Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Tour de Mösseberg E4 Final
2014-01-26
Deltävling i
Tour de Mösseberg 2014
<<< Tour de Mösseberg E3 Teknisk Sprint
INFO
RESULTAT
KARTA
Visa ihopslagen resultatlista
Visa deltider
D 10
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Josefina Bivstedt
Sundbybergs IK
4:54.29360
2
Tilda Thudèn
Boxholm-Ekeby SK
5:23.32230
+28.2770
3
Yrla Abrahamsson
OK Landehof
5:38.33770
+44.4310
4
Ida Rosjö
IF Hallby SOK
5:54.35330
+59.5870
5
Klara Borg
Oxvretens SK
6:01.36040
+1:06.6580
6
Hanna Alsiö
Falköpings AIK SK
6:01.36070
+1:07.6610
7
Tilda Rosander
SOK Aneby
6:04.36320
+1:09.6860
8
Louise Hallander
Linköpings SK
6:21.38070
+1:27.8610
9
Ella Gustavsson
Landsbro IF SK
6:31.39010
+1:36.9550
10
Emma Bengtsson
Tranemo IF
6:34.39300
+1:39.9840
11
Elina Reinholdsson
OK Alehof
6:41.40030
+1:46.10570
12
Amanda Johansson
Ulricehamns IF
6:53.41280
+1:59.11820
13
Sofia Ragnarsson
Landsbro IF SK
6:55.41480
+2:01.12020
14
Amanda Abrahamsson
Falköpings AIK SK
7:01.42020
+2:06.12560
15
Hanni Beronius
Boxholm-Ekeby SK
7:01.42060
+2:07.12600
16
Jonna Lindblad
Granbergsdals IF
7:32.45120
+2:37.15660
17
Emilia Eriksson
Ulricehamns IF
7:35.45470
+2:41.16010
18
Ida Körle
OK Landehof
7:49.46850
+2:54.17390
19
Elsa Boberg
IF Rigor
7:55.47420
+3:00.17960
20
Alva Björk
Trollhättans SOK
8:13.49290
+3:19.19830
21
Sandra Ling
IF Hallby SOK
8:22.50120
+3:27.20660
22
Elin Strömberg
Almby IK
8:58.53790
+4:04.24330
23
Ida Pettersson
Ulricehamns IF
9:05.54430
+4:10.24970
24
Nellie Andersson
Boxholm-Ekeby SK
9:28.56740
+4:33.27280
25
Lova Eriksson
Trollhättans SOK
9:38.57720
+4:43.28260
26
Alma Ander
Istrums SK
11:24.68370
+6:30.38910
27
Linnea Andersson
OK Landehof
11:41.70000
+6:46.40540
28
Jennifer Stigsson
Trollhättans SOK
13:04.78380
+8:10.48920
D 11
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Petersson
Boxholm-Ekeby SK
4:33.27200
2
Emma Wågesson
Landsbro IF SK
5:00.29990
+27.2690
3
Maria Björnlinger
IK Vista
5:08.30710
+35.3410
4
Elin Törnqvist
Garphyttans IF
5:17.31690
+44.4390
5
Agnes Djurstedt
Eksjö SOK
5:19.31860
+46.4560
6
Moa Eriksson
Trollhättans SOK
6:09.36800
+1:36.9500
7
Nora Andersson
Landsbro IF SK
6:26.38510
+1:53.11210
8
Mirjam Inemyr
Istrums SK
6:26.38580
+1:53.11280
9
Thea Tanhua
Istrums SK
6:40.39990
+2:07.12690
10
Kristina Finnskog
Tranemo IF
6:47.40600
+2:14.13300
11
Matilda Andersson
Boxholm-Ekeby SK
6:47.40610
+2:14.13310
12
Idalia Friman
IF Rigor
6:59.41880
+2:26.14580
13
Alice Strömgren
SOK Aneby
7:01.42060
+2:28.14760
14
Cayenne Badh
Falköpings AIK SK
7:12.43160
+2:39.15860
15
Thuva Andersson
OK Landehof
7:12.43170
+2:39.15870
16
Lisa Järling
SOK Träff
7:27.44620
+2:54.17320
17
Tove Wiik
Tvärreds IF
7:41.46020
+3:08.18720
18
Thea Fröberg
Zinkgruvans IF
8:03.48280
+3:30.20980
19
Alma Appelgren
Trollhättans SOK
9:10.54950
+4:37.27650
D 12
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Emma Eriksson
Filipstads SF
4:09.24830
2
Andrea Aulin
Eksjö SOK
4:36.27510
+26.2580
3
Lova Broström
Sya SK
4:44.28350
+35.3420
4
Sofie Franzén
Almby IK
4:51.29040
+42.4110
5
Anja Andersdotter
Garphyttans IF
5:06.30580
+57.5650
6
Lovisa Moqvist
OK Landehof
5:09.30830
+1:00.5900
7
Lina Samuelsson
Boxholm-Ekeby SK
5:13.31270
+1:04.6340
8
Alma Gustafsson
SOK Aneby
5:32.33170
+1:23.8240
9
Elin Ekwall
Ulricehamns IF
5:33.33260
+1:24.8330
10
Cora Badh
Falköpings AIK SK
5:34.33330
+1:25.8400
11
Hanna Björkman
Länghems IF
5:56.35510
+1:46.10580
12
Ebba Rosander
SOK Aneby
6:04.36300
+1:54.11370
13
Julia Eriksson
Ulricehamns IF
6:04.36380
+1:55.11450
14
Matilda Ahlström
Istrums SK
6:18.37730
+2:09.12800
15
Amanda Norrby Rydin
Länghems IF
6:20.37910
+2:10.12980
16
Emma Ling
IF Hallby SOK
6:28.38700
+2:18.13770
17
Malin Hörstedt
Tranemo IF
6:40.39940
+2:31.15010
18
Alva Eliasson
Tvärreds IF
7:02.42160
+2:53.17230
19
Felicia Erlandsson
SOK Aneby
7:19.43850
+3:10.18920
20
Evelina Jonason
SOK Aneby
7:53.47260
+3:44.22330
21
Cornelia Svensson
SK Hylte
8:06.48550
+3:57.23620
22
Elin Thunström
SOK Aneby
8:48.52720
+4:38.27790
23
Alice Klar
Istrums SK
9:57.59690
+5:48.34760
Logga in för att slippa de här annonserna
D 13
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Moa Hansson
Landsbro IF SK
5:26.32530
2
Lovisa Bivstedt
Sundbybergs IK
5:54.35320
+27.2690
3
Alma Wilhelmsson
Falköpings AIK SK
6:33.39210
+1:06.6580
4
Ellen Blennow
Falköpings AIK SK
6:51.41040
+1:25.8410
5
Ida Roos
SOK Träff
6:55.41480
+1:29.8850
6
Elsa Melin
Landsbro IF SK
7:10.42970
+1:44.10340
7
Tuva Persson
Tranemo IF
7:19.43870
+1:53.11240
8
Linnea Johansson
Linköpings SK
7:29.44810
+2:02.12180
9
Ingrid Bengtson
IK Stern
7:37.45620
+2:10.12990
10
Felicia Järsenholt
Ulricehamns IF
7:43.46200
+2:16.13570
11
Ronja Andersdotter
Garphyttans IF
7:44.46320
+2:17.13690
12
Felicia Norrby Rydin
Länghems IF
7:46.46590
+2:20.13960
13
Moa Alsiö
Falköpings AIK SK
7:49.46890
+2:23.14260
14
Rebecca Lekberg
Sävedalens AIK
7:56.47500
+2:29.14870
15
Malin Kristiansson
Trollhättans SOK
8:11.49010
+2:44.16380
16
Elin Wiksell
IK Stern
8:29.50800
+3:02.18170
17
Kajsa Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
8:58.53750
+3:32.21120
18
Wilma Bertilsson
Falköpings AIK SK
9:33.57200
+4:06.24570
19
Tindra Fröberg
Zinkgruvans IF
9:33.57280
+4:07.24650
20
Smilla Tengvall
Boxholm-Ekeby SK
9:43.58260
+4:17.25630
21
Ester Freidlitz
OK Landehof
9:54.59390
+4:28.26760
22
Amanda Robertsson
SK Hylte
10:02.60100
+4:35.27470
D 14
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Maja Eriksson
Filipstads SF
5:40.33920
2
Maja Karlsson
Årjängs IF
6:07.36680
+27.2660
3
Johanna Johansson
Tranemo IF
6:39.39820
+59.5800
4
Karin Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
6:39.39880
+59.5860
5
Matilda Ekenberg
IK Stern
6:53.41260
+1:13.7240
6
Lina Nygren
Ulricehamns IF
6:58.41770
+1:18.7750
7
Selma Moqvist
OK Landehof
7:08.42700
+1:27.8680
8
Hanna Abrahamsson
Eksjö SOK
7:10.42920
+1:30.8900
9
Wilma Johansson
Tvärreds IF
7:19.43890
+1:39.9870
10
Maja Kindlund
Tranemo IF
7:57.47620
+2:17.13600
11
Elvira Gustavsson
SOK Träff
8:04.48310
+2:23.14290
12
Nora Tärning
Falköpings AIK SK
8:22.50180
+2:42.16160
13
Lovisa Blomgren
SOK Aneby
9:08.54770
+3:28.20750
14
Malin Nilsson
Tranemo IF
9:28.56700
+3:47.22680
15
Wilma Klar
Istrums SK
10:22.62170
+4:42.28150
16
Viola Berger
Istrums SK
10:41.64080
+5:01.30060
D 16
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Johanna Hagström
Falköpings AIK SK
5:27.32630
2
Agnes Berglund
Ulricehamns IF
5:54.35320
+26.2590
3
Kristina Axelsson
Sya SK
5:57.35620
+29.2890
4
Lisa Johansson
Tranemo IF
6:02.36120
+34.3390
5
Evelina Lax
Nässjö SF
6:05.36410
+37.3680
6
Klara Ask
Borås SK
6:32.39120
+1:04.6390
7
Evelina Lindeberg
Årjängs IF
6:35.39450
+1:08.6720
8
Jenny Movitz
Borås SK
6:38.39760
+1:11.7030
9
Ida Danielsson
Garphyttans IF
6:55.41440
+1:28.8710
10
Klara Axelsson
Borås SK
7:04.42320
+1:36.9590
11
Emma Nordberg
Ulricehamns IF
7:05.42420
+1:37.9690
12
Hilma Markinhuhta
Göteborgs SK
7:20.43980
+1:53.11250
13
Tuva Carlsson Wallum
Sävedalens AIK
7:30.44900
+2:02.12170
14
Elin Hacksell
Borås SK
7:31.45000
+2:03.12270
15
Ida Andersson
Borås SK
7:32.45100
+2:04.12370
16
Ida Kristiansson
Trollhättans SOK
7:37.45610
+2:09.12880
17
Ellen Svensson
Äspereds IF
7:44.46350
+2:17.13620
18
Hanna Holmgren
Sävedalens AIK
7:46.46500
+2:18.13770
19
Frida Svensson
Filipstads SF
7:52.47130
+2:25.14400
20
Victoria Andersson
Tranemo IF
8:01.48000
+2:33.15270
21
Gabriella Bengtson
IK Stern
8:08.48760
+2:41.16030
22
Lisa Jonsson
Sävedalens AIK
8:12.49130
+2:45.16400
D 20
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Sandra Olsson
Malungs IF
5:07.30690
2
Karin Björnlinger
IK Vista
5:41.34060
+33.3270
3
Sofie Björklund
Hällbybrunns IF
6:05.36480
+57.5690
4
Hanna Dahlberg
Bredaryds SOK
6:14.37340
+1:06.6550
5
Klara Svensson
Äspereds IF
6:15.37400
+1:07.6610
6
Daniela Bjärmark
Zinkgruvans IF
6:15.37450
+1:07.6660
7
Annie Lindh
IF Hallby SOK
6:15.37470
+1:07.6680
8
Hanna Fritz
Åmåls OK
6:16.37500
+1:08.6710
9
Frida Bjerke
Falköpings AIK SK
6:23.38200
+1:15.7410
10
Malin Jonsson
IK Stern
6:32.39190
+1:25.8400
11
Amanda Johansson
Tranemo IF
6:45.40420
+1:37.9630
12
Maja Wiik
Tvärreds IF
6:56.41530
+1:48.10740
13
Julia Jonsson
IK Stern
7:09.42880
+2:01.12090
14
Josefine Ellneskog
IFK Skövde SK
7:10.42970
+2:02.12180
15
Agnes Carlsson
Visborgs OK
7:37.45670
+2:29.14880
16
Madeleine Forsell
Linköpings SK
8:05.48460
+2:57.17670
17
Anna Kristianson
Trollhättans SOK
8:34.51360
+3:26.20570
18
Siri Johnsson Ohrankämmen
IK Stern
8:45.52450
+3:37.21660
H 10
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Gabriel Norder
IF Rigor
4:15.25420
2
Karl Kylborn
Almby IK
4:23.26230
+8.710
3
Simon Claesson
Ulricehamns IF
4:57.29660
+42.4140
4
Acke Dahlblom
SK Hylte
5:24.32370
+1:09.6850
5
Erik Johansson
Zinkgruvans IF
5:28.32790
+1:13.7270
6
Erik Källström
OK Landehof
5:37.33660
+1:22.8140
7
Joel Holmberg
Ulricehamns IF
5:38.33720
+1:23.8200
8
Elias Nyqvist
OK Landehof
5:47.34680
+1:32.9160
9
Karl Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
6:14.37300
+1:58.11780
10
Martin Höiby
OK Landehof
6:15.37450
+2:00.11930
11
Sebastian Fransson
Boxholm-Ekeby SK
6:17.37690
+2:02.12170
12
Kalle Ahlin
Falköpings AIK SK
6:26.38570
+2:11.13050
13
Eskil Peterson
Borås GIF
6:36.39580
+2:21.14060
14
Karl Bennet
Zinkgruvans IF
6:38.39720
+2:23.14200
15
Kalle Öhlund
IK Hakarpspojkarna
6:56.41590
+2:41.16070
16
Joel Hedlund
Granbergsdals IF
7:00.41970
+2:45.16450
17
Melker Persson
Tranemo IF
7:09.42850
+2:54.17330
18
Emanuel Rudenstam
IK Vista
7:24.44350
+3:09.18830
19
Daniel Kraft
Almby IK
7:38.45710
+3:22.20190
20
Adam Hallman
Falköpings AIK SK
7:42.46190
+3:27.20670
21
Viktor Bertilsson
Falköpings AIK SK
7:55.47410
+3:39.21890
22
David Fritz
Åmåls OK
8:03.48270
+3:48.22750
23
Jonathan Quick
Falköpings AIK SK
8:08.48770
+3:53.23250
24
Elis Lundqvist
Falköpings AIK SK
9:37.57620
+5:22.32100
25
Linus Knutsson
Falköpings AIK SK
10:24.62310
+6:08.36790
H 11
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Lukas Jonsson
Årjängs IF
4:11.25000
2
Albin Nyqvist
OK Landehof
4:40.27970
+29.2870
3
Harald Ekenberg
IK Stern
4:43.28250
+32.3150
4
Ludvig Berg
Granbergsdals IF
4:48.28710
+37.3610
5
Elias Hedlund
Granbergsdals IF
4:58.29700
+47.4600
6
Arvid Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
4:58.29720
+47.4620
7
David Musslinder
Falköpings AIK SK
5:14.31330
+1:03.6230
8
Ludvig Andersson- Anderberg
IFK Skövde SK
5:20.31900
+1:09.6800
9
Otto Gustavsson
Ulricehamns IF
5:21.32000
+1:10.6900
10
Leo Setterberg
Falköpings AIK SK
5:29.32820
+1:18.7720
11
Alfons Ljungberg
Ulricehamns IF
5:33.33250
+1:22.8150
12
Mattias Öhlund
IK Hakarpspojkarna
5:36.33570
+1:25.8470
13
Axel Isacsson
Ulricehamns IF
5:41.34090
+1:30.8990
14
Joel Björnlinger
IK Vista
5:50.34980
+1:39.9880
15
Mattias Hansson
Granbergsdals IF
6:06.36510
+1:55.11410
16
Isak Rudenstam
IK Vista
6:06.36560
+1:55.11460
17
Sondre Swahn
OK Landehof
6:07.36640
+1:56.11540
18
Jonatan Kraft
Almby IK
6:13.37200
+2:02.12100
19
Simon Nilsson
Granbergsdals IF
6:13.37240
+2:02.12140
20
Henrik Franzén
Almby IK
6:14.37320
+2:03.12220
21
Olle Tärning
Falköpings AIK SK
6:38.39790
+2:27.14690
22
Gustaf Gustafsson
Ulricehamns IF
6:45.40440
+2:34.15340
23
Simon Wiksell
IK Stern
7:02.42170
+2:51.17070
24
Erik Ling
IF Hallby SOK
7:20.43980
+3:09.18880
25
Linus Ganebäck
Almby IK
7:24.44320
+3:13.19220
H 12
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Hugo Sjögren
Tranemo IF
3:44.22330
2
Viktor Lindqvist
Boxholm-Ekeby SK
3:59.23800
+14.1370
3
Wilhelm Bergentz
Almby IK
4:10.24980
+26.2550
4
Alexander Jonsson
IF Hallby SOK
4:28.26730
+44.4300
5
Simon Nilsson
IF Hallby SOK
4:31.27020
+46.4590
6
Fabian Hermansson
Filipstads SF
4:34.27320
+49.4890
7
Emil Kun
Hällbybrunns IF
4:38.27750
+54.5320
8
David Borg
Oxvretens SK
4:42.28130
+58.5700
9
David Dudal
Almby IK
4:51.29050
+1:07.6620
10
Gustav Andersson
Borås SK
4:52.29100
+1:07.6670
11
Gustav Ohlin
Tranemo IF
4:58.29760
+1:14.7330
12
Olof Hedin
Eksjö SOK
5:00.29980
+1:16.7550
13
Melker Nordgren
Falu IK
5:11.31050
+1:27.8620
14
Nils Körle
OK Landehof
5:13.31260
+1:29.8830
15
Gustav Windahl
Zinkgruvans IF
5:16.31590
+1:32.9160
16
Gustav Ribbholm
Landsbro IF SK
5:17.31610
+1:32.9180
17
Marius Madsstuen
Halmstad OK
5:23.32260
+1:39.9830
18
Axel Werner
IK Stern
5:34.33390
+1:50.10960
19
Oskar Lundberg
Borås SK
5:38.33730
+1:54.11300
20
Isac Karlsson
Tranemo IF
5:39.33850
+1:55.11420
21
Ludwig Rydén
Ulricehamns IF
6:17.37640
+2:33.15210
22
Emil Ravakko
Sävedalens AIK
6:37.39630
+2:53.17200
23
Andreas Hallner
Falköpings AIK SK
7:48.46730
+4:04.24300
H 13
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Isak Lieback
Ulricehamns IF
5:31.33020
2
Linus Rydin
Tranemo IF
6:06.36540
+35.3420
3
Lucas Laagen
Lidköpings VSK
6:09.36810
+37.3690
4
Per Nordholm
Sävedalens AIK
6:28.38790
+57.5670
5
Linus Jonsson
Årjängs IF
6:34.39370
+1:03.6250
6
Axel Berglund
Ulricehamns IF
6:36.39520
+1:05.6400
7
Erik Backlund
Äspereds IF
6:37.39610
+1:05.6490
8
Hugo Ström
Ulricehamns IF
6:54.41350
+1:23.8230
9
Mårten Gedda
OK Landehof
6:59.41840
+1:28.8720
10
Carl Hedin
Eksjö SOK
7:04.42390
+1:33.9270
11
Elliot Setterberg
Falköpings AIK SK
7:05.42420
+1:34.9300
12
August Höglund
IK Hakarpspojkarna
7:15.43460
+1:44.10340
13
Mattias Törnqvist
Garphyttans IF
7:16.43590
+1:45.10470
14
Hugo Djurstedt
Eksjö SOK
7:17.43650
+1:46.10530
15
Lukas Höiby
OK Landehof
7:29.44830
+1:58.11710
16
Max Ahlin
Falköpings AIK SK
7:31.45030
+2:00.11910
17
Anton Dahlblom
SK Hylte
7:32.45110
+2:00.11990
18
August Abrahamsson
Ulricehamns IF
7:39.45850
+2:08.12730
19
Axel Jernaeus
Äspereds IF
7:39.45870
+2:08.12750
20
Linus Kristiansson
Trollhättans SOK
7:48.46740
+2:17.13620
21
Albin Hallander
Linköpings SK
7:55.47420
+2:24.14300
22
Emil Öhlund
IK Hakarpspojkarna
7:58.47710
+2:26.14590
23
Alfons Peterson
Borås GIF
8:00.47980
+2:29.14860
24
Axel Björkman
IF Hallby SOK
8:08.48700
+2:36.15580
25
Simon Gustafsson
Ulricehamns IF
8:21.50050
+2:50.16930
26
Pontus Eriksson
Linköpings SK
8:50.52990
+3:19.19870
27
Oskar Brink
Granbergsdals IF
8:52.53170
+3:21.20050
28
Martin Movitz
Borås SK
8:58.53710
+3:26.20590
29
Oskar Pettersson
Boxholm-Ekeby SK
9:04.54360
+3:33.21240
30
Ludvig Mogren
IFK Skövde SK
9:28.56740
+3:57.23620
31
Ask Abrahamsson
OK Landehof
9:28.56780
+3:57.23660
32
Alfred Ander
Istrums SK
9:33.57220
+4:02.24100
33
Olof Hjalmarsson
IK Stern
10:13.61250
+4:42.28130
Logga in för att slippa de här annonserna
H 14
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Jonathan Norder
IF Rigor
5:02.30180
2
Adam Boman
Tranemo IF
5:29.32800
+26.2520
3
Oscar Madsstuen
Halmstad OK
5:29.32890
+27.2610
4
Harald Eklöf
IF Hallby SOK
5:37.33600
+34.3320
5
Axel Ribbholm
Landsbro IF SK
5:38.33760
+35.3480
6
Albin Johansson
Linköpings SK
5:43.34240
+40.3960
7
Filip Rosjö
IF Hallby SOK
5:54.35370
+51.5090
8
Emil Madstuen
Halmstad OK
5:56.35570
+53.5290
9
Kim Norberg
Filipstads SF
5:59.35840
+56.5560
10
Edvin Rösliden
Linköpings SK
6:25.38470
+1:22.8190
11
Emil Hagström
Garphyttans IF
6:26.38580
+1:24.8300
12
Edvin Quist Weghagen
IFK Skövde SK
6:33.39200
+1:30.8920
13
Ludvig Karlsten
Zinkgruvans IF
6:49.40800
+1:46.10520
14
Erik Wagne
Linköpings SK
7:10.42940
+2:07.12660
15
Adam Halleröd
Falköpings AIK SK
7:13.43230
+2:10.12950
16
Klas Johansson
Tranemo IF
7:26.44500
+2:23.14220
17
Nils Eriksson
Tvärreds IF
7:27.44680
+2:25.14400
18
Ivar Westin
IK Stern
7:27.44690
+2:25.14410
19
Rasmus Nordgren
Falu IK
7:55.47420
+2:52.17140
20
Anton Andersson
Frövi IK
8:05.48470
+3:02.18190
21
Peter Hörstedt
Tranemo IF
8:06.48520
+3:03.18240
22
Erik Götvall
Almby IK
8:07.48660
+3:04.18380
23
Edvin Fredlund
Almby IK
8:09.48890
+3:07.18610
24
Linus Dudal
Almby IK
8:22.50110
+3:19.19830
25
Rasmus Svensson
SK Hylte
8:42.52140
+3:39.21860
H 16
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Erik Lieback
Ulricehamns IF
4:50.28990
2
Adam Persson
Eksjö SOK
4:53.29290
+3.200
3
Eric Jansson
Tranemo IF
5:05.30420
+14.1330
4
Ludvig Svenningsson
Ulricehamns IF
5:10.30920
+19.1830
5
Eric Rosjö
IF Hallby SOK
5:10.30960
+19.1870
6
Albin Persson
Tranemo IF
5:24.32330
+33.3240
7
Simon Jonsson
IF Hallby SOK
5:25.32440
+34.3350
8
Leo Johansson
Skillingaryds FK
5:33.33220
+42.4130
9
Linus Nygren
Ulricehamns IF
5:48.34710
+57.5620
10
Petter Persson
Borås SK
5:48.34790
+58.5700
11
Elias Andersson
Landsbro IF SK
5:49.34830
+58.5740
12
Anton Swedberg
Borås SK
5:50.34970
+59.5880
13
Simon Lundberg
Hagfors SF
5:56.35520
+1:05.6430
14
Karl Hjalmarsson
IK Stern
5:56.35530
+1:05.6440
15
Tom Forsberg
Zinkgruvans IF
5:58.35740
+1:07.6650
16
Elias Edvinsson
Hagfors SF
5:58.35790
+1:08.6700
17
Erik Bertilsson
IF Hallby SOK
6:05.36410
+1:14.7320
18
Olle Westin
IK Stern
6:19.37840
+1:28.8750
19
Felix Axelsson
Borås SK
6:42.40160
+1:51.11070
20
Albin Alsiö
Falköpings AIK SK
6:42.40180
+1:51.11090
21
Wilmer Forsgren
Tidaholm SOK Sisu
6:48.40770
+1:57.11680
22
Emil Karlsson
Hestra IF
6:49.40830
+1:58.11740
23
Emil Björnlinger
IK Vista
6:51.41040
+2:00.11950
24
Hugo Björklund
Hällbybrunns IF
6:58.41700
+2:07.12610
25
Jacob Jonstoij
Tvärreds IF
7:06.42560
+2:15.13470
26
Gösta Malmström
IK Stern
7:43.46280
+2:52.17190
27
Oscar Höiby
OK Landehof
7:58.47790
+3:08.18700
28
Adrian Lundberg
Hagfors SF
8:50.52940
+3:59.23850
H 20
Längdskidor, Fristil, Masstart
1
Filip Danielsson
Garphyttans IF
4:06.24570
2
Andreas Svensson
Ulricehamns IF
4:15.25490
+9.820
3
Marcus Johansson
Gillberga SK
4:17.25670
+11.1000
4
Pontus Hermansson
Ulricehamns IF
4:17.25670
+11.1000
5
Anton Persson
SK Bore
4:42.28150
+35.3480
6
Ludwig Tärning
Falköpings AIK SK
4:44.28390
+38.3720
7
Markus Johansson
Zinkgruvans IF
4:46.28590
+40.3920
8
Adam Gillman
Garphyttans IF
4:57.29670
+51.5000
9
Erik Sjöberg
Eksjö SOK
5:00.29920
+53.5250
10
Gustav Johansson
Ulricehamns IF
5:02.30190
+56.5520
11
John Leander
Åsarna IK
5:12.31150
+1:05.6480
12
Ludvig Holmberg
Tranemo IF
5:16.31580
+1:10.6910
13
Edvin Andersson
Landsbro IF SK
5:20.31980
+1:14.7310
14
Jesper Thor
Åsarna IK
5:22.32160
+1:15.7490
15
Ludvig Johansson
Ulricehamns IF
5:38.33790
+1:32.9120
16
Oscar Bengtson
IK Stern
5:39.33800
+1:32.9130
17
Abel Buskqvist
IK Stern
5:48.34780
+1:42.10110
18
David Thorell
IK Stern
5:49.34810
+1:42.10140
19
Hugo Tärning
Falköpings AIK SK
5:53.35260
+1:46.10590
20
Gabriel Strid
Sunne SLF
5:54.35320
+1:47.10650
21
Alfred Boman
Tranemo IF
6:01.36090
+1:55.11420
22
Alexander Svensson
Äspereds IF
6:05.36460
+1:58.11790
23
Simon Swedberg
Borås SK
6:10.36970
+2:04.12300
24
John Nyquist
IK Stern
6:58.41760
+2:51.17090