
IFK Göteborg
2:45:28.992700
+46:00.275900
54.2p
67
Jonas Palm
Sävedalens AIK
2:45:51.995000
+46:23.278200
54.1p
68
Daniel Olsson
Äspereds IF
2:46:12.997100
+46:44.280300
53.9p
69
Jonatan Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
2:46:14.997300
+46:46.280500
53.9p
70
Thomas Swahn
Arvika IS
2:46:38.999700
+47:10.282900
53.8p
71
Lennart Bröttgårdh
Trollhättans SOK
2:46:45.1000400
+47:17.283600
53.7p
72
David Christofferson
Borås GIF
2:47:08.1002700
+47:40.285900
53.6p
73
Marcus Abrahamsson
Axa SC
2:49:41.1018000
+50:13.301200
52.6p
74
Johan Åberg
OK Landehof
2:50:32.1023100
+51:04.306300
52.3p
75
Emil Werling
IK Ymer
2:51:15.1027400
+51:47.310600
52.1p
76
Mikael Bergström
OK Kullingshof
2:51:37.1029600
+52:09.312800
51.9p
77
Erik Berggren
IFK Gnarp
2:51:40.1029900
+52:12.313100
51.9p
78
Gustav Berg
IK Stern
2:51:41.1030000
+52:13.313200
51.9p
79
Fredrik Lundgren
OK Landehof
2:52:12.1033100
+52:44.316300
51.7p
80
Tomas Hurtig
OK Skogshjortarna
2:52:39.1035800
+53:11.319000
51.6p
81
Henrik Ärlig
Borås SK
2:53:25.1040400
+53:57.323600
51.3p
82
Jakob Hallquist
IK Ymer
2:53:29.1040800
+54:01.324000
51.3p
83
Per-Anders Lindén
Axa SC
2:54:50.1048900
+55:22.332100
50.8p
84
Krister Bården
IK Stern
2:55:06.1050500
+55:38.333700
50.7p
85
Daniel Naurin
OK Skogshjortarna
2:55:21.1052000
+55:53.335200
50.6p
86
Lars Josefsson
Astrazeneca IF
2:55:55.1055400
+56:27.338600
50.4p
87
Mikael Samuelsson
IK Ymer
2:56:31.1059000
+57:03.342200
50.2p
88
Jesper Lilja
Astrazeneca IF
2:56:40.1059900
+57:12.343100
50.2p
89
Peter Norberg
IK Stern
2:57:05.1062400
+57:37.345600
50.1p
90
Mattias Thorén
IF Ski Team Skåne
2:57:10.1062900
+57:42.346100
50.0p
91
Tobias Ragnarsson
Hestra IF
2:57:52.1067100
+58:24.350300
49.8p
92
Tomas Hallgren
Uddevalla IS
2:58:01.1068000
+58:33.351200
49.8p
93
Mats Gustafsson
Borås GIF
2:59:13.1075200
+59:45.358400
49.4p
94
Dennis Stenmark
IK Stern
2:59:55.1079400
+1:00:27.362600
49.1p
95
Jonatan Brinck
Borås SK
3:00:48.1084700
+1:01:20.367900
48.9p
96
Simon Hermansson
IK Ymer
3:01:00.1085900
+1:01:32.369100
48.8p
97
Magnus Andrén
Tranemo IF
3:01:13.1087200
+1:01:45.370400
48.7p
98
Johan Ericsson
Skogsbygdens IF
3:01:28.1088700
+1:02:00.371900
48.7p
99
Ragnar Nilsson
Navåsens FK
3:01:38.1089700
+1:02:10.372900
48.6p
100
Jonathan Lindén
Axa SC
3:02:17.1093600
+1:02:49.376800
48.4p
100
Joakim Rölander
Borås SK
3:02:17.1093600
+1:02:49.376800
48.4p
102
Mattias Hermansson
Hestra IF
3:02:44.1096300
+1:03:16.379500
48.3p
103
Kent Johansson
Hindås SK
3:02:55.1097400
+1:03:27.380600
48.2p
104
Anders Jogelid
Borås SK
3:02:55.1097400
+1:03:27.380600
48.2p
105
Erik Jansson
Brännebrona SK
3:03:32.1101100
+1:04:04.384300
48.0p
106
Thor Weis Hougaard
København SK
3:03:41.1102000
+1:04:13.385200
48.0p
107
Per Andersson
Borås SK
3:03:43.1102200
+1:04:15.385400
48.0p
108
Erik Arvidsson
Axa SC
3:04:04.1104300
+1:04:36.387500
47.9p
109
Joel Ohlsson
IK Stern
3:04:04.1104300
+1:04:36.387500
47.9p
110
Johan Ekbäck
Kramfors Polisens IF
3:04:14.1105300
+1:04:46.388500
47.8p
111
Jens Johansson
Åf SK
3:05:01.1110000
+1:05:33.393200
47.6p
112
Tobias Lövkvist
Bankeryds Skid o Mk
3:05:10.1110900
+1:05:42.394100
47.5p
113
Thomas Adolfsson
Tranemo IF
3:05:12.1111100
+1:05:44.394300
47.5p
114
Niklas Sörman
No Club
3:05:13.1111200
+1:05:45.394400
47.5p
115
Johan Engdahl
Hermansby IF
3:05:19.1111800
+1:05:51.395000
47.5p
116
Niklas Lundgren
Borås GIF
3:05:37.1113600
+1:06:09.396800
47.4p
117
Fredrik Bergman
Axa SC
3:05:41.1114000
+1:06:13.397200
47.4p
118
Emil Carlson
Skogsbygdens IF
3:06:15.1117400
+1:06:47.400600
47.2p
119
Jan-Olof Hermansson
IK Ymer
3:06:45.1120400
+1:07:17.403600
47.1p
120
Fredrik Pettersson
No Club
3:07:25.1124400
+1:07:57.407600
46.9p
121
Andreas Mørch-Madsen
København SK
3:09:05.1134400
+1:09:37.417600
46.4p
122
Mats Olsson
Axa SC
3:09:45.1138400
+1:10:17.421600
46.2p
123
Thomas Greschik
OK Landehof
3:09:56.1139500
+1:10:28.422700
46.2p
124
Tobias Eriksson
IK Stern
3:10:08.1140700
+1:10:40.423900
46.1p
125
Erik Emilsson
IF Ski Team Skåne
3:11:11.1147000
+1:11:43.430200
45.8p
126
Ragnar Uppström
FK Herkules
3:11:17.1147600
+1:11:49.430800
45.8p
127
Henrik Esgård
IK Stern
3:11:48.1150700
+1:12:20.433900
45.6p
128
Jonas Persson
No Club
3:12:10.1152900
+1:12:42.436100
45.5p
129
Anders Dahlberg
Hestra IF
3:13:11.1159000
+1:13:43.442200
45.3p
130
Albin Holmström
No Club
3:13:31.1161000
+1:14:03.444200
45.2p
131
Kimmo Kurkinen
Borås GIF
3:13:36.1161500
+1:14:08.444700
45.2p
132
Carl Dahlberg
Lysekils Skid o Löpareklubb
3:13:37.1161600
+1:14:09.444800
45.2p
133
Ulf Lorentz Johansson
Gkn Aerospace FF
3:13:58.1163700
+1:14:30.446900
45.1p
134
Gabor Bellak
Volvo IF
3:14:07.1164600
+1:14:39.447800
45.0p
135
René Blichfeldt Andersen
No Club
3:14:15.1165400
+1:14:47.448600
45.0p
136
Peter Nohlin
Gkn Aerospace FF
3:14:48.1168700
+1:15:20.451900
44.8p
137
Erik Johansson
OK Landehof
3:14:51.1169000
+1:15:23.452200
44.8p
138
Daniel Andersson
OK Skogshjortarna
3:16:16.1177500
+1:16:48.460700
44.5p
139
Ove Johansson
IK Stern
3:17:01.1182000
+1:17:33.465200
44.3p
140
Kristoffer Averheim
Axa SC
3:17:42.1186100
+1:18:14.469300
44.1p
141
Bengt-Åke Eriksson
Skogsbygdens IF
3:18:36.1191500
+1:19:08.474700
43.9p
142
Tor Lindqvist
IK Stern
3:19:06.1194500
+1:19:38.477700
43.7p
143
Sven Jansson
Brännebrona SK
3:20:39.1203800
+1:21:11.487000
43.3p
144
Leif Claesson
Gudhems IF
3:20:47.1204600
+1:21:19.487800
43.3p
145
Tobias Linebäck
IK Stern
3:21:27.1208600
+1:21:59.491800
43.2p
146
Peter Hermansson
OK Landehof
3:22:51.1217000
+1:23:23.500200
42.8p
147
Magnus Hansson
Nybro Ski
3:23:00.1217900
+1:23:32.501100
42.8p
148
Fredrik Ericsson
Lugi SK
3:23:34.1221300
+1:24:06.504500
42.6p
149
Peter Dahlsten
IK Stern
3:24:31.1227000
+1:25:03.510200
42.4p
150
Per Klingnäs
IK Stern
3:25:08.1230700
+1:25:40.513900
42.3p
151
Mattias Eklund
Sjömarken
3:25:54.1235300
+1:26:26.518500
42.1p
152
Magnus Uppström
Volvo IF
3:25:59.1235800
+1:26:31.519000
42.1p
153
Pauli Simpanen
IK Stern
3:26:41.1240000
+1:27:13.523200
41.9p
154
Håkan Olausson
Magra IS
3:27:33.1245200
+1:28:05.528400
41.7p
155
Calle Blomberg
Göteborg/Majorna OK
3:29:26.1256500
+1:29:58.539700
41.3p
156
Tomas Pettersson
Anderstorps OK
3:29:35.1257400
+1:30:07.540600
41.2p
157
John Berg
OK Skogshjortarna
3:29:51.1259000
+1:30:23.542200
41.2p
158
Magnus Englund
Hestra IF
3:30:17.1261600
+1:30:49.544800
41.1p
159
Svante Lahti
IK Stern
3:32:09.1272800
+1:32:41.556000
40.7p
160
Alexander Hein Eriksen
No Club
3:32:38.1275700
+1:33:10.558900
40.6p
161
Fredrik Öisjöen
IK Stern
3:34:00.1283900
+1:34:32.567100
40.3p
162
Anton Kärrman
OK Skogshjortarna
3:35:11.1291000
+1:35:43.574200
40.0p
163
Hans Alveros
IK Stern
3:35:31.1293000
+1:36:03.576200
40.0p
164
Thomas Blomfelt
Magra IS
3:35:54.1295300
+1:36:26.578500
39.9p
165
Fredrik Carlund
Axa SC
3:38:25.1310400
+1:38:57.593600
39.4p
166
Kristoffer Nilsson
No Club
3:38:30.1310900
+1:39:02.594100
39.3p
167
Mattias Zackrisson
IK Stern
3:39:31.1317000
+1:40:03.600200
39.1p
168
Jerker Olsson
Säve SK
3:41:53.1331200
+1:42:25.614400
38.7p
169
Stefan Cederström
Landehof
3:42:38.1335700
+1:43:10.618900
38.5p
170
Peter Härröd
No Club
3:42:43.1336200
+1:43:15.619400
38.5p
Logga in för att slippa de här annonserna
171
Hans Utter
Rydboholms SK
3:42:44.1336300
+1:43:16.619500
38.5p
172
Martin Sundelin
Volvo IF
3:42:59.1337800
+1:43:31.621000
38.5p
173
Henrik Persson
OK Kullingshof
3:43:42.1342100
+1:44:14.625300
38.3p
174
Robert Frisk
No Club
3:46:30.1358900
+1:47:02.642100
37.8p
175
Jakob Lilja
Axa SC
3:54:58.1409700
+1:55:30.692900
36.3p
176
Lars-Åke Englund
Axa SC
3:55:05.1410400
+1:55:37.693600
36.2p
177
Stefan Lindberg
Volvo IF
3:55:47.1414600
+1:56:19.697800
36.1p
178
Martin Bergström
No Club
3:56:10.1416900
+1:56:42.700100
36.1p
179
Andreas Grumsén
IK Livsnerven
3:57:47.1426600
+1:58:19.709800
35.8p
180
Mattias Höjman
No Club
4:00:51.1445000
+2:01:23.728200
35.3p
181
Henrik Öberg
No Club
4:01:51.1451000
+2:02:23.734200
35.1p
182
Per Dahlberg
Göteborgs SK
4:12:13.1513200
+2:12:45.796400
33.5p
183
Stellan Gildå
IK Ymer
4:13:43.1522200
+2:14:15.805400
33.3p
184
Martin Smedendahl
Göteborgs SK
4:15:17.1531600
+2:15:49.814800
33.1p
185
Johan Möller
No Club
4:15:32.1533100
+2:16:04.816300
33.0p
186
Andy Holmström
Axa SC
4:49:41.1738000
+2:50:13.1021200
28.8p
-
Fredrik Rosengren
IFK Kiruna
23:59:58.8639700
-
-
Simon Larsson
Äspereds IF
23:59:58.8639700
-
-
Tommy Skiöld
OK Gipen
23:59:58.8639700
-
-
Fredrik Wessberg
OK Landehof
23:59:58.8639700
-
-
Johan Gustafsson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Glenn Edvardsson
OK Alehof
23:59:58.8639700
-
-
Bo Larsson
Växjö OK
23:59:58.8639700
-
-
Anton Hermansson
IK Ymer
23:59:58.8639700
-
-
Johan Olausson
Magra IS
23:59:58.8639700
-
-
Johan Ronner
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Patrik Sörqvist
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
David Oest
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Peter Johansson
Ellos IF
23:59:58.8639700
-
-
Daniel Wallin
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Gustaf Rådman
Axa SC
23:59:58.8639700
-
-
Carl-fredrik Fock
IK Stern
23:59:58.8639700
-
-
Jonas Davidsson
Burseryds IF
23:59:58.8639700
-
-
Adam Blomberg
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Niklas Backåberg
OK Kullingshof
23:59:59.8639800
-
-
Anders Carlsson
Istrums SK
23:59:59.8639800
-
-
Klas Werdelin
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Wakéus
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Kasper Moos
KS SKi Klub
23:59:59.8639800
-
-
Lars Wiklund
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Stefan Gustavsson
Herrljunga Skid o OL
23:59:59.8639800
-
-
Jimmy Söhrman
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Palmér
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Thomas Glud
Århus Skiklub
23:59:59.8639800
-
-
Søren Skibsted
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Hagström
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Anders Jägard
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Tom Norström
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Erik Westerholm
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Roger Arnholm
Volvo IF
23:59:59.8639800
-
-
Jonas Ek
IF Hallby SOK
23:59:59.8639800
-
-
Ola Brusehed
FK Herkules
23:59:59.8639800
-
-
Lars Antonson
IF Rigor
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Svenning
IK Ymer
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Samuelsson
OK Landehof
23:59:59.8639800
-
-
Henrik Andersson
OK Stigen
23:59:59.8639800
-
-
Ulf Christoffersson
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Pelle Brandt
Borås GIF
23:59:59.8639800
-
-
Erik Rådman
OK Skogshjortarna
23:59:59.8639800
-
-
Michael Rogström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Ståhl
Tranemo IF
23:59:59.8639800
-
-
Magnus Dahlström
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Jacob Kruse Rasmussen
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Lars Lehmann
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Bjarne Veiergang
København SK
23:59:59.8639800
-
-
Ted Fransson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Erik Winlöf
Axa SC
23:59:59.8639800
-
-
Hans Herbertsson
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Martin Ödman
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Joakim Wahlström
IK Stern
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Olsson
IF Ski Team Skåne
23:59:59.8639800
-
-
Johan Roos
Borås SK
23:59:59.8639800
-
-
Getnet Shibru
IFK Tidaholm
23:59:59.8639800
-
-
Samuel Arvidsson
IFK Tidaholm
23:59:59.8639800
-
-
Ola Franzén
Falköpings AIK SK
23:59:59.8639800
-
-
Mattias Hedlund
No Club
23:59:59.8639800
-
D 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Lena Hilmersson
Göteborgs SK
1:18:56.473500
75.8p
2
Anna Eriksson
Sefa Bygg & Konsult AB
1:27:36.525500
+8:40.51900
68.3p
3
Elin Arwidson
OK Lindena
1:31:38.549700
+12:42.76100
65.3p
4
heidi koskinen granlöf
No Club
1:39:07.594600
+20:11.121000
60.4p
5
Åsa Halldin
IK Stern
1:42:05.612400
+23:09.138800
58.6p
6
Anna Karlsson
IFK Skövde SK
1:42:49.616800
+23:53.143200
58.2p
7
Sara Pettersson
IK Ymer
1:45:54.635300
+26:58.161700
56.5p
8
Ann-Charlotte Larsson
No Club
1:47:56.647500
+29:00.173900
55.4p
9
Yvette Gilbert
No Club
1:48:13.649200
+29:17.175600
55.3p
10
tanja renfors
No Club
1:48:27.650600
+29:31.177000
55.2p
11
Ingrid Krafft
Hestra IF
1:50:00.659900
+31:04.186300
54.4p
12
Caroline Norén
No Club
1:54:47.688600
+35:51.215000
52.1p
13
Elisabeth Berggren
Rångedala IK
1:54:52.689100
+35:56.215500
52.1p
14
Christina Wallerman
Borås GIF
1:58:41.712000
+39:45.238400
50.4p
15
Anna Sjölander
No Club
1:58:55.713400
+39:59.239800
50.3p
16
Elisabeth Sunnemar
No Club
1:59:19.715800
+40:23.242200
50.1p
17
Monika Hörnlund
Hestra IF
1:59:36.717500
+40:40.243900
50.0p
18
Berit Carlsson
No Club
2:00:24.722300
+41:28.248700
49.7p
19
Katharina Hansson
OK Alehof
2:00:36.723500
+41:40.249900
49.6p
20
Susanne Hansson
Hestra IF
2:04:47.748600
+45:51.275000
47.9p
21
Nina Clareving
Swedbank IF
2:05:29.752800
+46:33.279200
47.7p
22
Karin Kihlström
No Club
2:08:05.768400
+49:09.294800
46.7p
23
Sofia Karlsson
No Club
2:09:12.775100
+50:16.301500
46.3p
24
Ulrika Karlsson
No Club
2:14:22.806100
+55:26.332500
44.5p
25
Marie Erikson Edman
No Club
2:15:06.810500
+56:10.336900
44.3p
26
Elina Kiviniemi
No Club
2:15:32.813100
+56:36.339500
44.1p
27
monica andreasson
No Club
2:16:34.819300
+57:38.345700
43.8p
28
Anna Sager
No Club
2:20:00.839900
+1:01:04.366300
42.7p
29
Eva Hederdahl
No Club
2:20:37.843600
+1:01:41.370000
42.5p
30
Gunnel Pettersson
No Club
2:21:40.849900
+1:02:44.376300
42.2p
31
Ann-Charlotte Andersson
No Club
2:21:52.851100
+1:02:56.377500
42.2p
32
Anna Wennerblom
No Club
2:22:01.852000
+1:03:05.378400
42.1p
33
Yvonne Malmsten
IK Stern
2:22:38.855700
+1:03:42.382100
41.9p
34
Susanne Carlsson
No Club
2:25:43.874200
+1:06:47.400600
41.1p
35
Johanna Nädele Ljungkvist
No Club
2:26:01.876000
+1:07:05.402400
41.0p
36
Johanna Steivik
No Club
2:26:35.879400
+1:07:39.405800
40.8p
37
Camilla Ednell
No Club
2:26:39.879800
+1:07:43.406200
40.8p
38
Lena carlsson
No Club
2:28:03.888200
+1:09:07.414600
40.4p
39
Marie Eklund
No Club
2:30:25.902400
+1:11:29.428800
39.8p
40
Madelene Nordström
SOK Knallen
2:32:11.913000
+1:13:15.439400
39.3p
41
Sara Andersson
No Club
2:39:22.956100
+1:20:26.482500
37.5p
42
Maria Berntsson
No Club
2:40:27.962600
+1:21:31.489000
37.3p
43
janet albertsson
No Club
2:48:38.1011700
+1:29:42.538100
35.5p
44
Anna-Lena Holstensson
Nässjö SF
2:59:48.1078700
+1:40:52.605100
33.3p
45
Sandra Andersson
No Club
3:10:06.1140500
+1:51:10.666900
31.5p
-
Sofia Nankler
No Club
23:59:58.8639700
-
-
Ulla-Britt Östman
Brännebrona SK
23:59:59.8639800
-
-
Carin Elvhammar
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Annika Nilsson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Tina Johansson Thörngren
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Lena Fritz
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Ulla Reinholdsson
Swedbank IF
23:59:59.8639800
-
-
Christina Amberndtsson
Swedbank IF
23:59:59.8639800
-
-
Cecilia Hermansson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
carina blomqvist
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Anna Ekdahl
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Karin Ekström
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Kathrine Andersson
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Christine Sandstedt
IK Stern
23:59:59.8639800
-
H 21
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Torbjörn Gustafsson
Borås Gif
1:14:30.446900
80.3p
2
Jan Eric Thelin
Lidköpings VSK
1:18:19.469800
+3:49.22800
76.4p
3
Patrik Sylvan
Borås GIF
1:19:51.479000
+5:21.32000
74.9p
4
Stefan Larsson
Swedbank IF
1:23:28.500700
+8:58.53700
71.7p
5
Erik Thiberg
SK70
1:30:56.545500
+16:26.98500
65.8p
6
Simon Claesson
Swedbank IF
1:38:26.590500
+23:56.143500
60.8p
7
Nicklas Öhman
No Club
1:39:59.599800
+25:29.152800
59.8p
8
Jan Sabel
No Club
1:40:01.600000
+25:31.153000
59.8p
9
Jörgen Gustafsson
No Club
1:42:04.612300
+27:34.165300
58.6p
10
karl brinck
No Club
1:42:43.616200
+28:13.169200
58.2p
11
Klas Bergman
No Club
1:44:48.628700
+30:18.181700
57.1p
12
Martin Lindsjö
No Club
1:46:32.639100
+32:02.192100
56.2p
13
Per Larsson
No Club
1:47:22.644100
+32:52.197100
55.7p
14
Erik Thuresson
No Club
1:48:42.652100
+34:12.205100
55.0p
15
Fredrik Hellsten
No Club
1:48:47.652600
+34:17.205600
55.0p
16
Mats Olsson
No Club
1:50:13.661200
+35:43.214200
54.3p
17
Thomas Eriksson
No Club
1:50:16.661500
+35:46.214500
54.3p
18
Jesper Eriksson
No Club
1:50:28.662700
+35:58.215700
54.2p
19
Lars Magnusson
Tolereds AIK
1:51:43.670200
+37:13.223200
53.6p
20
Erik Strömberg
Ellos IF
1:51:47.670600
+37:17.223600
53.5p
21
Henrik Nilsson
SK Krossa Steve
1:52:13.673200
+37:43.226200
53.3p
22
Tobias Rydlinge
Skellefteå OK
1:54:40.687900
+40:10.240900
52.2p
23
Stefan Nilsson
SK Krossa Henke
1:57:27.704600
+42:57.257600
50.9p
24
Per Sund
SOK Knallen
1:59:06.714500
+44:36.267500
50.2p
25
Patrik Eriksson
No Club
1:59:19.715800
+44:49.268800
50.1p
26
Stefan Wingqvist
No Club
2:01:13.727200
+46:43.280200
49.4p
27
Dennis Westberg
No Club
2:01:36.729500
+47:06.282500
49.2p
28
Peter Lennartsson
No Club
2:02:03.732200
+47:33.285200
49.0p
29
Anders Clareving
Swedbank IF
2:02:54.737300
+48:24.290300
48.7p
30
Christian Hagberg
Borås sk
2:04:01.744000
+49:31.297000
48.2p
31
kaj andreasson
No Club
2:04:16.745500
+49:46.298500
48.1p
32
Torvald Asplund
No Club
2:06:03.756200
+51:33.309200
47.5p
33
Christian Markman
No Club
2:08:07.768600
+53:37.321600
46.7p
34
Jan Nygren
No Club
2:09:16.775500
+54:46.328500
46.3p
35
Mikael Herbertsson
No Club
2:12:19.793800
+57:49.346800
45.2p
36
Torbjörn Johansson
Toarps OK
2:13:59.803800
+59:29.356800
44.7p
37
Ulrik Karlsson
No Club
2:14:16.805500
+59:46.358500
44.6p
38
Lennart Erikson
Rydboholms SK
2:17:17.823600
+1:02:47.376600
43.6p
39
Håkan Carlsson
No Club
2:25:26.872500
+1:10:56.425500
41.1p
40
Peter Ljungkvist
No Club
2:26:02.876100
+1:11:32.429100
41.0p
41
Joakim Wennberg
No Club
2:28:14.889300
+1:13:44.442300
40.4p
42
Per Arkheden
No Club
2:40:29.962800
+1:25:59.515800
37.3p
43
Magnus Berntsson
No Club
2:50:07.1020600
+1:35:37.573600
35.2p
44
Jörgen Andersson
Ellos IF
3:10:06.1140500
+1:55:36.693500
31.5p
-
Jens Strömberg
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Mikael Korander
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Martin Wåkerås
Äspereds IF
23:59:59.8639800
-
-
Dennis Ljung
No Club
23:59:59.8639800
-
-
Leif Ekström
Hestra IF
23:59:59.8639800
-
-
Hasse Johansson
No Club
23:59:59.8639800
-