Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Borås Skidfestival
2014-01-19
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Information
Arrangör:
Borås GIF
Plats: Borås
Längdskidor
Länk till officiella resultat
Resultatsammanfattning
H 18
13.2km, Längdskidor
1
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
32:26.194560
76.0p
2
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
34:25.206410
71.6p
3
Alexander Svensson
Äspereds IF
35:23.212220
69.7p
H 20
13.2km, Längdskidor
1
David Thorell
IK Stern
34:43.208260
71.0p
2
Anders Kallings
Visborgs OK
35:21.212090
69.7p
3
Alexander Nilsson
OK Landehof
35:24.212340
69.6p
H 21
13.2km, Längdskidor
1
Marcus Ullman
OK Alehof
34:03.204270
72.4p
2
Rickard Bergengren
IF Ski Team Skåne
34:54.209370
70.6p
3
Viktor Johansson
Sundbybergs IK
37:58.227750
64.9p
H 35
13.2km, Längdskidor
1
Peter Lekberg
Sävedalens AIK
38:24.230390
64.2p
D 18
11km, Längdskidor
1
Karin Björnlinger
IK Vista
29:41.178060
67.7p
2
Klara Svensson
Äspereds IF
31:02.186160
64.7p
3
Malin Jonsson
IK Stern
33:00.197950
60.9p
D 21
11km, Längdskidor
1
Jennifer Friman
IF Rigor
40:19.241880
49.8p
D 16
7.7km, Längdskidor
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
20:24.122370
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
21:04.126370
3
Klara Ask
Borås SK
22:38.135720
H 16
7.7km, Längdskidor
1
Adam Persson
Eksjö SOK
17:23.104250
2
Erik Lieback
Ulricehamns IF
17:30.104960
3
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
18:10.108950
D 13
5.5km, Längdskidor
1
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
16:57.101660
2
Tuva Persson
Tranemo IF
17:28.104730
3
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
17:29.104800
D 14
5.5km, Längdskidor
1
Johanna Johansson
Tranemo IF
16:16.97550
2
Matilda Ekenberg
IK Stern
16:47.100650
3
Selma Moqvist
OK Landehof
17:15.103420
H 13
5.5km, Längdskidor
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
15:04.90330
2
Linus Rydin
Tranemo IF
16:02.96120
3
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
16:16.97560
H 14
5.5km, Längdskidor
1
Jonathan Norder
IF Rigor
14:03.84210
2
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
14:28.86780
3
Adam Boman
Tranemo IF
14:34.87320
D 10
3.3km, Längdskidor
1
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
12:44.76370
2
Emma Bengtsson
Tranemo IF
12:55.77430
3
Alice Nyman
Länghems IF
13:17.79650
D 12
3.3km, Längdskidor
1
Lovisa Moqvist
OK Landehof
11:04.66350
2
Maja Högfeldt
Borås SK
11:08.66770
3
Maria Björnlinger
IK Vista
11:37.69600
H 10
3.3km, Längdskidor
1
Gabriel Norder
IF Rigor
10:20.61990
2
Simon Claesson
Ulricehamns IF
10:59.65890
3
Acke Dahlblom
SK Hylte
11:49.70800
H 12
3.3km, Längdskidor
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
9:26.56590
2
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
9:35.57490
3
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
9:44.58350
H/D 8
2.2km, Längdskidor
1
Viktor Persson
Borås SK
6:52.41140
2
Pål Hassellöf
IK Stern
7:24.44320
3
Eddie Gustavsson
Ulricehamns IF
7:35.45470
Rankingpoäng för klasser under HD16 har dolts (
läs varför
)
Se hela resultatlistan
Inofficiella resultat
Resultaten från den här tävlingen är inte inlagda av arrangören själv, det är alltså inte officiella resultat.
Läs mer
Länk till officiella resultat
Karta
Relaterat
Tidigare tävlingar
Borås Skidfestival Jaktstart 2018
Borås Skidfestival prolog 2018
Borås Skidfestival distans 2018
Borås skidfestival 2016
Borås Skidfestival 2015
Borås Skidfestival 2014
Borås Skidfestival 2013
Tävlingar i närheten
SIF-Rullen 2014
Isaberg final climb 2014
Lindénarullen 2014
Göteborg Rullskidfestival 2014
Tour de Mösseberg rullskidor 2014
Höstrullen 2014
Alliansloppet 2014
Bädda in
Bädda in resultaten på din hemsida eller blogg!
Till inbäddningssidan