Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Bessemerloppet
2007-02-18
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 17
17km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Petra Klack
Hofors Aif
1:26:30.518900
45.5p
2
Ingrid Jarlebring
IFK Bergvik
1:29:13.535200
+2:43.16200
44.1p
D 21
17km, Längdskidor, Klassisk stil
1
Ulrica Persson
Sunne SLF
50:49.304800
77.5p
2
Annika Löfström
Årsunda IF
52:26.314500
+1:37.9600
75.1p
3
Sara Tynell
Grycksbo IF OK
57:58.347700
+7:09.42800
67.9p
4
Sofie Bergman
Tierps IF
1:01:26.368500
+10:37.63600
64.1p
5
Emma Jansson
Sundbybergs IK
1:02:00.371900
+11:11.67000
63.5p
6
Camilla Axelsson
Hedesunda IF
1:03:58.383700
+13:09.78800
61.6p
7
Annelie Schöldström
Huddinge Ais
1:06:08.396700
+15:19.91800
59.5p
8
Caroline Ström
Tierps IF
1:08:02.408100
+17:13.103200
57.9p
9
Judith Lofur
Sundbybergs IK
1:08:17.409600
+17:28.104700
57.7p
10
Elin Lind
Strömsbergs IF
1:08:56.413500
+18:07.108600
57.1p
11
Charlotte Sommarin
Sundbybergs IK
1:12:20.433900
+21:31.129000
54.4p
H 21
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Jörgen Brink
Hudiksvalls IF
2:22:31.855000
86.0p
2
Fredrik Persson
Kilsmo IK
2:22:39.855800
+8.700
85.8p
3
Anders Palmér
Ulricehamns IF
2:22:50.856900
+19.1800
85.7p
4
Daniel Rickardsson
Hudiksvalls IF
2:22:50.856900
+19.1800
85.7p
5
Gustaf Berglund
Åsarna IK
2:23:35.861400
+1:04.6300
85.0p
6
Magnus Myhr
Åsarna IK
2:24:14.865300
+1:43.10200
84.4p
7
Anton Järnberg
Hudiksvalls IF
2:24:37.867600
+2:06.12500
84.1p
8
Robert Eskelund
Jäderfors SK
2:28:38.891700
+6:07.36600
80.8p
9
Jonas Svingen
Jäderfors SK
2:28:44.892300
+6:13.37200
80.7p
10
Ronnie Löf
Högbo AIK
2:29:15.895400
+6:44.40300
80.3p
11
Ulf Jansson
Månkarbo IF
2:29:38.897700
+7:07.42600
80.0p
12
Fredrik Rosén
Jönkopings OK
2:34:51.929000
+12:20.73900
76.1p
13
Petter Arnesson
Stockviks SF
2:35:23.932200
+12:52.77100
75.7p
14
Björn Henninen
Åmots SK
2:38:30.950900
+15:59.95800
73.6p
15
Tony Axelsson
Strömsbergs IF
2:40:26.962500
+17:55.107400
72.3p
16
Fredrik Persson
Ockelbo SK
2:40:54.965300
+18:23.110200
72.0p
17
David Holmström
Roslagsbro IF
2:41:28.968700
+18:57.113600
71.7p
18
Torbjörn Georgsson
Hofors Aif
2:45:21.992000
+22:50.136900
69.3p
19
Kent Lundvall
Brottby SK
2:45:31.993000
+23:00.137900
69.2p
20
Tommy Vikman
Gimo IF SK
2:46:37.999600
+24:06.144500
68.6p
21
Sebastian Jansson
Sundbybergs IK
2:48:26.1010500
+25:55.155400
67.6p
22
Antti Karonen
Brudpiga RK
2:49:08.1014700
+26:37.159600
67.2p
23
Martin Holmberg
Sundbybergs IK
2:49:52.1019100
+27:21.164000
66.8p
24
Jonas Henningsson
Roslagsbro IF
2:52:49.1036800
+30:18.181700
65.2p
25
Mattias Svärd
Högbo AIK
2:54:04.1044300
+31:33.189200
64.6p
26
Hannes Sterner
Axa SC
2:54:33.1047200
+32:02.192100
64.3p
27
Peter Folkesson
Årsunda IF
2:55:36.1053500
+33:05.198400
63.8p
28
Kim Eriksson
Storvreta IK
2:55:38.1053700
+33:07.198600
63.8p
29
Daniel Frehde
Fidhem
2:55:46.1054500
+33:15.199400
63.7p
30
Jesper Lundström
Nasdaq Omx
2:57:13.1063200
+34:42.208100
63.0p
31
Torbjörn Karlsson
IF Hallby SOK
2:58:53.1073200
+36:22.218100
62.2p
32
Joel Eriksson
Roslagsbro IF
3:03:16.1099500
+40:45.244400
60.2p
33
Björn Olovsson
OK Linné
3:04:25.1106400
+41:54.251300
59.7p
34
Gustav Lindberg
Kungsgårdens SK
3:08:22.1130100
+45:51.275000
58.0p
35
Daniel Bernhed
Hammarby IF SF
3:09:13.1135200
+46:42.280100
57.7p
36
Johan Thalin
Heby Allmänna IF
3:16:15.1177400
+53:44.322300
54.9p
37
Mika Numminen
Ockelbo SK
3:17:25.1184400
+54:54.329300
54.5p
38
Peter Tornberg
IFK Kiruna
3:19:12.1195100
+56:41.340000
53.9p
39
Jonatan Havnevik
IF Thor
3:20:33.1203200
+58:02.348100
53.4p
40
Johan Hallberg
Vissefjärda GOIF
3:22:55.1217400
+1:00:24.362300
52.6p
41
Erik Ljung
Storvreta IK
3:28:10.1248900
+1:05:39.393800
50.9p
42
Jonas Hedlund
Heby Allmänna IF
3:29:36.1257500
+1:07:05.402400
50.4p
43
Kim Quarnström
Ibm-Klubben
3:34:24.1286300
+1:11:53.431200
49.0p
44
Tiel Ridderstad
Kopparbergs IF
3:45:49.1354800
+1:23:18.499700
45.8p
45
Andreas Hernberg
Svärdsjö IF
3:53:11.1399000
+1:30:40.543900
44.0p
46
Ola Eriksson
Storvreta IK
3:55:27.1412600
+1:32:56.557500
43.5p
47
Dr. Ratan Bhardwaj
Canadian Nordic Club
4:37:12.1663100
+2:14:41.808000
35.6p
Logga in för att slippa de här annonserna
H 35
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Niklas Johnasson
City Wolfs SC
2:36:38.939700
74.9p
2
Adam Hurynowize
Knutby IF
2:39:10.954900
+2:32.15100
73.2p
3
Ulf Tingström
Ikj Haninge
2:40:52.965100
+4:14.25300
72.1p
4
Jonas Rappe
Atlas Copco IF
2:44:06.984500
+7:28.44700
70.1p
5
Fredrik Eriksson
Högbo GOIF
2:45:39.993800
+9:01.54000
69.2p
6
Johan Furunäs
IFK Mariefred
2:46:08.996700
+9:30.56900
68.9p
7
Mikael Wikström
Högbo GOIF
2:46:47.1000600
+10:09.60800
68.5p
8
Daniel Johansson
Åshammars IK
2:47:28.1004700
+10:50.64900
68.1p
9
Per-Johan Johansson
Gävle SK
2:48:51.1013000
+12:13.73200
67.3p
10
Fredrik Karlsson
Vassunda IF
2:51:16.1027500
+14:38.87700
66.0p
11
Stefan Karlsson
Björklinge SOK
2:52:01.1032000
+15:23.92200
65.6p
12
Björn Steffen
Hybo AIK
2:54:43.1048200
+18:05.108400
64.2p
13
Thomas Hjelm
Mälarö SOK
2:57:05.1062400
+20:27.122600
63.1p
14
Hans Sundberg
Ikj Haninge
2:57:47.1066600
+21:09.126800
62.7p
15
Håkan Andersson
Handelsbankens IF
2:59:09.1074800
+22:31.135000
62.1p
16
Anders Ahlberg
Häverödals IF
3:04:08.1104700
+27:30.164900
59.8p
17
Andreas Persson
Bälinge IF
3:04:12.1105100
+27:34.165300
59.8p
18
Patrik Ytterman
Nacka Värmdö SK
3:08:04.1128300
+31:26.188500
58.1p
19
Lars-Håkan Bengtsson
Gävle OK
3:08:47.1132600
+32:09.192800
57.8p
20
Magnus Andersson
IK Stern
3:10:16.1141500
+33:38.201700
57.2p
21
Johan Karlsson
Astrazeneca IF
3:10:20.1141900
+33:42.202100
57.2p
22
Ove Lindgren
Högbo GOIF
3:17:10.1182900
+40:32.243100
54.6p
23
Jan Andersson
Sälens IF
3:17:29.1184800
+40:51.245000
54.5p
24
William Clothier
Bromma Vällingby SOK
3:20:10.1200900
+43:32.261100
53.5p
25
Nicklas Gerdlöf
Häverödals IF
3:21:30.1208900
+44:52.269100
53.1p
26
Mattias Andersson
Ibm-Klubben
3:27:05.1242400
+50:27.302600
51.2p
27
Patrik Fredriksson
Högbo GOIF
3:27:24.1244300
+50:46.304500
51.1p
28
Peter Hultberg
Väsby SK
3:30:38.1263700
+54:00.323900
50.1p
29
Jonas Annerud
Uppsalapolisens IF
3:31:20.1267900
+54:42.328100
49.9p
30
Anders Modin
Bromma Vällingby SOK
3:34:48.1288700
+58:10.348900
48.9p
31
Anders Isaksson
Västberga PF
3:40:39.1323800
+1:04:01.384000
47.2p
32
Peter Grundberg
Bromma Vällingby SOK
3:49:43.1378200
+1:13:05.438400
44.9p
33
Mikael Persson
Hallstahammars SK SOFK
3:51:44.1390300
+1:15:06.450500
44.4p
34
Niklas Karlsson
Hallstahammars SK SOFK
4:03:23.1460200
+1:26:45.520400
41.7p
35
Fredrik Andersson
Fmk
4:04:42.1468100
+1:28:04.528300
41.4p
H 40
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Harri Partanen
Högbo GOIF
2:39:09.954800
73.2p
2
Torbjörn Söder
Brottby SK
2:40:55.965400
+1:46.10500
72.0p
3
Torbjörn Wikblom
Storviks IF
2:40:56.965500
+1:47.10600
72.0p
4
Magnus Holmer
Korsnäs IF SK
2:41:05.966400
+1:56.11500
71.9p
5
Thomas Lundberg
Mälarö SOK
2:41:39.969800
+2:30.14900
71.6p
6
Per Lagerfelt
IK Rex
2:43:15.979400
+4:06.24500
70.6p
7
Peter Davidsson
Hallsta IK
2:43:37.981600
+4:28.26700
70.4p
8
Johan Linden
Gävle SK
2:43:41.982000
+4:32.27100
70.3p
9
Per Gullquist
Södertälje IF
2:44:58.989700
+5:49.34800
69.6p
10
Rolf Berglund
Lugi SK
2:47:06.1002500
+7:57.47600
68.3p
11
Kjell Lindroth
Högbo GOIF
2:47:25.1004400
+8:16.49500
68.1p
12
Jan Östlund Cavallin
Valbo Aif
2:48:42.1012100
+9:33.57200
67.4p
13
Stefan Holmström
Roslagsbro IF
2:49:30.1016900
+10:21.62000
67.0p
14
Fredrik Burefjäll
City Wolfs SC
2:52:51.1037000
+13:42.82100
65.2p
15
Anders Rönnlund
Järbo IF
2:54:29.1046800
+15:20.91900
64.3p
16
Peter Fellman
Bonbiz SK
2:54:42.1048100
+15:33.93200
64.2p
17
Göran Isaksson
Sjösa IF
2:54:52.1049100
+15:43.94200
64.2p
18
Henrik Sundelöf
Södertälje IF
2:54:56.1049500
+15:47.94600
64.1p
19
Janne Lindström
Högbo AIK
2:55:13.1051200
+16:04.96300
64.0p
20
John Norling
Rejlers IF
2:55:48.1054700
+16:39.99800
63.7p
21
Stig Offernio
OK Hammaren
2:56:01.1056000
+16:52.101100
63.6p
22
Tommy Gustavsson
Knutby IF
2:56:36.1059500
+17:27.104600
63.3p
23
Jan Sandberg
Runns Kanotsällskap
2:56:45.1060400
+17:36.105500
63.2p
24
Håkan Ahlstrand
Surahammars SOK
2:57:11.1063000
+18:02.108100
63.0p
25
Per Eliasson
Hammarby IF SF
2:58:05.1068400
+18:56.113500
62.6p
26
Markku Sipola
Högbo GOIF
2:59:56.1079500
+20:47.124600
61.7p
27
Olle Kjebon
Telia IF, Farsta
2:59:59.1079800
+20:50.124900
61.7p
28
Peter Rejler
Rejlers IF
3:00:17.1081600
+21:08.126700
61.5p
29
Mikael Johansson
Gävle SK
3:00:33.1083200
+21:24.128300
61.4p
30
Björn Andersson
IK Stern
3:00:35.1083400
+21:26.128500
61.4p
31
Peter Gyulai
Sundbybergs IK
3:03:36.1101500
+24:27.146600
60.0p
32
Jan Moberg
Gävle OK
3:04:07.1104600
+24:58.149700
59.8p
33
Tommy Köhn
Gävle SK
3:04:40.1107900
+25:31.153000
59.6p
34
Oskar Nederheim
Ikj Haninge
3:05:23.1112200
+26:14.157300
59.3p
35
Fredrik Lundin
OK Kåre
3:05:29.1112800
+26:20.157900
59.2p
36
Gunnar Hammarlund
Ockelbo SK
3:06:25.1118400
+27:16.163500
58.8p
37
Joakim Borell
Omegapoint IF
3:06:47.1120600
+27:38.165700
58.7p
38
Per Öberg
Hofors Aif
3:06:53.1121200
+27:44.166300
58.6p
39
Per Belke
Ibm-Klubben
3:07:35.1125400
+28:26.170500
58.3p
40
Robert Nilsson
Sköndals IK
3:08:57.1133600
+29:48.178700
57.8p
41
Peter Johnsson
Högbo GOIF
3:08:59.1133800
+29:50.178900
57.8p
42
Stig-Erik Siljebrand
Södertälje IF
3:09:00.1133900
+29:51.179000
57.8p
43
Mats Jansson
Sundbybergs IK
3:09:15.1135400
+30:06.180500
57.6p
44
Björn Österberg
Åre SLK
3:11:38.1149700
+32:29.194800
56.7p
45
Stefan Ramström
Brottby SK
3:12:53.1157200
+33:44.202300
56.2p
46
Sven Wallin
IFK Lidingö SOK
3:14:36.1167500
+35:27.212600
55.6p
47
Torbjörn Chamin
Ibm-Klubben
3:15:46.1174500
+36:37.219600
55.1p
48
Ingemar Gustavsson
Knutby IF
3:19:30.1196900
+40:21.242000
53.8p
49
Krister Boström
Storviks IF
3:20:21.1202000
+41:12.247100
53.5p
50
Lasse Dahlund
Ockelbo SK
3:21:27.1208600
+42:18.253700
53.1p
51
Göran Corander
Täby OK
3:22:21.1214000
+43:12.259100
52.8p
52
Jonas Wretlind
Högbo GOIF
3:27:06.1242500
+47:57.287600
51.2p
53
Jan Jendeby
IK Stern
3:27:12.1243100
+48:03.288200
51.2p
54
Svante Sjöqist
IK Stern
3:27:12.1243100
+48:03.288200
51.2p
55
Reine Martin
Sundbybergs IK
3:27:22.1244100
+48:13.289200
51.1p
56
Björn Ljung
Sundbybergs IK
3:32:35.1275400
+53:26.320500
49.5p
57
Juhani Karanta
Grytgöls IK
3:35:57.1295600
+56:48.340700
48.5p
58
Tommy Lindgren
Sigtuna OK
3:40:30.1322900
+1:01:21.368000
47.2p
59
Hans Larsson
Trönö IK
3:41:05.1326400
+1:01:56.371500
47.1p
60
Torbjörn Nordling
Högbo GOIF
3:41:06.1326500
+1:01:57.371600
47.1p
61
Arne Svensson
Skanska IF
3:48:00.1367900
+1:08:51.413000
45.3p
62
Anders Lundberg
Ramnäs IF
4:22:44.1576300
+1:43:35.621400
38.0p
63
Stefan Lindberg
Nacka Värmdö SK
4:32:48.1636700
+1:53:39.681800
36.3p
H 50
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Björn Lindberg
Öregrunds IK
2:46:17.997600
68.8p
2
Lars Gillberg
Sundbybergs IK
2:50:15.1021400
+3:58.23700
66.6p
3
Mats Bergqvist
Korsnäs IF SK
2:55:44.1054300
+9:27.56600
63.7p
4
Bjarne Åskogh
Strömsbergs IF
2:57:10.1062900
+10:53.65200
63.0p
5
Ulf Uddbäck
Gävle SK
2:57:40.1065900
+11:23.68200
62.8p
6
Evert Olsson
Falu IK
2:58:17.1069600
+12:00.71900
62.5p
7
Kenneth Karlsson
Östhammars SK
2:58:43.1072200
+12:26.74500
62.3p
8
Jan Bergman
IFK Västerås SK
3:03:55.1103400
+17:38.105700
59.9p
9
Jan Hernelind
IFK Västerås SK
3:07:17.1123600
+21:00.125900
58.5p
10
Mats-Ola Eriksson
Öregrunds IK
3:11:56.1151500
+25:39.153800
56.6p
11
Bengt Lundgren
Högbo AIK
3:12:38.1155700
+26:21.158000
56.3p
12
Nils Holmström
Sundbybergs IK
3:13:22.1160100
+27:05.162400
56.0p
13
Lennart Olsson
Korsnäs IF SK
3:14:23.1166200
+28:06.168500
55.6p
14
Lennart Hägg
Hofors Aif
3:14:26.1166500
+28:09.168800
55.6p
15
Thomas Nilsson
FK Göingarna
3:15:19.1171800
+29:02.174100
55.3p
16
Tage Lundberg
Riddarnas IF
3:18:12.1189100
+31:55.191400
54.2p
17
Rolf Blom
Riddarnas IF
3:19:26.1196500
+33:09.198800
53.8p
18
Torgny Palmberg
Långshyttans AIK SK
3:19:46.1198500
+33:29.200800
53.7p
19
Gert Georgsson
Gimo IF SK
3:29:21.1256000
+43:04.258300
50.5p
20
Lars Leonardsson
Norrbärke SK
3:31:12.1267100
+44:55.269400
49.9p
21
Ingemar Jansson
Börje SK
3:31:13.1267200
+44:56.269500
49.9p
22
Kenneth Andersson
Storviks IF
3:32:27.1274600
+46:10.276900
49.5p
23
Bengt Smedmyr
IK Fyris
3:38:12.1309100
+51:55.311400
47.9p
24
Karl-Erik Hagström
Tunafors SK
3:40:19.1321800
+54:02.324100
47.3p
25
Roger Sandin
Sunnersta Aif
3:44:26.1346500
+58:09.348800
46.2p
26
Göran Teglund
Fjärdhundra SK
3:48:32.1371100
+1:02:15.373400
45.1p
27
Johan Thyblad
Ferrologic
3:56:51.1421000
+1:10:34.423300
43.2p
28
Christer Gustafsson
IK Droppen
3:57:32.1425100
+1:11:15.427400
43.0p
29
Jarmo Leinonen
Björklinge SOK
4:02:51.1457000
+1:16:34.459300
41.8p
30
Ingemar Jönsson
Järfälla SK
4:22:05.1572400
+1:35:48.574700
38.1p
H 60
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Allan Johansson
Telia IF, Farsta
2:59:04.1074300
62.1p
2
Lars Sundelin
Hofors Aif
3:01:03.1086200
+1:59.11800
61.2p
3
Ove Johansson
Fjärdhundra SK
3:12:40.1155900
+13:36.81500
56.3p
4
Erik Svensson
Gävle SK
3:14:45.1168400
+15:41.94000
55.5p
5
Anders Kihl
Östervåla IF
3:19:24.1196300
+20:20.121900
53.8p
6
Conny Lundgren
Näshulta GOIF
3:26:30.1238900
+27:26.164500
51.4p
7
Åke Persson
Österfärnebo IF
3:28:43.1252200
+29:39.177800
50.7p
8
Bengt Knutsson
Sundbybergs IK
3:36:57.1301600
+37:53.227200
48.2p
9
Jan Boberg
Börje SK
3:40:58.1325700
+41:54.251300
47.1p
10
Ove Axelsson
Sunnersta Aif
3:49:23.1376200
+50:19.301800
44.9p
11
Sune Erlandsson
Fjärdhundra SK
3:50:14.1381300
+51:10.306900
44.7p
12
Kjell Öberg
Sunnersta Aif
3:50:33.1383200
+51:29.308800
44.7p
13
Jan-Olov Andersson
Semko IK
3:54:41.1408000
+55:37.333600
43.7p
14
Erik Sjödin
IFK Hedemora SK
4:00:44.1444300
+1:01:40.369900
42.3p
D 21 Motion
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Karlsson Jenny
Brottby SK
3:05:33.1113200
59.2p
2
Johanna Wikstrand
Sollefteå SK
3:10:19.1141800
+4:46.28500
57.2p
3
Maria Forsberg
Högbo AIK
3:11:36.1149500
+6:03.36200
56.7p
4
Mari Troeng
Storviks IF
3:14:28.1166700
+8:55.53400
55.6p
5
Birgitta Olsson
Falu IK
3:14:55.1169400
+9:22.56100
55.4p
6
Lisa Skedung
IK Jarl Rättvik
3:19:32.1197100
+13:59.83800
53.8p
7
Maria Thelin
Jönköpings OK
3:21:50.1210900
+16:17.97600
53.0p
8
Cesilia Book-Partanen
Högbo GOIF
3:23:46.1222500
+18:13.109200
52.3p
9
Kristin Numminen
Ockelbo SK
3:24:06.1224500
+18:33.111200
52.2p
10
Elisabeth Crona
Huddinge SK LF
3:31:26.1268500
+25:53.155200
49.9p
11
Johan Linderoth
Örby IS
3:31:55.1271400
+26:22.158100
49.7p
12
Jan Johansson
Storviks IF
3:49:40.1377900
+44:07.264600
44.9p
13
Tove Österman
Järla IF SK
3:56:55.1421400
+51:22.308100
43.2p
14
Christina Holm
No Club
4:04:58.1469700
+59:25.356400
41.4p
15
Pia Silfverstolpe
Lugi SK
4:09:28.1496700
+1:03:55.383400
40.5p
16
Susanne Jansson
Sundbybergs IK
4:10:14.1501300
+1:04:41.388000
40.3p
17
Åsa Öhlund
Handelsbankens IF
4:12:12.1513100
+1:06:39.399800
39.9p
18
Maria Sandhall
FK Snapphanarna
4:17:37.1545600
+1:12:04.432300
38.9p
19
Anette Andersson
Roslagsbro IF
4:43:03.1698200
+1:37:30.584900
34.7p
H 21 Motion
52km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Magnus Graas
OK Linné
2:55:55.1055400
63.6p
2
Jonas Jonsson
Bonbiz SK
2:59:14.1075300
+3:19.19800
62.0p
3
Jonas Carlsson
Korsnäs IF SK
2:59:38.1077700
+3:43.22200
61.8p
4
Lennart Romin
Gävle SK
3:03:34.1101300
+7:39.45800
60.1p
5
Klas Pettersson
Stockholms SIF
3:09:38.1137700
+13:43.82200
57.5p
6
Anders Berlin
Axa SC
3:10:21.1142000
+14:26.86500
57.2p
7
Rune Sölvberg
Ibm-Klubben
3:11:08.1146700
+15:13.91200
56.9p
8
Anders Olofsson
Scania IF
3:11:19.1147800
+15:24.92300
56.8p
9
Håkan Hällström
OK Linné
3:11:47.1150600
+15:52.95100
56.6p
10
Jonas Johansson
Skuttunge SK
3:12:27.1154600
+16:32.99100
56.4p
11
Mårten Axelsson
IK Vavd
3:13:50.1162900
+17:55.107400
55.8p
12
Mattias Lidén
Hammarby IF SF
3:14:09.1164800
+18:14.109300
55.7p
13
Mårten Källström
Sala OK
3:14:47.1168600
+18:52.113100
55.5p
14
Niklas Willman
Hofors Aif
3:14:50.1168900
+18:55.113400
55.5p
15
Staffan Kjellman
OK Ravinen
3:15:39.1173800
+19:44.118300
55.2p
16
Ulf Sonesson
Sandvikens Fokets Hus
3:15:48.1174700
+19:53.119200
55.1p
17
Tommy Korhonen
Boo IF
3:16:40.1179900
+20:45.124400
54.8p
18
Mårten Pettersson
Björklinge SOK
3:17:33.1185200
+21:38.129700
54.5p
19
Stefan Carlsson
Västerås Skidklubb
3:17:34.1185300
+21:39.129800
54.5p
20
Lars Rosén
Östervåla IF
3:17:55.1187400
+22:00.131900
54.3p
21
Hans Åberg
Riddarnas IF
3:18:08.1188700
+22:13.133200
54.3p
22
Kjell Risto
Axa SC
3:18:11.1189000
+22:16.133500
54.2p
23
Magnus Damm
Storviks IF
3:18:46.1192500
+22:51.137000
54.0p
24
Marcus Svadling
Hofors Aif
3:19:15.1195400
+23:20.139900
53.9p
25
Mikael Andersson
Nås IF
3:19:27.1196600
+23:32.141100
53.8p
26
Patrik Östberg
City Mail
3:19:28.1196700
+23:33.141200
53.8p
27
Roger Georgsson
Jädraås AIK
3:19:40.1197900
+23:45.142400
53.7p
28
Mats Andersson
Axa SC
3:19:44.1198300
+23:49.142800
53.7p
29
Daniel Palmberg
Långshyttans AIK SK
3:19:46.1198500
+23:51.143000
53.7p
30
Jon Lundqvist
Lugi SK
3:19:55.1199400
+24:00.143900
53.6p
31
Peter Sjöberg
No Club
3:20:28.1202700
+24:33.147200
53.4p
32
Mikael Leithner
Hofors Aif
3:20:57.1205600
+25:02.150100
53.3p
33
Torbjörn Blom
Högbo GOIF
3:21:40.1209900
+25:45.154400
53.0p
34
Anders Sandberg
Axa SC
3:22:20.1213900
+26:25.158400
52.8p
35
Christian Hadenius
IFK Lidingö SOK
3:23:00.1217900
+27:05.162400
52.6p
36
Carl Wolf
IF Thor
3:24:20.1225900
+28:25.170400
52.1p
37
Bertil Jonsson
Korsnäs IF SK
3:24:27.1226600
+28:32.171100
52.1p
38
Christer Sehlstedt
Brottby SK
3:24:52.1229100
+28:57.173600
51.9p
39
Daniel Leander
Högbo GOIF
3:25:29.1232800
+29:34.177300
51.7p
40
Christer Andersson
Årsunda IF
3:25:42.1234100
+29:47.178600
51.7p
41
Anders Tyskling
Hallstahammars SK SOFK
3:25:45.1234400
+29:50.178900
51.6p
42
Martin Andersson
IK Rex
3:25:52.1235100
+29:57.179600
51.6p
43
Erik Troeng
Storviks IF
3:27:06.1242500
+31:11.187000
51.2p
44
Arne Lidén
Hammarby IF SF
3:28:56.1253500
+33:01.198000
50.6p
45
Michael Gunnarsson
Lidingö Frilufsfrämjande
3:29:18.1255700
+33:23.200200
50.5p
46
Henrik Augustsson
Hammarby IF SF
3:30:05.1260400
+34:10.204900
50.3p
47
Anders Hellström
Hammarby IF SF
3:30:06.1260500
+34:11.205000
50.3p
48
Thomas Svensson
Vissefjärda GOIF
3:30:14.1261300
+34:19.205800
50.2p
49
Maria Jennelid
Uppsala Studenters IF
3:31:11.1267000
+35:16.211500
49.9p
50
Anders Alderud
Nyköpings OK
3:33:50.1282900
+37:55.227400
49.1p
51
Peter Wahlfort
Grisslehamns SK
3:34:52.1289100
+38:57.233600
48.8p
52
Peter Lindström
Scania IF
3:34:56.1289500
+39:01.234000
48.8p
53
Magnus Westbergh
Gottne IF
3:35:11.1291000
+39:16.235500
48.7p
54
Marcus Willner
Tärnsjö IF
3:35:12.1291100
+39:17.235600
48.7p
55
Marcus Lycksell
Johanneshov IF
3:36:17.1297600
+40:22.242100
48.4p
56
Pär Råghall
No Club
3:36:20.1297900
+40:25.242400
48.4p
57
Bengt Ismar
IFK Lindesberg
3:36:34.1299300
+40:39.243800
48.3p
58
Lars Danielsson
Fjärdhundra SK
3:36:36.1299500
+40:41.244000
48.3p
59
Henrik Wilmar
IK Fyris
3:37:03.1302200
+41:08.246700
48.2p
60
Kent Lindblom
Gävle SK
3:38:01.1308000
+42:06.252500
47.9p
61
Fredrik Milde
Axa SC
3:38:03.1308200
+42:08.252700
47.9p
62
Peter Lundqvist
Gävle SK
3:38:19.1309800
+42:24.254300
47.8p
63
Anders Arvidsson
Tunafors SK
3:39:04.1314300
+43:09.258800
47.6p
64
Jan Een
Västberga PF
3:40:46.1324500
+44:51.269000
47.2p
65
Fredrik Nilert
Riddarnas IF
3:40:57.1325600
+45:02.270100
47.1p
66
Thomas Lantz
Rembo IK
3:41:06.1326500
+45:11.271000
47.1p
67
Thomas Tienso
Vuollerims SK
3:41:27.1328600
+45:32.273100
47.0p
68
Mikael Persson
Hofors Aif
3:41:44.1330300
+45:49.274800
46.9p
69
Jari Keitaanniemi
Arlanda-Märsta SK
3:42:33.1335200
+46:38.279700
46.7p
70
Ulf Backmark
Vissefjärda GOIF
3:44:35.1347400
+48:40.291900
46.2p
71
Krister Bergström
Ibm-Klubben
3:44:46.1348500
+48:51.293000
46.1p
72
Daniel Damm
Storviks IF
3:44:51.1349000
+48:56.293500
46.1p
73
Fredrik Wikfeldt
Sundbybergs IK
3:45:32.1353100
+49:37.297600
45.9p
74
Per Högglund
Valbo Aif
3:46:28.1358700
+50:33.303200
45.7p
75
Erik Isman
IFK Lindesberg
3:47:25.1364400
+51:30.308900
45.4p
76
Mikael Åkerström
Fm Hrv
3:48:33.1371200
+52:38.315700
45.1p
77
Jens Bryntesson
Hästhult AIK
3:50:54.1385300
+54:59.329800
44.6p
78
Marku Tirttioja
Gävle SK
3:52:01.1392000
+56:06.336500
44.3p
79
Hans-Erik Åkerlund
Tunafors SK
3:53:14.1399300
+57:19.343800
44.0p
80
William Nisser
Upplands-Ekeby IF
3:54:34.1407300
+58:39.351800
43.7p
81
Seth Pettersson
Tärnsjö IF
3:55:38.1413700
+59:43.358200
43.4p
82
Bo Källström
Järfälla SK
3:56:41.1420000
+1:00:46.364500
43.2p
83
Emil Edebo
Härnösands OK
3:57:03.1422200
+1:01:08.366700
43.1p
84
Pär Sternbrink
IK Fyris
3:57:23.1424200
+1:01:28.368700
43.0p
85
Niclas Ellfors
Gävle SK
3:58:38.1431700
+1:02:43.376200
42.8p
86
Johan Tegstam
Enebybergs IF
4:00:55.1445400
+1:05:00.389900
42.3p
87
Lars-Erik Englund
Hammarby IF SF
4:02:48.1456700
+1:06:53.401200
41.9p
88
Carl-Henrik Stime
Kungstandläkarna AB
4:11:23.1508200
+1:15:28.452700
40.1p
89
Sten-Anders Eriksson
IF Åland
4:12:15.1513400
+1:16:20.457900
39.9p
90
Lars Eriksson
Goforit
4:12:59.1517800
+1:17:04.462300
39.8p
91
Olof Persson
Boxholm-Ekeby SK
4:13:08.1518700
+1:17:13.463200
39.8p
92
Sean Donnelly
Ibm-Klubben
4:14:07.1524600
+1:18:12.469100
39.6p
93
Michael Ottosson
Astrazeneca IF
4:16:42.1540100
+1:20:47.484600
39.1p
94
Bengt Hildebrand
Ikj Haninge
4:17:28.1544700
+1:21:33.489200
38.9p
95
Johan Henriksson
Skanska IF
4:20:36.1563500
+1:24:41.508000
38.4p
96
Sebastian Stime
Kungstandläkarna AB
4:22:17.1573600
+1:26:22.518100
38.1p
97
Per Olovsson
Härnösands OK
4:28:19.1609800
+1:32:24.554300
37.0p
98
Sverker Blomberg
Astrazeneca IF
4:28:58.1613700
+1:33:03.558200
36.9p
99
Jan Segersten
Ljungdalens GOIF
4:30:59.1625800
+1:35:04.570300
36.6p
100
Lars Plym-Forshell
Livsmedelsverket
4:31:58.1631700
+1:36:03.576200
36.4p
101
Anders Folkesson
Fagersta Södra IK
4:35:40.1653900
+1:39:45.598400
35.8p
102
Tage Djupsjöbacka
Enköpings Aif
4:36:38.1659700
+1:40:43.604200
35.7p
103
Michael Bengtson
Sundbybergs IK
4:39:47.1678600
+1:43:52.623100
35.2p
104
Lars Jönsson
Roslagsbro IF
4:43:05.1698400
+1:47:10.642900
34.7p
105
Fredrik Johansson
Bosch Rexroth Vif
4:49:07.1734600
+1:53:12.679100
33.8p
106
Robert Roos
Acando SK
4:54:11.1765000
+1:58:16.709500
33.1p