Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
SM Sprint
2014-01-19
Deltävling i
SM 2014
<<< SM Distans
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa sprintstege
D 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Hanna Falk
Ulricehamns IF
2
Magdalena Pajala
Piteå Elit SK
3
Mia Eriksson
Piteå Elit SK
4
Jonna Sundling
IFK Umeå
5
Marika Sundin
Sollefteå Skidor IF
6
Clara Auland
Sävast Ski Team IF
Semifinal
7
Maria Nordström
Ulricehamns IF
7
Maria Rydqvist
Älvdalens IF SK
9
Evelina Settlin
Hudiksvalls IF
9
Maja Dahlqvist
Domnarvets GOIF
11
Linn Sömskar
IFK Umeå
11
Sara Nordstrand
Hudiksvalls IF
Kvartsfinal
13
Anna Dyvik
Falun Borlänge SK
13
Julia Jansson
Sollefteå Skidor IF
13
Jackline Lockner
Graninge-Alliansen
13
Eva Svensson
IFK Mora SK
17
Isabelle Persson
Stockviks SF
17
Frida Erkers
Sundbybergs IK
17
Moa Larsson
Falun Borlänge SK
17
Helene Söderlund
IFK Mora SK
21
Sara Hallquist
Åsarna IK
21
Elin Mohlin
Sollefteå Skidor IF
21
Lovisa Modig
Sävast Ski Team IF
21
Frida Hallquist
Åsarna IK
21
Emma Ivarsson
Årsunda IF
26
Jennie Jirhed
Östersunds SK
26
Emma Eriksson
Falun Borlänge SK
26
Emilia Lindstedt
Sundbybergs IK
26
Maria Gräfnings
Falun Borlänge SK
26
Agnes Åsander Grahn
Hudiksvalls IF
Kval
31
Lisa Larsen
Sundbybergs IK
3:31.21058
32
Maria Sundström
Strömnäs GIF
3:31.21072
33
Sofie Elebro
IFK Umeå
3:31.21099
34
Lisa K Svensson
Åsarna IK
3:32.21155
35
Helena Lundkvist
Kalix SK
3:33.21247
36
Helena Gustafsson
Täfteå IK
3:33.21290
37
Elina Rönnlund
IFK Umeå
3:35.21454
38
Terese Andersson
IFK Umeå
3:36.21513
39
Eva Johansson
Linköpings SK
3:37.21632
40
Katja Schwartz
Åsarna IK
3:38.21799
41
Emma Bergström
Kalix SK
3:39.21818
42
Sofia Lindberg
Robertsfors IK
3:39.21856
43
Julia Dahl
IFK Mora SK
3:39.21872
44
Lena Wiklund
Högbo GOIF
3:40.21970
45
Lovisa Sundin
Delsbo IF
3:40.21998
46
Katarina Olsson
Fränsta IK
3:41.22062
47
Moa Molander Kristiansen
Domnarvets GOIF
3:43.22294
48
Anna Janjons
Falun Borlänge SK
3:45.22418
49
Malin Eriksson
Hudiksvalls IF
3:47.22694
50
Anna Gunnars
IFK Mora SK
3:59.23889
51
Magdalena Eliasson
Graninge-Alliansen
4:00.23950
52
Sara Pittsa
Gellivare Skidallians IK
4:00.23975
53
Jennie Öberg
Piteå Elit SK
23:59:59.8639800
53
Sofia Henriksson
Strömnäs GIF
23:59:59.8639800
53
Sanna Hallberg
Åsarna IK
23:59:59.8639800
53
Ida Indahl
Offerdals SK
23:59:59.8639800
53
Emilie Cedervärn
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
53
Ida Lindkvist
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
53
Hanna Slotte
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
53
Rebecca Öhrn
Vilhelmina IK
23:59:59.8639800
53
Maja Falk
Ulricehamns IF
23:59:59.8639800
Logga in för att slippa de här annonserna
H 21
Längdskidor, Sprint, Fristil
Final
1
Teodor Peterson
Åsarna IK
2
Jens Eriksson
Dala-Floda IF
3
Simon Persson
IFK Umeå
4
Anton Lindblad
Sollefteå Skidor IF
5
Karl-Johan Westberg
Borås SK
6
Oskar Svensson
Falun Borlänge SK
Semifinal
7
Gustav Nordström
Borås SK
8
Martin Bergström
Piteå Elit SK
9
Martin Johansson
IFK Mora SK
9
Erik Söderlund
Malungs IF
11
Simon Andersson
Falun Borlänge SK
12
Johan Edin
IFK Mora SK
23:59:58.8639700
Kvartsfinal
13
Anders Svanebo
Stockviks SF
13
Robin Bryntesson
Sollefteå Skidor IF
13
Markus Ottosson
IFK Umeå
16
Erik Silfver
IFK Umeå
16
Mathias Jonasson
Östersunds SK
16
Daniel Svensson
IFK Mora SK
16
Andreas Holmberg
IFK Mora SK
16
Karl Johan Dyvik
Falun Borlänge SK
21
Gabriel Thorn
Bengtsfors Bois
21
Adrian Bergström
Bodens SK
21
David Nordström
IFK Umeå
21
Anton Hedlund
Falun Borlänge SK
21
Adam Johansson
IFK Mora SK
26
Jacob Engström
Kalix SK
26
Jesper Modin
Piteå Elit SK
26
Johan Westerlund
Piteå Elit SK
26
Marcus Svelander
Åsarna IK
26
Jesper Nelin
Hestra IF
Kval
31
Rasmus Hörnfeldt
Östersunds SK
3:51.23067
32
Joakim Engström
IFK Mora SK
3:52.23126
33
Anton Karlsson
Åsarna IK
3:52.23132
34
Jens Andersson
Kalix SK
3:52.23179
35
Mikael Norberg
Piteå Elit SK
3:52.23180
36
Jesper Arnesson
Borås SK
3:53.23274
37
Johan Forsberg
IFK Umeå
3:54.23303
38
Lucas Lennartsson
Garphyttans IF
3:54.23374
39
Jesper Nyström
Falun Borlänge SK
3:54.23396
40
Johan Eriksson
Åsarna IK
3:55.23405
41
Johannes Ringsby
SK Bore
3:55.23414
42
Petter Engdahl
Domnarvets GOIF
3:55.23422
43
Karl Edenroth
Piteå Elit SK
3:55.23450
44
Arvid Forss
Åsarna IK
3:55.23459
45
Adam Larsson
Falun Borlänge SK
3:55.23465
46
Marcus Johansson
Ulricehamns IF
3:56.23567
47
David Frisk
IFK Mora SK
3:56.23595
48
Johan Lövgren
Vännäs SK
3:57.23610
49
Håkan Emilsson
Offerdals SK
3:57.23621
50
Emil Ekman
Ulricehamns IF
3:58.23704
51
Viktor Lindmark
Sollefteå Skidor IF
3:58.23785
52
Patrik Tallbom
Östersunds SK
3:58.23792
53
Oscar Kardin
Offerdals SK
3:58.23793
54
Anton Persson
SK Bore
3:59.23864
55
Espen Hultgren Weltzien
Sundbybergs IK
4:00.23940
56
Emil Gyllroth
Hägglunds SK
4:00.23977
57
Nils Persson
Östersunds SK
4:01.24099
57
Rasmus Blom
Högsäters GF
4:01.24099
59
Sebastian Olsson
Stockviks SF
4:02.24144
60
Niclas Eriksson
Hägglunds SK
4:02.24146
61
Gustav Nystedt
Stockviks SF
4:02.24167
62
Mikael Sandgren
IFK Mora SK
4:02.24193
63
Jesper Brofjärd
Borås SK
4:03.24222
64
Patrik Johansson
IFK Skövde SK
4:03.24295
65
Emil Lagergren
Tynderö IK
4:05.24406
66
Alexander Westberg
Borås SK
4:05.24472
67
Sævar Birgisson
Ulricehamns IF
4:06.24501
68
Daniel Holmgren
IFK Umeå
4:06.24514
69
Harald Kempe
Tynderö IK
4:06.24568
70
Henrik Casserlund
Månkarbo IF
4:07.24666
71
Joakim Eriksson
IFK Mora SK
4:10.24901
72
Andre Larsson
Svegs IK
4:10.24969
73
Hampus Lindblom
Åsarna IK
4:11.25062
74
Markus Lundholm
OK Renen
4:11.25081
75
Christoffer Olsson
Hudiksvalls IF
4:13.25292
76
Albin Jonsson
Högbo GOIF
4:14.25300
77
Viktor Axelsson
Borås SK
4:15.25444
78
Tobias Nilsson
IFK Umeå
4:16.25507
79
Carl Olander
IK Stern
4:16.25566
80
Erik Strindlund
Östersunds SK
4:18.25744
81
Olof Jonsson
Duveds IF
4:19.25896
82
Anton Enberg
Falun Borlänge SK
4:20.25912
83
Anton Södergren
Skellefteå SK
4:21.26024
84
Patrik Wikström
Dorotea IF
4:25.26414
85
Simon Svanebo
Tynderö IK
4:28.26752
86
Per Sandberg
Filipstads SF
4:33.27222
87
Andreas Holmström
Skellefteå SK
5:28.32777
88
Emil Jönsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
88
Calle Halfvarsson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
88
Gustav Eriksson
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
88
Robin Norum
IFK Umeå
23:59:59.8639800
88
Marcus Hellner
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
88
Victor Gustafsson
IFK Mora SK
23:59:59.8639800
88
Adam Steen
Falun Borlänge SK
23:59:59.8639800
88
Tiio Söderhielm
Åsarna IK
23:59:59.8639800
88
Fredrik Andreé
Bengtsfors Bois
23:59:59.8639800
88
Simon Öberg
Kalix SK
23:59:59.8639800
88
Elias Alvebro
Offerdals SK
23:59:59.8639800
88
Mattias Bångman
Offerdals SK
23:59:59.8639800
88
August Nilsson
Östersunds SK
23:59:59.8639800
88
Martin Bergqvist
Ekshärads SF
23:59:59.8639800
88
William Strömberg
Täfteå IK
23:59:59.8639800
88
Viktor Brännmark
Bodens SK
23:59:59.8639800
88
Anthony Sorsa
Gellivare Skidallians IK
23:59:59.8639800
88
Daniel Abrahamsson
Borås SK
23:59:59.8639800
88
Niklas Niska
Bodens SK
23:59:59.8639800