Vi använder cookies på den här webbplatsen, genom att använda sidan godkänner du detta.
OK
Läs mer
Logga in,
Registrera dig
eller
glömt lösenordet?
Kom ihåg mig!
Sök skidresultat
Tävlingar
Rankinglistan
Bloggar & Nyheter
Statistik
Synpunkter
Just nu
901 533
resultat
252 865
skidåkare
25 656
klubbar
4 475
tävlingar
Västgötaloppet Tjejer
2014-02-01
INFO
RESULTAT
KARTA
ANALYS
Visa vanlig resultatlista
Visa deltider
D 21 Motion
21km, Längdskidor, Klassisk stil, Masstart
1
Anette Parneryd
Borås
1:16:52.461100
53.7p
2
Maria Norder
IF Rigor
1:17:18.463700
+26.2500
53.4p
3
Mia Jodal
Göteborg
1:17:54.467300
+1:02.6100
53.0p
4
Kristin Gustavsson
Falkenbergs OK
1:18:03.468200
+1:11.7000
52.9p
5
Anna Karlsson
Götene
1:18:57.473600
+2:05.12400
52.3p
6
Eva Andersson
Sätila SK
1:19:32.477100
+2:40.15900
51.9p
7
Sara Johansson
Mölndal
1:19:42.478100
+2:50.16900
51.8p
8
Lisa Sandberg
Mölndal
1:19:52.479100
+3:00.17900
51.7p
9
Albertina Henriksson
Göteborg
1:21:00.485900
+4:08.24700
51.0p
10
Marie Schörling
Hestra IF
1:21:05.486400
+4:13.25200
50.9p
11
Marie Larsson
Alingsås
1:21:48.490700
+4:56.29500
50.5p
12
Marie Fast
Torslanda
1:22:55.497400
+6:03.36200
49.8p
13
Wiktoria Åkerblom
Hisingsbacka
1:23:36.501500
+6:44.40300
49.4p
14
Malin Paepke
Floda
1:24:15.505400
+7:23.44200
49.0p
15
Marita Petersén
Nässjö
1:24:15.505400
+7:23.44200
49.0p
16
Anna Bergqvist
Nässjö
1:24:16.505500
+7:24.44300
49.0p
17
Katja Leibe Bergstedt
OK Landehof
1:24:18.505700
+7:26.44500
49.0p
18
Siri Henriksson
Trollhättan
1:24:34.507300
+7:42.46100
48.8p
19
Caroline Norén
Västra Frölunda
1:24:42.508100
+7:50.46900
48.8p
20
Malin Karlsson
Skövde
1:25:14.511300
+8:22.50100
48.5p
21
Sara Sörlin
Lindome GIF
1:25:15.511400
+8:23.50200
48.4p
22
My Forsberg
Image Logic AB
1:25:39.513800
+8:47.52600
48.2p
23
Lena Emanuelsson
Vänersborg
1:25:46.514500
+8:54.53300
48.2p
24
Maria Petersson
Gnosjö FK
1:25:56.515500
+9:04.54300
48.1p
25
Julia Samuelsson
IK Stern
1:26:13.517200
+9:21.56000
47.9p
26
Evelina Karlsson
Göteborg
1:26:34.519300
+9:42.58100
47.7p
27
Laura Wallberg
Skanör
1:26:35.519400
+9:43.58200
47.7p
28
Elin Hermansson
Gnosjö FK
1:26:36.519500
+9:44.58300
47.7p
29
Katharina Hansson
OK Alehof
1:27:05.522400
+10:13.61200
47.4p
30
Åsa Andersson
Jönköping
1:27:19.523800
+10:27.62600
47.3p
31
Sanna Engqvist
No Club
1:27:52.527100
+11:00.65900
47.0p
32
Josefine Hedberg
Torslanda SK
1:27:53.527200
+11:01.66000
47.0p
33
Gunnel Bodin
Ulricehamns IF
1:27:56.527500
+11:04.66300
47.0p
34
Lena Sundström
Göteborg
1:28:14.529300
+11:22.68100
46.8p
35
Maud Gradh Karlsson
IFK Skövde SK
1:28:47.532600
+11:55.71400
46.5p
36
Karin Byström
Göteborg
1:29:21.536000
+12:29.74800
46.2p
37
Anna Larsson
Varberg
1:29:37.537600
+12:45.76400
46.1p
38
Annika Thorén
OK Landehof
1:30:07.540600
+13:15.79400
45.8p
39
Ann-Sofie Hallgren
Falkenbergs OK
1:30:21.542000
+13:29.80800
45.7p
40
Ester Benjaminsson
Herrljunga Skid o OL
1:30:23.542200
+13:31.81000
45.7p
41
Rebecca Wärnbring
Jönköping
1:30:47.544600
+13:55.83400
45.5p
42
Merete Bergerud Bergman
Mölndal
1:30:57.545600
+14:05.84400
45.4p
43
Anne-Kathrine Almark
Alingsås
1:31:05.546400
+14:13.85200
45.3p
44
Camilla Bengtsson
Rymdvägen
1:31:11.547000
+14:19.85800
45.3p
45
Nina Fridén
Dalsjöfors
1:31:28.548700
+14:36.87500
45.2p
46
Kia Melander
Tidaholm
1:31:48.550700
+14:56.89500
45.0p
47
Christina Wallerman
Borås GIF
1:33:00.557900
+16:08.96700
44.4p
48
Karin Gustafsson
Varberg
1:33:18.559700
+16:26.98500
44.3p
49
Anncristin Emanuelsson
Vänersborg
1:33:30.560900
+16:38.99700
44.2p
50
Annika Becksén
IK Stern
1:33:38.561700
+16:46.100500
44.1p
51
Ann Sandström Kuikka
Kullavik IF
1:34:50.568900
+17:58.107700
43.5p
52
Anne Elerud-Tryde
Göteborg
1:35:05.570400
+18:13.109200
43.4p
53
Emma Ivarsson
Göteborg
1:35:21.572000
+18:29.110800
43.3p
54
Sandra Nyström
Göteborg
1:36:18.577700
+19:26.116500
42.9p
55
Lena Ohlsson
Friskis &Svettis Vimmerby
1:36:18.577700
+19:26.116500
42.9p
56
Annika Bäck
Mölndal
1:37:17.583600
+20:25.122400
42.5p
57
Anna-Lena Håkansson
Bjärnum
1:37:31.585000
+20:39.123800
42.3p
58
Margareta Bengtsson
IK Stern
1:37:59.587800
+21:07.126600
42.1p
59
Sara Kuikka
IK Stern
1:38:06.588500
+21:14.127300
42.1p
60
Annika Lorensson
IK Stern
1:38:20.589900
+21:28.128700
42.0p
61
Yvonne Malmsten
IK Stern
1:39:52.599100
+23:00.137900
41.4p
62
Maria Nilsson
Vittsjö
1:41:10.606900
+24:18.145700
40.8p
63
Sofia Mårtensson
Halmstad
1:42:30.614900
+25:38.153700
40.3p
64
Gunnela Byström
Halmstad
1:42:32.615100
+25:40.153900
40.3p
65
Elin Peterson
Borås GIF
1:42:42.616100
+25:50.154900
40.2p
66
Ann-christine Andersson
Högaborgs Athleter
1:44:32.627100
+27:40.165900
39.5p
67
Sara Olofsson
Tyringe
1:44:48.628700
+27:56.167500
39.4p
68
Maria Franzén
Peab Fritid
1:45:38.633700
+28:46.172500
39.1p
69
Karen Tunemyr
Kungsbacka
1:46:10.636900
+29:18.175700
38.9p
70
Jill Berg
Habo
1:46:15.637400
+29:23.176200
38.9p
71
Rebecca Holm
IK Stern
1:46:48.640700
+29:56.179500
38.7p
72
Martina Gustavsson
Skövde
1:46:58.641700
+30:06.180500
38.6p
73
Matilda Sandén
Skövde
1:47:00.641900
+30:08.180700
38.6p
74
Karolina Naij
Åsa
1:47:18.643700
+30:26.182500
38.5p
75
Eva Jönsson
Vittsjö
1:50:01.660000
+33:09.198800
37.5p
76
Eva Jonsson
Image Logic AB
1:50:39.663800
+33:47.202600
37.3p
77
Therese Bengtsson
Annelunds IF
1:53:48.682700
+36:56.221500
36.3p
78
Marie Friman
Göteborg
1:58:42.712100
+41:50.250900
34.8p
79
Gertrud Rosén Ohlsson
Öjersjö
1:58:42.712100
+41:50.250900
34.8p
80
Helena Sämgård
Öjersjö
1:59:58.719700
+43:06.258500
34.4p
81
Lisa Johansson
OK Skogshjortarna
2:03:13.739200
+46:21.278000
33.5p
82
Carin Elvhammar
Stockholm
2:09:54.779300
+53:02.318100
31.8p