Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Idre- och Särnatävlingarna - Sprint
2013-11-30
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Moa Olsson
Vansbro AIK SK
2
Mathilda Ruus
Gillberga SK
3
Maria Jonasson
Östersunds SK
4
Vineta PETERSONE
Cpss
5
Sara Wadman
IFK Mora SK
6
Linn Gustafsson
Filipstads SF
B-Final
7
Mathilda Björn
Sundbybergs IK
8
Emma Lindberg
Älvdalens IF SK
9
Kitija Auzina
Madona Bjss
10
Evelina Sutro
IFK Mora SK
11
Amanda Simonsson
Lima IF
12
Elin Bryne
IK Fryken
Kvartsfinal
13
Malin Börjesjö
Sundbybergs IK
13
Emma Thalin
Svegs IK
13
Matilda Tagg
Njutångers IF SK
16
Ellionore Bäckman
Hede SK
16
Emma Jonsson
Åsarna IK
16
Emma Höglund
IFK Mora SK
16
Amanda Johansson
Tranemo IF
16
Ilona Lusth
Åsarna IK
21
Ida Hallquist
Åsarna IK
21
Klara Svensson
Äspereds IF
21
Maja Westin
Hägglunds SK
21
Julia Jonsson
IK Stern
21
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
26
Frida Lindqvist
Hagfors SF
26
Maja Wiik
Tvärreds IF
26
Jessica Johansson
Falu IK
26
Lina Åslund
Hedesunda IF
26
Linnea Hägglund
Hägglunds SK
Kval
31
Felicia Arousell
Njutångers IF SK
3:15.19440
32
Julia Sköllerhag
Årjängs IF
3:35.21420
33
Karin Björnlinger
IK Vista
23:59:59.8639800
33
Emma Backén
Svegs IK
23:59:59.8639800
33
Madeleine Forsell
Linköpings SK
23:59:59.8639800
33
Krista RAZGALE
Cesis Psk
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
3
Chandra Crawford
Canmore Nordic Ski Club
4
Julia Svan
Vansbro AIK SK
5
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
6
Maria Nordström
Ulricehamns IF
B-Final
7
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
8
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
9
Sanna Hallberg
Åsarna IK
10
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
11
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
12
Isabella Dannberg
Högbo GOIF
Kvartsfinal
13
Sara Hallquist
Åsarna IK
13
Helene Söderlund
IFK Mora SK
13
Lisa K Svensson
Åsarna IK
16
Jennie Jirhed
Östersunds SK
16
Rosamund Musgrave
Huntly Nordic Ski Club
16
Isabelle Persson
Stockviks SF
16
Inga Daushkane
Latvia
16
Emma Ivarsson
Årsunda IF
21
Laura Orgue
Cefuc
21
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
21
Katja Schwartz
Åsarna IK
21
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
21
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
26
Frida Erkers
Sundbybergs IK
26
Hanna Eriksson
IFK Mora SK
26
Lena Wiklund
Högbo GOIF
26
Angelica Johansson
IFK Mora SK
30
Andreja MALI
SD MALISVET
23:59:59.8639800
Kval
31
Lovisa Sundin
Delsbo IF
2:49.16860
31
Sarah Hale
IFK Mora SK
2:49.16860
33
Josefin Nilsson
Filipstads SF
2:51.17020
33
Anna Trnka
Birkebeiner Nordic Ski Club
2:51.17020
35
Martina RADOVA
SK Nove Mesto Na Morave
2:53.17220
36
Ulrika Axelsson
Sya SK
2:54.17360
37
Adina Johansson
IK Hakarpspojkarna
2:55.17440
38
Natalija Kovalova
Kraslava Ss
2:59.17880
39
Frida Hallquist
Åsarna IK
23:59:59.8639800
39
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
39
Linnéa Björn
Sundbybergs IK
23:59:59.8639800
39
Fiona Elizabeth Hughes
Yorkshire Dales Cross Country Ski
23:59:59.8639800
39
Jaqueline Mourao
National Team
23:59:59.8639800
39
Fern Cates
Storbritannien
23:59:59.8639800
H 18
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Hugo Jacobsson
Falun Borlänge SK
2
Alfred Buskqvist
IK Stern
3
Viktor Thorn
Ulricehamns IF
4
Martin Herbert
Sundbybergs IK
5
Gustav Aflodal
Sundbybergs IK
6
Jakob Jansson
Månkarbo IF
B-Final
7
Albin Tärning
Falköpings AIK SK
8
Olle Axelsson
Borås SK
9
Jonas Eriksson -
Falun Borlänge SK
10
Erik Marsch
Näsvikens IK
11
Lukas SLAVIK
Krkonose Vrchlabi
12
Gabriel Hallquist
Åsarna IK
Kvartsfinal
13
August Spik
SK Leksand
13
Wiktor Finn Eriksson
Domnarvets GOIF
13
Martin Lindkvist
IFK Mora SK
16
Jonathan Engström
Borås GIF
16
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
16
Tobias Bjernulf
Sundbybergs IK
16
Anton Sålder
Älvdalens IF SK
16
Daniel Hägesten
Sollefteå Skidor IF
21
John Leander
Åsarna IK
21
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
21
Ralfs Eiduks
Aizkraukles Ss
21
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
21
Gabriel Höjlind
IFK Mora SK
26
Emil Bennermo
Hybo AIK
26
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
26
Jonathan Persson
Korsnäs IF SK
26
Oskar Lundqvist
Sellnäs IF
26
Adam Agge Hagberg
IK Jarl Rättvik
Kval
31
Adrian Dahlström
Åmåls OK
2:42.16150
31
Oscar Lindgren
Hägglunds SK
2:42.16150
33
Lukas Sondell
Hägglunds SK
2:43.16240
34
Emil Eriksson
Tierps IF
2:45.16470
35
Martin Edman
Eds SK
2:46.16560
36
Rasmus Pettersson
Hägersta GF
2:49.16810
37
Edvin Claesson
IF Hallby SOK
2:55.17480
38
Markus Nordmark
Nässjö SF
2:58.17720
39
Konrad Mattsson Myhr
Funäsdalens IF
23:59:59.8639800
39
Daniel Johansson
Bredaryds SOK
23:59:59.8639800
39
Alexander Johansson
Älvdalens IF SK
23:59:59.8639800
39
William Westerlund
Falu IK
23:59:59.8639800
39
Filip Åslin
Stockviks SF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 20
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Lukas Johansson
IK Jarl Rättvik
2
Henrik Ottosson
Åsarna IK
3
Edvard Sundman
Åsarna IK
4
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
5
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
6
Marcus Ruus
Gillberga SK
B-Final
7
Jens Burman
Åsarna IK
8
Emil Svensson
Åsarna IK
9
Oskar Suomi Olsson
IFK Mora SK
10
Marcus Johansson
Gillberga SK
11
Remi Trøen
Vang IL
12
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
Kvartsfinal
13
Erik Finnskog
Tranemo IF
13
Johannes Eklöf
IF Hallby SOK
13
Erik Persson
Eksjö SOK
16
Arnis Petersons
Cpsk
16
Simon Åslin
Stockviks SF
16
Tom Fahlén
Landsbro IF SK
16
Theo Thåli
Falu IK
16
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
21
Oscar Claesson
IF Hallby SOK
21
Per Bennermo
Hybo AIK
21
Mikal Lillestu
Engerdal SP
21
Viesturs Eglitis
A2
21
Måns Sunesson
Sellnäs IF
26
Gregor Young
Storbritannien
26
Abel Buskqvist
IK Stern
26
Dins Dinars Gutans
Madona
26
Eirik STONOR
No Club
26
Jesper Thor
Åsarna IK
Kval
31
Anders Kallings
Visborgs OK
2:44.16320
32
David Thorell
IK Stern
2:45.16480
33
John Nyquist
IK Stern
3:03.18200
34
Henrik Montén
Domnarvets GOIF
23:59:59.8639800
34
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Simon Persson
IFK Umeå
2
Johan Eriksson
Åsarna IK
3
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
4
Anton Karlsson
Åsarna IK
5
Johannes Ringsby
SK Bore
6
Jesper Arnesson
Borås SK
B-Final
7
Gustav Nordström
Borås SK
8
Callum Smith
Huntly Nordic Ski Club
9
Anders Svanebo
Stockviks SF
10
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
11
Adam Johansson
IFK Mora SK
12
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
Kvartsfinal
13
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
13
Robin Norum
IFK Umeå
13
Adam Steen
Falun Borlänge SK
16
Stefan Sunnerberg
SK Ringen
16
Emil Brindbergs
Vansbro AIK SK
16
Jimmie Johnsson
Axa SC
16
Lars Suther
Lima IF
16
Rikard Tynell
Grycksbo IF OK
21
Imanol Rojo
Alpino Uzturre
21
Kari Peters
LN
21
Juris Germanis
A2
21
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
21
Emil Ekman
Ulricehamns IF
26
Ioseba Rojo
Alpino Uzturre
26
Jesper Brofjärd
Borås SK
26
Janis Paipals
Gulbene
26
Rasmus Blom
Högsäters GF
26
Daniel Holmgren
IFK Umeå
Kval
31
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
2:21.14041
32
Pavels Ribakovs
Cpskrsk
2:21.14047
32
Johan Herrman
SK Ringen
2:21.14047
34
Axel Bergsten
Axa SC
2:21.14079
35
Alexander Westberg
Borås SK
2:21.14085
36
Fredrik Hansson
Lillhärdals IF
2:21.14092
37
Andre Larsson
Svegs IK
2:22.14159
38
Anders Solin
IFK Mora SK
2:22.14184
39
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
2:22.14185
40
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
2:23.14217
41
Javier Gutierrez
CLUB Esqui Solvay
2:23.14220
42
Emil Lagergren
Tynderö IK
2:23.14259
43
Henrik Alm
Idre SK
2:23.14263
44
Simen Engebretsen Nordli
Vang IL
2:24.14308
45
Alexander Standen
Huntly Nordic Ski Club
2:24.14319
46
Viktor Axelsson
Borås SK
2:24.14337
47
Bob Impola
SK Bore
2:24.14378
48
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
2:25.14426
49
Carl Olander
IK Stern
2:25.14460
50
Oscar Persson
SK Bore
2:26.14519
51
Lars Stenseth
Vang IL
2:28.14716
52
Brynjar Leo Kristinsson
Ulricehamns IF
2:29.14869
53
Niklas Andersson
Borås SK
2:33.15220
54
David Siebers
IK Hakarpspojkarna
2:36.15533
55
Leandro Ribela
National Team
2:36.15569
56
Rasmus Andersson
Malungs IF
2:39.15886
57
David Olofsson
IFK Skövde SK
2:41.16039
58
Fabrizio Bourguignon
National Team
2:53.17201
59
Andrew Young
Huntly Nordic Ski Club
23:59:59.8639800
59
Hampus Lindblom
Åsarna IK
23:59:59.8639800
59
Mattias Edvardsson
Årsunda IF
23:59:59.8639800
59
Samuel Norlén
IK Stern
23:59:59.8639800
59
Daniel Tynell
Grycksbo IF OK
23:59:59.8639800
59
Simon James Platt
Lakeland Cross Country Ski Club
23:59:59.8639800